Jump to content
Άγγελος

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2022....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26.2 μέγιστη βλέπω Χανιά Κέντρο ΕΑΑ για σήμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη Αττικής σήμερα βλέπω 24.0 στον Davis του Αυλώνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.9°c μέγιστη με ολοήμερη ομίχλη και κάτι μικροανοιγματα το μεσημέρι

 

Αύριο με το νοτιαδάκι λογικα και εδώ θα πάμε 17+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τους 13,8 πιάσαμε μέγιστη στον σταθμό μου με αχλη και χαμηλή νέφωση μέχρι στο μεσημέρι που μετά βγήκε για λίγο και ο ήλιος ... Τώρα αρχίζει να θολώνει η ατμόσφαιρα και λογικά αύριο δεν θα βλέπεις τίποτα από την ομίχλη στην αχιονη κοιλάδα του Ανθεμούντα.

image.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάνω μια βόλτα στο χριστουγεννιάτικο Αλκαζάρ. Είχα κανονική ορατότητα, αλλά από την άλλη πλευρά του πάρκου των ευχών, λόγω  3 μέτρων βάθους σε σχέση με εκεί που ήμουν στο πρώτο δρομάκι, αλλά και εγγύτητας του παραποτάμου, άρχισε να σχηματίζεται ομίχλη. Έχω βγάλει και με night mode φωτό που φαίνονται πιο όμορφες, αλλά στο κανονικό mode είναι πιο εμφανής η αχλύς. Πείτε γνώμες ποιο mode προτιμάτε 😁

IMG_20221215_195101.jpg

IMG_20221215_195140.jpg

IMG_20221215_195930.jpg

IMG_20221215_195940.jpg

IMG_20221215_200130.jpg

IMG_20221215_200218.jpg

IMG_20221215_200234.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Πάτρα ξαστεριά και άπνοια. 15,8 βαθμοί στο θερμόμετρό μου και 95% υγρασία... πάμε για αιθαλομίχλη

Αν είχαμε 15 Σεπτέμβρη θα έλεγα μαγικό βραδυ

Αν είχαμε 15 Οκτώβρη θα έλεγα οκ όμορφο αλλά αδιάφορο

Αν είχαμε 15 Νοέμβρη θα έλεγα σχετικά ζεστό και υγρό μπορεί και καλύτερα 

Αν είχαμε 15 Δεκέμβρη θα έλεγα κάκιστο και εκτός εποχής μακριά από τέτοια θεε μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω την εντύπωση πως αύριο πρωί θα ξυπνήσουμε με ομίχλη στην Αθήνα. Σπάνιο φαινόμενο, αλλά θεωρώ πως αύριο θα γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 minutes ago, Χιών said:

Έχω την εντύπωση πως αύριο πρωί θα ξυπνήσουμε με ομίχλη στην Αθήνα. Σπάνιο φαινόμενο, αλλά θεωρώ πως αύριο θα γίνει.

  Μακράν το σπανιότερο μετεωρολογικό φαινόμενο για το κέντρο της Αθήνας η ομίχλη. Θα έχει ενδιαφέρον αν όντως η Αθήνα αύριο ξυπνήσει με ομίχλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως η θερμοκρασία είναι ήδη κάτω από τους 13, δεν την γλυτώνουμε την ομίχλη, τουλάχιστον να διαλυθεί το μεσημέρι μπας και ζεστάνει που το έχουμε ανάγκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Έχω την εντύπωση πως αύριο πρωί θα ξυπνήσουμε με ομίχλη στην Αθήνα. Σπάνιο φαινόμενο, αλλά θεωρώ πως αύριο θα γίνει.

λιγο απιθανο το βρισκω με 13 στα 850 και 13-14 στην επιφανεια. αλλα θα δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, thesprotos said:

9 το βράδυ και καθόμαστε έξω και χωρίς σόμπα.. Με φθινοπωρινό μπουφάν... 15 Δεκεμβρη😡😡

Εδω καθεσαι και με κοντομανικο παντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμος της ιπποκρατειου συνετριψε σημερα το ρεκορ μεγιστης Δεκεμβριου με 20,1.Το προηγουμενο ρεκορ ηταν 18,3 το 2014.Και νομιζω θα κανει αυριο και μεθαυριο νεο ρεκορ.Ο σταθμος καταγραφει τα τελευταια 10 χρονια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ομίχλη πλέον εδώ, αλλά το φεγγάρι φαίνεται ακόμα.

11 βαθμοί.

02-03-11-larisa.jpg

IMG_20221216_025241.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η υγρασία τον φετινό Δεκέμβριο λόγω νοτιά είναι τόσο υψηλή που πιθανότατα μιλάμε για ρεκόρ όλων των εποχών σε πάρα πολλές περιοχές...στον Γέρακα που δεν φημίζεται για την υγρασία του, ο μήνας έχει 82% και στην Πρέβεζα 89% μέση υγρασία μήνα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...