Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν επιβεβαιωθούν τα περισσότερα προγνωστικά ακόμα και ο τζιφος που δεν μας έχει στα εκτός και οριακά πιάνει και κεντρική Εύβοια μέσα, τότε η Χαλκίδα Δευτέρα πρωί θα ξυπνήσει στην χειρότερη των περιπτώσεων όπως με Τηλέμαχο. Μετέπειτα, Δευτέρα απόγευμα ανεβαίνει μια ζώνη η οποία θα φανεί αν κάνει τον χιονιά ιστορικό για την πόλη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Υπομονή να εμφανίσουν τίποτα και τα κύρια .. μακάρι!

Μια κλωστή είναι ..αυτό βγαίνει και 12 ώρες πριν..γνώμη μου είναι πολύ ύπουλη φάση..και επειδή είμαι θεσσαλονίκη τώρα..τρίτη εσπευσμένα καρδίτσα για να μην χαθεί καμιά τέτοια νυφιτσοφάση χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παντως πρεπει να ομολογησω οτι κ....σα το πρωι ερχομενος στη δουλεια,με τις ταμπελες στην εθνικη οδο 

"Επικειμενη επιδεινωση των καιρικων συνθηκων.Περιοριστε τις μετακινησεις.Προμηθευτειτε με αντ.αλυσιδες και καυσιμα" 

Γι αυτα ζουμε ρε πστ μου... 

Vammmoooossss 

Μολις βαρεσε το 112..χΧΧΑαχαχ

Γιώργο? Του μετεο την πρόβλεψη την διάβασες? 

Είναι πολύ ποιο αισιοδοξη σε σχέση με της ΕΜΥ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

"Πιο συγκεκριμένα για την Αττική, στο πρώτο διάστημα αναμένονται χιονοπτώσεις σε περιοχές με υψόμετρο >100-300μ (χιονόστρωση στα βόρεια προάστια καθώς και σε πεδινές περιοχές της δυτικής Αττικής) ενώ το δεύτερο διάστημα αναμένονται χιονοπτώσεις ακόμα και σε παραθαλάσσιες περιοχές με σημαντικα ύψη χιονοστρώσεων στα ανατολικά και βορειοανατολικά προάστια καθώς και στα Μεσόγεια."

Ε νομίζω ότι μεταφράζοντας τον Τζίφο αλλά και τον Ευρωπαίο εμπειρικά κάτι τέτοιο φαίνεται εφόσον επιβεβαιωθούν οι συγκλίσεις στη δεύτερη φάση. (Και τα 10 εκατοστά είναι σημαντική χιονόστρωση).

Εννοείται!!εγώ πάντως με στουπαρεςς και δέκα εκατοστά κάτω θ είμαι σούπερ για Γέρακα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Γιώργο? Του μετεο την πρόβλεψη την διάβασες? 

Είναι πολύ ποιο αισιοδοξη σε σχέση με της ΕΜΥ 

Ναι Σπυρο.Θα φανει αυριο ποιος ειχε δικιο.Λιγες ωρες εμειναν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν βάλω στο μίξερ μέτεο και ΕΜΥ εχω 10ποντο Χαλάνδρι. Μια χαρά!

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άγγελος Λαμπίρης μόλις για το αυριανό. Προσωπικά το βλέπω χλωμό. 

Screenshot_20230204-174718.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, isnow είπε:

Μια κλωστή είναι ..αυτό βγαίνει και 12 ώρες πριν..γνώμη μου είναι πολύ ύπουλη φάση..και επειδή είμαι θεσσαλονίκη τώρα..τρίτη εσπευσμένα καρδίτσα για να μην χαθεί καμιά τέτοια νυφιτσοφάση χαχαχ

Χαχα όντως γιατί αν εχει κάποιος ελπίδα σε τέτοια εμείς είμαστε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι άλλη βελτίωση προβλέπεται για τα κεντροανατολικα στο 12αρι.. Πιο καλά γεωδυναμικά χωρίς να πιέζει τόσο ο πολωνικός αντικυκλωνας. 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Το διόρθωσαν για Εύβοια και Βοιωτία μέχρι πεδινά 

Screenshot_2023-02-04-17-18-55-012-edit_com.google.android.cellbroadcastreceiver.jpg

