Jump to content
sotos*snow

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, ΠΩΓΩΝΙ said:

<Προσωπικό μου στοίχημα να βρέξει ξανά στην Αθήνα (μέχρι 5μμ το πολύ) μέσα Γενάρη.>

Σίγουρα αυτό το ποστ είναι διατυπωμένο με ευγενικό τροπο αυτό λοιπόν είναι το ζητούμενο; η το νόημα αυτών που γράφουμε,άλλο τα θέλω του κάθε ένα από εμάς και άλλο αν αυτά στερούνται λογικής και γίνονται επικίνδυνα όχι μόνο για την διατάραξη του φόρουμ.....

Τι ακριβώς όμως είναι το επιλήψιμο νόημα ''αυτών που γράφω''; Το να μην βρέξει λέω πως θέλω. Το ποιές επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό τη σχέση έχει με αυτό που λέω. Ο καθένας μπορεί να το νοηματοδοτήσει όπως θέλει. Δεν λέει τίποτα όμως για τον συντάκτη του μηνύματος η νοηματοδότηση που μπορεί να δώσει ένας τρίτος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

E, εντάξει, το είπες μια, το είπες δυο ε οκ πόσο να μην σχολιάσω. Από ένα σημείο και μετά η εμμονή στοχοποίησης της διαφορετικής άποψης γίνεται πολύ προβληματική. Νομίζω ξεκαθάρισα οτι δεν έχω σκοπό να προκαλέσω. Αν σου φαίνεται οτι προκαλώ δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα. Με βάζει σε σκέψεις όμως η στοχοποίηση που επιχειρείς σχεδόν πάντα όταν εκφράζω την γνήσια αγάπη μου για καιρικά φαινόμενα μου πραγματικά αγαπάω. 

Να αγαπας οτι θες, αλλα οταν εκφραζεσαι  με αυτο τον τροπο εδω μεσα,(ειδικοτερα σε μια τοσο δυσκολη καιρικη περιοδο για εμας τους καιροφιλους).Ε δεν νομιζω να σε τιμαει και ιδιαιτερα.

Οπωτε για να τελειωνει εδω το θεμα ,εδω δεν γουσταρουμε καυσωνες  και ξηρασιες.

Οπωτε σεβασου τις δικες μας επιθυμιες,οπως  το καλοκαιρι που μας περασε  καποιοι σεβαστηκαν τα δικα σου  περιεργα καιρικα  γουστα.

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Οπωτε για να τελειωνει εδω το θεμα ,εδω δεν γουσταρουμε καυσωνες  και ξηρασιες.

Να με αγαπάς αλλά το τι γουστάρει η πλειοψηφία δεν αποτελεί θέσφατο. Πάντα με χιούμορ προσπαθώ να εκφράζω την αγάπη μου για καύσωνες, ξηρασίες κτλ διότι καταλαβαίνω οτι αρκετοί θα αντιδράσουν.

Για να το τελειώνουμε λοιπόν, το τι ''γουστάρουμε'' είναι δυναμικό και δεν εκφράζεται από μια μόνο άποψη ή ακόμα και της πλειοψηφίας.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Τι ακριβώς όμως είναι το επιλήψιμο νόημα ''αυτών που γράφω''; Το να μην βρέξει λέω πως θέλω. Το ποιές επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό τη σχέση έχει με αυτό που λέω. Ο καθένας μπορεί να το νοηματοδοτήσει όπως θέλει. Δεν λέει τίποτα όμως για τον συντάκτη του μηνύματος η νοηματοδότηση που μπορεί να δώσει ένας τρίτος. 

Ακριβώς επειδή συμμετέχεις σε ένα καιρικό φόρουμ θα έπρεπε να γνωρίζεις τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό που λες,Το να μην βρεξει λεω πως θελω και σίγουρα θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η νοηματοδοτηση που μπορεί να δώσει ένας <τρίτος> που προφανως και αυτός είναι ο λόγος συμμετοχής σου σε αυτό.....

Συνέχισε λοιπόν να προκαλείς και να εκτιθεσαι παράλληλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Ακριβώς επειδή συμμετέχεις σε ένα καιρικό φόρουμ θα έπρεπε να γνωρίζεις τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό που λες,Το να μην βρεξει λεω πως θελω και σίγουρα θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η νοηματοδοτηση που μπορεί να δώσει ένας <τρίτος> που προφανως και αυτός είναι ο λόγος συμμετοχής σου σε αυτό.....

Συνέχισε λοιπόν να προκαλείς και να εκτιθεσαι παράλληλα.

