Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ναι, αλλά το ερώτημα- διακυβευμα είναι άλλο Βαγγέλη. Τουλάχιστον σύμφωνα με τα λεγόμενα σου νωρίτερα:

Ο πρώτος αυλωνας, έτσι όπως είναι τώρα, αρκεί για χιόνι πεδινό κάπου στη χώρα;

Γιατί έτσι όπως το θέτεις ρε συ τώρα, ειναι σαν να λες "οκ....η χρησιμότητα του πρώτου αυλώνα είναι για να στρώσει το έδαφος για το δεύτερο που θα είναι καλός. 

Ενώ κάνει μπαμ ότι με βάση αυτό το τρέξιμο σε τζιφο και ουκμο, το ψύχος είναι ανεπαρκές ρε συ. Για όλα τα πεδινά. .

Τελικά ποιο από τα δύο ισχύει;

Ο πρώτος Αυλώνας ανεξάρτητου ισχύος μπορεί να δώσει πεδινό χιόνι στην βόρεια Ελλάδα η σε κάποια τμήματα της. Αλλά πρέπει φυσικά να συνδυαστούν όπως είναι φυσικό πολλοί παράγοντες και είναι ασκοπη κουβέντα να μιλάμε από τώρα για τους παράγοντες όταν ακόμη δεν ξέρουμε το μέγεθος του Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αυτό που όλοι οι βόρειοι γράφετε  υπερήφανα ότι δεν θέλετε δράκους για να χιονιστεοτε δεν το καταλαβαίνω. Λες και χιονιζεστε 10 φορές το χρονο ένα πράγμα... Ενώ συνεχώς μένετε στην απέξω 

ρε αδερφέ όταν εσύ θες -7 και εγώ θέλω -2 εε έχει μια απόσταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το συμπέρασμα που βγάζω από την κουβέντα (τεσπα αν εξαιρέσουμε τα σχόλια για το ποιος την έχει πιο μεγάλη) ως τώρα είναι ότι ΟΛΟΙ συμφωνούν ότι τα 12 αρια ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ δεν βγάζουν κανένα ΠΕΔΙΝΟ χιόνι όμως,  ένω ο Βαγγέλης λεεί ότι υπό προυποθέσεις υπάρχουν ΒΑΣΙΜΕΣ ελπίδες για κάτι καλό στα βόρεια πεδινά κάποια άλλα παιδιά είναι κάθετοι ότι δεν θα υπάρξει 1ος αυλώνας αρά ... μαπα. Αυτα καταλαβα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

άλλα παιδιά είναι κάθετοι ότι δεν θα υπάρξει 1ος αυλώνας αρά ... μαπα. Αυτα καταλαβα....

Καθετος δεν μπορει να ειναι κανεις.Ανετα αλλαζουν ολα αυριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Από πού ξεφύτρωσε αυτό?

Κατάλαβες ότι το λέω για την εικόνα στον Ατλαντικό και όχι για την λίμνη Τουρκία. Βαγγέλη δεν τα λέω από πικα. Μαζί σου φίλε να χιονίσει πάνω αλλά με τι υλικά να φτιάξεις φαγητό φίλε μου; Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξος και αυτό πρέπει όλοι να το κάνουμε και σε άλλους τομείς της ζωής μας, αλλά τα απογευματινά ήταν χαλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το δουμε ρεαλιστικα, αυτη την στιγμη οντως δεν υπαρχει χιονι στα πεδινα πουθενα ουτε βορεια ουτε νοτια...

Ναι μπορει να βελτιωθει και να υπαρξει χιονι στα βορεια

και Ναι μπορει και να χαλασει και να μην χιονισει ουτε ημιορεινα

Ωστοσο δεν εχουμε κατι επι χαρτου, και τι να εχουμε  δηλαδη ; αφου μιλαμε για 6-7 ημερες μπροστα

Εγω κραταω το οτι πλεον υπαρχει ενα ενδιαφερον, με τα σεναρια να αλλαζουν και με τον εναν η τον αλλο τροπο φερνουν κακοκαιριες για το επομενο δεκαημερο, ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

