Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήγαν για πιο πίσω χρονικά τα ανσάμπλ του τζίφου κρίμα .... εκεί που έπεφταν  ήδη στο μηδέν και πιο κάτω στο μέσο όρο στις 27-29 του μήνα τώρα το πήγανε για τις 30 και μετά..... ζήσε Μάη δηλαδή....

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=6&date=2022-12-19&model=gfs&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Αυτο με ανησυχει περισοοτερο οτι πρπεει να το πω χααχαχ

Εντωμεταξύ πρώτη φορά εχει τετοια σταθερότητα λες και ει να σίγουρος 

Ο ευρωπαίος πιο σταθερός. Βάζω τις διάφορες εικόνες. από 16/ 12 του μήνα

 

ecmwfna-0-174.png?0ecmwfna-0-150.png?0ecmwfna-0-126.png?0ecmwfna-0-102.png?0

 

τζίφος

gfsna-0-168.png?6gfsna-0-144.png?6gfsna-0-120.png?6gfsna-0-96.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Το πήγαν για πιο πίσω χρονικά τα ανσάμπλ του τζίφου κρίμα .... εκεί που έπεφταν  ήδη στο μηδέν και πιο κάτω στο μέσο όρο στις 27-29 του μήνα τώρα το πήγανε για τις 30 και μετά..... ζήσε Μάη δηλαδή....

ens_image.php?geoid=52949&var=201&run=6&date=2022-12-19&model=gfs&member=ENS&bw=1

Προφανώς και έγινε αυτό, αφού δεν καταρρέι ο αντικυκλώνας και δεν βιάζεται να κατέβει το κρύο και α φύγει ανατολικά. Για καλό είναι. Η ίδια ψυχρή εισβολή που είναι πιο υετοφόρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε θα βγεις σε κανά κανάλι να λες τον καιρό ρε μπαγάσα? Θα κάνω τηλεφωνική παρέμβαση θα βαράω το μπαστούνι κάτω και θα λέω "πιάστε τον μπορεί να φέρει Γροιλανδικό το καλοκαίρι να μας κάψει!!!!!"😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω τι μέσος όρος!!!!υποτροπικουλη αγάπη μου εσύ!!!...🤣🤣🤣...σωτο έχει δίκιο ο Μιχαήλ για καλό είναι ,ο ίδιος Αυλώνας απλά πάει αργά και δεν μας σαρώνει το άχρηστο για ένας εδώ πάνω ψύχος...😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

gens-3-1-348.png

 

gens-3-0-360.png

 

-12 στο Λασίθι!

Δεν θα βγει αυτό. Ο υποτροπικος θα φτάσει Σκόπια. Αυτό λέει ο μέσος όρος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, vorios_polos said:

Πωπω τι μέσος όρος!!!!υποτροπικουλη αγάπη μου εσύ!!!...🤣🤣🤣...σωτο έχει δίκιο ο Μιχαήλ για καλό είναι ,ο ίδιος Αυλώνας απλά πάει αργά και δεν μας σαρώνει το άχρηστο για ένας εδώ πάνω ψύχος...😎😎😎

Quote

 

Προς το παρόν σε σαρώνει η μπίχλα του υποτροπικούλη κι εσένα και τον ακατονόμαστο κι εμάς όλο το Δεκέμβρη.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πωπω τι μέσος όρος!!!!υποτροπικουλη αγάπη μου εσύ!!!...🤣🤣🤣...σωτο έχει δίκιο ο Μιχαήλ για καλό είναι ,ο ίδιος Αυλώνας απλά πάει αργά και δεν μας σαρώνει το άχρηστο για ένας εδώ πάνω ψύχος...😎😎😎

Μόνο ένα πράγμα με ανησυχεί. [βασικά πολλά τι λέω] αλλάα είναι το εξής. Μήπως ο υποτροπικός εμποδίσει για λλίγο τον αυλώνα να πάει δυτικά? Γιατί δεν είναι σε κατάλληλο σημείο γενικά. Μόνο με ισχυρό Ισλανδικό και οριακά γροιλανδικό αντικυκλώνα μπορούμε να πετύχυμε τέτοια κατάσταση. Επίσης αν δεν δούμε τον ΝΑΟ -1 δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Δεν θα βγει αυτό. Ο υποτροπικος θα φτάσει Σκόπια. Αυτό λέει ο μέσος όρος. 

