Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον πηγαίνουμε για άλλη μια φόλα στα βόρεια βλέπω εγώ (με σύμμαχο τζιφο δεν γ....... κανείς...!!!

Στα λαγούμια πάλι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Τι να το κάνεις? Μετά λιώνουν αμέσως με τη βροχή. 

Πόσο βροχή θα έπεφτε; Επίσης και να έβγαινε μπορεί σαν την Υπατία το 2019 να μέναμε σε χαμηλές θερμοκρασίες και δεν το γύρισε ποτέ εδώ σε βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Ποτέ μου τόσα χρόνια (20) δεν κατάλαβα τις κόντρες σας με τα μοντέλα! Προφανώς να τα βρίζουμε για χαβαλέ και συναφή αλλά όντως κάποιοι το παίρνουν προσωπικά!
..και εμένα μου αρέσει αυτό που γίνεται σήμερα!!! Για αυτό τον λόγο μπαίνουμε και σχολιάζουμε με όποιο χαβαλέ κάθε ραν, και ας ξέρουμε από πίσω ότι μόνο τάση θα δούμε και υετό ποτέ!
Όσο αφορά τα μοντέλα, γιαυτό υπάρχουν παραπάνω από ένα!!!
Για τις δύσκολες προγνώσεις σε καιρούς με διατάξεις όπως αυτός!!
Απολαύστε τη φύση που διδάσκει, 
που όσα και εκατομ. να ρίξει ο άνθρωπος σε μηχανές κ μοντέλα , το να προβλέψεις τη μητέρα φύση δεν θα γίνει ποτέ εύκολο!!.. εξάλλου θα ξενερώναμε οι χομπίστες!!..
 και με πολύ αγάπη το λέω, διορθώστε τον χαβαλέ σας διότι οι άσχημες λέξεις δεν παύουν να είναι άσχημες και να τροφοδοτούν αρνητική ενέργεια!!
Ανέφερα λοιπόν με τη σειρά μου χτες πως αν ακολουθήσουν το κύριο τα ενσέμπλς στον τζίφο τότε πάμε για άλλα..
ΌΜΩΣ ο παίος επιμένει, και έχουμε σαν αποτέλεσμα την εκκίνηση ένος συναρπαστικού σημερινού αγώνα,
που το λιγότερο που μπορούμε να  κάνουμε είναι να τον απολαύσουμε!!!
Προφανώς σαν νότιος σε αυτή την μάχη είμαι με τον παίο!!

Στα της ανάλυσης και με το 00αρι του τζίφου πίστεψα πως έγειρε η πλάστιγγα υπέρ του, αλλά με το 00 άρι του παίου να κρατάει γερά, πραγματικά τα 12αρια ότι κ να βγάλουν θα αξίζει να τα ζήσουμε!!!

Πολύ σωστά τα γράφεις αλλά μην ξεχνάς ότι παίζει και πολύ χρήμα από πίσω. Οπότε και εμείς οι χομπιστες που έχουμε κάποιες γνώσεις καλώς και τα χώνουμε καλή ώρα στο GFS τώρα. Εγώ και άλλοι έχουμε γράψει στο αντίστοιχο καιρικό φόρουμ της Αγγλίας για τα προβλήματα του GFS και όσοι διαχειρίζονται το μοντέλο δεν κάνουν τίποτα για να τα διορθώσουν. Τάχα ανακοινώνουν τρεις και λίγο upgrades. Τα προβλήματα του GFS είναι συγκεκριμένα και έγραψα για ένα από αυτά σε σχόλιο μου παραπάνω. 

Με απλά λόγια για τέτοιο ακριβό project είναι απαράδεκτο να μην εντοπίζουν οι ίδιοι τα θέματα που έχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, alkis91_2.0 said:

Ουτε ο τζιφος ο ιδιος δεν πιστευει αυτα που δειχνει, τα ενσ του ειναι αλλου

Για 5-6-7 θερμοκρασιακά μια χαρά σωστά δείχνουν...το μετά είναι χάος... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, CATHA said:

Στο -5 είναι για Αθήνα έως τις 10 που έχει τρέξει... κρύο μεν τίποτα το extreme δε. Εκτός και εάν δεν το βλέπω σωστά...

Κι εγώ δίνω περισσότερες πιθανότητες στο Ευρωπαϊκό να τουμπάρει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην περιμένετε Κυριακή. Κορδόνιασαν τα 500 στο τζίφο. Οσο μα όσο αναξιόπιστος και αν είναι, δεν θα πέσει έξω. Αντε να υπάρξει μια μικρή δυτίκιση. Το ζουμί για εμάς εδώ κάτω είναι μετά τις 8 του μήνα. Εκεί...με το χαμηλό και πιο συγκεκριμένα, όχι στον εγκλωβισμό, αλλά λίγο μετά. Αυτά τα -13 που βγάζει ως σενάρια. Μάλλον υπονοεί μπακντορία? Κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαικο ειναι ποιο ακριβο προτζεκτ παιδια υπαρχουν πηγες για αυτο και οι ιδιοι οι αμερικανοι πιο πολυ σε αυτο βασιζονται τα αλλα υπαρχουν απλα για συνεκτιμηση καταστασεων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αχταρμας...Ακρη δε βγαινει...Αντικειμενικα οι πιθανοτητες δεν ειναι με τον τζιφο για πολλους και διαφορους λογους αλλα καποια στιγμη θεωρητικα θα πρεπει να παρει μια νικη...Αλλα δε νομιζω οτι ηρθε η ωρα...Ουτε στα 12αρια θα γινουμε σοφοτεροι...Σταδιακα απο αυριο θα υπαρξουν συγκλισεις στα μοντελα..Καταντια παντως...Εκατομμυρια χρηματων εχουν παει στα σκουπιδια...

