Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Avalanche είπε:

Εσύ ετοίμασε το στράτευμα.... έρχεται η κάθοδος των βορείων...north walkers on way...😂😂😂😂😂❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️

Ναι Κώστα μου..το βλέπω...βλέπω το σιβηρικο τέρας όχι μόνο να μην αδειάζει όπως φοβόμουν αλλά να γεμίζει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει που εστιάζουμε! 8-10/1?

Η αργότερα;

Η ....και στα δύο; .

8-10/1 δεν φαίνεται τελικά κάτι σημαντικό 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Εγώ δεν έχω καταλάβει που εστιάζουμε! 8-10/1?

Η αργότερα;

Η ....και στα δύο; .

8-10/1 δεν φαίνεται τελικά κάτι σημαντικό 

Τον Φλεβαρη θα τρίβουμε τα ματια μας 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εγώ δεν έχω καταλάβει που εστιάζουμε! 8-10/1?

Η αργότερα;

Η ....και στα δύο; .

8-10/1 δεν φαίνεται τελικά κάτι σημαντικό 

Τρίχες το 8-10...μετά έρχεται η καναδική υγρασία να συναντήσει την παγωμένη ανάσα της Ρωσίας 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

ΤΕΤΈΛΕΣΤΑΙ ΌΣΟΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙσαν ΜΕΤΑΝΟΕΙΣΑΝΝΝΝ☢️☢️⏳🆘

zano_26.png

zano_32(5).png

Δασκαλε πολυχρονος...υγεια και με θαψαρ μεσα στη λαμια....🥶🥶🥶🥶

ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.....ΑΠΙΣΤΟΙ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες όσοι απο  εσάς ενδιαφέρεστε να μετανοήσετε, όπως ζητά ο Severe_Lover , μην ξεχάστε να εξομολογηθείτε πρώτα... Το forum εχει μεριμνήσει και για αυτό...

Ετσι για να νατα λέμε σωστά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, LarissaSnow είπε:

Αν και είμαστε off topic, όσον αφορά το ηλιακό ελάχιστο Κώστα, κράτα μικρό καλάθι...

https://climate.nasa.gov/ask-nasa-climate/2953/there-is-no-impending-mini-ice-age/

 

Eγώ μεταφέρω ειδήσεις όσο μπορώ περισσότερο ανεξάρτητες.....το ηλιακό ελάχιστο υφίσταται στην είσοδό του, επιστήμονες μίλησαν για το πιο ισχυρό 300 ετών και η ΝΑΣΑ 200 ετών.....έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας....Θυμίζω ότι σε περιπτώσεις του παρελθόντος, σε παγετώνια περίοδο του Ολόκαινου είχαμε 3 10ετίες αυξανόιμενη θερμοκρασία που εφτασε ως και +8οC κι αντίστοιχα στην περίοδο που ήταν θερμή εμφανίστηκε αλλη περίοδο 30 ετών που έπεσε η θερμοκρασία κατά 5οC παγκοσμίως.....περίοδος ηλιακού ελάχιστου και τότε.....Οι ισορροπιστικοί μηχανισμοί της φύσης βέβαια παντα υπάρχουν και θα υπάρχουν.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα προγνωστικά μοντέλα, εξακολουθούν να χτυπάνε τα τύμπανα για ένα Event στρατοσφαιρικής θέρμανσης που ξεκινά αυτή την εβδομάδα και θα συνεχίσει να κορυφώνεται την 3η εβδομάδα του Ιανουαρίου!! Κι αυτό είναι το θέμα που συζητιέται ευρέως τις τελευταίες ημέρες στο καιρικο τουίτερ!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Μπορεί να είναι εικαστικό κείμενο που λέει "GFS 10mb Temperature (℃ shaded)& Geopotential Height (dam. contour) 06zJ 01 2023 2023 TROPICALTIDBITS.COM 20 -24 28 44 48 100 -52 60 64 68 -72 76"

Μπορεί να είναι εικαστικό κείμενο που λέει "GFS 10mb emperature (C, shaded) & Geopotential Height (dam, contour) Init: 06zJ 0 2023 2023 TROPICALTIDBITS.COM 20 -24- 28 48 60 -64 68 -72 76"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γισ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ μετα απο καιρο παει να κοκκινισει η Λοντρα στο 18αρι..... Λιγο ακομα βόρεια να πιασει και λιγο Σκωτία και κατι θα ......αχνοφανει

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Τα προγνωστικά μοντέλα, εξακολουθούν να χτυπάνε τα τύμπανα για ένα Event στρατοσφαιρικής θέρμανσης που ξεκινά αυτή την εβδομάδα και θα συνεχίσει να κορυφώνεται την 3η εβδομάδα του Ιανουαρίου!! Κι αυτό είναι το θέμα που συζητιέται ευρέως τις τελευταίες ημέρες στο καιρικο τουίτερ!!

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.

