Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας "GAIA" 10-12/12/2022....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ μυστηριώδεις οι ριπές ανέμου στην Βασιλίτσα. Πιθανότατα θα έχει θέμα ο σταθμός καθώς και πρόσφατα σε ΝΔ ανέμους κατέγραφε σχετικά απίθανες τιμες. Αν όχι τότε θα μιλάμε για ολική καταστροφή εκεί.

Παντως οι άνεμοι κόπασαν οι Καστοριά, για μια ώρα είχαμε ανεμοβροχο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι ξεκίνησε καλή βροχή στην Πάτρα ενω έπεσαν και 2 φορές αστραπές τις οποίες για κάποιο λόγο δεν έχει βγάλει το blitzortung🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτη βροχοθυελλα με ξυπνησε.Αερας 10μποφορ.και ραγδαια βροχή.Λογικα παλι κανα 5λεπτο θα ειναι αλλα μιλαμε για τρομερη δυναμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα 

Χαλασμός έγινε εδώ πριν 2 ώρες περίπου 

14.4mm προς το παρών και αναμένουμε για τα επόμενα ....

14.2mm στα Καλάβρυτα 

0.4mm στον Ποταμό Κέρκυρας και 19 βαθμοί αυτήν την ώρα !!!!!  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.6mm η γειτονικη Νεα Σμυρνη...4.6μμ η Καλλιθεα..Το βροχομετρο μου στα 10.6mm..Ειναι εμφανες οτι το βροχομετρο στην Καλλιθεα χανει τις ραγδαιοτητες...Το ιδιο και στο Γκαζι..Δεν ξερω τι διαολο εκαναν αλλα απο τοτε που αλλαξαν βροχμετρα και οι δυο αυτοι σταθμοι χανουν...Ειμαι σε αποσταση 200 μετρων απο τον σταθμο στην Καλλιθεα και του ριχνω 45mm στον ετησιο...Δε γινεται...Σε καθε κακοκαιρια εχουν γκαζι και καλλιθεα τα λιγοτερα χιλιοστα...Τελος παντων..Θα τα πουμε παλι με τον κυριο Λαγουβαρδο να δουμε...

Μαλλον παμε για αλλαγη θεσης του βροχομετρου..Μολις επικοινωνησα με τον κυριο Λαγουβαρδο...Δε γινεται να γραφει 135mm το ηλεκτρονικο βροχομετρο μου ραγδαιοτητα και το Χαροκοπειο μολις 25...Δε γινεται..Εριχνε τουλουμια πριν...Ο κυριος Κωστας μου ειπε οτι ισως φταινε τα δεντρα που εχουν εν μερει καλυψει το βροχομετρο...Παντως σιγουρα και φετος εχουν χαθει παρα πολλα χιλιοστα..Ειναι αθλια χρονια υετικα αλλα εχουν χαθει λογω απωλειας ραγδαιοτητων πανω απο 50mm...Ειχαμε πλυμμηρες εδω νωρις το πρωι...Και το αναλογικο και το ηλεκτρονικο βροχομετρο μου γαραψανε διψηφιο νουμερο..Και το Χαροκοπειο μολις 4.6mm..Δεν παιζει...

Ιστορικη μερα η χθεσινη...Οπως σας ανεφερα χθες το βραδυ η Βασιλιτσα κατεγραψε ριπη ανεμου 236.6km!!Σημερα επιβεβαιωθηκε...

 

318314019_595277132603123_5677850351604507260_n.jpg

Καμερα Λιγκιαδων...

ligiades.png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλά παίζουν ρόλο Σάκη.ρωτα τόν αν έχουν βάλει τόν νέο Κουβά!! εμπειρικά στο γράφω χάνει αρκετά κυρίως σέ ραγδαιοτες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρίχνει αρκετό νερό στα γρεβενα και στο βάθος ακούγονται και ηλεκτρικά...

Δε ξέρω αν ισχύουν τα νούμερα της βασιλιτσα σε αερα παντως κατα τις 11 με 12 εδω χθες πέρασαν ειπες απιστευτα δυνατές που έριξαν γλάστρες απο τα μπαλκόνια και έσπασαν κλαδια οι δέντρα για μισή ώρα περίπου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανεμορφο ξυπνημα Κυριακης με ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ νομιζβ απροσδοκητα... 

Τρελο ανεμοβροχι κατα τις 7.00 και οριζοντια βροχα ανεμοι να σε πετανε κατω στην κυριολεξια...

Εκπληξαρα παμε για τη συνεχεια...

Απο 14.4 ως 15.6 μμ αφησε η πρωινη γυρα στα βροχομετρα αντε επιτελους νερακι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την ίδια ώρα λιγο νωριτερα που ήρθε ο αέρας στα γρεβενα ο σταθμος της βασιλιτσα εχει καταγράψει ριπή 238 χιλιόμετρα την ώρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή Κυριακή, φτωχοί συγγενείς εμείς των ΒΠ... από 5 έως 8μμ έχουν γράψει οι σταθμοί στα βόρεια με χαμηλότερες εντάσεις ανέμων, λογικό όταν μιλάμε για νοτιάδες. Θερμή εισβολή για την συνέχεια και η σχετική ανομβρία συνεχίζεται... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...