Οι παλιοτεροι θα θυμουνται...Τελη 90,αρχες 2000,κλειδωναμε κακοκαιριες στις 120 ωρες..Τωρα ακομα και στις 96-72 και δεν ξερουμε τι μας γινεται...

Τελος παντων...Το 06αρι ετρεξε,τα ανσαμπλ επισης..Κεντροβορειοι μεσα παλι...🤣

images.jpeg

Επιτέλους.. Διαφωνώ με τον Σάκηηη!! χαχαχ
Σάκη μοναδική μ αγάπη, δεν θα ξεχάσω ποτέ νομίζω 2005, τρεις συνεχόμενες εβδομαδες , τρεις κατεβασιές στο -8 και όταν λέμε τελευταιο 24ωρο οι 2 και 36ωρο η άλλη να τα παίρνε.. όχι μόνο πίσω αλλά από -8 το έκανε 0 έως και +2.
Μεγάλο μάθημα τότε και με Κώστα και με τους πιο πάλιους που κάποιοι αποχώρησαν κτλ
Τώρα διαφωνώ και με τις πιθανότητες, αλλά λίγο.. δλδ αναγκαστικά θα βάλω λίγο την στατιστική και θα δω/πω πως σε τέτοια κυκλοφορία ο τζίφος έχει ένα 60-65% να βγεί.. μακάρι να μην βγει προφανως για εμάς!!!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χααχαχαχαχχαχα μ αρεσει που αναρωτιεστε ποιος θα τουμπαρει ,, κα όλος σε λίγο θα πάει τα χιονια στη Πολωνία απο νοτια ...ενδεχόμενο τζιφου δεν υπάρχει....τελειωσε σημερα το πρωί παμε σε κάτι ενα το ουκμο πιο δυτικα Μήπως ευνοηθουμε 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow waves said:

Η εμυ δεν έβγαλε πρόγνωση για τις επόμενες μέρες... 

Ναι το πρόσεξα και εγώ... γενικό βραχυκύκλωμα λολ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και πολύ φοβάμαι ότι αν δεν βγεί ο πρώτος Αυλώνας δυτικά για να έχουμε καλά - στα 850 βλέπω τα χιόνια να περιορίζονται στα βόρεια.βλεπε σενάριο τζιφου δηλαδή.γισ πρώτη φορά τα κβ θέλουμε ότι και τα προσυνεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Μην περιμένετε Κυριακή. Κορδόνιασαν τα 500 στο τζίφο. Οσο μα όσο αναξιόπιστος και αν είναι, δεν θα πέσει έξω. Αντε να υπάρξει μια μικρή δυτίκιση. Το ζουμί για εμάς εδώ κάτω είναι μετά τις 8 του μήνα. Εκεί...με το χαμηλό και πιο συγκεκριμένα, όχι στον εγκλωβισμό, αλλά λίγο μετά. Αυτά τα -13 που βγάζει ως σενάρια. Μάλλον υπονοεί μπακντορία? Κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι. 

Ας περιμενουμε μεχρι αυριο το απογευμα για Κυριακη θαναση,εχει χασει τα αυγα και τα πασχάλια το μοντελάκι της πλακας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow Junky είπε:

Και πολύ φοβάμαι ότι αν δεν βγεί ο πρώτος Αυλώνας δυτικά για να έχουμε καλά - στα 850 βλέπω τα χιόνια να περιορίζονται στα βόρεια.βλεπε σενάριο τζιφου δηλαδή.γισ πρώτη φορά τα κβ θέλουμε ότι και τα προσυνεμα 

Η καρδιτσα και με -3 δεν εχει θεμα οπως ειναι στημενη η φαση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χααχαχαχαχχαχα μ αρεσει που αναρωτιεστε ποιος θα τουμπαρει ,, κα όλος σε λίγο θα πάει τα χιονια στη Πολωνία απο νοτια ...ενδεχόμενο τζιφου δεν υπάρχει....τελειωσε σημερα το πρωί παμε σε κάτι ενα το ουκμο πιο δυτικα Μήπως ευνοηθουμε 

Είσαι τόσο σίγουρος ότι ο τζιφος είναι άκυρος?το λέω όχι να σε Πικάρω.και γω να είναι άκυρος θέλω αλλά δεν ξέρω μοντέλο εκατομμύριων ευρώ είναι να πέφτει τόσο έξω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι μου λέει ότι θα έχουμε κι άλλα σκαμπανεβάσματα....

Το βραδάκι περιμένω να έχουμε πάλι καμπάνες!.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Η καρδιτσα και με -3 δεν εχει θεμα οπως ειναι στημενη η φαση

 

Χιονόνερο θα είναι αυτό η υγρό χιόνι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...