Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, south coast είπε:

@GEORGE SNOWMAN Στρατηγέ το προσηνεμο στράτευμα εχει χασει την πίστη του πρεπει να παρουμε το momentum παλι.

lord of the rings GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Καλημέρα. Εγώ μέτρησα 21 μέλη με χιονοστρωσιμο. Καλουτσικα...

Screenshot_20230122_100430_Chrome.thumb.jpg.fe98bfed3008f607766072fc72b8a4c4.jpg

Άντε??!!!άρα μια χαρά μπορούμε να παίξουμε με την θέση του χαμηλού που θα φέρει τον υετο και που αν έχει υετο και καλή θέση θα μας αρκούν και οι θερμοκρασίες...για τον πρώτο Αυλώνα πάντα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Καλημέρα,

Εγώ δε βλέπω τίποτα θετικό πάντως μέχρι στιγμής στα μοντέλα, αντιθέτως όσο πλησιάζουμε χρονικά, για άλλη μία φορά, οι βροχές εξαφανίζονται ή θα είναι ψίχουλα. Να θυμίσω ότι στη Χαλκίδα έχουν πέσει 9 ολόκληρα χιλιοστά όλο το Γενάρη...τραγικό και πάλι κοιτάμε μοντέλα με την ελπίδα σε ώρες που προγνωστικά έχουν μικρή αξία.

image.png.cec38b18ef059688c4b73205848b5d18.png

 

Κι αλλά 10 τον Δεκέμβριο αν δεν κάνω λαθος…! Μέσα σε 2 μήνες 20 χιλιοστά… το λες κ ρεκόρ όλων των εποχών για τους δύο πιο βροχερούς μήνες του έτους! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπροστα σ αυτο που ερχεται,ειμαστε πολυ μικροι και ανημποροι για να αντιδρασουμε...🤣Καλη Κυριακη να εχετε...

SumoWrestler.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Μπροστα σ αυτο που ερχεται,ειμαστε πολυ μικροι και ανημποροι γι να αντιδρασουμε...🤣Καλη Κυριακη να εχετε...

SumoWrestler.jpg

Και στο Μαραθώνα έτσι έλεγαν οι άλλοι, όμως κάποιοι σαν τον Αρχιδαμο, τους έγραψαν στα .... σανδάλια τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εμένα μου άρεσαν τα πρωινά τρεξίματα γιατί δίνουν ελπίδες για τους βόρειους αλλά και τους προσηνεμους. 

Και όσον αφορά το όνομα "Αρχίδαμος" είναι τιμή μου που ο στρατηγός υιοθέτησε την εισήγηση ενός ταπεινού στρατιώτη όπως εγώ. 

Ο τίτλος έχει διττό χαρακτήρα.

Είτε θα έρθει κάτι με "@@xidia" και θα χιονοστουμε είτε θα τα πάρουμε εμείς....

Win win λοιπόν είναι η φάση.

Καλημέρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, immortalx είπε:

Το Βερμιο μια χαρα χιονισμενο ειναι, το βλεπω απ'το παραθυρο 😁
(προς αποκατασταση της αληθειας!)

Οι κορυφές του Βερμίου να λες καλύτερα γιατί ότι χιόνι έχει στο Βέρμιο είναι πάνω από τα 1500- αλλά κυρίως πάνω από τα 1600.... στο χωριό Σέλι δεν έχει χιόνι και να έχει έχει στα πολύ ψηλά του σημεία εδώ στη Βάση του χιονοδρομικού έχει χιόνι ίσα ίσα στρωμένο.... εικόνα Απριλίου μη πω Μαίου έχει το Βέρμιο .... και σε ποσότητα ακόμα και σε αυτά τα υψόμετρα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΟ πρωινό αικον ήταν το αγαπημένο μου. Αν περιμένουμε και τρίτο Αυλώνα καλα κρασα.

 

11-02-59-icon-6-180.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, menidi said:

Πάντως εμένα μου άρεσαν τα πρωινά τρεξίματα γιατί δίνουν ελπίδες για τους βόρειους αλλά και τους προσηνεμους. 

Και όσον αφορά το όνομα "Αρχίδαμος" είναι τιμή μου που ο στρατηγός υιοθέτησε την εισήγηση ενός ταπεινού στρατιώτη όπως εγώ. 

Ο τίτλος έχει διττό χαρακτήρα.

Είτε θα έρθει κάτι με "@@xidia" και θα χιονοστουμε είτε θα τα πάρουμε εμείς....

Win win λοιπόν είναι η φάση.

Καλημέρα!!

