Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας, με βροχές, καταιγίδες και χιόνια (24-29/1)....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Πατρίδα μόλις έφυγες άρχισε η κακοκαιρία στην Ήπειρο... Άρα μόλις μπεις νομό Λάρισας στοπ τα φαινόμενα!!!!

Ξεκάθαρα. Τώρα που έφυγε, θα χιονίσει στα Γιάννενα σε λίγες ώρες. Πλάκα θα έχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40αρια!!! Υπέροχη μέρα!

 

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκεφτόμουν να ανέβω Πάρνηθα (με το αμάξι) αλλά όταν  έχει ρίξει 50+μμ και με τέτοιο κλειστό καιρό, δεν είναι να κάνεις ταρζανιες. Πχ κατολισθησεις κτλ.

Σίγουρα θα έχει δωμάτιο για ύπνο. Υπάρχει μάλιστα δωμάτιο με θέα ΑΚΡΙΒΏΣ αυτή που δείχνει η κάμερα (έχω κοιμηθεί εκεί). 

Πάντως από εχθες ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα χιονίσει σήμερα. Ειδικά μόλις σήμερα είδα να πηγαίνει 8- η θερμοκρασία εδώ, είπα.... σίγουρα πάνω χιονίζει.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Κανε μια αναφορα οταν μπορεσεις μεχρι ποιο σημειο υπαρχει χιονοστρωση πανω απο την καλααμπακα

Ok, πάντως και εδώ στα χωριά αυτά που βρίσκομαι 800 μέτρα κανένα 10ποντο έχει τίποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Ιωαννινα 10 βαθμους...γιατι η φαση ειναι κριντζι😁😁😅

Λογικο και αναμενομενο αφου ερχεται σιγα σιγα απο δυτικα το μετωπο.

Πεφτει πολυ γρηγορα 5,8 βαθμοι γραφει τωρα σε μεσα στα Γιαννενα και 6,1 εχω στο μπαλκονι. Ανα 15 λεπτα ανανεωνει του Ε.Α.Α

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπέροχη κακοκαιρία! Μισόμετρα στα ορεινά μας, βροχάρες κάτω και φυσικά καταιγιδάρα στην Αθήνα με γενικευμένες 50άρες μμ. Γαλάτσι 63μμ??!!!?? ΔΩΣΕΕΕΕ. Αν καταφέρουν και τα βορειοδυτικά κάτι στο 90 θα είμαστε σούπερ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Εγω σε θελω ταρζαν ομως...να στιβεις τους βραχους😂😂

Εκεί είμαι ρε. Σχεδόν κάθε μέρα. Αφήνω τα παιδιά στο σχολείο και ανεβαίνω. Και απόγευμα - βράδυ δουλειά. Αλλά ακριβώς επειδή κάνω ταρζανιες κάθε μέρα, ξέρω ότι σήμερα είναι ανοησία να ανέβεις χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Μπουτβαλ είπε:

Πολύ τοπικά τα φαινόμενα στη Μακεδονία, δεν είχε μόνο η Θεσσαλονίκη πρόβλημα σήμερα... 

Δυστυχώς άλλος ένας Γενάρης φεύγει ζεστός και αχιονος

Δηλαδή δυτική Μακεδονία δε χιόνισε καθόλου? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

7,4 βαθμοι στην Ηγουμενιτσα τωρα,

Αρκετο κρυο ερχεται απο δυτικα.Για να δουμε.

Ναι Μιλτο.. Ερχεται😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε σταματα...Υπεροχη μερα...Καταιγιδα 3 ωρων με ενα 10λεπτο τρομερο ξεσπασμα και βρεχει μετρια απο τις 9 το πρωι εως και τωρα..Παντα τετοια... Α ρε Κουλα ξεδιψασες..Νεα Σμυρνη 50αρισε,γκαζι 32mm και το βροχομετρο μου στα 47mm..Το χαροκοπειο αν και εχασε την πρωινη καταιγιδα εχει βαλει μετα την επιδιορθωση 25mm..Κοντα στα 45 συνολο υπολογιζω..Τα κεντρονοτια γενικα απο 30-50mm παιζουν κατα προσεγγιση..Ας μη τελειωνε ποτε!!Και η Παρνηθαρα στρωνεται απο το Μπαφι και πανω!!!

Στα ορεινα του νομου Τρικαλων...

xioni-oreina-tri23_n-750x400.jpg

327739524_12043862-768x346.jpg

327460398_95666851-768x384.jpg

327530496_9298158-768x384.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάτρα στορμ τοτάλ σίγουρα ΠΑΝΩ από 50μμ σύμφωνα με τα μμ στα γύρω μέρη. Σκοτάδι και μακρινά μπαμ πάλι κάτι ετοιμάζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αφου στρωθηκε και η παρνηθα απο τα 1000+ προφανως μιλαμε για πολυ καλη κακοκαιρια για αττικη. και πολυ νερο και λευκες κορυφουλες.
 στα 55μμ ηλιουπολη και παμε για 60αρακι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ βλέπω τα ΜΜΕ στην Ελλάδα λένε ότι κάνει διαρκείς συσκέψεις το Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης (!!!). Την δεκαετία του '80 θαβονταν όλα τα ορεινά επί ημέρες κάτω από μέτρα χιόνι. Τώρα κάνουν συσκέψεις επειδή τον χειμώνα χιόνισε και έβρεξε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Ναι Μιλτο.. Ερχεται😋😋

Ετσι ακριβωs Γιαννη υπολογιζα να ημασταν χθεs τετοια ωρα.Πλεον δεν κοιταω προβλεψειs μιαs και ειναι αχρηστεs.Οτι βγει.

Πεφτει συνεχωs η θερμοκρασια και Γιαννενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Ετσι ακριβωs Γιαννη υπολογιζα να ημασταν χθεs τετοια ωρα.Πλεον δεν κοιταω προβλεψειs μιαs και ειναι αχρηστεs.Οτι βγει.

Πεφτει συνεχωs η θερμοκρασια και Γιαννενα.

αδερφέ αυτό το μέτωπο θα ερθει και στην κεντρική Μακεδονία αργότερα;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40mm εγώ 

54mm και 60mm οι δύο γειτονικοί σταθμοι ο ένας στα 300 και ο άλλος στα 500 μέτρα .....ή χάνω χιλιοστά οταν επικρατεί βροχοθυελλα ή θέλει καλιμπραρισμα το βροχόμετρο μου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στρωμένο χιόνι μέχρι τα 300 μέτρα όπως βλέπω εδώ, ωστόσο ήδη βρέχει στα 400 μέτρα και λιώνει το χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επανήλθαν Θεοδώριανα με 799mm storm total και 915mm ετησίως.

Το φετινό υετικό πρωτάθλημα έληξε από τον 1ο μήνα..

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...