Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι τέτοια συστήματα όπως αυτό που βγάζει ο τζίφος 8 μέρες μετά θάβουν ορεινά δυτικής Πελοποννήσου από τα 900+ πάνω - κάτω. Αρχικά ψυχρός ΝΔ που καθώς κινείται το Χ μετατρέπεται σε δυτικό και στην τελική φάση σε ΒΔ. Δηλαδή ανελέητο θάψιμο καθ' όλη τη διάρκεια της εξέλιξης του Χ. Προτιμώ τέτοια συστήματα να φορτώσουν μέτρα χιόνι τα βουνά, όπως αρμόζει στην εποχή, και αν είμαστε τυχεροί και κατέβει κανένα καλό κρύο να το ρίξει αργότερα και πεδινά.

GFSOPEU12-168-1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

τι εγινε παιδια ερχεται σε μενα κατι καλο?

Καλομελέτα κι αίρχαιτε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Καλομελέτα κι αίρχαιτε!!

σοβαρολογεις τωρα??? γιουπιιιι επιτελους μεχρι χτες καθομουν στο μπαλκονι με κοντομανικο και τωρα εχω ελπιδες ν α ασπρισουν ολα γυρω απο το σπιτι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Gary είπε:

σοβαρολογεις τωρα??? γιουπιιιι επιτελους μεχρι χτες καθομουν στο μπαλκονι με κοντομανικο και τωρα εχω ελπιδες ν α ασπρισουν ολα γυρω απο το σπιτι μου

Έχει καιρό Γκάρυ, ακομη στήσε απλώς το barbecue.. έχει δρόμο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Gary είπε:

σοβαρολογεις τωρα??? γιουπιιιι επιτελους μεχρι χτες καθομουν στο μπαλκονι με κοντομανικο και τωρα εχω ελπιδες ν α ασπρισουν ολα γυρω απο το σπιτι μου

Ήρεμα πατρίδα. Έχουμε πολλές μέρες μπροστά ακόμα. Κρατάμε πολύ μικρό καλάθι. Με το φετινό καιρικό έκτρωμα έως τώρα μόνο να ελπίζουμε μπορούμε μπας και αλλάξει κάτι στο 3ο δεκαήμερο του Ιανουαρίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

 

Όντως και κάπως έτσι συμβαίνει και στην Ήπειρο.. Ωραίο και το κοντρόλ, ίσως λίγο λιγότερος υετός, χαμηλότερα υψόμετρα

gens-0-1-204.pnggens-0-1-216.png

20 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Κάτι τέτοια συστήματα όπως αυτό που βγάζει ο τζίφος 8 μέρες μετά θάβουν ορεινά δυτικής Πελοποννήσου από τα 900+ πάνω - κάτω. Αρχικά ψυχρός ΝΔ που καθώς κινείται το Χ μετατρέπεται σε δυτικό και στην τελική φάση σε ΒΔ. Δηλαδή ανελέητο θάψιμο καθ' όλη τη διάρκεια της εξέλιξης του Χ. Προτιμώ τέτοια συστήματα να φορτώσουν μέτρα χιόνι τα βουνά, όπως αρμόζει στην εποχή, και αν είμαστε τυχεροί και κατέβει κανένα καλό κρύο να το ρίξει αργότερα και πεδινά.

GFSOPEU12-168-1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

 

Όντως και κάπως έτσι συμβαίνει και στην Ήπειρο.. Ωραίο και το κοντρόλ, ίσως λίγο λιγότερος υετός, χαμηλότερα υψόμετρα

gens-0-1-204.pnggens-0-1-216.png

 Σου έχω στείλει τα έγγραφα για το συμβόλαιο τρίμηνης διάρκειας με απολαβές έναν μεγάλο δυτικό χιονιά μέχρι 23/1/2023. Περιμένω υπογραφή. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@GEORGE SNOWMAN..εχω εναν κολλητο μενει νεα πεντελη...επειδη δεν ξερω καθολου απο αθηνα ειναι καλα να παω εκει για το 3/3???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

@GEORGE SNOWMAN..εχω εναν κολλητο μενει νεα πεντελη...επειδη δεν ξερω καθολου απο αθηνα ειναι καλα να παω εκει για το 3/3???

Αγία Παρασκευή φίλε. Αλλα και Πεντέλη ρίχνει χαρτιά από τον ουρανό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

@GEORGE SNOWMAN..εχω εναν κολλητο μενει νεα πεντελη...επειδη δεν ξερω καθολου απο αθηνα ειναι καλα να παω εκει για το 3/3???

Και νέα μεταγραφή χτυπήσαμε. Σουπερ είναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Αγία Παρασκευή φίλε. Αλλα και Πεντέλη ρίχνει χαρτιά από τον ουρανό. 

Τώρα εσυ συγκρίνεις Αγία Παρασκευή με Πεντέλη??? Τουλάχιστον 3πλη χιονοστρωση πάντα η Πεντέλη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ελπίσουμε να κάνει κάτι, γιατί με τέτοιυς μέσους όρος βλέπω να π[πηγαίνουμε σε βαρετοκαρία διαρκείας με μόνιμο αντικυκλώνα... Είναι που δεν είχαμε αρκετό.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Και νέα μεταγραφή χτυπήσαμε. Σουπερ είναι 

Δεν ξερω καθολου αδερφε απο αθηνα εχω να κατεβω απο τον στρατο που πηγαινα μεγαλο πευκο και κατεβαινα με τρενο...

Μενει νομιζω ψηλα στο νεκροταφειο μου χει πει..και ειχε παρει και φωτια φετος σταματησε 20 μετρα απ το σπιτι του....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...