Μπορεί να είναι εικαστικό κείμενο που λέει "GFS 10mb Temperature (℃ shaded)& Geopotential Height (dam. contour) 06zJ 01 2023 2023 TROPICALTIDBITS.COM 20 -24 28 44 48 100 -52 60 64 68 -72 76"

Μπορεί να είναι εικαστικό κείμενο που λέει "GFS 10mb emperature (C, shaded) & Geopotential Height (dam, contour) Init: 06zJ 0 2023 2023 TROPICALTIDBITS.COM 20 -24- 28 48 60 -64 68 -72 76"

Μάλλον πάμε για διάσπαση του πολικού στροβίλου στα δύο όπως πριν την Μήδεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και μετά από ακόμα μία τούμπα του τζίφου, σιγουρεύτηκα πλέον. Πάμε να φέρουμε τον ιστορικόο των ιστορικών στα κεντροβόρεια!! Έχουν περάσει πολλά χρόνια, από το 2001, και πολλά περισσότερα από έπη της δεκαετίας του 80. Πάμε να τα σπάσουμε.

Και επειδή όλοι βάζουνε πολεμιστές με σπαθάκια, εγώ δίνω το δικό μου σινιάλο με κάτι λίγο καλύτερο. Όση θέληση και να έχει ο άλλος, αν έχεις καλύτερα όπλα θα νικάς.😎

 

ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟΙ ΠΑΜΕ ΑΙΡΧΑΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

671529944spaceship-armada-gif.gif191hdtqpme11ggif.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μιας και μετά από ακόμα μία τούμπα του τζίφου, σιγουρεύτηκα πλέον. Πάμε να φέρουμε τον ιστορικόο των ιστορικών στα κεντροβόρεια!! Έχουν περάσει πολλά χρόνια, από το 2001, και πολλά περισσότερα από έπη της δεκαετίας του 80. Πάμε να τα σπάσουμε.

Και επειδή όλοι βάζουνε πολεμιστές με σπαθάκια, εγώ δίνω το δικό μου σινιάλο με κάτι λίγο καλύτερο. Όση θέληση και να έχει ο άλλος, αν έχεις καλύτερα όπλα θα νικάς.😎

 

ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟΙ ΠΑΜΕ ΑΙΡΧΑΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

671529944spaceship-armada-gif.gif191hdtqpme11ggif.gif

οκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μιας και μετά από ακόμα μία τούμπα του τζίφου, σιγουρεύτηκα πλέον. Πάμε να φέρουμε τον ιστορικόο των ιστορικών στα κεντροβόρεια!! Έχουν περάσει πολλά χρόνια, από το 2001, και πολλά περισσότερα από έπη της δεκαετίας του 80. Πάμε να τα σπάσουμε.

Και επειδή όλοι βάζουνε πολεμιστές με σπαθάκια, εγώ δίνω το δικό μου σινιάλο με κάτι λίγο καλύτερο. Όση θέληση και να έχει ο άλλος, αν έχεις καλύτερα όπλα θα νικάς.😎

 

ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟΙ ΠΑΜΕ ΑΙΡΧΑΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

671529944spaceship-armada-gif.gif191hdtqpme11ggif.gif

Ερχετεεεpolar bear dancing GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μιας και μετά από ακόμα μία τούμπα του τζίφου, σιγουρεύτηκα πλέον. Πάμε να φέρουμε τον ιστορικόο των ιστορικών στα κεντροβόρεια!! Έχουν περάσει πολλά χρόνια, από το 2001, και πολλά περισσότερα από έπη της δεκαετίας του 80. Πάμε να τα σπάσουμε.

Και επειδή όλοι βάζουνε πολεμιστές με σπαθάκια, εγώ δίνω το δικό μου σινιάλο με κάτι λίγο καλύτερο. Όση θέληση και να έχει ο άλλος, αν έχεις καλύτερα όπλα θα νικάς.😎

 

ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟΙ ΠΑΜΕ ΑΙΡΧΑΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

671529944spaceship-armada-gif.gif191hdtqpme11ggif.gif

Χαλάρωσε μιχαηλ οταν λεμε κατι τετοια συνηθως δε μας βγαινουν .....χαααχαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαλάρωσε μιχαηλ οταν λεμε κατι τετοια συνηθως δε μας βγαινουν .....χαααχαχαχαα

Εγώ πάντως ένα πράμα έχω να πω. Αυτή την αναδιπλωσάρα την κοίταζα ήδη από τα Χριστούγεννα. την μύριζα, και όλα τα άλλα που πρόσκαιρα φάνηκαν, ήταν αυτά που εμφανίστηκαν μόνο για εικόνα. Τώρα όμως που φτάνουμε κοντά στην πρώτη σοβαρή αναδίπλωση τώρα ξεκινάει πραγματικά ο χειμώνας.😁

 

Σε 7 μέρες το αποτέλεσμα του σεναρίου 35 στο χιόνι θα είναι το πιο χαλαρό σενάριο.!

image.png.d771778117403e4220f82045d1fc5d86.png

 

 

αγνοώ τρυπούλες.image.png.d36628c0b14870bc5ae6384c1d107e00.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...