Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ωχ κατάλαβα παλι θα μας φαει το ξεροκρυο χαχαχα....Και αυτή τη φορά το κόβω να ρχεται με πλήρη ηλιοφάνεια και σιβηρικο χαχαχαχα...Έτσι να πονεσει πιο πολυ χαχαα

Οχι ειναι ξεκαθαρα καιρος ασθ αρνητικοι δεικτες δηλαδη και οχι αο στα +2 +3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Άρχισαν να βγάζουν τα ενς τα πρώτα παγωμένα σενάρια για 17-19... Να και η γραμμούλα κάτω από -10, χαχαχα

Diagramme GEFS

Κανένα πρόβλημα, αφού η σύγκλιση έρχεται στην Λάρισα😂

image.png.236dd29dde373de7f6c8bebb4166e129.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Κανένα πρόβλημα, αφού η σύγκλιση έρχεται στην Λάρισα😂

Εντάξει ρε Μιχαήλ, μακάρι να έρθει και να σου ρίξει και 1 μέτρο, αρκεί να μην την χάσουμε και πάει όντως στην Τουρκία (όπου θα συνεχίσει δυσκολέψει την ήδη άθλια κατάσταση εντωμεταξύ). Δεν με πειράζει να χιονιστεί η Λάρισα εμένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οχι ειναι ξεκαθαρα καιρος ασθ αρνητικοι δεικτες δηλαδη και οχι αο στα +2 +3

Μια τη πατήσαμε απο ανατολικα μια θα ψαχνουμε τις αγορές θαμενες χαχαχα

Εχουμε καμια ελπιδα ;; ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οχι ειναι ξεκαθαρα καιρος ασθ αρνητικοι δεικτες δηλαδη και οχι αο στα +2 +3

Ισως ειναι η καλυτερη ευκαιρια για μας φετος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Iluvatar είπε:

Με συγχωρείς φίλε μου έχεις δίκιο. Απλά εκνευρίζομαι με κάποια άτομα

Δε πειράζει φιλε εμενα δε με πειράζει αλλα σίγουρα θα οδηγηθούμε σε μαλωματα με μαθηματική ακρίβεια χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Delsnow είπε:

Ισως ειναι η καλυτερη ευκαιρια για μας φετος...

Εσύ μια χαρά πέρασες στο εκχιονιστικο ασε τα σαπια δε σε λυπόμαστε βροχη να ριχνει εκει μεχρι τα 1000 μέτρα 😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Delsnow είπε:

Ισως ειναι η καλυτερη ευκαιρια για μας φετος...

Ε ναι απο γεναρη το ειπαμε τελος φλεβαρη και αρχες μαρτη...μονο επαιζε για εμας φυσικα τωρα θα κανει και κ.ευρωπη σιγουρα ψυχρη εισβολη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Εντάξει ρε Μιχαήλ, μακάρι να έρθει και να σου ρίξει και 1 μέτρο, αρκεί να μην την χάσουμε και πάει όντως στην Τουρκία (όπου θα συνεχίσει δυσκολέψει την ήδη άθλια κατάσταση εντωμεταξύ). Δεν με πειράζει να χιονιστεί η Λάρισα εμένα.

Ναι βρε ξέρω, αλλά στο σενάριο που φέρνει χιόνια είναι από τα πιο ψυχρά και εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε με τι ασχολείστε; Ποιος την έχει πιο μεγάλη με το συμπάθειο; Στην τελική θα έχουμε κι άλλη ευκαιρία οι προσήνεμοι, χεχεχε, τα καμπανάκια ήδη έχουν αρχίσει να χτυπούν. Πρώτο ύποπτο διάστημα το 17 - 19 και μετά τέλος του μήνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Δε πειράζει φιλε εμενα δε με πειράζει αλλα σίγουρα θα οδηγηθούμε σε μαλωματα με μαθηματική ακρίβεια χαχαχα

ΜΑΛΩΜΑΤΑ;;;1522616214_-.gif.9a130b81734d0f7deb73765de378d301.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Που να δεις τι δεικτες εχει για μετα τις 22....

