Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές κακοκαιρίας16-19/1/2023....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 βαθμοί στις 9.30 το πρωί και μια κιτρινωπή σκονίλα απλώνεται παντού....Ομορφιά

Πόσο δίκιο έχουν οι καλοκαιράκηδες τελικά, το σκηνικό αυτό σφύζει από υγεία 🤩🤩🤩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν δεν αλλάξει μονίμως από μεθαύριο θα τρελαθώ πράγματικα....είμαι που είμαι πιεσμένος με δουλειά σχολή και άλλα πράγματα έχω και αυτό...αν είχε τουλάχιστον τον καιρό μας θα έπαιρνα δύναμη αλλά....

Χρόνια πολλά @sakis13 να χαίρεσαι το όνομα σου και τη Βιβή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17.7 και 18.8 στους δύο σταθμούς τώρα!! Απίστευτο σίχαμα. Ενώ πιάνω δουλειά στις 2 δεν έχω καμιά όρεξη ούτε για καφέ να βγω.

Υ.Γ. Χρόνια Πολλά σε όλα τα παιδιά που γιορτάζουν!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συζήτηση μόλις τώρα μεταξύ συναδέλφων στο γραφείο:

-Πω πω πώς πέρασε και αυτός ο χειμώνας? Μεγάλωσε πολύ και η μέρα...

-Ναι...αυτός ο χειμώνας ήταν τέλειος , τον λατρεύω...

🤢

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, geornik είπε:

Συζήτηση μόλις τώρα μεταξύ συναδέλφων στο γραφείο:

-Πω πω πώς πέρασε και αυτός ο χειμώνας? Μεγάλωσε πολύ και η μέρα...

-Ναι...αυτός ο χειμώνας ήταν τέλειος , τον λατρεύω...

🤢

Τον χειμώνα όλοι οι μη καιρόφιλοι παρακαλάνε για ζέστες για οικονομία στη θέρμανση. Το καλοκαίρι όμως δεν παρακαλάει κανείς τους για δροσάρες για οικονομία στο ρεύμα. Η γνωστή τρολιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Τον χειμώνα όλοι οι μη καιρόφιλοι παρακαλάνε για ζέστες για οικονομία στη θέρμανση. Το καλοκαίρι όμως δεν παρακαλάει κανείς τους για δροσάρες για οικονομία στο ρεύμα. Η γνωστή τρολιά.

Υπάρχει και η ενδιάμεση κατηγορία που προσωπικά δίνω μεγαλύτερο ρισπέκτ απ'όλους, οι οποίοι σιχαίνονται και τα κρύα και τις ζέστες και θέλουν έχει πάντα άνετες θερμοκρασίες. Εκεί να το δεχτώ, έχει μια λογική τουλάχιστον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, geornik είπε:

Συζήτηση μόλις τώρα μεταξύ συναδέλφων στο γραφείο:

-Πω πω πώς πέρασε και αυτός ο χειμώνας? Μεγάλωσε πολύ και η μέρα...

-Ναι...αυτός ο χειμώνας ήταν τέλειος , τον λατρεύω...

🤢

Γιατί στης επιλογές φατσουλας, δεν υπάρχει η θυμωμένη φάτσα;;;; 
Ααααα ρε Έλληνα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Υπάρχει και η ενδιάμεση κατηγορία που προσωπικά δίνω μεγαλύτερο ρισπέκτ απ'όλους, οι οποίοι σιχαίνονται και τα κρύα και τις ζέστες και θέλουν έχει πάντα άνετες θερμοκρασίες. Εκεί να το δεχτώ, έχει μια λογική τουλάχιστον.

Η κοπέλα μου… που θέλει από 20 έως 25c κ την αποκαλώ ξενέρωτη!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαρδούσια κ Αραχωβα! 
Θυελλώδεις ΝΔ άνεμοι στην Χαλκίδα κ 19.5c…!!!!!

961DF643-7FA0-4568-8FD9-72E48C1B4F12.png

C5FBC686-D890-4BCB-8BD0-D5FA8CA1B144.jpeg

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΘΥΕΛΛΩΔΗΣ νοτιας, πραγματικα λες και ειμαστε μεσοπελαγα, απο χθες βραδυ στην Αττικη....

ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ οι Τ σε επιπεδα για κλαματα...

Στεναχωριομουν με το χθεσινο 18,5αρι μεγιστη (καποια προαστεια φλερταραν και με 20αρι!!!)

Ε, σημερα ειπε να μας αποτελειωσει....

15,2 ελαχιστη !!!!!!!! και 15-16αρια παντου η γειτονια ελαχιστες οποιο σταθμο και να δω !!!!!!! Τελη Απριλη - αρχες Μαη η κατασταση....

17,5 τωρα με ελεεινη και τρισαθλια ατμοσφαιρα, κιτρινη θολουρα σκονοσυννεφια και απο πισω στο φοντο ο Βρωμιαρης....

