Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

νεο χιονι επομενες 10 ημερες 6αρι gfs..

Screenshot (14).png

Απο τουs πιο τραγικουs χαρτεs χιονιου που εχω δει σε θεμα αναλυσηs.

Ειναι λεs και χρωματισε την χιονοκαλυψη κανα παιδακι στον παιδικο σταθμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Απο τουs πιο τραγικουs χαρτεs χιονιου που εχω δει σε θεμα αναλυσηs.

Ειναι λεs και χρωματισε την χιονοκαλυψη κανα παιδακι στον παιδικο σταθμο.

Χιονίζει στο Ξυλόκαστρο στη παραθαλάσσια Κόρινθο χαχαχχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χιονίζει στο Ξυλόκαστρο στη παραθαλάσσια Κόρινθο χαχαχχαχαχαχ

Πάντως το Ξυλόκαστρο, μπροστά σε Πάτρα Πύργο θεωρείται τουλάχιστον Σαπορο 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, BrainA said:

ολα πανεμορφα. χιονιστηκαν οι κβ και παιρνουμε τωρα σειρα οι προσηνεμοι.

 

vari-koropi-660x366.jpg

ζαμέ Κορωπί παιδιά. 

1230712303_VoulaPalm.gif.b16f020fd87742ab85d8d0b397f7afb6.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Beach-snow NG είπε:

Ποιος σου ειπε οτι ειναι καιροφιλος και χιονοφιλος ακόμη? Κανείς επίσημος μετεωρολόγος δεν είναι καιροχιονόφιλος πλέον!!

Τον κακό τους τον καιρο😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για ερχόμενη εβδομάδα θεωρώ δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα κάτι. Με τόσο νότια κάθοδο του αυλώνα (μέχρι νότιο τμήμα Τυνησίας) μπορεί να πραγματοποιηθεί ακόμα και εκρηκτική κυκλογέννεση στη Μεσόγειο (σύγκρουση ψυχρών - θερμών και υγρών αερίων μαζών)...ήδη αποτυπώνεται κάτι τέτοιο σε gem, ukmo, icon. Σε μια τέτοια περίπτωση, αν το Χ είναι σε ευνοϊκή θέση για τη χώρα μας, τα χιόνια θα περιοριστούν από 1600+ σε γενικές γραμμές, όμως θα είναι πάρα πολλά και θα βρέξει πολύ καλά σχεδόν παντού. Ό,τι και να γίνει, το μόνο σίγουρο είναι ότι μπαίνουμε σε μια ενδιαφέρουσα εβδομάδα μετά από πολύ καιρό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελείως ανακατεμένοι και σήμερα οι δείκτες για μακριά. Όλα είναι ανοικτά. Πάμε μήπως μπορούμε να σώσουμε την διαταραχή την κοντινή τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Ποιος σου ειπε οτι ειναι καιροφιλος και χιονοφιλος ακόμη? Κανείς επίσημος μετεωρολόγος δεν είναι καιροχιονόφιλος πλέον!!

Μου φαίνεται δύσκολο να ισχύει αυτό πάντως. Δεν νομίζω κανείς να σκέφτηκε, "α θα γίνω μετεωρολογος επειδή για να πολλά λεφτά"? Νομίζω ότι είναι τεράστια ανωμαλία να γίνεις μετεωρολόγος μια α μην σου αρέσει ο καιρός, σαν κάποιος γιατρός να φοβάται το αίμα ένα πράγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, JohnTheSnow είπε:

Με προβληματίζει το ότι ανεβαίνει τόσο ο ΑΟ

nao.gefs.sprd2.png

ao.gefs.sprd2.png

Είδες στρατοσφαιρικη θέρμανση. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μου φαίνεται δύσκολο να ισχύει αυτό πάντως. Δεν νομίζω κανείς να σκέφτηκε, "α θα γίνω μετεωρολογος επειδή για να πολλά λεφτά"? Νομίζω ότι είναι τεράστια ανωμαλία να γίνεις μετεωρολόγος μια α μην σου αρέσει ο καιρός, σαν κάποιος γιατρός να φοβάται το αίμα ένα πράγμα

Υπάρχουν και γιατροί οι οποίοι "φοβούνται" το αίμα και επιλέγουν άλλες ειδικότητες όπως π.χ. ακτινολόγοι, μικροβιολόγοι.

Είναι άλλο πράγμα να μην κάνει βαρύ χειμώνα, λόγω της ενεργειακής κρίσης και άλλο να μην κάνει καθόλου χειμώνα με δυσμενείς βραχυπρόθεσμες επιπτώσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σου ρε Μπαμπη με τη γατα σου...Η δικια μου ειναι πιο μπροστα..Οχι μονο δε φοβαται αλλα της πηρα και δωρο το βιβλιο του Ζιακοπουλου...Τωρα διαβαζει για τις θερμοκρασιες στα 850..🤣

images.jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Γεια σου ρε Μπαμπη με τη γατα σου...Η δικια μου ειναι πιο μπροστα..Οχι μονο δε φοβαται αλλα της πηρα και δωρο το βιβλιο του Ζιακοπουλου...Τωρα διαβαζει για τις θερμοκρασιες στα 850..🤣

images.jpeg

Νομίζω οτι μελετά την ΑΣΘ..Ετσι  τουλάχιστον  ειπε οταν την ρώτησα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Νομίζω οτι μελετά την ΑΣΘ..Ετσι  τουλάχιστον  ειπε οταν την ρώτησα

να της μιλας δεν ειναι κακο.....οταν σου απανταει .....αρχιζουν τα δυσκολα  !!!!!😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχει τπτ..ουτε ασθ ουτε χιονια τπτ..βροχουλες νοτιαδες και νταλα ηλιο μετα...αντιο χειμωνα που ποτε δεν ηρθες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωμένος ο τζίφος για αύριο το βράδυ, το θετικό σε όλα τα μοντέλα είναι ότι δείχνουν και την τετάρτη ότι θα υπάρχει υετός, ελπίζουμε να είναι αρκετός, οι θερμοκρασίες την τετάρτη είναι εξασφαλισμένες (αρνητικές), οπότε το θέμα είναι αύριο μέχρι τρίτη πρωί τι θα δούμε. Σε icon,gem δίνει τη λίμνη αρκετά δυτικά και μας φέρνει καλά χιόνια στις 21 του μήνα,ας το κρατήσουμε αυτό. Αν πάει πιο ανατολικά παίζουν τα βαλκάνια κυρίως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...