Άσε με εμένα φίλε Κώστα … εγώ είμαι πιο άπιστος και από τον γνωστό άπιστο Θωμά πλέον αν δεν το δω να πέφτει να στρώνεται παντού δεν πιστεύω σε δείχτες αο ναό και οκά τα σχετικά …. Όχι γιατί δεν υφίστανται σαν δείχτες η δεν έχουν βάση αλλά γιατί περνάμε τέτοια χρόνια με τρελούς καιρούς τελείως αντίθετους με τη λογική όλα έχουν αλλάξει στις διατάξεις που δεν σε αφήνουν να το πιστέψεις …. Μακάρι αλλά ακόμα κι έτσι με καλούς θεωρητικά δείκτες για εμάς εγώ το θεωρώ πολύ δύσκολο να δούμε κάτι της προκοπής κάτι άξιο λόγου και φυσικά δεν μιλάω για πασπαλες και χιόνια της μισής μέρας …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλά δε  μιλάω για Στενή και λοιπά ειναξ σαν να βρίσκομαι στην Αίγυπτο χαχαχα 

Ε ναι δεν τιθεται καν θεμα συγκρισηs ουτε με φλωρινα και οσον αφορα τα υψη χιονιου και η συχνοτητα αυτων στα 400 - 500 μετρα των νοτιων ευβοια - αττικη σε στενη,βιλια κλπ συγκρινονται μονο με τα 1300 - 1500 μετρα υψομετρο στα βουνα οληs τηs πινδου.

Oυτε το μετσοβο δεν βαζει τετοια υψη χιονιου καθε χρονο αs εχει σχεδον το τριπλασιο υψομετρο. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω να μην προκαλέσω το κοινό αίσθημα σε βόρειους και νοτιους, αλλά επειδή εμένα προσωπικά δεν με άφησε ικανοποιημένο ο Αρχίδαμος από άποψη χιονοστρωσης, διψάω πραγματικά για έναν ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΚΟΓΚΑ που θα στρώνει με το που πέφτει κάτω η νιφάδα, χωρίς να ξεροσταλιαζω για μπουκες των 8 λεπτών, με χιόνι που θα τα λιώσει μέσα σε 48 λεπτά ή με το που βγει ο ήλιος! Πάμε για το 3/4!!!!! 

Καλησπέρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εσύ μια χαρά πέρασες στο εκχιονιστικο ασε τα σαπια δε σε λυπόμαστε βροχη να ριχνει εκει μεχρι τα 1000 μέτρα 😂😂😂😂😂

Χαχαχα καλα μια πετσουλα ειδα.... ας φαω και βροχη φιλε μου...πραγματικα οι βορειοι το αξιζετε και ειδικα ο βαγγελης το παλεψε πριν οσο...και τα αλλα παιδια....αλλα λιγο δυσκολο αν βγει ιονιο....με δυτικη θεσσαλια ευρυτανια και εμας μας θαυει🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Ολικη χιονοστρωση Μιχαηλ ακομα και σε δρομουs στα Γιαννενα με το γνωστο θυελλωδηs B.A ρευμα και ριπεs 50 χλμ μεσω πυκνηs χιονοθυελλαs και ομιχληs ειχαμε στο παρακατω link.

Eιχε μια μικρη πετσα ολικηs χιονoστρωσηs (και σε δρομουs) και ο αεραs ειχε παρασυρει ολο το χιονι που επεφτε σε γωνιεs που εφταναν και τα 10εκ.

Θυμαμαι εβλεπα στα χωραφια εκτοs ποληs πιο κοντα στο μιτσικελι β.α τηs λιμνηs πολλεs χιονουρεs που ειχαν μαζεψει εωs και 30 εκ χιονι.

