Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μπλε παιος κοκκινο τζιφοςIMG_20230208_123312.thumb.jpg.d7a17bd4fcdb6be60097e01f19544a1a.jpg

WTf κάτσε τόσο κάτω έχει πέσει ο τζίφος?? αν είναι δυνατόν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τα -10 ειναι σπανιες διαταξεις ποσο μαλλον οσο οι χειμωνες γινονται και θερμοτεροι παρ ολο την αλλαγη διαταξεων ειναι δυσκολο να κατεβουν τετοιες θερμοκρασιες..

Δυστυχώς ναι, το -10 γενικά δυσκολεύεται, αλλά και όταν ήρθε δεν είχε υετό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μπλε παιος κοκκινο τζιφοςIMG_20230208_123312.thumb.jpg.d7a17bd4fcdb6be60097e01f19544a1a.jpg

Τρομερή αναβάθμιση του κάναν, ούτε το ναουκαστ δεν πιάνει πλέον πρέπει να ναι χειρότερος απ' όλα τα μοντέλα τα μεγάλα πλέον, Γιάννενα έδινε 700 επίπεδο παγοποιησης και Ευρωπαίος 1500 σε λάιβ κακοκαιρία χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 χειμωνας σερι εκτρωμα για τα ΚΒ..μιας και δεν προκειται να κανει πλεον κατι σοβαρο,το ιδανικο θα ηταν 30 βαθμοι αυριο κιολας..να πεταξουμε χειμερινα και να ξεμπερδευουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Τρομερή αναβάθμιση του κάναν, ούτε το ναουκαστ δεν πιάνει πλέον πρέπει να ναι χειρότερος απ' όλα τα μοντέλα τα μεγάλα πλέον, Γιάννενα έδινε 700 επίπεδο παγοποιησης και Ευρωπαίος 1500 σε λάιβ κακοκαιρία χαχαχαχα

Σε υετο ΒΑ ρευματος τα παει καλυτερα παντως.. ο παιος δεν δινει ποτε σχεδον τιποτα 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Τρομερή αναβάθμιση του κάναν, ούτε το ναουκαστ δεν πιάνει πλέον πρέπει να ναι χειρότερος απ' όλα τα μοντέλα τα μεγάλα πλέον, Γιάννενα έδινε 700 επίπεδο παγοποιησης και Ευρωπαίος 1500 σε λάιβ κακοκαιρία χαχαχαχα

Ναι παιζει με jma αναλογα τις μερες παιος ουκμο τζεμ ειναι η σειρα απο νοεμβρη και μετα..θα γινει και αλλη αναβαθμιση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γραψαμε και την πρωτη αρνητικη Τ του χειμωνα στη Λαρισα χθες το βραδυ,οποτε ολα καλα,να ζησουμε να τον θυμομαστε κλπ..δεν περιμενουμε κατι αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Σε υετο ΒΑ ρευματος τα παει καλυτερα παντως.. ο παιος δεν δινει ποτε σχεδον τιποτα 😄

Σε υετό έχει καλύτερη αποτύπωση όντως σε Τ όμως είναι δραματικα πιο κρύος απ' την πραγματικότητα και κάθε φορά νομίζουμε ότι έχει χιονιά 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

3 χειμωνας σερι εκτρωμα για τα ΚΒ..μιας και δεν προκειται να κανει πλεον κατι σοβαρο,το ιδανικο θα ηταν 30 βαθμοι αυριο κιολας..να πεταξουμε χειμερινα και να ξεμπερδευουμε..

Οι χειμωνες εχουν περιοδικοτητα και αλλες φορες εχουν συμβει να μην εχουμε χιοναδες δεκαετια 70 πχ..οσο ευκολα γινετε πλεον το 0/3 μπορει να γινει μετα το 4/4 η και οσο ευκολα γινετε το 3/3 μπορει να γινει το 0/5 βεβαια τα κβ προς το παρο δεν εχουν 0/3 παρα μονο περσι καθως ο χειμωνας δεν τελειωσε ενω και το 21 ηταν πανω απο τα ορια κλιματολογιας καθως ειχαν δυο πεδινα χιονια λεανδρο και μηδεια ασχετα αν ο λεανδρος αφησε λιγο χιονι..μιλαω για πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οι χειμωνες εχουν περιοδικοτητα και αλλες φορες εχουν συμβει να μην εχουμε χιοναδες δεκαετια 70 πχ..οσο ευκολα γινετε πλεον το 0/3 μπορει να γινει μετα το 4/4 η και οσο ευκολα γινετε το 3/3 μπορει να γινει το 0/5 βεβαια τα κβ προς το παρο δεν εχουν 0/3 παρα μονο περσι καθως ο χειμωνας δεν τελειωσε ενω και το 21 ηταν πανω απο τα ορια κλιματολογιας καθως ειχαν δυο πεδινα χιονια λεανδρο και μηδεια ασχετα αν ο λεανδρος αφησε λιγο χιονι..μιλαω για πεδινα

