Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μπα εγώ κρυώνω και με 23 ελάχιστη, αλλά όχι ευχαριστώ δεν φεύγω από εδώ. χεχεχε. overcast στην Λάρισα.

Αν ήμουν σήμερα στις 6 το πρωί στο Αλκαζάρ, θα με έβλεπες με αμάνικο και σορτς εύκολα. Πιστεύω ότι το Καρπενήσι έχει το ιδανικό κλίμα και καιρικό ενδιαφέρον για μένα, άνετα θα μπορούσα να ζήσω εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαριά συννεφιά από νωρίς το πρωί στο χωριό μου την Χόχλια και πέριξ....13οC η ελάχιστη θερμοκρασία!!

video (89).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Αυτό που κρυώνετε με 19-20°C ελάχιστες τσ τσ τσ πωπωω κρυουλιάρηδεςςς φουλ. Εσείς έπρεπε να μένετε όλοι νότια Κρήτη ή Λίνδο. 🤣 Δεν είστε για ψυχρά κλίματα. 😋

Έλα εδώ πάνω που είμαι εγώ στον 6ο όροφο με ανοιχτό ορίζοντα όσο βλέπει το μάτι στο βορά και θα σου πω πως νιώθεις τους 20 βαθμούς με 6 Μποφώρ βοριά.....😝

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έλα εδώ πάνω που είμαι εγώ στον 6ο όροφο με ανοιχτό ορίζοντα όσο βλέπει το μάτι στο βορά και θα σου πω πως νιώθεις τους 20 βαθμούς με 6 Μποφώρ βοριά.....😝

Οχι ρε πλακα κανει ο Ζερικιος...ειναι ομορφη αισθηση το 19-20αρακι με βορια και χαμηλη υγρασια η αισθηση ειναι τουλαχιστον 1-1,5 βαθμο κατω και ιδιως οπως εισαι απτον υπνο, αν βγεις με φανελακι, εχει μια δροσια καταπληκτικη που σε τσιμπαει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 το πρωι και 22 τωρα στη Ναουσα. Πριν λιγο τοποθετησα και ψηφιακο θερμομετρο στην πισω αυλη της πολυκατοικιας και περιμενω 2+ βαθμους αποκλιση απο τον σταθμο του ΕΑΑ σε ημερες με ''αναστροφη'' (οση κανει εδω), που βρισκεται τοποθετημενος σε ταρατσα και πολυ κεντρικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι ρε σημερα ειναι ποιημα Αθηνα μου φαινεται σαν ψεμα μαλλον επιτηδες το εκανε για οσους γυρισαν αργοπορημενα απο διακοπες....ισχυρος ΒΒΑ υγρασια στα ταρταρα καταπληκτικη διαυγεια και 23.2 με.το ζορι στο βορινο μπαλκονι βγηκα με ποτηρι καφε και φυσικα το πεταξε κατω κ το εσπασε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σας..Υπεροχη μερα σημερα...Πεντακαθαρη ατμοσφαιρα και διαυγεια φοβερη...Νωρις το πρωι μετα απο πολλους μηνες ενοιωσα λιγο κρυο...Ο Βοριας εριξε τα ποσοστα της υγρασιας..Ανασαναμε...!!

Τα χρωματα σιγα σιγα στα φυλλα των δεντρων του Νυμφαιου αλλαζουν..Το φθινοπωρο ερχεται αδερφια..Δειλα δειλα..Πρωτα αλλαζει η φυση για να δωσει τη σκυταλη στον καιρο..Καλη μας σεζον!!!Παμε για το 3/3!!Να γραψουμε ιστορια...

Μακαρι ολοι να χιονιστουν..Ταυτοχρονα δε γινεται αλλα μεσα στη χρονια ας στρωσει σε ολες τις πορτες...!!!Καλη συνεχεια..

302229326_5901193949942342_3767426979099097673_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Αν ήμουν σήμερα στις 6 το πρωί στο Αλκαζάρ, θα με έβλεπες με αμάνικο και σορτς εύκολα. Πιστεύω ότι το Καρπενήσι έχει το ιδανικό κλίμα και καιρικό ενδιαφέρον για μένα, άνετα θα μπορούσα να ζήσω εκεί.

+++ Αν δεν έχει και την δυσκοιλιότητα με τον βοριαδοκαιρο θα ήταν το απόλυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, dimitris27 είπε:

+++ Αν δεν έχει και την δυσκοιλιότητα με τον βοριαδοκαιρο θα ήταν το απόλυτο.

Να σου πω κάτι? Δε χρειάζεται να έχεις τα 1-2 μέτρα χιόνι των προσήνεμων για να είσαι ευτυχισμένος καιρόφιλος. Αν ήσουν κάτοικος Αθήνας, μια χαρά χορταστικό θα σου είναι και το χιόνι του Καρπενησίου και φυσικά το σταθερό καιρικό ενδιαφέρον που έχει με μέση ετήσια βροχή σίγουρα άνω έως αρκετά άνω των 1000mm. Για τον πεντακάθαρο αέρα που έχει δε, ότι και να πούμε είναι λίγο..