Δες καλύτερα...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Προς το παρόν σε σαρώνει η μπίχλα του υποτροπικούλη κι εσένα και τον ακατονόμαστο κι εμάς όλο το Δεκέμβρη.😉

Έχω να δω ήλιο μέρες και αυτή την στιγμή έχω κρύο και ψιλόβροχο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Προσωπικα κοντρα εχω με τους τσακωμενους με τη λογικη.Στο θεμα χιονιου ειμαι ο τελευταιος στο φορουμ που εχει καποιο αγχος.Πιο πολυ αγχος εχω φετος για τις βροχες.😉

Τόσα χρόνα άχιονος το γύρισες στις βροχές Γιώργj?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Δες καλύτερα...😎

Ας πω και εγώ καμια φαντασίωση. Όλοι κάτι είπαμε πιο πριν. Θέλω υποτροπικό μέχρι Σκόπια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Έχω να δω ήλιο μέρες και αυτή την στιγμή έχω κρύο και ψιλόβροχο...

Πόσα θες να μας τρελάνεις? 😂 Αυτή τη στιγμή έχουμε 19.12. και μας έχει φάει ο ...Γροιλανδικούλης πάνω από 20 μερούλες. Μην πω γεμάτο μήνα. Αχ.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Ας πω και εγώ καμια φαντασίωση. Όλοι κάτι είπαμε πιο πριν. Θέλω υποτροπικό μέχρι Σκόπια. 

το δεύτερο καλύτερο ετά από καθολικό κ.β χιονιά🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο ένα πράγμα με ανησυχεί. [βασικά πολλά τι λέω] αλλάα είναι το εξής. Μήπως ο υποτροπικός εμποδίσει για λλίγο τον αυλώνα να πάει δυτικά? Γιατί δεν είναι σε κατάλληλο σημείο γενικά. Μόνο με ισχυρό Ισλανδικό και οριακά γροιλανδικό αντικυκλώνα μπορούμε να πετύχυμε τέτοια κατάσταση. Επίσης αν δεν δούμε τον ΝΑΟ -1 δεν γίνεται δουλειά.

Όχι γιατί στην πορεία θα θέλουμε κάποιο χαμηλό να σπρώχνει τον αζορικο και αυτός με την σειρά του να αναγκάσει τον Αυλώνα να πάει πιο ανατολικά και ν αφήσει αυτό που χρειάζεται για έμας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Πόσα θες να μας τρελάνεις? 😂 Αυτή τη στιγμή έχουμε 19.12. και μας έχει φάει ο ...Γροιλανδικούλης πάνω από 20 μερούλες. Μην πω γεμάτο μήνα. Αχ.... 

18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλειδώνει τελικά ο χειροτερος Δεκέμβριος όλων των εποχών. GFS και ECMWF (τα μόνα αξιόπιστα μακροπρόθεσμα) συμφωνούν σε εφιαλτική πρόβλεψη μέχρι και τις αρχές του νέου έτους.

Τα άλλα δύο θα αλλάξουν 1000%, δεν είναι ποτέ έμπιστα εκτος 4 ημερών

Αν αυτό γινόταν καλοκαίρι θα είχαμε 42-46 βαθμούς επί 3 εβδομάδες.

Πρωτόγνωρο σκηνικό φέτος, ούτε τον Φλεβάρη 2016 τέτοια μόνιμη ζεστη μέσα στον χειμώνα

 

Screenshot_2022-12-19-14-23-57-806_com.android.chrome.thumb.jpg.485d1791c5aa3b5bf1b89a946c5fe0e4.jpgScreenshot_2022-12-19-14-26-52-157_com.android.chrome.thumb.jpg.ef1a81536d8d3efcc073bbbbf7d4579a.jpg

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

18

Παρακαλώ να κρατηθεί ως δικαστικό τεκμήριο η παραπάνω παραδοχή.

ΣΥΛΛΑΒΕΤΕΤΟΝΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δεν θα βγει αυτό. Ο υποτροπικος θα φτάσει Σκόπια. Αυτό λέει ο μέσος όρος. 

Ε δεν βαριέσαι, ας φτάσει και μέχρι το Ελσίνκι. Το 3/3 θα έρθει τον Φεβρουάριο έτσι κι αλλιώς, τώρα απλώς τζογάρουμε μήπως γίνει και το 4/3. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ας πω και εγώ καμια φαντασίωση. Όλοι κάτι είπαμε πιο πριν. Θέλω υποτροπικό μέχρι Σκόπια. 

Θέλε...χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...