Εγώ πάντως ξέρω ότι του χρόνου τον Γενάρη, κλείνω 3 χρόνια χωρίς να έχω δει νιφάδα, ούτε ζωγραφιστή. Υπάρχουν πιθανότητες για κάτι πεδινο στη συνέχεια του φετινού χειμώνα; Ρωτάω γιατί, από τα σχόλιά σου έχεις πέσει μέσα μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, athper είπε:

Εγώ πάντως ξέρω ότι του χρόνου τον Γενάρη, κλείνω 3 χρόνια χωρίς να έχω δει νιφάδα, ούτε ζωγραφιστή. Υπάρχουν πιθανότητες για κάτι πεδινο στη συνέχεια του φετινού χειμώνα; Ρωτάω γιατί, από τα σχόλιά σου έχεις πέσει μέσα μέχρι στιγμής. 

Εχουμε πει το 20-28 εχει πιθανοτητες για κβ καλες πλεον ενω ο μαρτης να δουμε τι θα γινει με την ασθ σιγουρα θα εχει χειμερινη μορφη σε ενα μερος του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, athper είπε:

Εγώ πάντως ξέρω ότι του χρόνου τον Γενάρη, κλείνω 3 χρόνια χωρίς να έχω δει νιφάδα, ούτε ζωγραφιστή. Υπάρχουν πιθανότητες για κάτι πεδινο στη συνέχεια του φετινού χειμώνα; Ρωτάω γιατί, από τα σχόλιά σου έχεις πέσει μέσα μέχρι στιγμής. 

Πολυ ζορικοs o φετινοs χειμωναs και για τιs πολειs τηs δυτικηs μακεδονιαs μεχρι στιγμηs που καταφερε μονο κατι μικρεs πετσεs και πασπαλεs να δωσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Πολυ ζορικοs o φετινοs χειμωναs και για τιs πολειs τηs δυτικηs μακεδονιαs μεχρι στιγμηs που καταφερε μονο κατι μικρεs πετσεs και πασπαλεs να δωσει.

αν ειναι δυνατον δλδ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, KapelosG said:

Δυστυχώς ναι, το -10 γενικά δυσκολεύεται, αλλά και όταν ήρθε δεν είχε υετό 

Και ο ευρωπαίος ήταν πιο θερμός. Η απόκλιση ήταν μικρότερη αλλά και οι δύο έπεσαν εξώ για πάνω από 0,3C στα 850.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

59 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Ψαχνουμε το προιστορικο τερας με -5 στο θησειο και παγοκρυσταλλους μισο μετρο στα κεραμμυδια της Γλυφαδας!!

-10.4°C: Βοτανικός 16/2/1934

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, alkis91_2.0 είπε:

Ειναι οντως λετζιτ αυτο? Το αρχειο του θησειου τι λεει εκεινη την ημερα?!

-5.7 αλλά Βοτανικός είναι αναστροφικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Και ο ευρωπαίος ήταν πιο θερμός. Η απόκλιση ήταν μικρότερη αλλά και οι δύο έπεσαν εξώ για πάνω από 0,3C στα 850.

Καλύτερα λίγο πάνω να ξέρουμε ότι μπορεί να πάρουμε κάτι καλύτερο πάρα πολύ κάτω (1 βαθμό σταθερά κάτω Τζιφος)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα ως προς την εξέλιξη της κακοκαιρίας υετικά πήγε καλύτερα ο Τζίφος και ασχέτως των 850 τα επίπεδα παγοποιησης ως ενδεικτικά με τον τρόπο που μπορεί να τα αντιληφθεί ένα μεγάλο μοντέλο καλά ήταν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, geod said:

-10.4°C: Βοτανικός 16/2/1934

Ναι καλά αυτο το μετρήσανε με το δάχτυλο στον άνεμο χαχαχα. Δεν υπάρχει περίπτωση να είχε -10 στον Βοτανικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...