Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Σύγκλιση πάνω από την Χαλκίδα με τον χιόνι να έρχεται από το όρος καντήλι 

το 12αρι του ευρωπαικου είναι ο ορισμός του χιονια Χαλκιδας για Κυριακή βράδυ - πρωί Δευτέρας, κρίμα που δεν είναι για αύριο και, πιθανόν, θα αλλάξει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

πάω πάσο. για να μαι ειλικρινής δεν είχα εικόνα για το τι παίχτηκε Χαλκίδα μεταξύ 2000-2010. Αλλα ναι, με την Μήδεια ξεκίνησε μια νέα εποχή, πλέον και η Βούλα παραπάνω θα βάζει από Χαλκίδα χαχαχαχα

Ετσι οπως εχει καταντησει τα τελευταια 2 χρονια, μην σου πω και το Σουνιο παραπανω θα βαζει.

Περυσι παντως τον Μαρτιο και στις 11 και στις 20 αν θυμαμαι καλα, βαλαμε και στις δυο φορες πετσα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μπορει να υπαρξει συγκριση αθηνας και χαλκιδας με τετοια αστικη θερμονησιδα που εχει η αθηνα??

μου φαίνεται λιγο αστοχη η συγκριση

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λιγοτερο απο μια ωρα ξεκινα το 18αρι του τζιφου.Αντικειμενικα δεν μπορουμε να περιμενουμε τιποτα λιγοτερο απο το χρυσο...!!!🤣

Dd6nOO.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους, πρώτο μου ποστ στον σχολιασμό χαρτών, μέχρι τώρα το απέφευγα γιατί οι γνώσεις μου γύρω από το αντικείμενο είναι στην καλύτερη ανεπαρκείς! 😛 Παρακολουθώντας εσάς (εδώ και στο προηγούμενο φόρουμ) μπόρεσα να καταλάβω κάποια βασικά πράγματα γύρω από τους χάρτες και την πρόγνωση, οπότε ένα μεγάλο ευχαριστώ στα μέλη του φόρουμ γιατί μέσα από το κομμάτι του σχολιασμού μου μεταδώσατε ψήγματα των γνώσεών σας!

Εκείνο που θα ήθελα να σχολιάσω για Κ-Δ και συγκεκριμένα για εμάς τους δυτικούς, μπορούμε να ελπίζουμε σε κάτι περισσότερο από το να το δούμε να πέφτει, χωρίς ένα γεμάτο -9 στα 850, χωρίς τρομερή υποστήριξη στα 500 και χωρίς ραγδαιότητες; Δεν μου φαίνεται ότι αρκεί απλά ο β-βδ επιφανείας... Νομίζω το μόνο θετικό είναι οι συνεχείς θερμοκρασιακές βελτιώσεις (κυρίως του Ευρωπαϊκού) αλλά και πάλι δεν ξέρω αν υπάρχει χρόνος για να κερδηθούν αυτοί οι 1-2 βαθμοί που μας λείπουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Galanto ξεκίνα την γκρίνια έστω και τώρα προλαβαίνουμε να το φέρουμε αχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο -6.8 ο μο όρος για 8.00 το πρωί της Κυριακής ενώ δίνει και ΒΔ άνεμο ,λίγο να πέσει και θα έχω χιονόστρωση από το πρωί της Κυριακής 1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα κυρια και των δυο 'μεγαλων' διαφερουν απο τα μελη τους. Κυριως ο τζιφος. Μια γενικη εικονα ολων των μελων ειναι η εξης. Ο αυλωνας ξυνει τα αν. προσηνεμα επηρρεαζοντας τα κυριως Κυριακη και Δευτερα!! Μετα ερχεται η σφηνα και πεφτει στην μποτα της Ιταλιας και αναγκαζει σε στροβιλισμο του αυλωνα και οριστικη αποκοπη! Το χαμηλο κινειται ανατολικα-νοτιοανατολικα και βορειοτερα της κρητης βγαινει στο νοτιοανατολικο Αιγαιο!#!! Απο εκει και περα χαος. Αυτη ειναι η γενικη εικονα των σημερινων τρεξιματων κι ενας 'ατυπος' μεσος ορος τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Στο -6.8 ο μο όρος για 8.00 το πρωί της Κυριακής ενώ δίνει και ΒΔ άνεμο ,λίγο να πέσει και θα έχω χιονόστρωση από το πρωί της Κυριακής 1

Αν εχουμε φαινομενα φυσικα…χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, EVIA 1987!! είπε:

Αν εχουμε φαινομενα φυσικα…χαχα

Όντως λίγα κάτω από τα μισά δεν δίνουν υετο και τα περισσότερα από αυτά που δίνουν είναι πολύ λίγο,δεν πειράζει θα το παλέψω να έχω μια ολική πέτσα το πρωί μην πάει χαμένη νιφάδα μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχετο αλλά το ελβετικό μαλλον εξναι ενα swiss κατι....έβγαζε όλο προσηνεμα τριτη και τωρα εβγαλε επικό βόρειο Χίο ια τριτη τεταρτη χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ensembles σκουπιδαιου μας προσγειωνουν

ens_image (10).png

ΕΜ εγώ σας τα λεγα περιμένετε τζίφο εσείς να βγει χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Ensembles σκουπιδαιου μας προσγειωνουν

ens_image (10).png

Μην πτοεισαι ... Πρώτον μιλάμε για τον σκουπιδαιο που αύριο θα έχει τουμπιασει .  Και δεύτερον και κυριότερο μέχρι την προσγείωση του Αυλώνα οκ... Μετά που ίσως έχουμε να κάνουμε με αποκωμενη λίμνη που η κίνηση της θα παίζει μέχρι τις 48ωρες είναι όλα ανοιχτά... και βέβαια ούτε αυτό μπορεί να βγει σε κάτι καλό για τα βόρεια. Απλά δεν είναι το τέλος ακομα

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να μην ξεχνιομαστε, πρωτοι εδω! Ο βασιλιας εντοπισε και τον επικο χιονια με την πολυποθητη -10 που ολοι ψαχνουμε! Πως να μην εμπιστευτεις ενα τερας αξιοπιστιας σαν το τζιφο.

gfs-0-324.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι βορειοελλαδιτες που βλέπουν τζίφο και του δίνουν την παραμικρή αξία τους προτρέπω να μπουν τώρα να αποθηκεύσουν τα ανσάμπλ του στο 12αρι πριν τουμπαρει αν όχι από το 18αρι στα αμεσωσ Επόμενα και χαθούν για πάντα …. Να θυμούνται σε πιο μοντέλο έχαναν τον χρόνο τους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...