Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας "GAIA" 10-12/12/2022....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 χιλιοστά από μπόρα γύρω στις 7 το πρωί… όπου με ξύπνησε μάλιστα το ένα κ μοναδικό μπουμπουνιτό! 
Καλό φθινόπωρο είπαμε;;;

16c η θερμοκρασία…!

Παρνασσος-Βασιλίτσα-Τριγγυα

70D54B86-B7A7-4FA5-B248-D6A5B0718862.jpeg

2FDF6B98-2C96-4955-B9C5-BC016DC84841.jpeg

92121764-1863-4713-AEA3-F412DF6DB498.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερό το μέτωπο καταιγίδων που βρίσκεται στην Ήπειρο. δώ στην Λάρισα έκανε σύντομες μπόρες με 2.6 χιλιοστά μόλις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11mm στο Κρυονερι , δυο περασματα το ενα συντομο αλλα ωραίο με 2 ευρα ,το αλλο βροχοθύελλα .Τώρα προσπαθεί να βγει κι ο λιάκος. Γελάνε κι οι πετρες στα Θεοδώριανα με τις αναφορές μας .

Καλημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Άγγελος said:

Παιδιά… πού μπορώ να βλέπω τα συγκεντρωτικά στοιχεία των σταθμών στην χώρα μας;

Κάποιο site;;

https://www.meteo.gr/observationsFull.cfm

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

11mm στο Κρυονερι , δυο περασματα το ενα συντομο αλλα ωραίο με 2 ευρα ,το αλλο βροχοθύελλα .Τώρα προσπαθεί να βγει κι ο λιάκος. Γελάνε κι οι πετρες στα Θεοδώριανα με τις αναφορές μας .

Καλημέρα!

Αμα δεν εκανε το πέρασμα αυτο ( που προσωπικά δεν περιμενα με βάση οτι φαινόταν στους χάρτες) , θα μεναμε στην Αττική με κατω απο 2-3μμ θεωρω...

Τυχεροί σταθήκαμε και επεσε εστω και αυτο το νερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα θα πρέπει να νιώθω πολύ τυχερός που έγραψα   14.4mm ...άντε να δούμε πότε θα ξαναβραχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Αμα δεν εκανε το πέρασμα αυτο ( που προσωπικά δεν περιμενα με βάση οτι φαινόταν στους χάρτες) , θα μεναμε στην Αττική με κατω απο 2-3μμ θεωρω...

Τυχεροί σταθήκαμε και επεσε εστω και αυτο το νερο

Εγω το περίμενα. Δεν είναι θεμα mm ομως,δεν εχω τέτοιο προβληματισμό . Ειναι οτι εχουμε 11/12 και η αναφορα μας ειναι για ενα περασματάκι των 20λεπτων και τωρα παλι τα ιδια. π.χ την Τρίτη το απογευμα ( που προφανως δεν θυμαται κανενας ) για εμενα ειχε πολυ πιο ομορφο καιρό.Να δωσεις μια αναφορά,με σκοτάδι έξω μεσημεράκι να την ευχαριστηθείς κι ας μην εχει πεσει σταγόνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμπάρι δεν πήραμε εδώ στην περιοχή από την "κακοκαιρία' το μόνο που καταλάβαμε ήταν η ομίχλη όλο το βράδυ με θερμοκρασίες ελάχιστες επιπέδων Σεπτεμβρίου ..... ενώ το πρωί βγήκε και ο ήλιος για λίγο.... στους 15,7 η θερμοκρασία εδώ στο Μακροχώρι... ενώ δεν έπεσε κάτω από τους 12,6 τη στιγμή που δεν έπεσαν ούτε το 1/10 των χιλιοστών που έταζαν τα μοντέλα...!!!! χαχα μόλις 0,8 χιλιοστά και αυτά λογικά τα μισά από την ομίχλη και την υγρασία....που άγγιξε το 95%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτο ακόμα μια φορά... Που πήγαν όλα! Τα πράσινα τα κίτρινα; Που πήγαν οι μεσημεριανές μπόρες; Έτσι τι βγάζουμε μόνο με 10 λεπτά βροχή και 3mm στις 5 το πρωι;;! Έλεος... Και κοιτάζω όλες τις προγνώσεις και από εκεί που είχαν καταιγίδες για σήμερα έβγαλαν έναν ήλιο μεγαλύτερο από το κεφάλι μου...ωχ Παναγία μου...

