Jump to content
snowjohn

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27.4 στα Μάλια ΕΑΑ τώρα...

Σήμερα η Κρήτη έχει ξεφύγει με τους Ν.

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.6 τώρα τα Μάλια. Βλέπω γενικά το Λασίθι και Ανατολικά Ηρακλείου σήμερα έχουν ξεφύγει. Πρέπει να έχουν καθαρότερους ουρανούς, λιγότερο σκόνη και χτυπάνε αρκετά πιο ψηλές Τ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αδιανόητο το 10.5 ελάχιστη σήμερα στα Καλάβρυτα .....κανονικό πρώτο δεκαήμερο Ιουνίου .....

13 ελάχιστη στον Ποταμό Κέρκυρας

15.6 Ζωγράφου 

Φρικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 βαθμους ελαχιστη σημερα το πρωι θυμιζει μεσα μαιου πρωινα...

19 β αυτην την στιγμη με πολυ σκονη..

Πραγματικα στη σαχαρα πρεπει να ειναι καλυτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την ΑΒΑ πλευρά του Βελουχιού (πέρασμα Βράχου) χθες 26/2/23.....

Καλή Σαρακοστή σε ολους με υγεία.....Λασποσταγόνες είδα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου μου σήμερα το πρωί!!

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, ουρανός, βουνό, δρόμος και δέντρο

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι, βουνό, δρόμος και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα δρόμος, φύση και χιόνι

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, χιόνι και βουνό

Μπορεί να είναι εικόνα χιόνι και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειλά δειλά και 20άρια σήμερα στο λεκανοπέδιο.

Μέγιστη λεκανοπεδίου ως τώρα βρίσκω 21.8 στον Davis της Φιλοθέης από WeatherLink λόγω του νοτιά.

Στους 22.1 ο Davis του Αυλώνα και μέγιστη Αττικής ως τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συρρακο χθες...Ισχυρη καταιγιδα με συνοδεια χαλαζοπτωσης..

331717604_600143541548447_5588445260777699281_n.jpg

Διρφη..25/02.

331616025_742804057554265_8497048492612753531_n.jpg

Ταυγετος χθες..

330294192_1235783804011839_7456050723816909146_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21,3 C σήμερα στον σταθμό μου ....Άνοιξη με τα όλα της εδώ και μια εβδομάδα αφού είμαστε συνέχεια 17 +  ... Χθες είδα ριπή του NA στα 84 km/h !! Και επισης ότι ο σταθμός χθες έγραψε 0,4  mm ... Δεν νομίζω να έβρεξε καθόλου (ας μου πει κάποιος από Θέρμη και ανατολικότερα αν είχε φαινόμενα ...μόνο στον Χορτιάτη είδα είχε βροχή ..εγώ έλειπα ) ...πιο πιθανόν είναι να έφυγε κανένα κλαδί από τον αέρα  η αντικείμενο  και να χτύπησε τον σταθμό η απλά να κουνήθηκε ... Οπότε το θεωρώ ως μη γενόμενο  και αύριο πάμε για 33 μέρες χωρίς βροχή... 

Τα ρεκόρ είναι για σπάνε όπως λένε και οι σοφοί ... Καλά το έγραψα προχθές ..ότι κοντραρουμε στα ίσια ερήμους στην Σαλόνικα 

Βάζω και ένα σναπσοτ από meteothes

IMG_20230227_191556.jpg.e315405cac08ab85ea07c8e7fec086dd.jpg

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας διελυσε σημερα, χιλιες φορες να το γραφε το 25αρι με λιακαδα και διαυγεια, παρα 20-21αρια με τετοια αθλια σκονη και θολοσυννεφια.....

19,9 λοιπον μεγιστη ετους μεχρι στιγμης ο σταθμος μου εδω στα 180 μετρα, αλλα πραγματικα με αθλιες συνθηκες, ειδικα προς το μεσημερι, σκονο-θολο-συννεφια, τα παντα ενα θαμπο κιτρινο νεφος....

16,1 η ελαχιστη υψηλοτερη ετους μεχρι στιγμης και 16,2 τωρα, την πλησιαζει και θα την "ριξει" εως την αλλαγη της ημερας....

Ζεστο καθαρα ανοιξιατικο απογευματοβραδο, ευτυχως η προοπτικη δινει λιγες βροχουλες και κατι κρυουλακια εκει προς τα μεσα του μηνα, αλλιως δεν θα την παλευαμε....

ΣΚ βολτα για χιονοτζουρα στην Παρνηθα, θεωρω οτι στα ψηλα ολο και κατι θα εμεινε απο χιονακι (να περιμενει το επομενο το Μαρτιατικο το ομορφο)....

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά σε όλους και καλή Σαρακοστή!!

Σήμερα ήταν ακόμη μια "χειμωνιάτικη" ημέρα στην Αθήνα! Προφανώς κι αστειεύομαι και πάλι καλά να λέμε που κυριάρχησε και μια αραιή συννεφιά....

19.9°C φτάσαμε στη Χρυσούπολη Περιστερίου... όσο για την ελάχιστη, ήταν πραγματικά Απριλίου στη καλυτερη.. 15.6°C !! Την υγρασία των τελευταίων ημερών επίσης, ας μη τη σχολιάσω! Η άνοιξη ΝΑΙ.. ηχηρό!! Είναι εδώ!!!

Θυμάμαι πέρυσι που έλεγα αμάν να κάνει λίγο άνοιξη, μετά από τέτοιο χειμώνα... φέτος τι να πω;; Δεν έχω την ίδια όρεξη.. ας έκανε πρώτα έναν σωστό χειμώνα!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεσημέρι ξέσπασε πρόσκαιρη ασθενής βροχη με αέρα. Τώρα είδα πως ο σταθμός ΕΑΑ έγραψε 50 ριπη

IMG_20230227_203122.jpg.221acc837c6147620a15df4d82866280.jpg

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψεκαδίζει εδώ στα Μελίσσια με πολύ βαρύ ουρανό, 13,7οC η θερμοκρασία και με σχεδόν άπνοια....

Λασποβροχή και στο αεροδρόμιο μαθαίνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά το ότι πέφτει θ ναι χιόνι στο  ότι πέφτει είναι λάσπη 

Χαλαρό λάσποψιλοβροχο Αγία Παρασκευή , Θ δεν κοιτάω καν με κοντομάνικο έβγαλα το σκυλί βόλτα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει πολύ εδώ στο Μενίδι! Εδώ και 10 λεπτά. Πολύ νερό!!! Δεν ξέρω αν είναι λάσπη. Αλλά εμένα μου κάνει!!! Από το ολότελα, καλή και η λασπωταινα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βρέχει πολύ εδώ στο Μενίδι! Εδώ και 10 λεπτά. Πολύ νερό!!! Δεν ξέρω αν είναι λάσπη. Αλλά εμένα μου κάνει!!! Από το ολότελα, καλή και η λασπωταινα!

Λάσπη είναι σίγουρα .....αλλά αφού ρίχνει μια χαρά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οχιιιιιι απτις σπανιες φορες που τετοια *βροχη* δεν τη θελω...

Πρεπει να εριξε καμποσο πριν κ μετα.τα.μεσανυχτα ψιλο ψιλο κ μη μετρησιμο φυσικα αλλα 100% χωμα.κ λασπη...

Θερμοκρασια εκτοξευτηκε με.τη συννεφια 15.1 ακομα τετοια ωρα κ μαζι της υγρασια 82% και δυσφορια....ε ρε τι παθαμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...