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Άσχετο αλλά στα δυτικά βρέχει καθόλου; Στο meteo δεν βλέπω κάτι. Ή για πιο μετά είναι τα φαινόμενα;

Σήμερα αναμενεται να είναι η πιο χλιαρή μέρα για τα δυτικά, με μπόρες κατά περιόδους. Αλλά υπάρχουν νερά, και στα Γιάννενα βλέπω 25 χιλιοστά μέχρι στιγμης για σήμερα. Αύριο θα είναι η πιο καταιγιδάτη μέρα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταρρακτώδης βροχή στο Bansko στα 1700μ μαθαίνω....χιόνι ίσα ίσα για χιονάνθρωπο και λιώνει ταχύτατα 

Τα ίδια και χειρότερα στα Καλάβρυτα με 13.5 βαθμούς στο χωριό και ελάχιστο χιονι πλέον μέχρι τα 2000μ

Κατά τα άλλα προχωρημένη άνοιξη με θερμοκρασίες τώρα 18.8 στον Ποταμό Κέρκυρας και 17.3 εδώ 

 

FB_IMG_1674039161858.jpg

index2.php (15).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλι μαύρο σήμερα η ατμόσφαιρα και στην Πάτρα. Από βροχή μη ρωτάτε... ό,τι και η Αθήνα. Άντε 0.8μμ σύνολο μην είμαστε και αχάριστοι🤣. Υπομονή μεχρι μεθαύριο παιδια... 2 μερούλες είναι... τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τω μεταξύ η εσωτερική θερμοκρασία καλπάζει και φλερτάρει τους 20 βαθμούς ....απίθανα πράγματα .....ανάθεμα αν έχω κάψει φέτος 20 ώρες φυσικό αέριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους χαρούμενους καιρόφιλους σήμερα.. 20.4. στην Λάρισα, και η άνοδος συνεχίζεται.. Εδώ τις χρειαζόμασταν αυτές τις θερμοκρασίες, μετά τις πολύ κρύες γιορτές. Πρωτοχρονιά τέτοια ώρα να είχαμε 5-6 βαθμούς. Ο πρώτος τόνος πετρελαίου έχει γίνει καπνός για φέτος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα συνειδητοποίησα ότι έχω αφήσει ανοιχτό το παράθυρο απ' τις 8 το πρωί. Χαχαχα, δεν το είχα προσέξει τόσες ώρες αφού δεν μπαίνει καθόλου κρύο. Ξεφτίλααααααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν χρειαζεται να πουμε πολλα

20230117_min_temp_comp.png

Στον μετεοθες η θεσσαλονικη ειχε ρεκορ μερας απο 2005 15,3 μεγιστη...σημερα εχει ελαχιστη 16,2!!!!!!!!!!!!!!! ρεκορ σταθμου για ολους τους Γεναριδες, πρεπει να το ψαξουμε αν διατηρηθει μεχρι το βραδυ μηπως στους παλιους επισημους ειναι και ρεκορ ελαχιστης ολων των εποχων

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους χαρούμενους καιρόφιλους σήμερα.. 20.4. στην Λάρισα, και η άνοδος συνεχίζεται.. Εδώ τις χρειαζόμασταν αυτές τις θερμοκρασίες, μετά τις πολύ κρύες γιορτές. Πρωτοχρονιά τέτοια ώρα να είχαμε 5-6 βαθμούς. Ο πρώτος τόνος πετρελαίου έχει γίνει καπνός για φέτος.

Έτσι είναι το χωριό μου στην Αργολίδα. Φουλ αναστροφικό. Βέβαια παρα τα μείον τα βράδια και τα πρωινά τουλάχιστον ζέσταινε τα μεσημέρια αλλά και πάλι τζάκι και θέρμανση ήθελε οπωσδήποτε. Ευτυχώς για μένα δηλαδή😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά η μέρα σήμερα είναι πολύ χειρότερη απ' ότι φαινόταν. Και η ατμόσφαιρα τύπου Ντουμπαι είναι τραγική για μένα είτε ειναι χειμώνας είτε Πάσχα είτε κατακαλόκαιρο. Ευτυχώς που αυτή τη φορά βλέπουμε και κανα ραν να ξεχνιόμαστε και λίγο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Έτσι είναι το χωριό μου στην Αργολίδα. Φουλ αναστροφικό. Βέβαια παρα τα μείον τα βράδια και τα πρωινά τουλάχιστον ζέσταινε τα μεσημέρια αλλά και πάλι τζάκι και θέρμανση ήθελε οπωσδήποτε. Ευτυχώς για μένα δηλαδή😆

Μωρέ κανονικά και εμένα θα μου άρεσε, δηλαδή η πυκνή ομίχλη είχε όντως πολύ φάση, ειδικά το βράδυ, αλλά όντως τα μεσημέρια μας κόστιζε αυτό! να ήταν χιόνι να άξιζε  τουλάχιστον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τώρα συνειδητοποίησα ότι έχω αφήσει ανοιχτό το παράθυρο απ' τις 8 το πρωί. Χαχαχα, δεν το είχα προσέξει τόσες ώρες αφού δεν μπαίνει καθόλου κρύο. Ξεφτίλααααααααα

Ανοίξτε τα παράθυρα για να μπει ζέστη… πιο πολύ κρύο έχει μέσα στα σπίτια παρα έξω!!! 

18 Γενάρη εεεεεεε & έχει προηγηθεί ένα παρατεταμένο ζεστό κ ανομβρο φθινόπωρο! 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...