Κριμα... Και ακολουθεί πολύ ασχημη περίοδος χωρίς ιδιαίτερα φαινόμενα και ζεστή...

 

Δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανένα μοντέλο και κανέναν μετεωρολόγο..

Και πολύ απλά ο καιρός κάνει ότι γουστάρει... Τέλος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να κάνουμε ενα update στα Θεοδώριανα που το storm total εχει φτασει πλεον τα 402mm. Συγνώμη για το ασχετο αλλα απο περσι που έκανε υετικό ρεκόρ το χωριό, μου ειχε κανει εντύπωση .Ποιος μηχανικός βαρβάτος υπέγραψε την μελέτη στατικότητας για αυτο το κτήριο;;; Εγω οχι μελέτη ,ούτε μέσα για καφέ δεν θα έμπαινα 😄 . Βλέπω την κλίση του εδάφους και τα 400mm και νιώθω τα θεμελια έτοιμα να κανουν slalom .

Screenshot_20221211_110607_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα χιλιόμετρα απο Θεοδώριανα αλλά πολύ μακριά, στα Τζουμέρκα Μελισσουργούς, απλά δεν σταματάει να βρέχει απο τρίτη. Χθες και σήμερα βέβαια το έχει σκίσει.. 

Χιόνι πάνω από τα 2000μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγα πράγματα και στην περιοχή μου με 4,6 χιλιοστά για σήμερα και 5,8 σύνολο από χθες. 

Πάντως τώρα έχουμε πιο πολλές πιθανότητες να βραχούμε από όμβρους καθώς έκοψε και η θύελλα στα πιο ψηλά της ατμόσφαιρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Να κάνουμε ενα update στα Θεοδώριανα που το storm total εχει φτασει πλεον τα 402mm. Συγνώμη για το ασχετο αλλα απο περσι που έκανε υετικό ρεκόρ το χωριό, μου ειχε κανει εντύπωση .Ποιος μηχανικός βαρβάτος υπέγραψε την μελέτη στατικότητας για αυτο το κτήριο;;; Εγω οχι μελέτη ,ούτε μέσα για καφέ δεν θα έμπαινα 😄 . Βλέπω την κλίση του εδάφους και τα 400mm και νιώθω τα θεμελια έτοιμα να κανουν slalom .

 

DSC_0122_1~3.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αωος ποταμος σημερα...Τιγκαρισμενος...Πολλοι σταθμοι στην Ηπειρο εχουν απο 200 εως 400mm storm total...Και μεις παλευουμε για τα 300mm ετησιο....🙈

318528360_8320454818028985_46740553464232929_n.jpg

318173223_8320455168028950_6000534250856518320_n (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Να κάνουμε ενα update στα Θεοδώριανα που το storm total εχει φτασει πλεον τα 402mm. Συγνώμη για το ασχετο αλλα απο περσι που έκανε υετικό ρεκόρ το χωριό, μου ειχε κανει εντύπωση .Ποιος μηχανικός βαρβάτος υπέγραψε την μελέτη στατικότητας για αυτο το κτήριο;;; Εγω οχι μελέτη ,ούτε μέσα για καφέ δεν θα έμπαινα 😄 . Βλέπω την κλίση του εδάφους και τα 400mm και νιώθω τα θεμελια έτοιμα να κανουν slalom .

Screenshot_20221211_110607_Chrome.jpg

Το βλέπω κ γω κάθε φορά φίλε!! Μάλλον λείπουν τον χειμώνα οι ιδιόκτητες… αλλά ποιος ξέρει αν θα το βρουν το επόμενο καλοκαίρι…! 400 χιλιοστά που μαζεύουμε σε 12 μήνες… τρομερό! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

DSC_0122_1~3.JPG

Εδω λες "ολα μια χαρα" αλλα δεν ειναι ετσι . Λες να του δείξανε την φωτογραφία που ανέβασες του μηχανικού; 😄 Εσυ που εισαι απο το χωριο κανε ρεπορτάζ .😉

SmartSelect_20221211_120015_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...