Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Εδω εριξε με 0 ετα 850 και εφημερίδα Θεσσαλονίκη με την κατάλληλη μεταφορά ψύχους απο Σκόπια τα έχουμε πει αυτά,.αλλα δεν γίνονται καθε μερα 

Αυτό ακριβώς. Τέτοιες μπούρδες ναι γίνονται με υψηλά 850 και κατάλληλη διάταξη. Αλλά για κάτι σοβαρό ένα -6 το θες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Πιο δυτικά ο αρχικός εμποδισμος πριν την κατάβαση απ' όλους ο παιος

Μπας και σκάψει καλύτερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για 29/1 o παιος έχει ψυχράνει τα ENS εντυπωσιακά για Αττική. Ακόμα και για εμάς εδώ κάτω δίνει ελάχιστες 4-5 βαθμούς 29/1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Και πιο β.δυτθκα απ' όλους...από τις σπάνιες φορές για Ευρωπαίο ,δεν το έχει πολύ προς τα κει...

Αυτό είναι κακο. Ήδη έχουμε θερμοκρασιακό θέμα αν είναι και πιο βόρεια αντίο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

απο εκει που σκαβει να βγαλει τον πρωινο αυλωνα! κ γιναμε αλλα οχι σημερα την τεταρτη!🤪

Εάν καταφέρει και βάλει μπλε από κάτω πάμε γιβαλλα κόλπα...είναι πολύ μεγάλη η διαφορά του και με τον εαυτό του και με τβαλλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Αν θελησω εφημεριδα παω στο κοντινο περιπτεο χεχε😂😂σε πειραζω...εγω θελω χιονι να παταω και να βουλιαζει το παπουτσι

Εσυ φίλε είσαι συμπατριώτης που δικαιούσαι πολυτελειες, εγω εχω ζησει πετσες και οχι μονο προβειες 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Νομίζω πως πρέπει να συμβιβαστούμε με τις βροχές που έρχονται, οι πεδινοί εδώ στα κεντρονότια, αλλιώς θα τρελαθούμε και δεν αξίζει! Προσωπικά ελπίζω στο χαμηλό της ερχόμενης Πέμπτης και το θέλω όσο πιο μπομπα γίνεται, ώστε να ρίξει πραγματικά ''πολύ'' νεροο να ξεδιψάσουμε.. με 5-10 mm δυο φορές το μήνα μετρημένες, δε ξεδιψάμε (για τη περιοχή μου μιλάω τουλάχιστον)....

Όσοι μένουν τώρα σε περιοχές της κεντροβόρειας Ελλάδας ή σε περιοχές της ημιορεινής κεντρικής Ελλάδας (και της Αττικής), μπορούν να συνεχίσουν, ανάλογα με τα νέα τρεξίματα των μοντέλων, να αισιοδοξούν και κυνηγάνε τον λευκό μας φίλο, ακόμη και για κάτι καλό (χιονοστρώσεις!).... ο πεδινός Αθηναίος δε μπορεί πλεον να αισιοδοξεί, με τέτοιο σχήμα αντικυκλώνα και με τη μη δυνατότητά του, να κατεβάσει το απαιτούμενο για εκείνον ψύχος... θα μου πεις δε του δίνεται η δυνατότητα κι αυτό είναι το δεύτερο πρόβλημα μετά το σχήμα του.. θέμα δεν είναι το εάν θα το παλέψει ή όχι ο αντικυκλώνας, αφού με τη διάταξη αυτή των συστημάτων στην Ευρώπη το επόμενο διάστημα, δε μαζευεται αρκετό ψύχος.. οπότε και με το δικό του τρόπο, τι να κατεβάσει; Άντε κι εφόσον γίνει κάτι, να το δούμε κι εμείς εδώ στα χαμηλά, αλλά το ζητούμενο δεν είναι απλά να το δούμε πλέον.. προτιμότερο είναι να βραχούμε κι όταν αποφασίσει ο καιρός να μας τη κάνει σωστά επιτέλους τη δουλειά, εδώ θα είμαστε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μου αρέσει πολύ χαμηλό στο Ευρωπαίο,ψιλοαδυναμο είναι...Πάντως έκανε μεγάλη στροφη σε σχέση με το πρωινό,τους κόλλησε κωλοτουμπιτιδα ο Τζιφός..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οκ ελήφθη...λογικά Μακεδονία και Θράκη θα παίξουν μπαλλα με τα ποσοστά τους και τις ελπίδες για τον πρώτο Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...