Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ριχνει με ορεξη 

F1702F91-8BA4-49B1-A12B-56E7F32489EC.thumb.jpeg.afda7d0218324c6953ec99e4a77268d4.jpeg

ΔΕΟΣ για Ανω Γλυφάδα!!! Τι να λέμε τώρα!!! Βραδάκι ετοιμάσου πάλι. Η εσύ ή εγώ εδώ πέρα. Να δούμε που θα κάτσει η μπίλια. Εχθές ευνοήθηκα εγώ με 2 γερές μπούκες. Νυχτα. όπως έπρεπε. Η ΕΜΥ πάντως επιμένει για χιόνι και απόψε και αύριο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Εννοείτε αυτό, αλλά με ΚΒ κίνηση χαμηλού το ανεμολόγιο είναι διαφορετικό καθ'υψος από ότι στις προσήνεμες διατάξεις. 

Προφανώς. εμείς εδώ θέλουμε ΝΑ σε γενικές γραμμές. Και ακριβώς επειδή είναι λιγότερο βόρειος ο άνεμος γενικά στα διάφορα στρώματα έχουμε αρκετούτσικα νέφη εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

ΔΕΟΣ για Ανω Γλυφάδα!!! Τι να λέμε τώρα!!! Βραδάκι ετοιμάσου πάλι. Η εσύ ή εγώ εδώ πέρα. Να δούμε που θα κάτσει η μπίλια. Εχθές ευνοήθηκα εγώ με 2 γερές μπούκες. Νυχτα. όπως έπρεπε. Η ΕΜΥ πάντως επιμένει για χιόνι και απόψε και αύριο. 

το βραδακι φίλε θα μετράω αστρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

@BrainAΠροφανώς και οι κβ χιονιάδες έχουν παλώματα. ¨Ετσι και αλλιώς το ότ έχουμε χαμηλό στο Ιόνιο δεν σημαίνει ότι η υγρασία έρχεται από εκεί, από το Αιγαίο έρχεται στην Θεσσαλία πάντα...

 

Μου αρέσει επίσης πως κάθε μη προσήνεμο είναι στην σφαίρα της φαντασίας.. ότι να ναι μιλαμε.

Τόσο χοντρή στούπα δεν θυμάμαι να είχε το 2014 πάντως. Βέβαια το μέγεθος της νιφάδες εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμηλη και η θερμοκρασια στα Ν.Μουδανια το πρωι με -3!

ΥΓ προσωπικα εγω την καλυτερη στουπα την εχω δει σε κβ χιονια στην ορεινη πελοποννησο το 2014 πραγματικα δεν ξερω αν θα ξαναζησω τετοια χιονοπτωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Ήλιος, τέλος! Εκπληκτική κακοκαιρία!!

τωρα μαλιστα...πευκακια τουλαχιστον σε υψος χιονοστρωσης περασε 2017,2021 ....και τωρα ειναι πισω απο 2014....βεβαια αν αθροισουμε το χιονι που επεσε συνολικα κυριακη,χθες και σημερα παιζει να περναει το 2014.....Σε διαρκεια καλυτερο απο ολα μαζι με αριαδνη...θερμοκρασιακα μετριο αλλα ποιον ενδιαφερει....Στο πηλιο ειναι επισης καλυτερο απο ολα οσα εχει κανει την τελευταια δεκαετια παρεα με το 2012

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

τωρα μαλιστα...πευκακια τουλαχιστον σε υψος χιονοστρωσης περασε 2017,2021 ....και τωρα ειναι πισω απο 2014....βεβαια αν αθροισουμε το χιονι που επεσε συνολικα κυριακη,χθες και σημερα παιζει να περναει το 2014.....Σε διαρκεια καλυτερο απο ολα μαζι με αριαδνη...θερμοκρασιακα μετριο αλλα ποιον ενδιαφερει....Στο πηλιο ειναι επισης καλυτερο απο ολα οσα εχει κανει την τελευταια δεκαετια παρεα με το 2012

Καλά στο Πήλιο είναι κακοκαιρία απ' τις ένδοξες εποχές που ανοίγαν tunnel για να μπουν στα σπίτια χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Στον σταθμό των τρένων από μια φίλη στο fb!

