Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πολύ απλά είναι το αντίθετο από το χοουπκαστιγκ δεν έχει να κάνει με γεωγραφικά κριτήρια...αισιοδοξία απαισιοδοξία .Τώρα για το τι δίνουν τέτοιες διατάξεις ανέβασε ο Σώτος πολλές προχτές και υπάρχουν άλλες τόσες απλά δεν βγαίνουν στα χρόνια του ιντερνετ...

Τι να κανουμε ρε Βαγγελη στα χρονια του ιντερνετ ζουμε και ειναι πολλα πλεον για να εχουμε ενα καλο ιστορικο.Το τι εδειχνε η διαταξη στο ncep σε συνδυασμο με κατι αναξιοπιστες πηγες που οι δημοσιογραφοι το 1912 εγραφαν οτι επεσε 1,5 μετρο στην αθηνα και λοιπα εγω τα ακουω βερεσε.Αν σε 50 φορες που εβγαλε γροιλανδικο χιονισε τις 5 στη θεσαλονικη,αυτο σημαινει οτι η διαταξη ειναι σαπια.Γιατι αντιθετα  στις 50 φορες που ο αυλωνας εσκασε αδριατικη χιονισε τις 45.Αρα εγω αυτο θα κυνηγαω στους χαρτες και οχι τη σαπια διαταξη που ο μυθος λεει οτι καποτε εφερε χιονι στην πολη μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ώρα που εδώ θα έχουμε πάλι τα 10 χιλιοστά και θα λεμε τι κακοκαιρίααρα έκανε παλι, βλέπω αύριο στις.κεντρονοτιοανατολικές πολιτείες πάνε για tornado watch και σημαντικό. Ενώ από βορρά προς νότο θα επηρεαστούν από γραμμή λαίλαπας.. βόρεια με χειμερινά, νότια με ανοιξιάτικα χαρακτηριστικά...

00-31-40-gfsna-2-42.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Την ώρα που εδώ θα έχουμε πλάι τα 10 χιλιοστά και θα λεμε τι κακοκαιρίααρα έκανε παλι, βλέπω αύριο στις.κεντρονοτιοανατολικές πολιτείες πάνε για tornado watchκαι σημαντικό. Ενώ από βορρά προς νότο θα επηρεαστούν από γραμμή λαίλαπας.. βόρεια με χειμερινά, νότια με ανοιξιάτικα χαρακτηριστικά...

Τι να λεμε τωρα,σε λαθος χωρα γεννηθηκαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σε καλό δρόμο το παραλελ ,πολύ πιο ανατολικά πλέον ο γροιλανδικος που δεν είναι γνήσιος γροιλανδικος...

Δες και το τρέξιμο του τζίφου, όχι ότι θα βγάλει κάτι καλό, αλλά επειδή είναι το τελευταίο του😄

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δες και το τρέξιμο του τζίφου, όχι ότι θα βγάλει κάτι καλό, αλλά επειδή είναι το τελευταίο του😄

Αν μου άρεσε θα το έλεγα...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πλάκα έχει το Ραν..μέχρι και προσήνεμο με γροιλανδικο μπορεί να βγάλει...χαχαχα

Μάλλον προσήνεμου ΗΠΑ πάει να βγάλει. Χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5:38 το πρωι κι ευχομαι το icon το 00αρι να ειναι η εναρξη πιο ελπιδοφορων τρεξιματων με τον Α στον β.ατλαντικο εμφανως σε καλυτερη θεση.😉Παω να ξαναπεσω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα όσο φαίνεται να υπάρχει αυτό το ανάποδο Ω μπλόκ με γροιλανδικο και τον σκανδινοσιβιρικο να τον πω χαΐρι δεν βλέπουμε νομίζω . αυτός ο κοπριτης ο αζορ που στα κομμάτια εξαφανίστηκε 

Επεξεργάστηκε από Kalahari desert
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, Kalahari desert είπε:

