Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Τεράστιο ποσωγυρισμα σήμερα δυστυχώς.. το μόνο που δυτικεψε είναι η κοντινή διαταραχή για να χάσουμε και άλλο Τ . Τα μακρινά θέλαμε να δυτικεψουν για σιγουριά για τα κβ.. τώρα το δυτικότερο σενάριο είναι τα κβ.. ξαναφτιάχνει, αλλά και στην Λάρισα και στα Γιάννενα, όταν ήμασταν οριακά δυτικά ανατολικά στην καλύτερη βλέπαμε πέτσα. Και μετά τόσα χρόνια ατελείωτης μουφας, η πέτσα δεν είναι αποδεκτή.. χίλιες φορές μέρες σαν σήμερα...

Δηλαδή ή Λάρισα ή πουθενά. Καλή η λογική σου Μιχαήλ αλλά δεν βλέπω να γίνεται πραγματικότητα. 

Καλό το στήσιμο για προσήνεμα στις άπειρες ώρες. 

gfseu-1-246.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Λογω αλλαγης κυκλοφοριας ΣΘ τα μοντελα για 2-3 μερες θα παιζουν στην θεση και τον εμποδισμο ακομα αλλαζουν ναο αο καθε μερα ειμαστε και στη εναρξη της αποτομης πτωσης των ζωνικων παντως ειναστε σε σημειο οπου στο 25 -5 η χωρα εχει μεγαλες πιθανοτητες να δει ψυχρη εισβολη υπομονη θελει και κυριως ενς μετα τις 120 ωρες

αυτα τα γραφει ο ανθρωπος για να τα διαβαζουμε 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

αυτα τα γραφει ο ανθρωπος για να τα διαβαζουμε 🙂

Παρόλα αυτά το θέμα είναι σχολιασμός. Σχολιάζεται το τρέχον run. Νόμιμοι είμαστε 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαρεσει που ξενερωνετε ρε...

Εχουμε πλακα τελικα εδω μεσα χαχαχα. 

Τι περιμενετε να βγει μωρε στις 168 ωρες+ ενω αλλαζει στις 72... 

Δεν υπάρχει τιποτα ακομα απλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για πες

 

11 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για πες

Αυτο που εγραψα πριν.Δεν το βοηθαει το χαμηλο στα δυτικα του απο β.αμερικη.Πρεπει να κινηθει νοτιοανατολικοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα, δεν ειναι απαραιτητα κακο για προσηνεμα το 6ρι. Θελουμε ομως να αποκοπει με καποιο τροπο δυνατο κοματι του τερατος κοντα στις 264 ωρες με πορεια προς τα εμας. Ισως σε επομενα ρανσ να καταφερει να ριτζαρει καλυτερα εκει ο αζορικος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εφόσον κατεβαίνει όλα καλώς .Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερα που παίζουν τώρα ανατολικά σενάρια, με την λογική ότι η κυκλοφορία υποτίθεται ότι θα φρενάρει. Θα μου πεις , τα μοντέλα δεν το βλέπουν ; Αφού  αυτά κάνουν και την πρόγνωση των ζωνικών ανέμων . Η πραγματικότητα έχει δείξει ότι δεν κάνουν σωστή εκτίμηση. Τα μάτια στο Ευρωπαϊκό σήμερα το βράδυ που υποτίθεται ότι είναι καλύτερο στην πρόβλεψη εκεί κοντά στο διάστημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ενδιάμεσος κρίκος της κεντρικής Ευρώπης που ενώνει τον αζορικο με τον μπαστακα προφανος και θα σπάσει και θα έρθει Αυλώνας ,ο πρώτος, ίσως όχι τόσο δυνατός αλλά όπως και να χει ικανός για έναν καλό έως πολύ καλό χιόνια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

image.png.02c2d5f9cba72ffc07ac8f6cea7d937e.png

Στα των απροβλεπτων για τα Γιαννενα σε αυτη την περιπτωση αν υπαρχουν καλεs εντασειs στον υετο το πρωι δεν αποκλειεται να σκασει μια 2ωρη παπλαμουδα με 10 εκ. χαχα.

Πανε ομωs αυτεs οι εποχεs.

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δηλαδή ή Λάρισα ή πουθενά. Καλή η λογική σου Μιχαήλ αλλά δεν βλέπω να γίνεται πραγματικότητα. 

Καλό το στήσιμο για προσήνεμα στις άπειρες ώρες. 

gfseu-1-246.png

καιρόφιλος έγινα από τα φαινόμενα στην πόρτα μου Νικόλα, όχι από τις ταινίες τύπου The day after tomorrow, Που τις βλέπεις σε οθόνη.. Το ίδιο είναι να βλέπεις κάμερες.. πίξελς και τίποτε άλλο..

και επίσης μίλησα για Λάρισα, δεν σχετίζεται με χιονια αλλού, αλλά όχι χιονια εδώ. Είναι αρκετα διαφορετικά αυτά τα 2

 

Σε κάθε περίπτωση οι μέσοι όροι δεν είναι τόσο χάλια.. Αλλά ξέροντας ότι του χρόνου με τέτοιο ελ νίνο σχεδόν ποτέ δεν βλέπουμε ευκαιρία, θα πρέπει να πεεριμένουμε και εγώ δεν ξέρω πόσο άπρη μέρα. Και μέχρι τότε ποιος ξέρει καν αν θα είμαι Ελλάδα ή αλλού...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Της πλάκας η καοκρια για τους ανατολικούς της Πίνδου...Έχει φύγει τόσο δυτικά που θα ψάχνουν και τα Γιάννενα φαινόμενα στο τέλος..Χάλασαν κι άλλο τα πράγματα το Σάββατο για το ορεινά της Στερεάς..Αν βρω στρωμένο χιόνι στα 1200 θα είναι από θαύμα...σιχαμα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το πιο σιχαμερο της ολης φασης παλι ειναι οτι εξανεμιζει σιγα σιγα ανα ραν, τον υετο στην αττικη παλι.
ξεραϊλα και πασαλείμματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι είχαμε τι χάσαμε ? τίποτα δεν είχαμε τίποτα δε χάσαμε , περιμένουμε να κατέβουν τα τρεξίματα σε ανθρώπινες ώρες(102 και κάτω) και μετά στεναχωριόμαστε αν είναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Frostfang8 said:

το πιο σιχαμερο της ολης φασης παλι ειναι οτι εξανεμιζει σιγα σιγα ανα ραν, τον υετο στην αττικη παλι.
ξεραϊλα και πασαλείμματα 

Αυτό είναι...χέστηκα αν δεν χιονίσει έξω από τη πόρτα μου πάω στα βουνά...δεν δείχνει σοβαρές βροχές και λίγο κρύο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

Αυτό είναι...χέστηκα αν δεν χιονίσει έξω από τη πόρτα μου πάω στα βουνά...δεν δείχνει σοβαρές βροχές και λίγο κρύο 

θα εδινα 10-15μμ γενικευμενα στο λεκανοπεδιο μεχρι την δευτερα... δυστυχως ειναι πολυ λιγα και δεν αρκουν ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

θα εδινα 10-15μμ γενικευμενα στο λεκανοπεδιο μεχρι την δευτερα... δυστυχως ειναι πολυ λιγα και δεν αρκουν ...

Μπορει και αρκετα περισσοτερα στα δυτικα και βορεια του νομου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, JohnTheSnow είπε:

Σημαντική βελτίωση του μέσου όρου για μετά τις 29 Γενάρη

gens-31-1-264.png

gens-31-1-276.png

Έτσι όπως πάει θα πρασινίσει και η Ισπανία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...