Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΤΑΝ ΕΒΡΙΖΑ ΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝΕ ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΜΗΛΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΨΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

ΣΗΚΩ ΒΡΕ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ ΜΗ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

ΟΤΑΝ ΕΒΡΙΖΑ ΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝΕ ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΜΗΛΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΨΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

ΣΗΚΩ ΒΡΕ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ ΜΗ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ

Είναι απαυτωμένος που να σηκωθεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

Μιχαηλ η ψυχρη εισβολη στις ΗΠΑ Υ υποβαθμιστηκε ;;

Όχι, απλά μεταφέρθηκε λίγο βορειοανατολικά. Τα περισσότερα χιονια θα πέσουν στις μεγάλες λίμνες και στον νοτιοανατολικο Καναδά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, BrainA said:

ΟΤΑΝ ΕΒΡΙΖΑ ΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΤΑΝΕ ΓΡΟΙΛΑΝΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΜΗΛΕΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΚΑΜΗΛΙΕΡΗΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΚΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΨΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

ΣΗΚΩ ΒΡΕ ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ ΜΗ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΚΩΣΕΙ

Πρώτη φορά ξανασυμβαίνει τον Δεκέμβριο. Μιλάμε για αστείο μήνα για λεκανοπέδιο. Τελευταία φορά που πήγε να κάνει κάτι αξιόλογο ήταν το 2010 και έλιωνε το χιόνι από τη συσσωρευμένη θερμότητα των μπετών. Μακριά κι αλάργα. 

ΥΓ. Το 29 Δεκεμβρίου 2016 ήταν ξώφαλτσο και πάλι ξέρουμε πως κατέληξε. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Πρώτη φορά ξανασυμβαίνει τον Δεκέμβριο. Μιλάμε για αστείο μήνα για λεκανοπέδιο. Τελευταία φορά που πήγε να κάνει κάτι αξιόλογο ήταν το 2010 και έλιωνε το χιόνι από τη συσσωρευμένη θερμότητα των μπετών. Μακριά κι αλάργα. 

ΥΓ. Το 29 Δεκεμβρίου 2016 ήταν ξώφαλτσο και πάλι ξέρουμε πως κατέληξε. 

 

Σεθ Γενάρη Φλεβάρη θα γράψουμε φέτος ιστορία..Γενάρη που άνοιξα εγώ σχολιασμό ας ετοιμαστούμε για τον ιστορικό των ιστορικών. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καμερες απο Μιτσιγκαν παρακαλω.Απο αυριο τη νυχτα ξεκιναει παρτυ.

Πρόβα για τα δικά μας από Γενάρη Συνταγματάρχα; 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Σεθ Γενάρη Φλεβάρη θα γράψουμε φέτος ιστορία..Γενάρη που άνοιξα εγώ σχολιασμό ας ετοιμαστούμε για τον ιστορικό των ιστορικών. 

Καλύτερα να παίξουμε ομαδικό τζόκερ παρά να περιμένουμε το 3/3. Το ίδιο έγραψα και πέρυσι τον Γενάρη περί 2/2 όταν έγινα πιο ενεργός και μέσα σε 15 μέρες είχαμε έναν από τους πιο ιστορικούς. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Πρόβα για τα δικά μας από Γενάρη Συνταγματάρχα; 😎

Μαθε αγορι μου ξανα τους βαθμους και ξαναπερνα.Ακου εκει "Συνταγματαρχα"...😅...οχι "δεκανέα" καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μαθε αγορι μου ξανα τους βαθμους και ξαναπερνα.Ακου εκει "Συνταγματαρχα"...😅...οχι "δεκανέα" καλύτερα.

*Στρατηγέ με συγχωρείτε. Εκ παραδρομής 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω μόνο με  θαύμα σώζεται η ψυχρή εισβολή στις 28-30..οπότε σιγά σιγά αποχαιρετάμε και  τον Δεκέμβρη..Αν δεν αλλάξει κάτι παίζει ο φετινός Δεκέμβρης να αποτελεί τον μεγαλύτερο εφιάλτη του κάθε καιροφιλου,ακομη και ο το έκτρωμα του 21 ήταν ανώτερο από αυτο...Από που να το πιάσεις και που να το αφήσεις...Δεν πιστευτά ότι θα τρώγαμε τέτοια φόλα μετά το φθινόπωρο παρωδία που περάσαμε..Ελπίζω μια ξυράφια του αζορ στις αρχές του έτους να σώσει την άδεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι βλέπω μια εβδομάδα που θα πάω Γερμανία μετά από πόσα χρόνια Χριστούγεννα και αυτή θα μου βγει φθινοπωρινή, αηδία...

