Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά με τα τωρινά δεδομένα ΑΝ και αρκετά ΝΩΡΙΣ, στην Αρκαδία στα 965υψ, βάζουμε τίποτα για το επόμενο ΠΣΚ; 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι συνθηκες που διαμορφωνονται και οι προοπτικες που ανοιγονται πρεπει να αναλυθουν διεξοδικα καπου στη Πελοποννησου και Υδρας μερια!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας τάζει χιόνια το ευρωπαϊκό αλλά 4-5/2 είναι ένας αιώνας μακριά καιρικά. Κρατάμε μικρό καλάθι στην Θράκη γιατί όλο με χιονόνερο την βγάζουμε ή χιόνι θύελλα χωρίς στρώσιμο. Έτσι για το μάτι όμως:ens_image.png.168ba0acf0f2d04a62cf024b13b30624.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, BrainA said:

 

Φίλε είσαι σίγουρος ότι δεν είναι στοιχεία από τη Miele αυτά? Επίπεδο ΚΑΤΑΨΥΞΗΣ διαβάζω.

Καταψύκτης Μπαούλο ES 460. Διαστάσεις: 1275x700x825mm 

συγνώμη δεν κρατήθηκα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Οι συνθηκες που διαμορφωνονται και οι προοπτικες που ανοιγονται πρεπει να αναλυθουν διεξοδικα καπου στη Πελοποννησου και Υδρας μερια!😁

Εσύ συνελθες απ την περσινή φάπα??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, casperakos είπε:

Εσύ συνελθες απ την περσινή φάπα??

Αν ειναι σαν τη περσινη ακριβως, δεδομενων των φετινων συνθηκων και με την προοπτικη της 3ης σερι χρονιας, διατιθεμαι να την ξαναφαω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου αρεσει που γράφεται για τις 168 ωρες ......ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 120 ΩΡΕΣ!!! ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ....

ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΡΙΤΖ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ G !! EKEI EINAI TO ZOYMI ..AN ΓΙΝΕΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΚΕΙ ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!!!!!

σωτο αστη γκρινια για τις 168 ωρες και βλεπε 120 ωρες.. για εδώ ειναι αψογος ο παιος

αντουαν μετρας ωρες για το ολιγοημερο μπαν σου για να στρωσεις χαρακτηρα.. να εισαι φρεσκος για την χιοναρα..

οχι τιποτα αλλο να μη σου μείνει κουσουρι αυτη η μιρλαααα.....ψυχοθεραπεια δωρεαν... 🤣🤣😂

γιωργη μου φαινεται οτι θα παυσει να ειναι σε ισχυ για εδω ο ορος ΦΟΥΡΦΟΥΡΙΤΟ!!!

πιστευω σε πανελλαδικη κακοκαιρια εαννννννν κατεβει αυλωνας τελικα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε να δούμε μήπως έχουμε επιτέλους χιόνια σε όλα τα κβ, και χαμηλά στην Ήπειρο. Δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο. Θετικό ότι ο μ.ο. του ευρωπαϊκού βελτιώνεται συνεχώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Οι συνθηκες που διαμορφωνονται και οι προοπτικες που ανοιγονται πρεπει να αναλυθουν διεξοδικα καπου στη Πελοποννησου και Υδρας μερια!😁

Κατσε να δουμε σημερα κ αυριο και κανονιζουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κατσε να δουμε σημερα κ αυριο και κανονιζουμε.

Φέτος θα έρθω αν κανονίσετε μάζωξη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έχω θυμώσει απίστευτα..... τα νεύρα μου έχουν σπάσει..... δεν υπάρχει αυτή η ατυχία..... να σου δείχνουν τα μοντέλα στις 168-192 την σχεδόν ιδανική διάταξη έστω και για μισής ημέρες δυνατό χιονιά ......γιατί σε αυτές τις ώρες γιατί;; δείξτο στις 96-100 να έχουμε ελπίδες...... πρώτον δεν περίμενα με τίποτα να κάνει δεύτερο σερί ραν ο ευρωπαίος με την ίδια ακριβώς λογική μέχρι τς 192 και δεύτερον δεν περίμενα με τίποτα να συμφωνούν τόσο πολύ με το κύριο ραν τα ανσάμπλ του έως τις 168 και σχεδόν έως τις 192.....

τίποτα αφοού ξέρω ότι θα αλλάξει για εμάς και θα γίνει χειρότερο απλά θα εφαρμόσω την μέθοδο του Βαγγέλη ...έστω και εικονικό θάψιμο να το χαρώ να το ονειρευτώ από το τίποτα ..... και ο Θεός είναι μεγάλος είναι Τεράστιος... κάποια στιγμή θα μας το χαρίσει λίγο να χαμογελάσει το χειλάκι μας.......

Καρότσι θα μας το φέρει στις 24 ο παιος!! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λεω κι ξαναλεω διαρκως για ωραια 500αρια, ο λογος που το κανω ειναι γιατι αν κατσουν οι καταλληλες διαταξεις τα -6 και -7 που βλεπουμε στα 850 θα καταστουν αρκετα και για τα πεδινα Ανατολικα. Αν κ εφοσον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την περιοχή της Θεσσαλονίκης-κεντρο το σκηνικό δεν στήνεται ούτε στις 120,72,24 ώρες αλλά κατευθείαν την ημέρα της πρόβλεψης. Ξυπνάς και κοιτάζεις έξω από το παράθυρο ή αν δεν κρατιεσαι μένεις ξάγρυπνος για  λαμπινγκ...😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Λεω κι ξαναλεω διαρκως για ωραια 500αρια, ο λογος που το κανω ειναι γιατι αν κατσουν οι καταλληλες διαταξεις τα -6 και -7 που βλεπουμε στα 850 θα καταστουν αρκετα και για τα πεδινα Ανατολικα. Αν κ εφοσον

Ναι..θεωρητικα αν εβγαινε αυτος ο χαρτης ο,τι πεφτει ειναι χιονουετος...ασχετα φυσικα αν στρωνεται ή οχι...αλλα φυσικα δεν θα βγει

Screenshot_20230127-112418_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους. Κάτι άκουσα για ψυχρή εισβολή τέλος της άλλης εβδομάδας αν έχει κάποιος χάρτη να μου το δείξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

μου αρεσει που γράφεται για τις 168 ωρες ......ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΣΤΗΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ 120 ΩΡΕΣ!!! ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ....

ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΡΙΤΖ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ G !! EKEI EINAI TO ZOYMI ..AN ΓΙΝΕΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΚΕΙ ΔΕ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ!!!!!!

σωτο αστη γκρινια για τις 168 ωρες και βλεπε 120 ωρες.. για εδώ ειναι αψογος ο παιος

αντουαν μετρας ωρες για το ολιγοημερο μπαν σου για να στρωσεις χαρακτηρα.. να εισαι φρεσκος για την χιοναρα..

οχι τιποτα αλλο να μη σου μείνει κουσουρι αυτη η μιρλαααα.....ψυχοθεραπεια δωρεαν... 🤣🤣😂

γιωργη μου φαινεται οτι θα παυσει να ειναι σε ισχυ για εδω ο ορος ΦΟΥΡΦΟΥΡΙΤΟ!!!

πιστευω σε πανελλαδικη κακοκαιρια εαννννννν κατεβει αυλωνας τελικα....

Κώστα πρώτα από όλα άλλο το ότι αρχίζει να υπάρχει πιθανή τάση για ριτζαρισμα-άνοδο του αζορικου … και άλλο ΑΝ αυτή υπάρξει τελικά ΑΝ θα μπορέσει να κατεβάσει αυλωνα προς την περιοχή μας και τρίτον ΑΝ κατεβάσει αυλωνα στην περιοχή μας που θα υπάρξει και ΑΝ κύκλογεννηση και ποια πορεία θα πάρει αυτή ….. αυτό λέω όταν σε αυτές τις ώρες εμφανίζει τρεξίματα που σου δίνουν σχεδόν ιδανική θέση-πορεία χαμηλού το σχεδόν σίγουρο είναι ότι αυτοί οι χάρτες θα αλλάξουν δεν μπορεί να μείνουν ως έχουν για τόσες μέρες μακάρι να γίνουν καλύτεροι αλλα ποτέ έγινε αυτό ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα σε όλους. Κάτι άκουσα για ψυχρή εισβολή τέλος της άλλης εβδομάδας αν έχει κάποιος χάρτη να μου το δείξει 

Ξεχνά το Γκάρυ μπες κατευθείαν στις 4 Φλεβάρη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Κώστα πρώτα από όλα άλλο το ότι αρχίζει να υπάρχει πιθανή τάση για ριτζαρισμα-άνοδο του αζορικου … και άλλο ΑΝ αυτή υπάρξει τελικά ΑΝ θα μπορέσει να κατεβάσει αυλωνα προς την περιοχή μας και τρίτον ΑΝ κατεβάσει αυλωνα στην περιοχή μας που θα υπάρξει και ΑΝ κύκλογεννηση και ποια πορεία θα πάρει αυτή ….. αυτό λέω όταν σε αυτές τις ώρες εμφανίζει τρεξίματα που σου δίνουν σχεδόν ιδανική θέση-πορεία χαμηλού το σχεδόν σίγουρο είναι ότι αυτοί οι χάρτες θα αλλάξουν δεν μπορεί να μείνουν ως έχουν για τόσες μέρες μακάρι να γίνουν καλύτεροι αλλα ποτέ έγινε αυτό ;

ηρθε η ωραααα να γινουν...   παντως στα ενσεμπλς εχει πολλαααααααα δυτικα σεναρια..

ΣΩΤΟ δες τη εγραψα πριν στο τελος.....πιστευω σε πανελλαδικη κακοκαιρια εαννννννν κατεβει αυλωνας τελικα....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις είδα πάνελ ευρωπαϊκού. Πολλά σενάρια δίνουν μέχρι και βροχοχαμηλο. Ότι πρέπει για αντίβαρο....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Winterlove είπε:

Συμφωνώ κι εγώ ρε φίλε και βασικά ο μέσος πεδινός Αθηναίος..... πάντως στα ensemble βλέπω αρκετά σεναριάκια που αγγίζουν τους -10 στα 850hPa.. ας περιμένουμε οπότε λίγο ακόμα μπας και.... όσο για τα χρόνια που κατέβαζε τέρατα με -12 και -13, αυτά έχουνε περάσει.. πρέπει να το πάρουμε απόφαση..... δε μπορεί πλέον το παλικάρι μας.. ο καιρός... δε ...

Τη καλημέρα μου σε όλους και μη χαλιέστε.... κι ας γκρινιάζουμε λίγο μερικοί...

Με -7 και -8 στα 850 δεν γίνεται δουλειά για ολόκληρο σχεδόν το δυτικό τόξο και σίγουρα απο Ιλιον και κάτω. Συμφωνώ κι εγώ. Απέναντι, προς Υμηττό (Δάφνη, Ηλιουπολη κτλ), λόγω συγκλισης, ραγδαιότητας και καθοδικών ρευμάτων απο Υμηττό, είναι διαφορετικά τα πράγματα. Δεν μιλάμε καν για Αγιες Παρασκευές, Μαρούσια κτλ.

Μέχρι στιγμής το ψύχος δεν επαρκεί για καθολικό χιονιά λεκανοπεδίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...