Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Η καλυτερη στουπα καλλιθεα,δευτερα ξημερωματα..

Σε γειτονιά με φοίνικες δε γα....σε κάνεις 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αφου μιλας για τη δικη σου περιοχη πως γενικευεις και λες για το 90% της αττικης στο προηγουμενο μηνυμα σου?Ειναι λαθος αυτο.

ΟΚ. Απο τις αναφορές εχώ αυτό καταλαβαίνω. Το παίρνω πίσω αν δεν έχω καταλάβει καλά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Στενη εντωμεταξυ ριχνει τοσο ποιοτικες τεραστιες νιφαδες αυτη την ωρα, που σου δινει την εντυπωση οτι δεν θα σταματησει ποτε…

Εβγαλε και στραικ! Το μοναδικο της σατ

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Αλο την Ελπιδα εννοεις.Η Μηδεια εστρωσε παντου.

Για τα ψηλά των δυτικών προαστείων (100 μ +) ήταν καλύτερη και από τις δυο. Για τα ανατολικά προάστεια σαφώς χειρότερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Στη Στενη εντωμεταξυ ριχνει τοσο ποιοτικες τεραστιες νιφαδες αυτη την ωρα, που σου δινει την εντυπωση οτι δεν θα σταματησει ποτε…

Εχουμε εικονα για υψος χιονοστρωσης?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξαναλεω και γω απο τη μερια μου οτι η γευση ειναι γλυκοπικρη καθως πολλοι περιοριστηκαμε στο να το βλεπουμε να πεφτει ή να πιανει στοιχειωδως στις ευκολες. Μαλιστα ειναι αυτη η διαρκεια του Αρχιδαμου που κανει πιο δυσκολοχωνευτο το τι ευκαιρια χαθηκε για πολλα παιδια (περιοχες της Αττικης), ενω ορισμενες φασεις της κακοκαιριας προσωπικα νομιζα οτι τις βιωνω οντας σε καποιο αλλο γεωγραφικο διαμερισμα της χωρας.

ο αντικτυπος: μια εβδομαδα ψοφοκρυο για ολους το οποιο επισης μας ελειψε παντου, οπου υπηρχαν οι θερμοκρασιες επηλθε θαψιμο, ο χιονιας ειχε σαφως πιο ευρυτερη εκταση απ'οτι προβλεποταν επηρεαζοντας λιγο η περισσοτερο τη μιση χωρα. απο Ευρυτανια και Αχαια εκ Δυσεως και απο Μαγνησια και Νοτιοτερα,

και κλεινοντας, κοιταζω τωρα γυρω μου απο Ανατολικα/ΝΑνατολικα ως και τερμα ΝΔυτικα και νομιζω οτι βρισκομαι καπου στο Λουγκανο της Ελβετιας, εχει διαμορφωθει ενα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εκπληκτικο τοπιο τριγυρω καθως οπου κι αν γυρισει το ματι σου βλεπεις μονο λευκο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow sick said:

ΟΚ. Απο τις αναφορές εχώ αυτό καταλαβαίνω. Το παίρνω πίσω αν δεν έχω καταλάβει καλά

Οι αναφορές είναι αλλα ντι άλλων εδώ. Εδώ είχα Νικαιώτη να αναφέρει ότι σήμερα είχε το πιο πολύ υετό στην Νίκαια ενώ Κυριακή δευτερα χιόνιζε επί 20 ώρες σερί. Μιλάμε για ότι να'ναι.

Οι περισσότερες περιοχές στην Αττική είχαν το λιγοτερο μια πέτσα παντού. Μια χαρά κακοκαιρία ήταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Blacktan είπε:

Εγω θα ελεγα 70/100

Η barbara ηταν ανωτερη απο ελπιδα για τα ψηλα των δυτικων προαστειων.

Δασος , Δαφνι , ανω κορυδαλλος , νεαπολη , αμφιαλη , περαμα , κηπουπολη περιστερι , πετρουπολη στα ψηλα της , ειδαν χιονι ανωτερο απο ελπιδα ξεκαθαρα.

Δυστυχως,απο την αλλη, για τις πεδινες περιοχες των δπ η barbara ηταν κατωτερη της ("κακης" ουτως η αλλως για εδω) ελπιδας.

Στο μυαλο μου (και μιλωντας γενικα)  θα ελεγα πως η βαρβαρα ήταν σε γενικες γραμμες 50% απο την ελπιδα.αλλα με αξεχαστη διαρκεια για Αττικη.

Ουσιαστικα ξεκινησαμε απο Σαββατο σε υπερβορεια και ακομη καποιοι χιονιζονται ..

Δεν το λες και συχνο φαινομενο απο αποψη διαρκειας στην ιδια διαταραχη..

σωστοτατα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για κάποιο λόγο βγαίνουν θολές! Θα ανεβάσω μετά! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Άγγελος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω έχετε και περίεργη μορφολογία θα χρειαστεί κανενα συνέδριο για να δούμε πού έγινε 3/3 πού οχι και αν μοιάζει με Μηδεια ή τους Τηλεμαχους.. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Snow sick said:

5πποντο που λιώνει αμέσως Χαλάνδρι - Γέρακα είχε κάνει τουλάχιστον 5-6 φορές την πέτρινη δεκαετία

Μήπως έχεις μπερδευτεί και μιλάς για Αγιο Στέφανο? Κρυονέρι δούλευα και η εταιρία δεν είχε κλείσει λόγο χιονόπτωσης από το 2012 μέχρι το 2019. Κάτι 5ποντα τα θυμάμαι ναι.

