Jump to content
Άγγελος

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2022....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ κρυα μερα αν και μόλις εκανε εμφάνιση ο ήλιος μετα απο καμια 20 αρια μερες χαχαχ....6,5 βαθμοι και αν κανει ξαστερια πιστευω να θυμηθούμε ότι εινια Δεκέμβριος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω τι τελεια που ειναι εξω ρε παιδια !!!!!!!!

Οχι μονο κρατησε γερα, οχι απλα εχουμε μονοψηφιες μεγιστες 8-9αρακια στα περισσοτερα προαστεια, αλλα η αισθηση ειναι μονιμως 2-3 βαθμους χαμηλοτερη, χαρη στο βορια που συνεχιζει να λυσσομαναει, και την κατα διαστηματα συννεφια !!!!

8,9 μεγιστη σημειωσα εγω, με ελαχιστη 6,7, πολυ μικρη θερμοκρασιακη διακυμανση....8,5 τωρα....αλλα η αισθηση ειναι μονιμως χαμηλοτερη, ενω πανω που νομιζαμε οτι εκοψε ο ΒΒΑ, εκανε κατι ριπες τρελες πριν κανα μισαωρο....

ΧΕΙΜΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ αιντε !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, kouvanos είπε:

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ.....ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΦΥΣΑΑΑΑΑ

Χειμωνας ρε μαγκες, ποσο μας ελειψαν αυτες οι νυχτες !!!!!!! Να παρει η ευχη τον Ηλιο και τα 22αρια !!!!!

Μπηκε το 7αρακι μπροστα, 7,7 στο βορινο μπαλκονι παρακαλω, σε συνεχη ασταματητη πτωση απο προχθες το μεσημερι ουσιαστικα !!!!!!! Παμεγερα για το 3αρι !!!!! Αισθηση να θες χοντρο παλτο εξω, βγαινεις και δεν στεκεσαι, γκαζωνει με 60αρες ριπες μες στη νυχτα.....πεντακαθαρη ατμοσφαιρα, μαγικη....

Πεφτει παντου στην Αττικη, το υψομετρο οδηγος και καθοριστικο....

7,1 τα ψηλα του Ζωγραφου....

6,5 ο Παπαγος στα 300 μετρα.....

-1,2 η Παρνηθαρα και σιγα σιγα να παγωνει κι αυτη....τι δεν θα δινα για πρωινο ξυπνημα Μπαφι

13€ η διανυκτέρευση στην "Καμπανούλα" στο Μπάφι. Τρομερή εμπειρία, να ξέρεις! Μέχρι και λύκους ακούς αν είσαι τυχερός. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πωπω σοβαρα τοσο φθηνα για την ομορφια που εχει ???? απιθανα, πρεπει να το κανω καποια στιγμη....τζακαρα, ζεστη φασολαδα και λουκανικα, τσιπουρα χωρις ελεος και ελληνικος καφες, με χιονισμενο σκηνικο τριγυρω, μολις μιση ωρα απτην πολυβουη τσιμεντουπολη....

ΜΑΓΕΙΑ παντως σημερα, κριμα που ξανακαλοκαιριαζει μετα, τουλαχιστον ας μας κανει ετσι 2-3 μερες χειμωνα κατα διαστηματα να ξεχνιομαστε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικη πινδος σημερα.Λακμος - Τζουμερκα - Μιτσικελι.Η ιδια ακριβως εικονα που βλεπουμε και στην καρδια του καλοκαιριου η πιο σωστα στην καρδια της βρωμοεποχης.

Παντως αν αφαιρεσουμε την ημερομηνια για καλο δεκαπενταυγουστο ταιριαζει αυτη η εικονα παρα για καλα Χριστουγεννα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Δυτικη πινδος σημερα.Λακμος - Τζουμερκα - Μιτσικελι.Η ιδια ακριβως εικονα που βλεπουμε και στην καρδια του καλοκαιριου η πιο σωστα στην καρδια της βρωμοεποχης.

Παντως αν αφαιρεσουμε την ημερομηνια για καλο δεκαπενταυγουστο ταιριαζει αυτη η εικονα παρα για καλα Χριστουγεννα.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Σε αυτη την περιπτωση το μονο θετικο ειναι οτι στην επομενη θερμη εισβολη δεν υπαρχουν χιονια στις κορυφες για να λιωσουν.😁😁😁 Εδω εχει τερματισει.Και Αφρικη να γινουμε χειροτερα απο αυτο δεν γινεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

ΥΓ Καμια ανωμαλια κλιματος δεν υπαρχει,

Οχι ρε...ποιος τα λεει αυτα;;Ολα νορμαλ ειναι...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οχι ρε...ποιος τα λεει αυτα;;Ολα νορμαλ ειναι...🤣🤣🤣

Θ' αφήσω να μιλήσει ο πατήρ της μετεωρολογίας και μέγας φιλόσοφος Αριστοτέλης κι όχι εγώ....Ώστε ν' απαντήσω σοβαρά κι όχι περιπαικτικά!!