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Αυτό που κρυώνετε με 19-20°C ελάχιστες τσ τσ τσ πωπωω κρυουλιάρηδεςςς φουλ. Εσείς έπρεπε να μένετε όλοι νότια Κρήτη ή Λίνδο. 🤣 Δεν είστε για ψυχρά κλίματα. 😋

Πεστα ρε φίλε... Τι σοϊ χειμωνακηδες είμαστε αν κρυωνουμε με 20βαθμους...ας το γυρίσουν κάποιοι σε καλοκαιρακηδες😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Θεσσαλονίκη από χθες 5 Σεπτεμβρίου έχει ήδη τον πιο βροχερό Σεπτέμβριο από 2005 με 15mm διαφορά απ' τον δεύτερο, αν κάτσει άλλο ένα δυνατό σύστημα πάει για ιστορικά πράγματα!

Οι δύο μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας με Μπακ του Μπακ μεγάλες υετικες επιδόσεις στο δίδυμο Αυγούστου Σεπτεμβρίου 

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε κανέναν από Πάτρα εδώ στο φόρουμ, βλέπω πάνω απ' την Ναύπακτο στο βουνό φωτιά με νέφος καπνού που κατευθύνεται προς Ρίο, μπορεί να επιβεβαιώσει κάνεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 29 βαθμους μολις η μεγιστη...Αυτη την ωρα στην Καλλιθεα 27 βαθμοι...Υπεροχη αισθηση επιτελους..Καθεσαι ανετα και δεν ιδρωνεις..Ενω αργα το βραδυ και νωρις το πρωι νοιωθεις μια ψυχρουλα λογω και του ενισχυμενου βορια...

Σημερα στο Βραχατι Κορινθιας..Αερας,κυματισμος και ενα φακοειδες νεφος να κανει την εμφανιση του..Καλο απογευμα σε ολους!!

image.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Αν ήμουν σήμερα στις 6 το πρωί στο Αλκαζάρ, θα με έβλεπες με αμάνικο και σορτς εύκολα. Πιστεύω ότι το Καρπενήσι έχει το ιδανικό κλίμα και καιρικό ενδιαφέρον για μένα, άνετα θα μπορούσα να ζήσω εκεί.

Χαχα εγώ δεν έχω ούτε αμάνικα ούτε βερμούδα, το ελαφρύτερο μου ντύσιμο είναι παπούτσια κάλτσες κανοικές τζινάκι και κοντομανικο. Βασικά τώρα που το σκέφτομαι το κάτω μέρος του σώματος μένει το ίδιο όλες τις εποχές, μόνο στο πάνω μέρος αυξάνονται τα ρούχα με την πτώση της θερμοκρασίας.

Ναι συμφωνώ για το Καπενήσι. Αν και προσωπικά δεν θέλω να έχω κρύο το καλοκαίρι τα πρωινά. Στην Λάρισα για εμένα πάντα το μέγιστο καιρικό ενδιαφέρον είναι το καλοκαίρι, ενώ στα Γιάννενα είναι το φθινόπωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον Ολυμπο σε μια χαραδρα στο μονοπατι "Κοφτο",λιγο πανω απο τα 2.200μ.επιβιωνει ακομα μια χιονουρα υψους μεχρι και 1.5μετρου η οποια εκτεινεται σε πανω απο 70μετρα υψομετρικης διαφορας..Εβγαλε ανετα το καλοκαιρι και παει για τον χειμωνα...!!Η ληψη δεν ειναι τελεια αλλα ειναι ενδεικτικη αν μη τι αλλο..

305197892_5327843670630539_7201382675233448018_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο Σακαρε, το γραφαμε εδω κατα καιρους, Ολυμπο-Γραμμο-Σμολικα και λοιπες δυναμεις αλλα και Παρνασσο-Γκιωνα επιβιωνουν χιονουρες που περνανε στην επομενη χρονια...

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ η σημερινη ημερα, δεν θυμιζει σε τιποτα αρχες Σεπτεμβρη...

Βοριαδαρος ολη μερα, σε βαθμο απογειωσης, επεσε καπως τις τελευταιες ωρες....

19,8 ελαχιστη και 26,1 η μεγιστη σε μια ημερα-ποιημα....23.0 τωρα και ηδη αρχιζει να δροσιζει καλα

Δυστυχως οπως γραφει και ο Γιωργης, θα εχουμε ζεστουλες το επομενο διαστημα, πανω απο 30 και μην παει και πανω απο 35 φοβαμαι....αλλα ο,τι κι αν κανει ειναι σιγουρη η πορεια προς το ΤΕΛΟΣ...αντε στα τσακιδια καλοκαιρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω γκαζωνει ακομα νυχτιατικα κατα περιοδους το αγερι....πανεμορφη νυχτα, κατι σε οψιμο μελτεμι, κυκνειο ασμα του καλοκαιριου που αποχαιρετα...

22,0 νταν και παμε παλι για κατω απο 20 ελαχιστη λογικα, και με αισθηση χαμηλοτερη, κανονικη δροσουλα, οχι αναστροφικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ποιο σημαντικό είναι πως φαίνεται να σώζονται φέτος μερικά δάση.... χάρη κυρίως στο καιρικό σκηνικό που δεν ευνόησε την ανάπτυξη μεγάλων πυρκαγιών...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! Άλλη μια ευχάριστη μερούλα η σημερινή για αρχές Σεπτέμβρη...28,4 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι  χωρίς υγρασία.... ενώ έντονη είναι η ψύχρα με το που νυχτώνει.... στους 19,,7 τώρα .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...