Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Συμβαίνουν κι αυτά μια φορά στα 100 χρόνια δε λέω 😂

Βέβαια, τώρα που το ξανακοιτάω Μιχάλη, αυτή είναι..... "πυκνή" χιονόπτωση?🤣 Γιατί εμείς εδώ κάτω πυκνή λέμε αυτή

 

Τι να κάνουμε εμείς δεν είχαμε όλο τον βόρειο πόλο πάνω μας... Έτσι και αλλιώς οι νιφάδες οι Γιαννιώτικες ειναι πολύ μεγαλύτερε,ς άρα και πολύ πιο αραιές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Τι δικαστήριο ήταν αυτό 😂😂😂

Μέχρι και εγώ γελάω από το δικαστήριο της πλάκας :]

 

Γιάννενα Σοφία

 Τουλάχιστον 5 βαθμοί πιο ψηλά στα 500αρια.

50330812_10219114951723982_5761526669978370048_n.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Μέχρι και εγώ γελάω από το δικαστήριο της πλάκας :]

Καλά βρε Μιχαήλ, λες και τι σου είπε. Ημαρτον. Λες να κοντράρουμε την Γιαννιώτικη παπλαμούδα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Καλά βρε Μιχαήλ, λες και τι σου είπε. Ημαρτον. Λες να κοντράρουμε την Γιαννιώτικη παπλαμούδα; 

Όχι, σε καμία περίπτωση, απλά λέω πως μια χαρά μπορεί να χιονίσει σε ""ακριτικές"" και καλά περιοχές, χωρίς αντικυκλώνα πάνω από το Λονδίνο. Αυτό τίποτε άλλο. Προφανώς και η χιονόπτωση των Ιωαννίνων τότε είναι κατώτερη της Ελπίδας. Αλλά και πάλι ήταν πολύ εντυπωσιακό να πέφτει μια νιφάδα και να σου γεμίζει ολόκληρη η παλάμη.😁 Και η δικιά μου είναι και μεγάλη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, [weathermaniac] said:

Τι να κάνουμε εμείς δεν είχαμε όλο τον βόρειο πόλο πάνω μας... Έτσι και αλλιώς οι νιφάδες οι Γιαννιώτικες ειναι πολύ μεγαλύτερε,ς άρα και πολύ πιο αραιές.

Kαλά, να μη στο χαλάσω αυτό.🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α και το μια φορά στα 100 χρόνια έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές, απλά και μόνο επειδή η ασχετοσύνη χτυπάει ταβάνι.  Δεν είναι κακό να είναι κάποιος άσχετος, αλλά τα πράγματα είναι πολύ απλά

Ο τυπικός χιονιάς Ιωαννίνων, με καθαρά δυτικό ρεύμα είναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ η 2η συχνότερη χιονοδιάταξη στατιστικά. Αυτά για όσους έχουν απορίες. Κάτι ζήσαμε και εμείς εκεί από πρώτο χέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα απολύτως και από διάγραμμα χειρότερο του Αμερικάνου και ευρωπαϊκό χάλια το τρεξημο ένα μικρό όνειρο ήταν και αυτό πάμε για μετά της 5 του μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Α και το μια φορά στα 100 χρόνια έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές, απλά και μόνο επειδή η ασχετοσύνη χτυπάει ταβάνι.  Δεν είναι κακό να είναι κάποιος άσχετος, αλλά τα πράγματα είναι πολύ απλά

Ο τυπικός χιονιάς Ιωαννίνων, με καθαρά δυτικό ρεύμα είναι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ η 2η συχνότερη χιονοδιάταξη στατιστικά. Αυτά για όσους έχουν απορίες. Κάτι ζήσαμε και εμείς εκεί από πρώτο χέρι.

Ε, αφού είναι η δεύτερη, μπορεί, γιατί όχι και η πρώτη διάταξη στατιστικά Μιχαλιό μου, προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός; Χορτάτος είσαι.😂

Άσε εμάς τους χιονοστερημένους να ψάχνουμε περίεργες διατάξεις για να χιονιστούμε......

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Kαλά, να μη στο χαλάσω αυτό.🙃

Τι να χαλάσεις. Για να έχεις τις μεγαλύτερες νιφάδες θες 2 πράγματα : Νέφη κατακόρυφης ανάπτυξης [σε δυτικούς χιονιάδες υπάρχουν,] και ΖΕΣΤΑΑΑΑΑ (για να κολλάνε μεταξύ τους ευκολότερα)

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Τι να χαλάσεις. Για να έχεις τις μεγαλύτερες νιφάδες θες 2 πράγματα : Νέφη κατακόρυφης ανάπτυξης [σε δυτικούς χιονιάδες υπάρχουν,] και ΖΕΣΤΑΑΑΑΑ

Έτσι είναι η χιονομάνα τα Γιάνεννα σπάει όλα τα ρεκόρ. Το βλέπουμε κάθε χρόνο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από όλα τα τρεξίματα , τα ενσεμπλ, και τις αναλύσεις ο mr μπουτιας είναι πιο επίκαιρος από ποτέ 

screenshot_11_65.jpg.d3e0ea0b88ef4b4e5f3357f64110b4cf.jpg

@Severe_Lover

Δέσποτα μας ...οι μετανοιες οι προσευχές και οι νηστείες δεν έχουν προκοπή... Το ποίμνιο είναι απογοητευμένο οπότε από εδώ και μπρος ..