Λαρισα λογικα θα ειχε ριξει καλο χιονι τοτε

https://www.meteociel.fr/modeles/archives/archives.php?day=23&month=1&year=2006&hour=12&type=era&map=0&type=era&region=&mode=0

Ωραίος φίλε. Μπα μην νομίζεις, δεν θα με παραξένευε λόγο ΒΑκου να είχαμε πέτσα στην Λάρισα. Δεν τις εμπιστεύομαι τέτοιες διατάξεις.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Χαχαχα καλα μια πετσουλα ειδα.... ας φαω και βροχη φιλε μου...πραγματικα οι βορειοι το αξιζετε και ειδικα ο βαγγελης το παλεψε πριν οσο...και τα αλλα παιδια....αλλα λιγο δυσκολο αν βγει ιονιο....με δυτικη θεσσαλια ευρυτανια και εμας μας θαυει🤣🤣🤣

Το ξέρω ...το ίδιο ψαχνουμε το χαμηλο στο ιονιο .....αλλα για να δούμε...θε ρθει ποτε ;;; χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις 23 και για όλο τον Μάρτιο ελπίζω  τα ΚΒ να μην προλαβαινουν να ξεχιονιζουν μπας και γελάσει το χειλάκι μας...θετικά τα σήματα αλλά είναι ακόμη σχετικά νωρίς να το πιάσουμε.Οσον αφορά τις συγκρίσεις δεν κατάλαβα γιατί να μην μιλάμε για άλλη περιοχή?ναι δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά από την στιγμή που μόνοι σας θέσατε τον στόχο και μιλούσατε για ιστορία και εκατοστά πολλά προφανος και θα αναφέρουμε το τι είδαμε και το τι έγινε.Παντα μιλάω για κέντρο Αθήνας...στη Μήδεια εγώ βγήκα πρώτος και αυτοτρολαριστηκα οπότε όποιος δεν έχει χιούμορ και ενοχλείτε κάνει ιγκνορ...αυτά και το κλείνω τουλάχιστον σ' αυτό το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 10/2/2023 at 10:33 ΜΜ, Delsnow είπε:

Τελικα δεν μπορω να καταλαβω...τι εγινε στην αθηνα χιονισε η οχι????

Εμείς είπαμε ότι χιόνισε και μετά αυτοί  είπαν ότι δεν χιόνισε και τότε εμείς είπαμε...🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταστροφή ο μέσος όρος του ευρωπαίου.. Πως χάλασε έτσι παλι για τα μακρινά?? πάλι ζωνική???👿

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το ξέρω ...το ίδιο ψαχνουμε το χαμηλο στο ιονιο .....αλλα για να δούμε...θε ρθει ποτε ;;; χαχα

Οχι θα ερθει...θα ρθουν κατα ρεπας...παμε για κατι αδιανοητο....απλα λιγο προσευχη μετανοια δεν βλαπτει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

τριτο δεκαημερο μαλλον χιονια ξανα..

gens-1-1-354.png

Εγώ πάντως, ΝΟΝΟΣ δεν ξαναγινομαι! Ο Αρχίδαμος το βαφτιστηρι μου,  ζήτησε λαμπάδα για το Πάσχα! 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το είπα και χτες ότι λογικά το τριήμερο της Καθαρά Δευτέρας προσωπικά πιστεύω ότι θα πάμε σε μεγάλη κακοκαιρία χειμωνιάτικου τύπου στη χώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

το είπα και χτες ότι λογικά το τριήμερο της Καθαρά Δευτέρας προσωπικά πιστεύω ότι θα πάμε σε μεγάλη κακοκαιρία χειμωνιάτικου τύπου στη χώρα.....

Οχιιι ρε Σωτο...καλά το πήγαινες μέχρι τωρα...παλι ξερόκρυο θα φαμε πφφ😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

τριτο δεκαημερο ισως ψυχος-χιονια ξανα..

gens-1-1-354.png

Μοιάζει αρκετά με την Μήδεια,μάλιστα έχει θερμή εισβολή πριν όπως και η Μήδεια,ο μόνη μεγάλη διαφορά είναι η ανυπαρξία ύφεσης από τα δυτικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...