Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα σπάει ο μεσος όρος του Τζεμ, ψυχρός με πολύ υετό,θα δω σεναρία μετά!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχουμε συνηθίσει βλέπετε οι ΚΒ σε αγώνα χωρίς τους προσηνεμους και όλο αυτό που βγαίνει μέχρι τώρα μοιάζει με αχαρτογραφητα ύδατα...😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Yata είπε:

2011 χιόνισε 7 Μαρτίου, καταγράφτηκε από τον σταθμό και το θυμάμαι σαν χτες

Έχεις δίκιο και μου έκανε εντύπωση γιατί δεν συμπεριλήφθηκε, καθώς η έρευνα έγινε σε συνεργασία με ΑΠΘ που σίγουρα χιόνισε και εκεί και απόρησα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Δεν έχουμε συνηθίσει βλέπετε οι ΚΒ σε αγώνα χωρίς τους προσηνεμους και όλο αυτό που βγαίνει μέχρι τώρα μοιάζει με αχαρτογραφητα ύδατα...😋😋

Μην παιζεις με την φωτια😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι πολύ νωρίς βέβαια και τώρα θα ήθελα το βράδυ ο παιος να το στείλει Τουρκία. Ευτυχώς είναι πολλές μέρες μετά και όλα αλλάζουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Ωραίος ο τζίφος σε λογική, όχι σε αποτέλεσμα. Δείχνει πάντως τους 2 τρόπους με τους οποίους στη βόρεια ελλάδα μπορεί να βάλει το περισσότερο χιόνι. Το πρώτο με αποκομμένη λίμνη βδ μας (στο 12αρι την έχει πιο δυτικά από εκεί που θέλουμε, ως προς το βόρεια-νότια είναι μια χαρά) και το δεύτερο με backdoor οριζόντιο αυλώνα (στο 12αρι πιέζει πολύ από βόρεια ο αντικυκλώνας και έτσι ο αυλώνας φεύγει νότια και άρα έχουμε χιόνια στην κεντρική ελλάδα)

 Ως προς το πρώτο και τι λίμνη θέλουμε η απάντηση στην εικόνα

gens-23-1-264.png

 

 

Ιδανικά κι επειδή πρέπει να γίνει το 30+30 μου κάνουν και αυτά τα 2

gens-7-1-264.png

gens-6-1-264.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και γενικά πολύ καλά τα ανσάμπλ. Έχει και μερικά ανατολικά σενάρια, στα όρια του στατιστικού λάθους είναι έτσι κι αλλιώς, αλλά τα περισσότερα είναι πολύ καλά για τα βόρεια με το κέντρο του αζορικού στη θάλασσα και ελάχιστα κιτρινάκια σε ηπειρωτικά εδάφη στην ισπανία που δεν μας ενδιαφέρει και τη γαλλία που αντισταθμίζεται με το γεγονός ότι το κέντρο του αζορικού είναι δυτικά της αγγλίας και όχι στην αγγλία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bill24 είπε:

αν υπαρχει δυνατοτητα παρε αυτοκινητο και χτυπα λιγκιαδες...κουκουβαγια ή σβουρα για καφε,για να εισαι σιγουρος

Είμαι τόσο εγωίσταρος που θα μαι Λάμπα Από Σάββατο ξημέρωμα.... 572m είναι αυτα. Τεσπα. Το σκεφτομουν αλλα δυστυχως δεν γινεται. Θα το περιμενω στην αυλη μου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανόν να βγει χιονιάς Κεντρικής Ελλάδας - Βόλου τύπου 2014. Αυτήν την αίσθηση έχω, οι θερμοκρασίες δεν μου γεμίζουν το μάτι για εμάς εδώ, και δεν θεωρώ ότι τα οποία χαμηλά βγουν θα έχουν βόρεια τροχιά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ταφόπλακα για προσήνεμα. Παλεύουν τα Κ.Β

 

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ταφόπλακα ο μέσος ορος του Καναδού.Αι στο διαολο απογευματιατικα 

Γεμίσαμε νεκροθαφτες.Την παλευετε ρε σεις??🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

 

Γεμίσαμε νεκροθαφτες.Την παλευετε ρε σεις??🤣🤣🤣

Χαχα την δικη μου την ταφόπλακα την κέρασα στο gem αποκλειστικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ταφόπλακα για προσήνεμα. Παλεύουν τα Κ.Β

Νικόλα πιστεύω είναι πολύ νωρίς για ταφοπλακες σε οποιαδήποτε περιοχή.Αποτι φαίνεται απο 27 και μετα θα παμε σε διάστημα παρατεταμενων καταβασεων και προσωπικά θεωρώ πως ολοι μπορούν να ελπίζουν αυτη τη στιγμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

ισως ειχες θεματακι με την τ εσυ...φαινεται απο την γραμμουλα που δεν ενωνεται χιχι.νομιζω κανα -5 στα 850 δινει

Αν έχει ΒΔ δεν έχει θέμα. Ίσως για παραλία μπορεί αλλά εγώ μένω λίγο πιο ψηλά. Μετά πέφτει πάντως στα -7 νομίζω. Καλά δεν θα βγει, λέμε τώρα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bill24 είπε:

ισως ειχες θεματακι με την τ εσυ...φαινεται απο την γραμμουλα που δεν ενωνεται χιχι.νομιζω κανα -5 στα 850 δινει

κανενα θεμα, ειναι στην ιδανικη θεση το χαμηλο αρνητικες θα ειχε ο βολος ~-1 λογω ισχυρου βδυτικου

σκεψου το 2014 30/12 στις 8 το πρωι με -4 στα 850 ο βολος ειχε ηδη 0 χωρις φαινομενα

Επισης φαινεται η κλασικη υετοτρυπα λαρισα, γιαυτο ειπα στον μιχαηλ οτι θα εβλεπε πολυ λιγοτερα η λαρισα απο 10 εκ, μπορει να μην χιονιζε καν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε αν και ο ευρωπαιος δώσει ακόμα περισσότερη φορά στην χαρά μου, η θα είναι πρόσκαιρη.. αν δεν χιονίσει Λάρισα, να ξανακοιταξω νέο Αυλώνα δυτικού τύπου. Τζεμ είδα υπέροχα σενάρια, αλλά και κάποια άσχημα στην λογική του κυρίου 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...