1747584920_.jpeg.a2f96176bf2ba388601717f9b6075c92.jpeg

Weather Luben 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω τουλάχιστον να πέσω σε χειμερία νάρκη (ή χειμερή ανάρκη όπως το έλεγα μικρός😁) να μην βλέπω αυτά τα εκτρώματα χάρτες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Seth13 είπε:

Καλύτερα να παίξουμε ομαδικό τζόκερ παρά να περιμένουμε το 3/3. Το ίδιο έγραψα και πέρυσι τον Γενάρη περί 2/2 όταν έγινα πιο ενεργός και μέσα σε 15 μέρες είχαμε έναν από τους πιο ιστορικούς. 😂

Αν εννοούμε 3/3 το να ρίξει πάλι 30+ εκτεταμένα στο λεκανοπέδιο συμφωνώ. Αυτά δεν γίνονται. Το να έρθει όμως ένα -11 και να στρώσει 5-20 πόντους ανάλογα με την περιοχή, είναι κάτι απολύτως "νομιμο". Παρά το γεγονος οτι είχαμε 2 χιονιαδες πολύ δυνατούς σε χιονόστρωση, ας μην ξεχνάμε οτι θερμοκρασιακα ήταν εντελώς οριακοι. Να μου πεις....τι ζόρι τραβάς ρε φίλε? Δε σου άρεσε? Μια χαρά ήταν, αλλά κλιματικά αν το πάς....έχει καιρό να εμφανιστεί μια θερμοκρασία oπως των μεγάλων χιονιάδων των 00s. ΣΕ ΑΥΤΟ ελπίζω!! Και ναι...είναι κάτι ρεαλιστικό. Εννοείται όμως οτι θέλω και για τα ΚΒ έναν πολύ καλό χιονιά. Δλδ να ήμαστε ολοι ικανοποιημένοι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τι να κάνουμε εμείς δεν είχαμε όλο τον βόρειο πόλο πάνω μας... Έτσι και αλλιώς οι νιφάδες οι Γιαννιώτικες ειναι πολύ μεγαλύτερε,ς άρα και πολύ πιο αραιές.

Αραιες οπως και οι χιονοπτώσεις;;;😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν εννοούμε 3/3 το να ρίξει πάλι 30+ εκτεταμένα στο λεκανοπέδιο συμφωνώ. Αυτά δεν γίνονται. Το να έρθει όμως ένα -11 και να στρώσει 5-20 πόντους ανάλογα με την περιοχή, είναι κάτι απολύτως "νομιμο". Παρά το γεγονος οτι είχαμε 2 χιονιαδες πολύ δυνατούς σε χιονόστρωση, ας μην ξεχνάμε οτι θερμοκρασιακα ήταν εντελώς οριακοι. Να μου πεις....τι ζόρι τραβάς ρε φίλε? Δε σου άρεσε? Μια χαρά ήταν, αλλά κλιματικά αν το πάς....έχει καιρό να εμφανιστεί μια θερμοκρασία oπως των μεγάλων χιονιάδων των 00s. ΣΕ ΑΥΤΟ ελπίζω!! Και ναι...είναι κάτι ρεαλιστικό. Εννοείται όμως οτι θέλω και για τα ΚΒ έναν πολύ καλό χιονιά. Δλδ να ήμαστε ολοι ικανοποιημένοι. 

Άσε τα ταπεινά -11, εγώ ξέρω τι θες ενδόμυχα:

1760961714_cfs-0-2616(1).png.f6928961de6c6cf62f99419f49377203.png151588874_cfs-1-2616(1).png.439571a3dbd327a6e3cb01afdab388bf.png

 

Με διακύμανση -10 έως -5 Θησείο. Και την επόμενη μέρα ξαστεριά και άπνοια, να βαρέσει η Τανάγρα ένα -26 ξεγυρισμένο και ο Βοτανικός (Γκάζι πλέον) ένα τίμιο -15αράκι. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Θα το διασκεδάζω όσο δεν πάει όσο θα παρακαλάτε να....σηκωθεί!!!🤣🤣🤣...

Αν σηκωθεί όμως θα μας χώσει στο χιόνι. Τωρα ποιους δεν ξέρω 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 2013-14 και 2006-07 είχαν ξεκινήσει σίγουρα καλύτερα απ' το φετινό (μιας και μέχρι αρχές Γενάρη δεν έχουμε τίποτα να περιμένουμε)...το μόνο που κοντραρει το φετινό έκτρωμα είναι ξεκίνημα 2020-21 που μέχρι 10 Γενάρη ήμασταν στις παραλίες θερμοκρασιακά αλλά είχε βροχές...είναι το χειρότερο ξεκίνημα χειμώνα στην ιστορία!!

Το θέμα είναι πότε και πώς θα βρέξει έστω, πλέον δεν έχω προσδοκία για κρύο, αλλά όχι να μην έχουμε και βροχές που είναι το μόνο κλασικό στοιχείο σε χειμώνες με ζεστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...