Τεσπά το point μου ήταν ότι είχαμε καλές χιοπτώσεις τις τελευταίες μέρες. Για μένα ειδικά ήταν καλύτερα και από Ελπίδα και από Μήδεια.

Το ότι ο κόσμος γκρινιάζει γιατί είναι αχάριστος είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αφου μιλας για τη δικη σου περιοχη πως γενικευεις και λες για το 90% της αττικης στο προηγουμενο μηνυμα σου?Ειναι λαθος αυτο.

και στα νοτια παντως (Ηλιουπολη που ειμαι εγω , και παρακατω), αν εξαιρεσεις προφανως την διαρκεια, σαν χιονοστρωση δεν ηταν κ τπτ αξιολογο...και οταν το εστρωσε λιγο (κυριως Δευτερα πρωι, κ ακομα λιγοτερο χθες το πρωι), σε 2 ωρες το πολυ ειχε λιωσει, κ μετα παιζαμε με on-οff συντομες καταστασεις χιονοπτωσης ...απο Βυρωνα κ πιο πανω ηταν καλυτερα (εβαλα κ φωτο απο πατρικο), αλλα κ παλι μεχρι τις 11 ειχε λιωσει κ εκει...Γενικα στα νοτια, σε σχεση με περσυ, δεν ειχε απολυτως καμια επαφη το φαινομενο οσον αφορα την ενταση και την χιονοστρωση...Θα συμφωνησω λοιπον σε γενικες γραμμες με τον Χαρη (Blacktan)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχουμε εικονα για υψος χιονοστρωσης?

Απο φιλους πανω, μιλανε για 1 με 1.20. Να ανεβω λες να δω ο ιδιος; Το σκεφτομαι απο το πρωι, αλλα βαριεμαι τα μπλοκα και τα «Που πας; Για ποιο λογο; Μπλα μπλα»… ειμαι κακος ψευτης και θα καρφωθω😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εισαι λαθος Γιωργο.Ολα τα δυτικα,θριασιο κλπ χιονιστηκαν μεχρι το κυμα.Περαμα 10εκατοστα.Νοτιοδυτικα λεκανοπεδιου 20ποντο στα ψηλα τους.Ολα τα βορεια,β.ανατολικα χιονοστρωση ως το κυμα.Ως το κυμα προσκαιρα και τα νοτια.Ας μην ξεχναμε που ζουμε και παμε σε υπερβολες.Το οτι περιμενες αλλα προσωπικα και σου ηρθαν αλλα,δεν σημαινει οτι πρεπει να απαξιωνεται μια τετοια κακοκαιρια,κατανταει "υβρις" φιλε μου. σε

Του τα ειπα κι εγω  χθες και επιμενει στην ψευδή εικόνα για μια επικη κακοκαιρια, αλλα η μονη δικαιολογια του ότι βρισκεται ψυχικα ακόμη στη Λετονία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Όταν κολυμπάς στο χιόνι ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΊΑ

 

Να γιατι τραυματιζεσαι, αυτα κανεις χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Iluvatar είπε:

Οι αναφορές είναι αλλα ντι άλλων εδώ. Εδώ είχα Νικαιώτη να αναφέρει ότι σήμερα είχε το πιο πολύ υετό στην Νίκαια ενώ Κυριακή δευτερα χιόνιζε επί 20 ώρες σερί. Μιλάμε για ότι να'ναι.

Οι περισσότερες περιοχές στην Αττική είχαν το λιγοτερο μια πέτσα παντού. Μια χαρά κακοκαιρία ήταν.

Που χιονιζε 20 ώρες σερί νίκαια??? Πες μου τι πίνεις και δεν μ δίνεις 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Πω έχετε και περίεργη μορφολογία θα χρειαστεί κανενα συνέδριο για να δούμε πού έγινε 3/3 πού οχι και αν μοιάζει με Μηδεια ή τους Τηλεμαχους.. 🤣

3/3 με την εννοια του ΤΟΥΜΠΑΝΟΥ μονο σε κηφισια /  πεντελη / διονυσο / βπ και υπερβορεια καθως και βιλια κτλ.

Γιατι και στο Δασος Χαιδαριου 3/3 λεμε αλλα περυσι σε ελπιδα δεν ηταν τοσο δυνατο οσο σε !!! ΑΛΙΜΟ για παραδειγμα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, casperakos said:

Που χιονιζε 20 ώρες σερί νίκαια??? Πες μου τι πίνεις και δεν μ δίνεις 🤣🤣🤣

Κυριακή με Δευτέρα ρε δεν χιόνιζε? Με δουλεύεις χαχαχα? 20 π.οντους έβαλα εγώ στην Νεάπολη. Απλά σε σένα δεν έστρωσε.

Τι διάολο κενά μνήμης έχουνε όλοι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιβαδι Παρνασσου..

328819718_1570146526814322_7401878029909830266_n.jpg

328667565_1551091718718823_8305405026977500305_n.jpg

328560648_714677140385048_2825069540695422974_n.jpg

Κατι παιζει με τις φωτο και ανεβαινουν με θολουρα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...