Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Μόνο μη στρώσει χιόνι και μας ξενερώσει με καμία βροχα αμέσως μετά. Χαχαα 

Ας γίνει το 3/3 κι ας το σηκώσει με ανεμοστρόβιλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Μόνο μη στρώσει χιόνι και μας ξενερώσει με καμία βροχα αμέσως μετά. Χαχαα 

Υπάρχουν πιθανότητες να βρέξει μέσα στο λεκανοπέδιο αλλά όχι παντού (αν πχ έπιανε -8). Σε Μενίδι πχ μπορεί να είχε και παπλαμούδα. Μετά θα το γύρναγε σε βοριά και θα χιόνιζε α λα 2006 κατά κύματα. Αυτά ως πιθανότητες βέβαια, όχι ότι θα γίνουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Κι όμως, το είχε βρει πριν 200 ώρες 🤣

gfs-0-216.png?12

Το ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ. 7με 8 μέρες πριν όταν είναι να έρθει κάτι μεγάλο το εμφανίζει για να το πάρει πίσω και να το εμφανίζει τρεις μέρες πριν το συμβάν.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Υπάρχουν πιθανότητες να βρέξει μέσα στο λεκανοπέδιο αλλά όχι παντού (αν πχ έπιανε -8). Σε Μενίδι πχ μπορεί να είχε και παπλαμούδα. Μετά θα το γύρναγε σε βοριά και θα χιόνιζε α λα 2006 κατά κύματα. Αυτά ως πιθανότητες βέβαια, όχι ότι θα γίνουν. 

Δεν νομίζω...στην Αριάδνη ήταν με -7 και το έπιανε στις βάρκες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλώντας για Αττική. Πρέπει να ευνοηθουν και τα δύο τόξα. Με ββδ Κυριακή και μέχρι μεσημέρι Δευτέρας ίσως το δυτικό τόξο έχει τις ευκαιρίες του.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowjohn said:

Δεν νομίζω...στην Αριάδνη ήταν με -7 και το έπιανε στις βάρκες 

Είχε προηγηθεί μεγαλύτερο ψύχος για μέρες, ήταν μια ιδιόμορφη περίπτωση. Υπάρχει πάντως η πιθανότητα να χιονίσει με νοτιά για κάποιο διάστημα. Ας μείνουμε προς το παρόν στο τι θα κάνει ως το πρωί της Δευτέρας και βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Ολα σχεδον εχουν δυτικα μας χαμηλο...απλα ενω πριν μερικες μερες ουκμο και ευρωπαικο εβγαζαν το ιδανικο χ στασιμο στα νδ μας δυτικισαν τοσο που το χσμηλο το βγαζουν κορσικη κι επειδη ακολουθει βοριας αυτο δεν ερχοταν ποτε...με λιγσ λογια για την θεσσαλια χρριαζεται αμεσα ανατολικευση με το χαμηλο να υπα οχι υπαρχει νδ πελοποννησου οχι πιο μακρια

Και να μπορέσει να πλακώσει ο αυλωνας το Χ.. Και να μην απομακρυνθεί το ένα από το αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, Seth13 said:

Μεγάλη ήττα του Τζίφου στα ensembles του. Εναρμονίστηκε με Ευρωπαϊκό στο μέσο όρο. Δείτε τι δίνει. 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=6&

Και τι έδινε: 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=0&

Απίστευτο!!! Την έκανε τελικά την πιρουέτα και ίσιωσε. Παιδιά, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έρχεται πάλι χιόνι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μαντεψτε ποιος ειναι ο τζιφος...Η σωστη προβλεψει δινει 10 εκατοστα..

tumblr_o5w6cxcHwd1vs8qmko1_250.gif

Τρεις σφαλιάρες έπρεπε για 30 πόντους χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερά ensembles για εδώ με κλειδωμένο -7 με -9 για 3-4 μέρες και υετό. Με μικρές βελτιώσεις πάμε για κάτι μεγάλο. Πρώτο λόγο έχουν οι άνω των 150 πάντα, αλλά με μικρές βελτιώσεις μπαίνουν όλοι στο κόλπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Προσπαθεί η δυτ Θεσσαλία να γαντζωθει απο το κλαδακι του δέντρου 

 

Το ανατολικο ρεύμα δεν την έχει προδώσει ποτέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μιλάμε και με αριθμούς. Δίνει -7.2 πλέον μέσο όρο για μεσημέρι 7/2 στην Αγία Παρασκευή. 

image.png.8f2ba5654d2bb373ec1b8848236dc645.png

Στο 00άρι έδινε μέσο όρο -2.6. 

image.png.1d40f6138bbf1de2c9c8e0b56e64cb78.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Πολυ σωστα πηγε η εκτιμηση οτι με θετικους ναο αο θα γινοταν προσηνεμη η κατασταση το ειχα γραψει αλλωστε απο γεναρη σχεδον...ιστορικο ερχεται καθως και μονο το 3/3 ειναι ιστορικο καλη απολαυση απο κυριακη ο φλεβαρης θα συνεχισει σε κρυους ρυθμους με ενα διαλλειμα προφανως και ο μαρτης δειχνει τα ιδια στο 1 δεκαημερο τουλαχιστον...πιο κβ διαταξει μπορουμε να ελπιζουμε μετα τις 17-18 του μηνα...snowkisses στο φιλο νικολα απο χαλκιδα