Αν έλεγα ''θέλω να μην βρέξει και αυτό να έχει επιπτώσεις στην παραγωγική μηχανή της χώρας'' τότε να καταλάβω την προβληματική νοηματοδότηση που μπορεί να δώσει ένας τρίτος. Εδώ όμως να με συγχωρείς αλλά εκτίθεμαι και προκαλώ όσο εκτίθεται και προκαλεί ο οποιοσδήποτε εκφράζει αγάπη για οποιοδήποτε καιρικό φαινόμενο.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Να με αγαπάς αλλά το τι γουστάρει η πλειοψηφία δεν αποτελεί θέσφατο. Πάντα με χιούμορ προσπαθώ να εκφράζω την αγάπη μου για καύσωνες, ξηρασίες κτλ διότι καταλαβαίνω οτι αρκετοί θα αντιδράσουν.

Για να το τελειώνουμε λοιπόν, το τι ''γουστάρουμε'' είναι δυναμικό και δεν εκφράζεται από μια μόνο άποψη ή ακόμα και της πλειοψηφίας.

Λοιπον  επειδη  το θεμα αρχιζει να κουραζει και δεν βλεπω να θες να το καταλαβεις αυτο

Στο παρον θρεντ επανω λεει σχολιασμος χαρτων,εχεις να γραψεις κατι αλλο επι του παροντος?

Η θα συνεχισεις να το κανεις τσατ εδω μεσα ?

 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

<Προσωπικό μου στοίχημα να βρέξει ξανά στην Αθήνα (μέχρι 5μμ το πολύ) μέσα Γενάρη.>

Σίγουρα αυτό το ποστ είναι διατυπωμένο με ευγενικό τροπο αυτό λοιπόν είναι το ζητούμενο; η το νόημα αυτών που γράφουμε,άλλο τα θέλω του κάθε ένα από εμάς και άλλο αν αυτά στερούνται λογικής και γίνονται επικίνδυνα όχι μόνο για την διατάραξη του φόρουμ.....

Τι το επικίνδυνο έχει δηλαδή αυτό που έγραψε; Και στο κάτω κάτω ο καιρός δεν επηρεάζεται από αυτά που λέμε εμείς, οπότε δεν χρειάζονται όλα αυτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αν έλεγα ''θέλω να μην βρέξει και αυτό να έχει επιπτώσεις στην παραγωγική μηχανή της χώρας'' τότε να καταλάβω την προβληματική νοηματοδότηση που μπορεί να δώσει ένας τρίτος. Εδώ όμως να με συγχωρείς αλλά εκτίθεμαι και προκαλώ όσο εκτίθεται και προκαλεί ο οποιοσδήποτε εκφράζει αγάπη για οποιοδήποτε καιρικό φαινόμενο.

Δεν είναι αυτονόητο ότι χωρίς βροχές δημιουργούνται  προβλήματα όχι μόνο στην παραγωγική μηχανή της χώρας αλλά και σε πολλους άλλους τομείς; αλήθεια τώρα αν τρολαρεις που προφανώς αυτό καταλαβαίνει κάποιος διαβάζοντας τις τοποθετήσεις σου το κάνεις ιδανικά αν όχι θα σου πρότεινα να αναθεωρήσεις κάποια πράγματα όσο αφορά τα πιστεύω σου για τα καιρικά παραμένοντας λάτρης της ζέστης και των καύσωνα όταν όμως είναι συμβατά με την εποχή.                             Και κάτι τελευταίο,προσπάθησε όσο σου είναι δυνατόν βέβαια σε έναν διάλογο να μην προσβάλεις μέσα από την ευγένεια της γραφής σου.....

Καλό σου βράδυ.   

Συγνώμη που το κάναμε τσατ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Τι το επικίνδυνο έχει δηλαδή αυτό που έγραψε; Και στο κάτω κάτω ο καιρός δεν επηρεάζεται από αυτά που λέμε εμείς, οπότε δεν χρειάζονται όλα αυτά.

Σκέψου και θα καταλάβεις.

Καλο ξημέρωμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Δεν είναι αυτονόητο ότι χωρίς βροχές δημιουργούνται  προβλήματα όχι μόνο στην παραγωγική μηχανή της χώρας αλλά και σε πολλους άλλους τομείς; αλήθεια τώρα αν τρολαρεις που προφανώς αυτό καταλαβαίνει κάποιος διαβάζοντας τις τοποθετήσεις σου το κάνεις ιδανικά αν όχι θα σου πρότεινα να αναθεωρήσεις κάποια πράγματα όσο αφορά τα πιστεύω σου για τα καιρικά παραμένοντας λάτρης της ζέστης και των καύσωνα όταν όμως είναι συμβατά με την εποχή.

Καλό σου βράδυ.   

Συγνώμη που το κάναμε τσατ...

 

Αυτονόητο μπορεί να είναι και για κάποιους οτι και ο ιστορικός χιονιάς μπορεί να καταστρέψει την οικονομία μιας χώρας βραχυπρόθεσμα. Δε νομίζω όμως οτι αντιμετωπίζω με τόση καχυποψία κάθε συμφορουμίτη που εύχεται κάτι τέτοιο ώστε να αποδώσω την πιο προβληματική νοηματοδότηση.