Καλημέρα όσο φαίνεται να υπάρχει αυτό το ανάποδο Ω μπλόκ με γροιλανδικο και τον σκανδινοσιβιρικο να τον πω χαΐρι δεν βλέπουμε νομίζω . αυτός ο κοπριτης ο αζορ που στα κομμάτια εξαφανίστηκε 

καλημερα ....ετσι μπραβο!!!..θα φανει οταν πρεπει....κοντευει να κανει τριμηνο χωρις αξιολογο ριτζ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μειώθηκαν λίγο οι βροχές από τον Τζιφός για τέταρτη αλλά βελτιώθηκαν όμως  οι Τ.Λογικα από τα 1600-1800 σε στερεά- Πελ/νησο και από τα 1200-1400 στα βόρεια θα πέσουν όλα σε χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως σύμφωνα με τα μοντέλα ο Αργολικός κόλπος φενετε να είναι στο επίκεντρο του περάσματος των βροχών με βοριά βοτιοανατολική πορεία!άντε να δούμε καλημερες παιδες

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sirokos είπε:

Πάντως σύμφωνα με τα μοντέλα ο Αργολικός κόλπος φενετε να είναι στο επίκεντρο του περάσματος των βροχών με βοριά βοτιοανατολική πορεία!άντε να δούμε καλημερες παιδες

 

Επεσε ενα πετσοκομα στο 00 βέβαια. 

Θα δούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα...Στολισα και αναμενω..Ολα θα γινουν....Ισχυρη διαταραχη απο αυριο...Προσοχη και στην Αττικη..Τοπικα μπορει να βγουν μεγαλα νουμερα..Πιθανως και πανω απο 50 χιλιοστα..Αδειουχος και μπαλκονατος αυριο..

Ας κανει οτι θελει τωρα..Χριστουγεννα με χιονια φετος!!!Τελος..

Και για να γελασουμε λιγο..Χιονισμενο αμαξι(και καλα)στα Εξαρχεια...🤣

316955205_1172365993714761_2353678205213784702_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

graphe9_10000___22.9458_39.3667_V%C3%B3l

Τραγικό πραγματικά και το δείχνουν όλα τα μοντέλα εδώ και πόσα τρεξίματα. Βέβαια λογικό να συμβεί αυτό απ' την στιγμή που δεν υπάρχει Αζορικός. Περαστικά μας..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

graphe9_10000___22.9458_39.3667_V%C3%B3l

Τραγικό πραγματικά και το δείχνουν όλα τα μοντέλα εδώ και πόσα τρεξίματα. Βέβαια λογικό να συμβεί αυτό απ' την στιγμή που δεν υπάρχει Αζορικός. Περαστικά μας..

Πεστα ρε φίλε που μου βγαίνουν κάποιοι ονειροπόλοι και φαντάζονται βαρυχειμωνια χωρίς Αζορικο στην Ελλάδα... Επειδή λέει έγινε μια φορά στο παρελθόν... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια την Βόρειο Ελλάδα οι περισσότερες πιθανότητες.Το δείχνει και ο Ευρωπαίος!!! Τέλος πρώτου δεκαημέρου και μετά..Εκεί εστιάζουμε εμείς εδώ επάνω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πεστα ρε φίλε που μου βγαίνουν κάποιοι ονειροπόλοι και φαντάζονται βαρυχειμωνια χωρίς Αζορικο στην Ελλάδα... Επειδή λέει έγινε μια φορά στο παρελθόν... 

Εντάξει δεν είναι ονειροπόλοι, απλά σου λένε ότι και χωρίς Αζορικό γίνεται, απλά πρέπει να κάτσουν πολλά ταυτόχρονα και είναι στατιστικά πιο δύσκολο. Ούτε βέβαια σημαίνει ότι δεν θα εμφανιστεί καθόλου ο Αζορικός φέτος. Το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής είναι ότι καίγεται το πρώτο δεκαήμερο και πιθανώς και ολόκληρο το πρώτο μισό του μήνα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...