εγω πιστευω οτι οι ΚΒ δεν θα εχουμε καν αλλη ευκαιρια..και με τη μερα να μεγαλωνει,θα πρεπει να ερθει κατι πολυ δυνατο για να εχουμε καποια σοβαρη κακοκαιρια..μαλλον τελος για φετος(αν και δεν αρχισαμε ποτε)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χωριό μου είναι στην κουκίδα. Λέτε να έχει τίποτα την Κυριακή εκεί; Πέρυσι στην Ελπίδα που ο Βόλος είχε 5cm, εκεί είχε 30!1343453276_Screenshot(4).thumb.png.d4d9ef3680e43d018f45495e3874835e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τα ανσαμπλς να μυριζονται χαμηλο που περναει απο Κρητη αργα ανατολικα, παραλληλες ισοβαρεις και -8…..βαλτε τη φαντασια σας να δουλεψει. Βροχη δεν υπαρχει παντως και η Αττικη ειναι σε καλυτερη θεση για τη δευτερη φαση απ οτι η Ευβοια…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήδεια και ελπίδα είχαν εκαστες -9/850 με Τ επιφάνειας με το ζόρι στο 0 με ββα ανέμους. Ο παιος δίνει ββδ τις επίμαχες ώρες το βράδυ της Κυριακής με σκάρτο -8. Πάλι στο όριο θα παίξουμε!

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Υπάρχουν πιθανότητες να βρέξει μέσα στο λεκανοπέδιο αλλά όχι παντού (αν πχ έπιανε -8). Σε Μενίδι πχ μπορεί να είχε και παπλαμούδα. Μετά θα το γύρναγε σε βοριά και θα χιόνιζε α λα 2006 κατά κύματα. Αυτά ως πιθανότητες βέβαια, όχι ότι θα γίνουν. 

Εν ολίγοις...όσο πιο ηπειρωτικά, τόσο καλύτερα για τη φάση με το χαμηλό (αν κάτσει).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, athper said:

εγω πιστευω οτι οι ΚΒ δεν θα εχουμε καν αλλη ευκαιρια..και με τη μερα να μεγαλωνει,θα πρεπει να ερθει κατι πολυ δυνατο για να εχουμε καποια σοβαρη κακοκαιρια..μαλλον τελος για φετος(αν και δεν αρχισαμε ποτε)

Όταν στρώνει Αθήνα 22-24 Φλεβάρη δεν γίνεται να φοβάστε τη μέρα. Όλα είναι θέμα διάταξης. Προς το παρόν δεν έχει τελειώσει τίποτα για εσάς για Τρίτη-Τετάρτη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Να ευλογήσω λίγο τα γένεια μου...ήμουν από τους λίγους εδω μέσα που πριν 2-3 μέρες ποσταρα για την Κυριακή ένα ένα τα σεναρια από τα μοντελα και την κυνηγουσα αυτη την ημερα, δεν είμαι 100% σιγουρος τι πραγματικά θα βγει αλλα αυτή τη στιγμή νιωθω δικαιομένος για αυτή την επιμονή μου (πειτε το διαισθηση εγω πιστευα στην Κυριακη όταν μονο λιγα σεναρια στα ανσαμπλ εδιναν κατι για τότε).

Έχω πληροφορίες ότι δεν έχεις μούσι καθόλου όμως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, alkis91_2.0 said:

Μήδεια και ελπίδα είχαν εκαστες -9/850 με Τ επιφάνειας με το ζόρι στο 0 με ββα ανέμους. Ο παιος δίνει ββδ τις επίμαχες ώρες το βράδυ της Κυριακής με σκάρτο -8. Πάλι στο όριο θα παίξουμε!

Για Γλυφάδα δυστυχώς ναι, τα νότια παραθαλάσσια θα δυσκολευτούν αλλά αυτά θα φανούν στο nowcast. Ας κλειδώσει πρώτα η φάση, υπάρχουν σενάρια στον Ευρωπαίο που φτάνουν έως και -12. Όσο θα κλειδώνει η αποκοπή μπορεί να βελτιωθούν οι θερμοκρασίες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Ας το κλεισουν.Το μοντελο ειναι για πεταμα ειλικρινα...δειτε διαφορες για κυριακη  

 

Screenshot_20230202_132654_Chrome.jpg

Screenshot_20230202_132721_Chrome.jpg

Τρίτη 7/2 δίνει σε Αγία Παρασκευή -7.2 μέσο ορο στα 850 ενώ έδινε στο 00 -2.6...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΡΟΣ: ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΗΝΕΜΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑΣ

ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ: ΕΠΕΙΓΟΝ

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΗΣ ΠΡΟΣΗΝΕΜΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑΣ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ, ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΚΑΜΕΡΩΝ ΛΑΠΤΟΠ, ΤΑΜΠΛΕΤ, ΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΝΟΨΕΙ ΕΛΕΥΣΕΩΣ ΚΟΓΚΑ 3Χ3.

ΔΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΙ.

ΕΚ ΤΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑΣ.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...