Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, nikolas 2365 είπε:

Πεδινό χιόνι πως θα έρθει όταν στη Ρωσία έχουμε αντικυκλώνα; Και δεν είναι ερώτηση μόνο για τα προσήνεμα. 

Πιο δυσκολα,αλλα εφικτο...Κατι αναλογο παει να γινει τωρα. Εμας μας νοιαζει η διαταραχη που περνα απο Ατλαντικο και μπαινει στη Μεσογειο..Ο σιβηρικος κανει ραχη και αφηνει να τσουλησουν οι ψυχρες αεριες μαζες προς την διαταραχη. Συνηθως ,σε αυτες τις περιπτωσεις δεν εχουμε αυτουσιο αυλωνα.αλλα μπιλια η' μπαλα!!! Εξαρταται το βαθος της διαταραχης και ποσο ψυχρες μαζες 'τραβηξε' μαζι της!! Προσωπικα,κατι τετοιο εχω προβλεψει για μετα τις 20 του μηνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κομαντα ανα την Ελλάδα εχοθν πάει στις 260 σελιδες ανύπαρκτο μήνα ψάχνοντας τα πρώτα σημάδια. Τεράστιο φόρουμ. Μπραβο σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το έχουμε πει τόσες φορές...μια καλή διάταξη τραβάει ψύχος μην στέκεστε σε μια μαγική εικόνα ενός τρεξίματος ενός μοντέλου...

image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ensembles είναι όντως ενθαρρυντικά για να μπούμε σε ένα ψυχρό διάστημα μετά τις 20 του μήνα. Υπομονή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Κομαντα ανα την Ελλάδα εχοθν πάει στις 260 σελιδες ανύπαρκτο μήνα ψάχνοντας τα πρώτα σημάδια. Τεράστιο φόρουμ. Μπραβο σε όλους!

Αυτό ξέρεις τι σημαίνει...εάν και όταν έρθει ο πρώτος υποψήφιος χιονιστερις Αυλώνας...αίμα και άμμος😎😎😎😎😋😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας σκάσει το ιστορικό δυτικοκεντροβορειο, και ας έρθει ότι θέλει μετά.

Όχι για μένα όχι για φέτος...φέτος τα θέλω όλα μα όλα...ένας θα νε δύο θα νε πέντε θα νε...όλους!!!!είμαι αμείλικτος φέτος...μηνυνατακια τύπου Ωκεανίδας από μένα όταν βαρυστομαχιασω και βλέπουμε😎😎😎😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Όχι για μένα όχι για φέτος...φέτος τα θέλω όλα μα όλα...ένας θα νε δύο θα νε πέντε θα νε...όλους!!!!είμαι αμείλικτος φέτος...μηνυνατακια τύπου Ωκεανίδας από μένα όταν βαρυστομαχιασω και βλέπουμε😎😎😎😎

Οκ Βαγγέλη να κάνουμε το 3/3 σε ένα μήνα. Χαχαχ εφικτοτατο. Απλά δες σενάριο 46 με μια παραλλαγή θα το έκανε χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ο τζιφος βγαζει χιονια μαδριτη στις 17 του μηνος......αφου δεν χιονιζει ελλαδα ας χιονισει εδω που ειμαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι σας θέλω γατακια. Νηστεία και φέτος θα έχει. Θυμηθείτε το

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Συνεχιζει τα πολύ δυτικά σενάρια ο τζιφος

Να ετοιμάζονται οι προσήνεμοι δλδ ....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πάει να δίνει χαζομάρες ο Τζιφός, μόνο αν χαλάσουν ουκμο Ευρωπαίος Τζεμ το καίμε. Στόχος ψυχρομπαλα με κάτω από -35 Στα 500 στην κεντρική Μεσόγειο και περιφερειακά

 

ο μέσος όσος στην αποκοπή είναι μεν βελτιωμένος, αλλά επειδή έχει σημασία το σχήμα του πολικού λοβού του Καναδά, ίσως παραμεινει κακό το απτέλεσμα. Ο πολικός λόβός στον καναδά έχει τελείως διαφορετικό σχήμα στον τζίφο από τα υπόλοιπα μοντέλα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από όσο μπορώ να θυμηθώ από πολύ μικρός είμαι 28 σχεδόν τώρα τέτοιο χαλι όχι μόνο για χιόνια κτλπ γενικώς σαν χειμώνα δεν έχω ξανά δει ποτέ !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνεί κανείς να μαζέψω όλα τα συστηματικά λάθη του τζίφου για  χειμώνα? Και να τα καταθέσω στα.. πρακτικά?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Συμφωνεί κανείς να μαζέψω όλα τα συστηματικά λάθη του τζίφου για  χειμώνα? Και να τα καταθέσω στα.. πρακτικά?

Μην εκθέτεις τον...βασιλιά 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Συμφωνεί κανείς να μαζέψω όλα τα συστηματικά λάθη του τζίφου για  χειμώνα? Και να τα καταθέσω στα.. πρακτικά?

Χαχαχαχα άμα έχεις χρόνο γιατί είναι άπειρα χαχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Συμφωνεί κανείς να μαζέψω όλα τα συστηματικά λάθη του τζίφου για  χειμώνα? Και να τα καταθέσω στα.. πρακτικά?

nai!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, swthrhs είπε:

Από όσο μπορώ να θυμηθώ από πολύ μικρός είμαι 28 σχεδόν τώρα τέτοιο χαλι όχι μόνο για χιόνια κτλπ γενικώς σαν χειμώνα δεν έχω ξανά δει ποτέ !

2013-2014 ηταν ανταξιος του φετινου απλα ειχε λιγο περισσοτερα χιονια στα βουνα.....Νομιζω οτι κατι αντιστοιχο με το φετινο ειχε και το 1935-1936

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς ! Στο τέλος του χειμώνα  κάνω αυτό. Θυμάμαι ήδη 3-4 πολύ ξεκούδουνα, και κυρίως αυτό με τον Γροιλανδικό. Επειδή έχουμε ακόμα 1&1/2 μήνες χειμώνα ακόμα, λογικά θα μαζέψει άλλα τόσα χαχαχα. Ήδη σταδιακά βρίσκω το επόμενο [αν είναι αυτό]

Για εμένα ένα είναι σίγουρο. Θα το γράψω πρώτα σε word γιατί θα μου πάρει ΜΕΡΕΣ για να τα βάλω όλα. Και όποιος έχει υπομονή το διαβάζει.😆

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...