Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Spyros Snowstorm said:

Ναι μωρε αλλα αν εβγαινε αυτουσια η προγνωση του μετεο θα  ειμασταν ποιο ευχαριστημενοι με τα αυριανα

Τεσπα η κακοκαιρια δεν τελειωνει αυριο

Θα κρατησει μεχρι τριτη το αργοτερο

Κουβέντα να γίνεται, κανείς αυτή την στιγμή δεν μπορεί να προβλέψει τι θα γίνει ακριβώς... χιόνι θα πέφτει κατά περιόδους, θα το στρώνει αλλού περισσότερο και αλλού λιγότερο σε όλη την Αττική, αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να τονιστεί και το γεγονός ότι πολλές ορεινές και ημιορεινές εποχές θα έχουν ολικό πάγετο τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη. Οι δε ορεινές άνω των 1000μ ίσως και όλη τη βδομάδα. Αρκετά αξιοσημείωτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχισαν τα κλεισίματα αυτή τη φορά θα μας κλείσουν όλους μέσα σιγά μην ρισκάρουν τα περσινά χάλια...

https://www.protothema.gr/greece/article/1336353/kakokairia-barbara-apagoreuthike-i-kukloforia-vareon-ohimaton-stin-athinon-lamias-kai-tin-attiki-odo/

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Α καλα....Μολις με ταρακουνησε το 112...Στη Καλλιθεα!!Οτι να ναι...🤣Πολιτικη προστασια και Εμυ σε πληρη ταυτιση...🤣

LawfulOrganicGlassfrog-small.gif

Πήρες στην Καλλιθέα ? εμείς Κηφισιά τίποτα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει επιγραμματικά αν έχει καλή διάθεση τι κοιτάμε γενικά για τις συγκλίσεις; Ποιους ανέμους για παράδειγμα κτλ. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow waves said:

Κυριακή βράδυ Δευτέρα πρωί χιονίζει και στρώνει παντού.. 

Αυτο ειναι 100% σιγουρο για μενα... Οτι σε Δυτικα προαστια θα στρωσει, εστω και 2-3ποντους εγω το θεωρω χιονοστρωση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Α καλα....Μολις με ταρακουνησε το 112...Στη Καλλιθεα!!Οτι να ναι...🤣Πολιτικη προστασια και Εμυ σε πληρη ταυτιση...🤣

LawfulOrganicGlassfrog-small.gif

%CE%B1%CF%85%CE%B3%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CE%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Κυριακή βράδυ Δευτέρα πρωί χιονίζει και στρώνει παντού.. 

Εγώ βλέπω ότι σύμφωνα με gfs στη μισή μοίρα πάμε για ιστορικό αύριο τη νύχτα. Και όταν λέω ιστορικό, εννοώ στρώσιμο Σύνταγμα. Έστω 5 πόντους. Πάλι ιστορικό θα είναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, bill24 είπε:

φαβορι θα ειμασταν αν υπηρχε νυφιτσα...δυστυχως δεν το βλεπω προς το παρον.δεν πολυευνοουν οι συνθηκες

αδικο δεν εχεις σε ολα τα κυρια πιεζει πολυ ο αντικυκλωνας! απλα υπάρχει σε πολλα ενς!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Πήρες στην Καλλιθέα ? εμείς Κηφισιά τίποτα... 

Και ενα φιλος μου απο Σεπολια μολις και ενας ξαδερφος μου στον Καρεα...Προφανως θα στειλουν σε ολη την Αττικη προληπτικα...Και οπως εγραψες..Απο αυριο θα κλεισουν τα παντα..Τωρα που θα χιονισει και βραδυ δεν θα εχουν καμια δικιολογια...🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθισα και είδα περιοχικά και παγκόσμια μοντέλα. Έχω δύο επισημάνσεις να κάνω: 

1. Είναι απίστευτη αμέλεια να μην κηρυχθεί ο Δήμος Διρφύων Μεσσαπίων σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης. Μιλάμε για τρομερές ποσότητες υετού. 