Συγνώμη και από μένα για το τσατ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βορειο ρευμα οσο παει το ματι μακροπροθεσμα στο κυριο στο 18αρι

Και καμια ουσιαστικη αλλαγη  προς το παρον. στον αντικυκλωνα μπαστακα

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κανονικοτητα θα επιστρέψει λογικά περί τις 20 Νοεμβρίου αφού περάσουν 50 με 60 μέρες από μέσα-τελη Σεπτεβρη .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μόνο κάποια ανατολικά προσήνεμα βουνά θα δουν υετό μέχρι τις αρχές του επόμενου μήνα, καθώς τέλη της βδομάδας θα επικρατήσει βόρειο ρεύμα με σημαντική πτώση της θερμοκρασίας. 

Ο πανευρωπαϊκός μπαστακας αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσει, το θέμα είναι αν θα μπούμε στον τομέα των χαμηλών ή θα μας καβαλήσει πάλι ο υποτροπικός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Χιών said:

 Μόνο κάποια ανατολικά προσήνεμα βουνά θα δουν υετό μέχρι τις αρχές του επόμενου μήνα, καθώς τέλη της βδομάδας θα επικρατήσει βόρειο ρεύμα με σημαντική πτώση της θερμοκρασίας. 

Ο πανευρωπαϊκός μπαστακας αργά ή γρήγορα θα καταρρεύσει, το θέμα είναι αν θα μπούμε στον τομέα των χαμηλών ή θα μας καβαλήσει πάλι ο υποτροπικός.

Δυστυχώς πιστεύω έχει καβαλημα φέτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάντως γενικά σε όλη την Ευρώπη αξιόλογες βροχές αυτή τη βδομάδα θα σημειωθούν μόνο στη βόρεια Πορτογαλία-ΒΔ άκρο Ισπανίας, Ιρλανδία, δυτική Αγγλία και δυτική Νορβηγία...κοινώς ο Ατλαντικός κάνει παιχνίδι μόνος του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει καμια λογικη στο να πιστευουμε οτι θα αλλάξει θετικα η κυκλοφορία για εμας επειδη εχουμε χασει μεγαλο διάστημα ηδη. 

Αν θελει μας παει ετσι μεχρι την επόμενη άνοιξη.

Απλα υπομονη και οτι γινει.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!Θερμη παρακληση..Εχθες ημουν γηπεδο..Σημερα διαβασα τα γραφομενα..Προσοχη μεγαλη τι γραφουμε και πως το γραφουμε..Καλο ειναι να σκεφτομαστε πρωτα...Ο γραπτος λογος ευκολα παρεξηγειται..Και επειδη δεν μας παει με τον καιρο φετος,ευκολα γινεται ροντεο..Θελω να πιστευω οτι κανεις δεν εχει κακη προθεση...Αλλα θελει προσοχη πως διατυπωνουμε το οτιδηποτε...Με συγχωρειτε για την παρεμβαση..Ουτε διαχειριστης ειμαι ουτε τιποτα.Αλλα ως καταιγιδακιας θιγομαι προσωπικα με καποια πραγματα που γραφονται...Φιλικα και με καθε σεβασμο προς ολους...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίσως η μνήμη μου να είναι κοντή, αλλά δεν πειράζει. Το χειρότερο φθινόπωρο που έχω ζήσει ποτέ. Ούτε το περσινό πάει πίσω, αλλά φέτος το παράκανε η απραξία καιρού.

Τίμια το 2022, θα κλείσει ως ένα από τα χειρότερα καιρικά χρόνια της ζωής μου, και όχι δεν πιστεύω ότι θα δω ούτε νιφάδα πριν τον Γενάρη.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πληρώνουμε ακριβά τις καταιγίδες του Αυγούστου...αλλά για την καθημερινότητά μου και εγώ όντως προτιμώ τον αίθριο καιρό για να είμαι ειλικρινής...αποφεύγω ταλαιπωρία κτλ...εντωμεταξύ δεν με τρελαίνουν οι καταιγίδες εκτός αν είναι ιστορικές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτηχως ο μπαστακας δεν είναι β.ανατολικα μας αλλά πάνω μας.Επισης δεν υπάρχει ατλαντική κυκλοφορία ενώ προς την ιβηρική υπάρχουν πορτοκαλι και κόκκινα γεωδυναμικα που σημαίνει ότι όταν τελειώσει όλη αυτή η ιστορία έχουμε βάσιμες ελπίδες να μην μας αφορά ο επόμενος εμποδισμος.Ψαχνω τίποτα θετικό μιας και δεν υπάρχει απόλυτος τίποτα να σχολιάσουμε σε βάθος τουλάχιστον 10μερου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει το 6αρι του τζίφου στις 384 ώρες🙃

gfs-13-384.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...