329339715_1357230961769704_3681972129438235098_n.thumb.jpg.da6399b0396a612019cde789fdce9d21.jpg

Τέτοια στουπάρα δεν θυμάμαι το 2014 πάντως..

Για τους φίλους που δεν γνωρίζουν, αυτό είναι σε υψόμετρο 5μ το πολύ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Για τους φίλους που δεν γνωρίζουν, αυτό είναι σε υψόμετρο 5μ το πολύ. 

ρε πευκακια στο πικ ειχε 25 εκ στην αμμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Καλά στο Πήλιο είναι κακοκαιρία απ' τις ένδοξες εποχές που ανοίγαν tunnel για να μπουν στα σπίτια χαχαχ

2/2 λοιπον!! μια περυσι το μαρτιο μια φετος....εγω χαιρομαι που παιρνει μπρος ο φλεβαρης τα τελευταια χρονια παντως γτ ειχε ξεφυγει η κατασταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

2/2 λοιπον!! μια περυσι το μαρτιο μια φετος....εγω χαιρομαι που παιρνει μπρος ο φλεβαρης τα τελευταια χρονια παντως γτ ειχε ξεφυγει η κατασταση

3/3, ήταν και η Μηδεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ρε πευκακια στο πικ ειχε 25 εκ στην αμμο

Δεν έχει θερμονησίδα εκεί!! Τόσο κοντά και τόσο μακριά συνάμα! Απο το παρκινγκ σκαφών σχεδόν αγγίζεις το κορδόνι του λιμανιού!! χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δεν έχει θερμονησίδα εκεί!! Τόσο κοντά και τόσο μακριά συνάμα! Απο το παρκινγκ σκαφών σχεδόν αγγίζεις το κορδόνι του λιμανιού!! χαχα

θα βαλω μετα φωτο και βιντεο που μου στειλαν απο χθες και απο σημερα......απιστευτος χιονιας πολυ χιονι.....σημερα σε σημεια εφτασε 30 εκ γιατι ειχε κρατησει και καμια 10αρια απο χθες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

τωρα μαλιστα...πευκακια τουλαχιστον σε υψος χιονοστρωσης περασε 2017,2021 ....και τωρα ειναι πισω απο 2014....βεβαια αν αθροισουμε το χιονι που επεσε συνολικα κυριακη,χθες και σημερα παιζει να περναει το 2014.....Σε διαρκεια καλυτερο απο ολα μαζι με αριαδνη...θερμοκρασιακα μετριο αλλα ποιον ενδιαφερει....Στο πηλιο ειναι επισης καλυτερο απο ολα οσα εχει κανει την τελευταια δεκαετια παρεα με το 2012

Συμφωνω, μεχρι χθες θα το εβαζα στην κατηγορια της Μηδειας και λιγο πανω, πλεον μετα και το σημερινό ειναι 3ο μετα το 06 και το 14. Το 14 στο 16ωρο που στουπιζε ειχε ιδανικα ποιοτικα χαρακτηριστικα σε ολο το ευρος συν ακραια ραγδαιοτητα για αυτο και το μισο μετρο μεσα στην πολη.

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα απο ενα μικρο διάλειμμα ξανά ξεκινάει νεος γυρος στο χωριο.Ηρθε η ωρα της επιστροφής ομως.Θάψιμο ! 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Volos είπε:

Συμφωνω, μεχρι χθες θα το εβαζα στην κατηγορια της Μηδειας και λιγο πανω, πλεον μετα και το σημερινό ειναι 3ο μετα το 06 και το 14. Το 14 στο 16ωρο που στουπιζε ειχε ιδανικα ποιοτικα χαρακτηριστικα σε ολο το ευρος συν ακραια ραγδαιοτητα για αυτο και το μισο μετρο μεσα στην πολη.

Θα κανω μια αφιερωση σε αυτο το χιονια για τον βολο μολις τελειωσει αλλα μπαινει σε πολυ καλη θεση σιγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...