IMG_20221220_171953.jpg

IMG_20221220_172033.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Bλέπω την κάμερα ψηλά στο Βελούχι (Χ/Κ), που άνοιξε πριν λίγο.....'Εχει ρίξει κάμποσο χιόνι για τα δεδομένα αυτής της ψυχρής εισβολής, με την θερμοκρασία να φτάνει τώρα τους -7οC.....Μια ακόμη κακοκαιρία καλή να είχε κάμνει, θα ήταν ανοιχτά τώρα τα χιονοδρομικά!!!

Τόστρωσε λίγο και στο χωριό μου την Χόχλια (κύμανση -1....2οC), σε μια αρκούντως χειμωνιάτικη μέρα!!

Mελίσσια 6,3οC και ΒΒΔ άνεμος τώρα (5,9οC στα Ανω Μελίσσια), με θαυμάσια την κρύα αίσθηση σήμερα να μας "καθαγιάζει" και να μας υγιαίνει.....4,9-8,2οC η κύμανση σήμερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψεκάδες σαν χιονονερο μου ανεφερε φιλος που ηταν στα ψηλα της Κηφισιας κ βορειοτερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ψεκάδες σαν χιονονερο μου ανεφερε φιλος που ηταν στα ψηλα της Κηφισιας κ βορειοτερα.....

Επιβεβαιώνω.... Ψεκαδιασμα και εδώ πριν κάνα τέταρτο. Ίσα που ψιλοβραχηκαν οι δρόμοι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι είναι πρώτη φορά στην ιστορία μας στα καιρικά φόρουμ (διορθώστε με αν κάνω λάθος), που δεν ανοίγουμε ειδικό θέμα αναφορών, για μια καλή ψυχρή εισβολή λίγο πριν τα Χριστούγεννα κι ενώ ψαχνόμαστε για κάτι καλό παρακάτω και δεν μας έρχεται όπως το αγαπάμε ακόμη....Κι έχει κάμνει αρκετά φαινόμενα, αλλά και χιόνια σε ορεινά και βουνά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Θ' αφήσω να μιλήσει ο πατήρ της μετεωρολογίας και μέγας φιλόσοφος Αριστοτέλης κι όχι εγώ....Ώστε ν' απαντήσω σοβαρά κι όχι περιπαικτικά!!

IMG_20221220_171953.jpg

IMG_20221220_172033.jpg

Με Αριστοτέλη δε μ@μησε κάνεις!!! Αν δεν ανέβει ο Αζόρ εκεί που πρέπει θα μαζεύουμε παπαρούνες σε λίγο🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κωστη μου Σοφοτατος ο Δασκαλος Αριστοτελης, αλλα που να φανταστει τι ********** θα εκανε ο Ανθρωπος στη Φυση 2500 χρονια μετα....ρυποι, καυσαερια, πλαστικο, κλπ, εχουμε ΞΕΣΚΙΣΕΙ τη Φυση....φαινομενο θερμοκηπιου, λιωσιμο παγων και αποτελεσμα η Υπερθερμανση, η καιρικη ανωμαλια, που καποτε την κοροιδευαμε οτι ειναι θεωριες συνομωσιας, και τωρα τη λουζομαστε, την τελευταια 5ετια ολο και πιο εντονα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε δεν το πηρα μυρωδια βρέχει εξω και ειναι βρεγμενοι οι δρομοι!~!!!

ΥΓ Δεν εχω να συμπληρώσω κάτι στα λογια φιλοσόφων που ακόμη και σήμερα ο λόγος τους φαντάζει μοναδικός και απίθανος (Γιώργη μου δεν βλέπω τίποτα περιεργο σε ολα όσα λες αν και δεν είναι ετσι τα πράγματα).....Ο ανθρωπος δεν μπορει να επηρεάσει κανενα κλιμα ούτε κατ ελάχιστο, ειδάλλως θα είχαμε σβήσει!! Παναγιώτη ελπίζω να μην χρειαστεί να πω κάτι παραπάνω για σεβασμό κλπ και να ηταν απλά ενα ευολόγημα χαριτολογημα αυτο που ανεφερες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζεται και εδώ το ψεκαδιασμα άλλοτε ασθενές, άλλοτε λίγο πιο έντονο.... δημιουργεί ατμόσφαιρα. Από το Μπάφι και πάνω πρέπει να έχει πασπαλισει. Τ στους 7,5. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εδώ Γιάννη με 6,2οC και εντελώς ξαφνικό κλείσιμο νωρίτερα, ενώ είχε ανοίξει ο καιρός....πολύ κρύο έξω τώρα που βγήκα....η αίσθηση πιο χαμηλά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...