Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα ανσάμπλ στο 6αρι με όλη την περιοχή δυτικά της γαλλίας και της αγγλίας να αδειάζει από χαμηλά και τον άχρηστο να βρίσκει χώρο να αναπτυχθεί εκεί με ταυτόχρονα ριτζ είτε προς σκανδιναβία, είτε προς ισλανδία-γροιλανδία, είτε και προς τα 2 αφήνοντας χώρο από γερμανία και ανατολικότερα για να κατέβουν αυλώνες μέσω κεντρικής ευρώπης

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Εμένα πάντως μου κάνει απίστευτη εντύπωση αυτή η έλλειψη βροχών τέτοιο μήνα. Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα επί μέρες και ούτε φαίνεται κάτι επί μέρες επίσης. Οι Τ έχουν στρώσει (6-12 περίπου η διακύμανση τις τελευταίες μέρες που είναι φυσιολογικά για Βόλο), θα ανέβει λίγο, αλλά μετά πάλι στα κανονικά. Αλλά οι βροχές ρε παιδί μου, δεν υπάρχει αυτό το πράγμα..

Ευτυχως που εμείς οι δυτικοί βράχηκαμε ως 15 Δεκεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, --χιονια-- είπε:

καλο το 6αρι πιο δυτικα πρεπει να παει στο 12αρι και αν το κρατησει..γενικα υπαρχει ταση για κρυο απο βορειοανατολικα..

850temp_20221224_06_360.jpg

Δοσαιξξ πόνο ΑΤΤΙΚΑΡΙΕ θαψαρ στο ΚΩΡΩΠΗΗΗΗΗΗ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΈΕΕΕΈΕΕΕ ΠΡΟΛΑΒΑΊΝΕΤΕ ΑΜΕΤΑΝΌΕΙΤΟΙ ☢️🆘📛🆘❄️🥶

 

animxnu9.gif

Όλα τα καλά μαζί βλέπω...πέφτουν απότομα οι ζωνικοι άνεμοι παίζει ΑΣΘ...ο πολικός στρόβιλος ταυτόχρονα είναι σ ευνοϊκό σημείο...άντε να δούμε ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μωρε λετε να μας σκασει κατ ιακραιο τυπου αμερικης και εμας; που εμας θα ειναι πιο ιστορικο αφου ειμαστε ολο θαλασσα γυρω στην ελλαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια Αριάδνη αλλά σε λίγο καλύτερη αρχική θέση και με λίγο  πιο έντονο ψύχος για να χιονιστει και ο πλέον αχιονιστος να τελειώνουμε...άντε πολύ κράτησε το αστείο...τέρμα!!!ως εδώ ...😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Πιστεύω παμε ε καλα σε όλα τα δεδομένα αππ τα μεσα της αλλης εβδομαδας θα αρχίσουν να φαίνονται διαστήματα 

Ναι Αντώνη κι εγώ το πιστεύω πλέον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Ναι Αντώνη κι εγώ το πιστεύω πλέον...

Το λεω βαγγελη γιατι οτι κι ανα ερθει θα ναι δυνατο και αν η ταση ειναι να κλείσει ο αζορικος είτε βορεια είτε προς Σκανδιναβία ό μονος  δρόμος θα ναι εδω κοντα οποτε θα πρέπει οι μέσοι όροι να πάνε μειον οπως σε κάθε μεγάλη κακοκαιρια χειμερινή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μια Αριάδνη αλλά σε λίγο καλύτερη αρχική θέση και με λίγο  πιο έντονο ψύχος για να χιονιστει και ο πλέον αχιονιστος να τελειώνουμε...άντε πολύ κράτησε το αστείο...τέρμα!!!ως εδώ ...😎😎

Η Αριάδνη ήταν ότι καλύτερο. Αυτός ναι είναι πανελλαδικος χιονιάς. Μισό μέτρο Λευκό Πύργο και 20 ποντάκια Χαλκίδα. Έτσι ναι, αυτό το λέω πανελλαδικό. Να χιονίσει σε όλην την Ελλάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Το λεω βαγγελη γιατι οτι κι ανα ερθει θα ναι δυνατο και αν η ταση ειναι να κλείσει ο αζορικος είτε βορεια είτε προς Σκανδιναβία ό μονος  δρόμος θα ναι εδω κοντα οποτε θα πρέπει οι μέσοι όροι να πάνε μειον οπως σε κάθε μεγάλη κακοκαιρια χειμερινή 

Ναι ακριβώς...πρέπει 7 με 10 μέρες πριν εφ όσον είναι δυνατόν να φαίνεται στα ανσμπλ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Η Αριάδνη ήταν ότι καλύτερο. Αυτός ναι είναι πανελλαδικος χιονιάς. Μισό μέτρο Λευκό Πύργο και 20 ποντάκια Χαλκίδα. Έτσι ναι, αυτό το λέω πανελλαδικό. Να χιονίσει σε όλην την Ελλάδα. 

Χωρίς πλάκα έχω πει την γνώμη μου για αυτό τον χιόνια που ήταν σε συνέχειες μεν αλλά από τον ίδιο Αυλώνα.Θεωρω ότι ήταν ο μεγαλύτερος πανελλαδικος σε διάρκεια και σε πολλά και διαφορετικά μέρη που χιόνισε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Χιονιάς που δεν μπορεί να κάνει Ιόνιαν εφεκτ δεν τον θεωρώ πανελλαδικό ...

Κυκλογεννηση χρειάζεται,αμφιβάλλω αν γίνεται ιονιαν εφφεκτ όπως το Αιγαίο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ENS του τζίφου από το 6άρι για Γλυφάδα. 

gfs-glyfda-gr-38n-24e.thumb.png.e391b0bb41d93d97c7e21364c6037ef9.png

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...