Εγω θα ηθελα να πω κατι και ελπιζω να γινω κατανοητος

archives-2019-1-3-12-0.png

archives-2019-1-3-12-1.png

Με αυτην εδω την διαταξη η ΛΑΡΙΣΑ ειχε απλως χιονονερο και η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ απλα νιφαδες

Δεν υφισταται καμια ενδειξη πεδινου χιονιου πουθενα και ειναι μεγας μυθος πως τα βορεια δεν χρειαζονται δρακους για να δουν ΚΑΛΟ χιονι[δηλαδη 5-10+εκ]

ΕΙΤΕ χρειαζονται δρακους ΕΙΤΕ χρειαζεται να εχουν προηγηθει δρακοι[11/1/2017,9/1/2019] οπου δρακος διαταξη με -12 καπου μεσα της και να φτασει ενα -8 τουλαχιστον

Σε ολες τα προηγουμενα τονιζω να χιονισει ΚΑΛΑ και οχι με -2 στα 850 να  καταφερει να χιονισει στην λαρισα επειδη εκατσαν ολα τελεια και εν τελει να πιασει για 1 ωρα στα αυτοκινητα πριν λιωσει

ναι αλλα με αυτη την διαταξη ο βολος ειχε 5-10 εκ διπλα στο κυμα 😛 και απο τα 50 μετρα υψομετρο και πανω ειχε 10+, οποτε ναι δεν ειναι μυθος οτι τα βορεια δεν χρειαζονται δρακους (συγκριτικα με τα νοτια παντα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Με το χερι στην καρδια.Κανεις δεν εχει μπει στον κοπο να ψαξει το ινδικο??

οχι,αλλα με το f5 αγκαλια να παει στις 144 ο ιαπωνας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αυτό που όλοι οι βόρειοι γράφετε  υπερήφανα ότι δεν θέλετε δράκους για να χιονιστεοτε δεν το καταλαβαίνω. Λες και χιονιζεστε 10 φορές το χρονο ένα πράγμα... Ενώ συνεχώς μένετε στην απέξω 

Συνέχεια τί εννοείς; Μαλλον δεν έχεις ζήσει χιονιαδες κβ.. ούτε πολύ μπλέ θέλει (αν και θέλει βέβαια) ουτε -40 στα 500. .. άλλη φάση όπως κι εγω δεν γνωρίζω τα τοπικά τα δικα σας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Εγω θα ηθελα να πω κατι και ελπιζω να γινω κατανοητος

archives-2019-1-3-12-0.png

archives-2019-1-3-12-1.png

Με αυτην εδω την διαταξη η ΛΑΡΙΣΑ ειχε απλως χιονονερο και η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ απλα νιφαδες

Δεν υφισταται καμια ενδειξη πεδινου χιονιου πουθενα και ειναι μεγας μυθος πως τα βορεια δεν χρειαζονται δρακους για να δουν ΚΑΛΟ χιονι[δηλαδη 5-10+εκ]

ΕΙΤΕ χρειαζονται δρακους ΕΙΤΕ χρειαζεται να εχουν προηγηθει δρακοι[11/1/2017,9/1/2019] οπου δρακος διαταξη με -12 καπου μεσα της και να φτασει ενα -8 τουλαχιστον

Σε ολες τα προηγουμενα τονιζω να χιονισει ΚΑΛΑ και οχι με -2 στα 850 να  καταφερει να χιονισει στην λαρισα επειδη εκατσαν ολα τελεια και εν τελει να πιασει για 1 ωρα στα αυτοκινητα πριν λιωσει

Πω που το θυμηθηκες αυτο???Η ειρωνια ειναι οτι στο κρυονερι που εμενα τοτε στουπιζε με 0 στα 850 ελεω β.δ.Στα υπολοιπα συμφωνω οταν μιλαμε για σοβαρο χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

μιλαω για την ημερομηνια 3/1/2019 μονο μην το μπερδευεις με την επομενη μερα...αυτην ειναι η διαταξη της 3/1/2019 

Και εγω μιλαω για 3/1/2019 δεν μπερδεψα κατι, την επομενη μερα ο βολος εφαγε την μεγαλυτερη μουφα της 20ετιας που περιμεναμε 20 εκ και εριξε 1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...