2. Διάβασα κάπου (θα το ψάξω το άρθρο ξανά) ότι στο εξωτερικό διαπίστωσαν ότι το σύστημα είναι πιο ψυχρό απ' ότι φαίνεται. Αν πέσουν αυτά τα χιλιοστά αύριο μεσημέρι με Τρίτη ξημερώματα στην κεντρική Εύβοια η Χαλκιδα θα έχει πρόβλημα στις μετακινήσεις όπως πέρυσι οι Αθηναίοι με την Αττική οδό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εγώ βλέπω ότι σύμφωνα με gfs στη μισή μοίρα πάμε για ιστορικό αύριο τη νύχτα. Και όταν λέω ιστορικό, εννοώ στρώσιμο Σύνταγμα. Έστω 5 πόντους. Πάλι ιστορικό θα είναι.

Ναι και για ένα ακόμη λόγο... Θα έχει και συνέχεια.. Βράδυ Κυριακής πρωί Δευτέρας. Αν αυτό δεν είναι 10 εκατοστα σε περιοχές πεδινες άνω των 50 μέτρων τι να πω... 

IMG_20230204_184749.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παρακαλαω να βγει λίγο πιο κρύο το σύστημα. Μιλάμε θα ρίχνει τούφες 

Πρέπει να ξαστερωσει σήμερα το βράδυ άμεσα,αυτές οι βροχές στις 2 το βράδυ πρέπει να εξαφανιστούν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

Εγώ βλέπω ότι σύμφωνα με gfs στη μισή μοίρα πάμε για ιστορικό αύριο τη νύχτα. Και όταν λέω ιστορικό, εννοώ στρώσιμο Σύνταγμα. Έστω 5 πόντους. Πάλι ιστορικό θα είναι.

Ναι μπορεί αν και λίγο μόνο του στον υετό για το ξημέρωμα... το έγραψες και το κοίταξα και εγώ, διαφορετικά δεν ασχολούμαι με τα μοντέλα τόσο κοντά στην χιονόπτωση. Πολλές φορές αναπολώ τον καιρό για τους αγρότες, οι περισσότεροι δεν το ξέρετε βέβαια... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαρμόσυνα τα νέα από το 12άρι, το κύριο είναι από τα θερμότερα και ο μέσος όρος ψυχράνθηκε. Βέβαια το κύριο είναι από τα καλύτερα υετικά σενάρια ωστόσο και ο μέσος ορος υετού αυξήθηκε ξημερωματα-πρωι Δευτέρας. 

ens_image.php?geoid=52683&var=201&run=12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και ενα φιλος μου απο Σεπολια μολις και ενας ξαδερφος μου στον Καρεα...Προφανως θα στειλουν σε ολη την Αττικη προληπτικα...Και οπως εγραψες..Απο αυριο θα κλεισουν τα παντα..Τωρα που θα χιονισει και βραδυ δεν θα εχουν καμια δικιολογια...🤣

 

Εδω εχουν στειλει σε μενα απ της 4 ωρα που δεν θα χιονιστω🤣🤣..η μου εστειλαν επειδη ειμαι προεδρος???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκέφτομαι ότι αύριο λόγω υποχρεώσεων θα βρεθώ τις επίμαχες ώρες με άτομα που απεχθάνονται το χιόνι.. Δεν είναι φίλοι γνωστοί αλλά θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε να το ζησουμε αδερφια..Η αναμονη και η προσμονη ειναι το πιο ωραιο συναισθημα!!!Ερχεται ρεεεε..Λιγες ωρες εμειναν....

Σημερα ειναι Κυριακη.......Να πεσουν τα καστρα Χαλκιδας και Αθηνας...Δευτερα πρωι ολοι σπιτια μας και γενικη αργια...🤣

xionia-xalkida.jpeg

dsafgdsg.jpg

112 και στη γυναικα μου μολις!!!Vamoooooossssss

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, baroutaki said:

xartis-xionostrwsis-05-me-06-02-2023

Και περυσι στην Ελπιδα κατι τετοια εδινε... Λετε να γινει ''της Ελπιδας το καγκελο'' παλι;;;

Θα ηθελα ωστοσο να ελεγε περισσοτερα εκατοστα στα δυτικα προαστια, νομιζω το αξιζουν παραπανω απο τα ΒΑ προαστια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...