Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Seth13 said:

σύ μπεπανθόλ πήρες; 

Για ΣΚΔ θεωρώ ότι οι πιθανότητες για κανα σοβαρό χιόνι (δηλαδή 10εκ ξαι πάνω εδώ) είναι κάτω του 10%.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, JohnTheSnow said:

O μέσος όρος του 6ζ του ευρωπαϊκού είναι ελάχιστα πιο ανατολικά

Είναι αισθητά πιο ανατολικά και πλέον είμαστε κάτω από τις 100 ώρες. Την ξεχνάμε την Κυριακή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Είναι αισθητά πιο ανατολικά και πλέον είμαστε κάτω από τις 100 ώρες. Την ξεχνάμε την Κυριακή. 

Είναι 50χιλιόμετρα ανατολικότερα και 0,5-1 βαθμός ψυχρότερος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα με την Κυριακή ασχολείστε;;; Χαχααα 

Επίσης, όσον αφορά την ΕΜΥ, επειδή παρακολουθώ τα δελτία της, να ξέρετε ότι απλά είδε το ευρωπαϊκό και έβγαλε την προοπτική. Προχθές έλεγε "λιακάδα" για την Κυριακή. Επειδή αυτό έλεγε το ευρωπαϊκό. 

Μη δένετε κόμπο αυτό που γράφει στην 6ημερη. ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ αύριο την αλλάζει. Φυσικά αυτό δεν την τιμά ως υπηρεσία, αλλά να τα λέμε κι αυτά. Αύριο θα μιλήσει για τοπικές χιονοπτώσεις. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νταξει εμεις της αττικης ( του λεκανοπεδιου πιο συγκεκριμενα) μην τα βαψουμε και μαυρα. εν τελει ειχε εκφυλιστει στα 500 hpa και τα 850 ηταν στα ορια.
απλα να ειχαμε λιγο υετο απο το τιποτα θα ηταν καλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως βλέπω το 06άρι ότι θα αποκόψει καλύτερα στη συνέχεια του αν συνέχιζε. Δείτε τα γεωδυναμικά στο ΝΔ τμήμα, είναι πιο πράσινα, το ανατολίκισμα είναι καλύτερο ριτζάρισμα. Θα δείξει ωστόσο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οσον αφορα καταβασεις επιρρεαζομενες απο χαμηλα στον Β ατλαντικο, μου φαινεται το ουκμο πραγματι τα παει καλυτερα.
θα το εχω σε μεγαλυτερη αξια μελλοντικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι στιγμής κρατάμε ότι ο τζίφος τρέχει μόνος του μεταξύ των ενσέμπλς του και γενικά μόνος του σε σχέση με τα υπόλοιπα μοντέλα για την δεύτερη φάση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Κυριακή είναι για να στρώσει το έδαφος σε κάτι καλό. Αυτός είναι ο ρόλος της. Άντε και καμια νιφάδα να κάνουμε χάζι. Καλό είναι και αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, JohnTheSnow είπε:

Μέχρι στιγμής κρατάμε ότι ο τζίφος τρέχει μόνος του μεταξύ των ενσέμπλς του και γενικά μόνος του σε σχέση με τα υπόλοιπα μοντέλα για την δεύτερη φάση 

καλα το μετα ειναι οτι ναναι. δεν εχουμε την παραμικρη ιδεα. πρεπει να ερθει σαββατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για θεσααλια τι φαινεται ρε παιδια,ο γιος μου εγινε 5 και δεν φτιαξαμε ακομα χιονανθρωπο,θα στουπισι τελικα η τζαμπα δεν κοιμομαστε τα βραδυα??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλώς τον στην παρέα μας. 

Υγ. Πάμε για Τηλέμαχο με λίγο τύχη Κυριακή - Δευτέρα. 

Έχω πάει σε όλους τους χιονιαδες στην Στενή  από Τηλέμαχο και μετά εκτός από Μήδεια που την απόλαυσα εντός έδρας (Περιστέρι).

Σαν τον Τηλέμαχο κανενας άλλος χιονιάς θαψιμο σε ένα 24ωρο. 

Χιονοκαταιγιδα χωρίς να κουνιέται φύλλο!

ΑΠΟΛΑΥΣΗ!

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Νομίζω ότι όσο πιο μεγάλη είναι η ΜΟΥΦΑ του ΣΚ τόσο μεγαλύτερες ελπίδες θα υπάρξουν για έναν επικό  3Χ3 αμέσως μετά.

-

Μιλάς με γρίφους γέροντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Evan είπε:

Θα το δουμε το ευλογημενο?εισαι ο καπετανιος μας,σε χρειαζομαστε😉....για που τραβαμε κουπι?

Αύριο με το καλό το πολύ Παρασκευή ...είπαμε 96...ποσταρα τους συμμάχους πιο πάνω😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βλέπαμε πριν 1 μήνα αυτό το διάγραμμα θα ειχαμε αρχισει τα ξυπνητήρια και τις καμπάνες. Αλλα μετά τις σφαλίαρες παραμένουμε στο περιθώριο οι β

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αύριο με το καλό το πολύ Παρασκευή ...είπαμε 96...ποσταρα τους συμμάχους πιο πάνω😎

Το ελβετικό, ποιο μοντέλο είναι ρε συ Βαγγέλη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήγε ανατολικότερα εν τέλει το 06 του Παίου, λογικά στο 12άρι του θα τουμπάρει τελείως για να δούμε αν ο Τζίφος είναι νικητης. Τη συνέχεια τη βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BillG είπε:

@vorios_polos Τι σου έχει συμβεί;;; γιατί τόσοι γρίφοι;;; Τι γίνεται,;;; Μοιράσου το μαζί μας! 🤣🤣🤣 

Απαπαπα... image.png.e3a5625af561fc27c7745533256c73d0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...