Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Δεν είχε δοθεί πριν μερικές εβδομάδες αυτό; 

Ήταν και ένα Χ με το όνομα "Γαία" πριν κάνα μηνα.. Για Εύα δεν είχα δει κατι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, giannis.mar said:

Ανσαμπλς παιου για Αλμυρό.. Αισιόδοξα τουλάχιστον για τη 2η φάση για 7-9.. 

Μία θέρμανση πάντως την έχουν σε σχέση με χτεςens_image.php?geoid=52753&var=201&run=0&

 

Έτσι μου φαινόταν κι εμένα αλλά είναι επειδή ψύχραναν στα πιο κοντινά, μετά είναι στα ίδια και η καμπύλη φαίνεται πιο ανοδική. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Έτσι μου φαινόταν κι εμένα αλλά είναι επειδή ψύχραναν στα πιο κοντινά, μετά είναι στα ίδια και η καμπύλη φαίνεται πιο ανοδική. 😂

Ίσως κι αυτή η ελαφρά άνοδος υποδηλώνει κάποιο θερμό μέτωπο με χαμηλές πιέσεις κάπου δυτικά.. Αλλιώς θα μιλούσαμε για καταρρευση του εμποδισμου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Ήταν μια βροχοκαιρία η Εύα αρχές Νοέμβρη. Υπάρχει και θέμα στις αναφορές!

Άρα μάλλον είναι ράδιο αρβύλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Galanto said:

Εγώ πήρα τα xanax μου και απλα περιμενω τα επομενα 5 λεπτά 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Πιστεύω ότι θα συνεχίσουν στο nowcast με διαφορετικά σενάρια (κατά τη γνώμη μου θα κερδίσει ο Τζίφος στα μακρινά). Το να αποκοπεί με τέτοιο τρόπο η ύφεση όπως τη δείχνει το Ευρωπαϊκό είναι σαν να κάνει κάποιος προσήνεμος cheat βγαλμένο από τα πιο τρελά του όνειρα. Όσο κι αν το Ευρωπαϊκό δεν βλέπει καν ανατροπή, πιστεύω ότι θα γίνει, δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα χιονίζει μέχρι τη Τετάρτη εδώ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seth13 είπε:

Πιστεύω ότι θα συνεχίσουν στο nowcast με διαφορετικά σενάρια (κατά τη γνώμη μου θα κερδίσει ο Τζίφος στα μακρινά). Το να αποκοπεί με τέτοιο τρόπο η ύφεση όπως τη δείχνει το Ευρωπαϊκό είναι σαν να κάνει κάποιος προσήνεμος cheat βγαλμένο από τα πιο τρελά του όνειρα. Όσο κι αν το Ευρωπαϊκό δεν βλέπει καν ανατροπή, πιστεύω ότι θα γίνει, δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα χιονίζει μέχρι τη Τετάρτη εδώ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. 

Πότε δεν έγινε τετοια ανατροπή υπέρ των κβ χαχχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Πιστεύω ότι θα συνεχίσουν στο nowcast με διαφορετικά σενάρια (κατά τη γνώμη μου θα κερδίσει ο Τζίφος στα μακρινά). Το να αποκοπεί με τέτοιο τρόπο η ύφεση όπως τη δείχνει το Ευρωπαϊκό είναι σαν να κάνει κάποιος προσήνεμος cheat βγαλμένο από τα πιο τρελά του όνειρα. Όσο κι αν το Ευρωπαϊκό δεν βλέπει καν ανατροπή, πιστεύω ότι θα γίνει, δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα χιονίζει μέχρι τη Τετάρτη εδώ με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. 

Μεχρι την Πεμπτη θα χιονιζει με διαλλειματα 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, giannis.mar said:

Ίσως κι αυτή η ελαφρά άνοδος υποδηλώνει κάποιο θερμό μέτωπο με χαμηλές πιέσεις κάπου δυτικά.. Αλλιώς θα μιλούσαμε για καταρρευση του εμποδισμου

Με βάση τα ensembles του Ευρωπαϊκού η όποια διαταραχή θα κινηθεί πολύ νότια πιάνοντας πιθανόν νότια Θεσσαλία-Φθιώτιδα-ευρύτερα προσήνεμα. Μου κάνει εντύπωση πως από Λάρισα και πάνω το υετικό διάγραμμα είναι τόσο μηδενικό. Θα φάει μεγάλη ξεφτίλα το Ευρωπαϊκό πιστεύω. Για τα κοντινά ελπίζω ότι θα κερδίσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελένη πρέπει να την ονομάσουν. Εδώ μιλάμε για διλήμματα και μάχες μοντέλων ισάξια με αυτά του Τρωικού πολέμου!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από το τίποτα καλό είναι και αυτό. ένα 5ποντο.. Αλλά όχι τόσο ξεερόκρυο και πάλι, και οιύτε νιφάδα.. δεν μπορώα να το δεχτώ αυτό για τηνν χιλιοστή ψυχρή εισβολή των τελευταίων ετών. Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτο πραγματικά. Εφιάλτης δίχως τέλος!

Το αγοράζω το τζεμ χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Με βάση τα ensembles του Ευρωπαϊκού η όποια διαταραχή θα κινηθεί πολύ νότια πιάνοντας πιθανόν νότια Θεσσαλία-Φθιώτιδα-ευρύτερα προσήνεμα. Μου κάνει εντύπωση πως από Λάρισα και πάνω το υετικό διάγραμμα είναι τόσο μηδενικό. Θα φάει μεγάλη ξεφτίλα το Ευρωπαϊκό πιστεύω. Για τα κοντινά ελπίζω ότι θα κερδίσει. 

Ναι.. Σύμφωνα με όλα τα κύρια ρανς, αυτό του παιου είναι το πιο μόνο ως προς το αποκομμένο Χ στη Μεσόγειο.. Βασικά δε το χει καν 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Με βάση τα ensembles του Ευρωπαϊκού η όποια διαταραχή θα κινηθεί πολύ νότια πιάνοντας πιθανόν νότια Θεσσαλία-Φθιώτιδα-ευρύτερα προσήνεμα. Μου κάνει εντύπωση πως από Λάρισα και πάνω το υετικό διάγραμμα είναι τόσο μηδενικό. Θα φάει μεγάλη ξεφτίλα το Ευρωπαϊκό πιστεύω. Για τα κοντινά ελπίζω ότι θα κερδίσει. 

Δες το εξάρι τι σάλτο θα κάνει τώρα. Αν το αικον έπεφτε θα σου έλεγα ναι ίσως γυρίσει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

Δες το εξάρι τι σάλτο θα κάνει τώρα. Αν το αικον έπεφτε θα σου έλεγα ναι ίσως γυρίσει. 

Δεν νομίζω ότι θα κάνει σάλτο. Ωστόσο αφήνει κάποια σενάρια στα ensembles του από το 18άρι και υπάρχουν και στο 00άρι να ξελασκάρουν για Κυριακή-Δευτέρα σε σχέση με το κορδόνιασμα που είχε ως το χθεσινό 12άρι. Ας κερδίσουμε τη φάση ως την Δευτέρα και βλέπουμε. Πιστεύω ότι θα βγει ο κεντροβόρειος, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά όσους χιονίζονται με ανατολικό στη πρώτη φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, larissa_mare είπε:

Ψυχολογία του ετοιμοθάνατου 

Οι προσηνεμοι κοιτάνε σοβαρα χαρτες και εμεις ειμαστε εδω να κανουμε πιο ανάλαφρη την αγωνία τους χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...