Και το χειρότερο, προοπτική δεν υφίσταται με αυτούς τους χάρτες.

Αν εξαιρέσουμε το εξαιρετικό 20ημερο + που έκανε στην Ευρώπη,κατά τα άλλα κλαφτα για την Ευρώπη,ένα νέο 2006-2007 και 2013-2014 ξεπροβάλλει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Νομίζω μόνο με  θαύμα σώζεται η ψυχρή εισβολή στις 28-30..οπότε σιγά σιγά αποχαιρετάμε και  τον Δεκέμβρη..Αν δεν αλλάξει κάτι παίζει ο φετινός Δεκέμβρης να αποτελεί τον μεγαλύτερο εφιάλτη του κάθε καιροφιλου,ακομη και ο το έκτρωμα του 21 ήταν ανώτερο από αυτο...Από που να το πιάσεις και που να το αφήσεις...Δεν πιστευτά ότι θα τρώγαμε τέτοια φόλα μετά το φθινόπωρο παρωδία που περάσαμε..Ελπίζω μια ξυράφια του αζορ στις αρχές του έτους να σώσει την άδεια 

Αζορικε!!Σηκω τωρα!!!

jesusnazaret.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Εγώ πάλι βλέπω μια εβδομάδα που θα πάω Γερμανία μετά από πόσα χρόνια Χριστούγεννα και αυτή θα μου βγει φθινοπωρινή, αηδία...

Και το χειρότερο, προοπτική δεν υφίσταται με αυτούς τους χάρτες.

Αν εξαιρέσουμε το εξαιρετικό 20ημερο + που έκανε στην Ευρώπη,κατά τα άλλα κλαφτα για την Ευρώπη,ένα νέο 2006-2007 και 2013-2014 ξεπροβάλλει 

 

Έχει τελειώσει ο χειμώνας πανευρωπαικά. Εδώ Λετονία απο χτές θετικές μετά από 1 μήνα ολικό παγετό. Δεν υπάρχει καμία προοπτική για επαναφορά σε χειμωνιάτικες καταστάσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καμερες απο Μιτσιγκαν παρακαλω.Απο αυριο τη νυχτα ξεκιναει παρτυ.

Aπο Βuffalo σου κάνει?

https://buffalowebcam.com/live-webcams/buffalo-ny-elmwood-ave-mr-pizza

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχει μπει ο Γενάρης και τελειώσαμε τον χειμώνα από τώρα., οκ

Ναι άθλιος Δεκέμβριος και δεν είναι αισιόδοξη η προοπτική μέχρι τώρα για τις πρώτες μέρες του Γενάρη αλλά να βγάζουμε πόρισμα για όλο τον χειμώνα αν μη τι άλλο το θεωρώ υπερβολή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Με τέτοιο διάγραμμα Λόντρας ουδείς μαμησε

Diagramme GEFS

Εκτός από τους Γιαννιώτες φυσικά.

 

archives-2015-2-2-18-0.png

 

Τι? έχει και Γροιλανδικό? απαπαπα🙃

 

Υ.Γ Η καλύτερη χιονόπτωση που έζησα στα Γιάννενα άσχετα χιονόστρωσης ήταν αυτή. Με γιγαντιαίες νιφάδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εκτός από τους Γιαννιώτες φυσικά.

 

archives-2015-2-2-18-0.png

 

Τι? έχει και Γροιλανδικό? απαπαπα🙃

 

Υ.Γ Η καλύτερη χιονόπτωση που έζησα στα Γιάννενα άσχετα χιονόστρωσης ήταν αυτή. Με γιγαντιαίες νιφάδες.

Συμβαίνουν κι αυτά μια φορά στα 100 χρόνια δε λέω 😂

Βέβαια, τώρα που το ξανακοιτάω Μιχάλη, αυτή είναι..... "πυκνή" χιονόπτωση?🤣 Γιατί εμείς εδώ κάτω πυκνή λέμε αυτή

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Αττικη βαλαμε ταφοπλακα στους ποιο υετοφορους κλασσικα για εμας μηνες ΝΟΕ-ΔΕΚ......

εχουμε φτασει στα ορια της ξηρασιας....και οι προοπτικες δεν ειναι και οι καλυτερες,,,,,,,μια χιονοκαιρια απο μονη της δεν λεει τιποτα.....οταν τους υπολοιπους μηνες πεταμε χαρταετο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Συμβαίνουν κι αυτά μια φορά στα 100 χρόνια δε λέω 😂

Βέβαια, τώρα που το ξανακοιτάω Μιχάλη, αυτή είναι..... "πυκνή" χιονόπτωση?🤣 Γιατί εμείς εδώ κάτω πυκνή λέμε αυτή

 

Τι δικαστήριο ήταν αυτό 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...