Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ποσο χιονι εχει Γιωργη;

 

25 με 30 πόντους Γιώργη με την τεμπ μέχρι τις 5 το απόγευμα που ήμουν έξω από 0 εως1β.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Κάθε φορά το Κοκκινο είναι μέσα στη σύγκλιση. Τυχαίο;;;

Ειναι ο μόνος τρόπος να εχει υετό το χωριό .Διαφορετικά δεν ριχνει τίποτα 😄. Προφανως σε αυτή την θέση κατεβαίνει ευκολα ψυχος με ΒΔ  ( φαινεται απο τις Θ μόλις αρχίσει να φυσάει ΒΔ )και έχουμε μπροστά μας τον βόρειο Ευβοϊκό από όπου έρχεται το ΒΑ ρεύμα ουσιαστικά απο το Αιγαίο, απο το flat σημείο που έχει η Ευβοια στην περιοχή της Λίμνης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, south coast είπε:

ακομα αργεί το λεκανοπέδιο για κάτι γενικευμένο η Τ σε πτώση 2,2c.Η νύχτα είναι μεγάλη

Μακάρι να είναι μεγάλη ....μόνο η νύχτα .....

Πάντως εμείς θέλουμε αυτήν την άπνοια με το γλυκό, ανεπαίσθητο βόρειο άνεμο και τις μεγάλες νιφάδες. Και να υπάρχει αυτή η θολούρα που δεν βλέπεις τις απέναντι πολυκατοικίες σχεδόν.

Αλλιώς δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Φεγγαράκι μου λαμπρό

 

IMG_20230205_222249.jpg

Χαθηκε να ερχοσουν περυσι ; Θα ζουσες ειλικρινά απο τις πιο ακραιες χιονοπτωσεις της ζωης σου εδω στα ανατολικά προάστια διπλα σε Υμηττό.

Τωρα με αυτα ουτε που θα ζησεις αυθεντική αττικη τρελα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση ; Σε μία κακοκαιρία που ακόμα και η Στενή στα 450m έχει 0,6C τι ελπίζουμε ; 

Στον ΒΔ που δεν έχει τώρα η στενή προφανώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση ; Σε μία κακοκαιρία που ακόμα και η Στενή στα 450m έχει 0,6C τι ελπίζουμε ; 

Και πέρσι με την ελπίδα έβρεχε στην στενη.Επισης το μεσημέρι είχα 0.2 και η στενή 1β

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση ; Σε μία κακοκαιρία που ακόμα και η Στενή στα 450m έχει 0,6C τι ελπίζουμε ; 

Να γυρίσει κι εδώ και στη Στενή ο άνεμος ΒΔ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Απλά να πω ότι ο υετός που υπήρχε τώρα ήταν εκτός μοντέλων!! Δεν περιμέναμε κάτι πριν τις 10 στο λεκανοπέδιο και ήδη έχουμε ξεκινήσει γκρίνια για κάτι που φυσιολογικά θα ήταν το τιποτα

Δεν υπάρχει γκρίνια. Απλά συμπεράσματα βγαίνουν..  από τη συμπεριφορά της κακοκαιρίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση ; Σε μία κακοκαιρία που ακόμα και η Στενή στα 450m έχει 0,6C τι ελπίζουμε ; 

..... στη δύναμη του Αιγαίου ..... (Αegean effect = snowmachine ) ...... τα ξέρεις .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Χαθηκε να ερχοσουν περυσι ; Θα ζουσες ειλικρινά απο τις πιο ακραιες χιονοπτωσεις της ζωης σου εδω στα ανατολικά προάστια διπλα σε Υμηττό.

Τωρα με αυτα ουτε που θα ζησεις αυθεντική αττικη τρελα

Ήταν να ερχόμουν, αλλά ως κλασσική. Γκαντεμοσαυρα, και εγώ και ο Σάκης, κάτι έτυχε και δεν έκατσε. Τώρα μένει ο μπαμπάς μου ημιμόνιμα, οπότε κατεβαίνω όποτε θέλω! Τουλάχιστον για 2 χρονάκια θα μπορώ να το κάνω αυτό😁

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμός στη Θήβα τώρα!Χαρτοπετσέτες με άπνοια από βιντεάκι!Τέτοια θέλουμε να βλέπουμε και δω σε κάνε 3 ωρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Χαθηκε να ερχοσουν περυσι ; Θα ζουσες ειλικρινά απο τις πιο ακραιες χιονοπτωσεις της ζωης σου εδω στα ανατολικά προάστια διπλα σε Υμηττό.

Τωρα με αυτα ουτε που θα ζησεις αυθεντική αττικη τρελα

Πάντως μαγκιά του που ήρθε. Εγώ του βγάζω το καπέλο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιών είπε:

Να γυρίσει κι εδώ και στη Στενή ο άνεμος ΒΔ

 

Αμα γύρισε στην Στενη ΒΔ ... θα μας κλάψουν τα μάτια 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Κος Ζιακοπουλος τα είπε όλα σε ένα σχόλιό του στη τελευταία του ανάρτηση.. 

Μεταξύ άλλων αναφέρει... 

[... ένας καλός χιονιάς είναι ένα εξαίσιο αργεντίνικο τάνγκο που χορεύεται από το ψύχος και την υγρασία. Όταν ένας από τους παρτενέρ δεν διαθέτει ψυχο-σωματική ευεξία, άστα να πάνε...] 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Η Στενή είναι τεράστια χιονομανα. Αλλά είναι σε ΝΗΣΙ. Δεν έχει ηπειρωτικοτητα. Όλη μέρα έχει θετικές θερμοκρασίες.

Μα και πέρυσι στην Ελπίδα όλη μέρα οριακά θετικές είχε νομίζω. Ο έντονος ΒΑ εκεί πρέπει να είναι και καταβατης, οπότε κλαφτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...