Screenshot_2023-02-04-17-19-43-036-edit_com.facebook.katana.jpg

Νικόλα, πεδινές είναι και τα 150μ όμως. Κάτι χωριά όπως Καθενοί, Ζάρακες κτλ. Δεν εννοεί ΟΛΑ τα πεδινά σονυ και ντε. Κράτα μικρό καλάθι κι εσύ για τη Χαλκιδαρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Η μπουκα θα γινει γυρω στις 10 με 11 το πρωι.Στην αρχη της μπουκας στα περισσοτερα πεδινα θα χιονισει με.προσκαιρη χιονοστρωση στις ευκολες τουλαχιστον πανω απο τα 100μ στα ανατολικα και σε μηδενικα υψομετρα στα δυτικα.Προς το μεσημερι θα ανεβουν κατα 100-150μ τα υψομετρα οποτε παμε σε χιονονερο στα πεδινα.Μιλαω για λεκανοπεδιο.Τα ρεστα μας ξανα Δευτερα προς Τριτη ξημερωματα με χιονοπτωση ξανα ως μηδενικα υψομετρα και χιονοστρωση εκει. 

 

Έτσι λιτά και απέριττα. Επίσης όπως ανανέωσε και η εμυ έτσι και το τρέξιμο του τζιφου ανανεώνει με τρομερες συγκλίσεις Κυριακή προς Δευτέρα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Νικόλα, πεδινές είναι και τα 150μ όμως. Κάτι χωριά όπως Καθενοί, Ζάρακες κτλ. Δεν εννοεί ΟΛΑ τα πεδινά σονυ και ντε. Κράτα μικρό καλάθι κι εσύ για τη Χαλκιδαρα.

Τηλέμαχο έβαλα ως στόχο. Για Δευτέρα πρωί ως ξύπνημα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Άγγελος Λαμπίρης μόλις για το αυριανό. Προσωπικά το βλέπω χλωμό. 

Screenshot_20230204-174718.png

Αυτός σίγουρα ξέρει καλύτερα. Αλλά εγώ , παρότι άσχετος ξέρω ότι στη Μήδεια είχα τρομερή χιονόπτωση μέρα μεσημέρι με -1 έως 0  και τρομερό στρώσιμο ΑΛΛΑ με -9 στα 850. Τώρα....με όση ραγδαιοτητα κι αν έχει, μιλάμε για -5. Το μεσημέρι λέω. Μωρέ θα πάει η χλαπατσα σύννεφο. Ποντάρουμε νύχτα προς Δευτέρα και νύχτα προς Τρίτη. Εκεί θεωρώ ότι θα παίξει καλό στρώσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Νικόλα, πεδινές είναι και τα 150μ όμως. Κάτι χωριά όπως Καθενοί, Ζάρακες κτλ. Δεν εννοεί ΟΛΑ τα πεδινά σονυ και ντε. Κράτα μικρό καλάθι κι εσύ για τη Χαλκιδαρα.

Συνήθως όταν βγαίνει ανακοίνωση της ΕΜΥ για τα πεδινά χιονίζει και στα παραθαλάσσια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Κι άλλη βελτίωση προβλέπεται για τα κεντροανατολικα στο 12αρι.. Πιο καλά γεωδυναμικά χωρίς να πιέζει τόσο ο πολωνικός αντικυκλωνας. 

Βολος αλμυρος θα παιξουν τα ρεσστα τους τριτη βραδυ μεχρι τεταρτη μεσημερι πιστευω....Ωστοσο να δουμε τι θα παρουν και αυριο απο τις χιονομπορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό πάντως είναι θαψάρ. Μιλάμε για υετό 3ωρου. 

36-779GR.GIF?04-12

39-779GR.GIF?04-12
42-779GR.GIF?04-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Αυτό πάντως είναι θαψάρ. Μιλάμε για υετό 3ωρου. 

36-779GR.GIF?04-12

39-779GR.GIF?04-12
42-779GR.GIF?04-12

Αυξησε κατά πολύ ο τζιφος τον υετό 

Για να δούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Αυτό πάντως είναι θαψάρ. Μιλάμε για υετό 3ωρου. 

36-779GR.GIF?04-12

39-779GR.GIF?04-12
42-779GR.GIF?04-12

Ε ρε τι έχει να γίνει. Και με -8 γεμάτο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Βολος αλμυρος θα παιξουν τα ρεσστα τους τριτη βραδυ μεχρι τεταρτη μεσημερι πιστευω....Ωστοσο να δουμε τι θα παρουν και αυριο απο τις χιονομπορες

Για αύριο το κόβω να κάνει καμιά περαστική χιονομπορα με εντυπωσιακές χιονοκουρτινες (όπως θα φαίνονται από κάπου μακριά) μέχρι το έδαφος και μετά θα μας χαιρετήσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...