Εσυ φιλε εισαι πολυ μπροστα διάστρεμμα -γαστρεντεριτιδα -κοβιντ 

Μεγαλε θαναση εκανες το 3/3😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ενα χειμωνα ανυπαρκτο δεν τα παραταμε συνεχιζουμε ειμαστε σε ευνοικη περιοδο κβ χιονια δεν υπαρχουν μεχρι τις 30 αλλα μεχρι 6-7 φλεβαρη τουλαχιστον ειμαστε σε περιοδο ψυχρων εισβολων οπως ειχα πει εδω και μερες η αναλυση μας ελεγε οτι οσο μπαινουμε στο φλεβαρη τα προσηνεμα θα εχουν προβαδισμα συνεχιζουμε αυτο να λεμε στα ενς του ευρωπαικου κανει μπαμ...αλλα ειναι νωρις ακομα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ελα οι κβ στις επαλξεις δεν μασαμε λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε θα το φερουμεεεεεεεεεεεεεε θετε δεν θετε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Σε ενα χειμωνα ανυπαρκτο δεν τα παραταμε συνεχιζουμε ειμαστε σε ευνοικη περιοδο κβ χιονια δεν υπαρχουν μεχρι τις 30 αλλα μεχρι 6-7 φλεβαρη τουλαχιστον ειμαστε σε περιοδο ψυχρων εισβολων οπως ειχα πει εδω και μερες η αναλυση μας ελεγε οτι οσο μπαινουμε στο φλεβαρη τα προσηνεμα θα εχουν προβαδισμα συνεχιζουμε αυτο να λεμε στα ενς του ευρωπαικου κανει μπαμ...αλλα ειναι νωρις ακομα 

Κατάλαβα, βροχούλα εδώ μέχρι τις 30 και μετά -5 και μέτρημα άστρων 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τζίφος ακολούθησε κάπως τα άλλα μοντέλα έφερε λίγο παραπάνω ψύχος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω πως ήταν παλιά, από αυτά που έχω ζήσει πάντως θα έλεγα ότι ο βόρειος χιονιάς είναι πιο δύσκολος από τον προσήνεμο. Μπορεί να χρειαζόμαστε λιγότερο κρύο αλλά είναι άπειρα δυσκολότερο να το συνδυάσουμε με αξιόλογο υετο, ενώ τα προσηνεμα αν καταφέρουν να βρουν αξιόλογο ψύχος έχουν σχεδόν δεδομένο τον χιονια…Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά έτσι μου φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Δεν ξέρω πως ήταν παλιά, από αυτά που έχω ζήσει πάντως θα έλεγα ότι ο βόρειος χιονιάς είναι πιο δύσκολος από τον προσήνεμο. Μπορεί να χρειαζόμαστε λιγότερο κρύο αλλά είναι άπειρα δυσκολότερο να το συνδυάσουμε με αξιόλογο υετο, ενώ τα προσηνεμα αν καταφέρουν να βρουν αξιόλογο ψύχος έχουν σχεδόν δεδομένο τον χιονια…Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά έτσι μου φαίνεται.

Τα 13 χρόνια που παίρναμε τον Αρχίδαμο στην Αθήνα φίλε μου, δείχνουν ότι κι εδώ είναι δύσκολα! Αν πεις για τα ημιορεινά Αττικής και Εύβοιας, εκεί αλλάζει άρδην η κατάσταση.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποοο χειρότερος ο τζίφος ενίσχυσε πολύ βαθύ το χαμηλό και γιαυτό ανέβασε φουλ τις θερμοκρασίες σχεδόν θετικές στα 850 τέλος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Τα 13 χρόνια που παίρναμε τον Αρχίδαμο στην Αθήνα φίλε μου, δείχνουν ότι κι εδώ είναι δύσκολα! Αν πεις για τα ημιορεινά Αττικής και Εύβοιας, εκεί αλλάζει άρδην η κατάσταση.

Μα και εδώ τα 12 χρόνια "αχιονιας" αφορούσε την χιονόστρωση και αποκλειστικά το πολεοδομικό και μάλιστα όχι όλο.Κσι τα δικά μας ορεινά ημιορεινά σαν νόμος είδαν τα χιόνια τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Ποοο χειρότερος ο τζίφος ενίσχυσε πολύ βαθύ το χαμηλό και γιαυτό ανέβασε φουλ τις θερμοκρασίες σχεδόν θετικές στα 850 τέλος...

Και ο παιος δεν μας έχει -4 που είπες σε προηγούμενο ποστ, με το ζόρι -3 και για λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα πρότεινα να ξεκλειδωθεί σιγά-σιγά το θέμα του Φεβρουαρίου γιατί μεγάλο μέρος των σχολίων αφορά πλέον τις πρώτες μέρες του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...