Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως όντως είναι εντυπωσιακή η έλλειψη βροχών, από ένα χειμώνα που μέχρι στιγμής όμως έδωσε ακριβώς τις αντίθετες κυκλοφορίες μέσα σε 20 μέρες..

Κατά τα άλλα για τα μακρινά, κάτι πάει να γίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πάντως όντως είναι εντυπωσιακή η έλλειψη βροχών, από ένα χειμώνα που μέχρι στιγμής όμως έδωσε ακριβώς τις αντίθετες κυκλοφορίες μέσα σε 20 μέρες..

Κατά τα άλλα για τα μακρινά, κάτι πάει να γίνει.

Ότι γίνει χοντρικά από τις 6 μέχρι τις 15. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να βγει ψυχρόμπαλα και να χιονιστουμε όλοι. Κατά βάθος θέλω έναν σαλιγκαρο και να πέσει ο αυλώνας περίπου στο ύψος της Κυλλήνης, αλλά και μια ψυχρόμπαλα με πολλά χιονοχάμηλα και χιόνια παντού θα με έκανε ευτυχισμένο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ότι γίνει χοντρικά από τις 6 μέχρι τις 15. Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να βγει ψυχρόμπαλα και να χιονιστουμε όλοι. Κατά βάθος θέλω έναν σαλιγκαρο και να πέσει ο αυλώνας περίπου στο ύψος της Κυλλήνης, αλλά και μια ψυχρόμπαλα με πολλά χιονοχάμηλα και χιόνια παντού θα με έκανε ευτυχισμένο. 

Ε καλά και εγώ απλά θέλω ένα τριανταποντο για να στανιαρω. Όχι τίποτε άλλο, αλλά μόνο με αξιόλογη χιονόστρωση μπορώ να φτιάξω το χιονοτερατουργημα που υποσχέθηκα.😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε καλά και εγώ απλά θέλω ένα τριανταποντο για να στανιαρω. Όχι τίποτε άλλο, αλλά μόνο με αξιόλογη χιονόστρωση μπορώ να φτιάξω το χιονοτερατουργημα που υποσχέθηκα.😃

Η μαγεία που ενώ ρίχνει ψιλή βροχή, ξαφνικά το γυρνάει σε τούφες είναι ό,τι καλύτερο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν το παρουμε αναλογικα ο προηγουμενος παραλληλος χειμωνας με ακραια χιονια στο Μπαφαλο ηταν το 1976-77... στην Ελλαδα ηταν δραματικα ανυπαρκτο το τριμηνο Δεκεμβρης-Φλεβαρης 1976-77 ενω ειχε μια προσηνεμη χιονοεισβολη 1-3.3.1977

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήδη στις ώρες που τρέχει τωρα ο βασιλιάς είναι εμφανής η βελτίωση στο β. Πόλο ... Ανεξάρτητα από την τελική έκβαση του τρεξίματος είναι άκρως ενθαρρυντικο

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆΑΑΑΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΓΆΠΗ  ΚΑΙ ΝΕΑ ΑΡΙΆΔΝΗ Τίποτα ΛΙΓΌΤΕΡΟ ΜΌΝΟ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ❗❄️🥶⏳❤️🙏✌️

Screenshot_2022-12-25-12-18-28-099.jpg

ano_32(10).png

epsmean10hPa60N(17).png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους μας...

Συνεχίζει ακάθεκτη η πτώση σήμερα..

u10serie_cfsRawCorrGefs (1).png

νομιζω κ περσι βλεπαμε πτωση των ανεμων που ποτε δεν εγινε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆς ΥΓΕΙΑ ΑΓΆΠΗ  ΚΑΙ ΝΕΑ ΑΡΙΆΔΝΗ Τίποτα ΛΙΓΌΤΕΡΟ ΜΌΝΟ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ❗❄️🥶⏳❤️🙏✌️

Screenshot_2022-12-25-12-18-28-099.jpg

ano_32(10).png

epsmean10hPa60N(17).png

Ευλογηcον Δεσποτα ... Αμήν ... !! Είθε οι προσευχές σου να ακουστούν ..! Αν θες μιλά και με τον δέσποτα των μεγάλων λιμνών Αμερικής να σου πει πως μετανόησαν και έχουν ήδη δύο ιστορικούς για να ξέρουμε ... Χαιρετισμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό το 6αρι, αλλά θέλουμε περαιτέρω ενδυνάμωση των υψηλών πιέσεων στην περιοχή της ισλανδίας και της γροιλανδίας ώστε να αναπτυχθεί πιο ΒΔ ο άχρηστος αζορικός. To να σηκωθεί από τη γαλλία δεν μας κάνει,πρέπει η άνοδος του να γίνει ακόμα δυτικότερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

νομιζω κ περσι βλεπαμε πτωση των ανεμων που ποτε δεν εγινε

κάθε χρόνο πέφτουν τέτοια εποχή, το βλέπεις και από τη μαύρη γραμμή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

κάθε χρόνο πέφτουν τέτοια εποχή, το βλέπεις και από τη μαύρη γραμμή

απο φεβρ - μαρτιο επεσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

κάθε χρόνο πέφτουν τέτοια εποχή, το βλέπεις και από τη μαύρη γραμμή

Πέρυσι σπάσαν όλα τα ρεκόρ... κόκκινη γραμμή...αν ήταν πιο χαλαρή τέρατα θα βλέπαμε με την περσινή κυκλοφορία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!! Χαρείτε τη μέρα σήμερα με τους δικούς σας!!! Ίσως και ο ήλιος να βοηθάει τελικά για καμιά βολτούλα!! Καλή συνέχεια να χουμε🎄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...