Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εκανε η Λαμιαρα στο 90φευγα, μωρε μπραβοοοοοοοοο

Οποιος καλος ανθρωπος οπως ο Delsnow ριξει μια ματια ποσο εριξε Παλαιοβραχα - Φτερη (εχουν και 450 μ μποι) υποχρεος....Τσουκα ειναι η απεναντι ραχη, δεν μετραει χαχα

Γενικα τα υπερβορεια Αττικης και τα βουνα μας εχουν ΤΙΓΚΑΡΕΙ στο χιονι.....πραγματικο ΜΕΤΡΟ και παραπανω Τρελος, Πεντελη, Παρνηθα, εδω εφθασαν 70αρια και 80αρια περιοχες πιο χαμηλα...

Θα προσπαθησω για Ιπποκρατειο - Λιμνη Μπελετσι πριν το ΣΚ που θα σπευσουν 500,000 Αθηναιοι για να παιξουν με το ΜΕΤΡΟ φρεσκου χιονιου.....

ΥΓ: Αντε και αναφορα, Ζωγραφου 0,8 και 5,8 μεγιστη μεχρι στιγμης....ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΒΒΑ δυνατος ακομα τωρα, αισθηση 1-2 βαθμους νταλα καταμεσημερο με συννεφια και ισως τις τελευταιες χιονομπουκες στα πιο ημιορεινα - ορεινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Iluvatar said:

Αυτά να τα διαβάζουν αυτοί που κλαίγονται επειδή είχαν μόνο 5 εκατοστά εντός Αττικής.

Λεκανοπεδιού μάλλον ήθελες να πεις ε; 
Γιατί και η Δροσοπηγή και η Σταματά και ο Διονυσος Αττική είναι : )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Iluvatar said:

Και για σήμερα βράδυ πάλι τοπικές χιονοπτώσεις προβλέπουν αν δεν κάνω λάθος

ΑΤΤΙΚΗ 
Καιρός: Αυξημένες νεφώσεις κατά διαστήματα, με τοπικές βροχές ή χιονόνερο. Ασθενείς χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ορεινά και ημιορεινά καθώς και σε περιοχές στα βόρεια με χαμηλότερο υψόμετρο. 
Ανεμοι: Βόρειοι βορειοανατολικοί 4 με 5 και στα ανατολικά τοπικά 6 μποφόρ. 
Θερμοκρασία: Έως 07 βαθμούς Κελσίου, ενώ στα βόρεια 3 με 4 βαθμούς χαμηλότερη. 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ποτε ηταν τελευταια φορα που χιονιζε στο Μενιδι καθε μερα επι 5 μερες σερι;

Νόμιζα ότι θα με ρωτούσες "πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανα ..." και τρόμαξα ρε. 

Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη συζήτηση πάντως. Ειλικρινά. Έχω την άποψη μου. Ακούω και τις υπόλοιπες. Αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό ζήτημα. Εμένα με ενδιαφέρει πρωτίστως να έχει χιόνι η φύση. Και εγώ έχω τον τρόπο να πηγαίνω εκεί. Είτε με χιόνι είτε χωρίς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ποτε ηταν τελευταια φορα που χιονιζε στο Μενιδι καθε μερα επι 5 μερες σερι;

Το λέτε  ρε παιδιά σα να χιόνιζε κανά 5ωρο κάθε μέρα ξέρω γω. Δλδ κάπου έλεος. Εδώ Χαλάνδρι ἐνα 3ωρο χιονόπτωσης είχαμε και μετά κάθε μέρα κανα 5λεπτο τη μέρα. Αυτό ήταν. Δεν θα διαστρεβλώνετε την πραγματικότητα. ΤΕΛΟΣ. Και δεν αναφέρομαι σε σένα φίλε μου προς θεού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Δλδ απόψε δεν έχει μπούκα; Εεεεε;;; 

Είχα μάθει πλέον να ζω έτσι!!!!

Ναι γιατί χτες και προχτές είχαμε τεράστιες μπούκες. Ακόμα καθαρίζουμε τα μπαλκόνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, menidi είπε:

Νόμιζα ότι θα με ρωτούσες "πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανα ..." και τρόμαξα ρε. 

Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη συζήτηση πάντως. Ειλικρινά. Έχω την άποψη μου. Ακούω και τις υπόλοιπες. Αλλά δεν το θεωρώ σοβαρό ζήτημα. Εμένα με ενδιαφέρει πρωτίστως να έχει χιόνι η φύση. Και εγώ έχω τον τρόπο να πηγαίνω εκεί. Είτε με χιόνι είτε χωρίς.

Ακρβώς Θαναση. Σιγα να μη μείνουμε στο αν έχουν τα μπετά. Η πανέμορφη Παρνηθάρα μας εκεί είναι και περιμένει. Με ή χωρίς χιόνι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow sick said:

Το λέτε  ρε παιδιά σα να χιόνιζε κανά 5ωρο κάθε μέρα ξέρω γω. Δλδ κάπου έλεος. Εδώ Χαλάνδρι ἐνα 3ωρο χιονόπτωσης είχαμε και μετά κάθε μέρα κανα 5λεπτο τη μέρα. Αυτό ήταν. Δεν θα διαστρεβλώνετε την πραγματικότητα. ΤΕΛΟΣ. Και δεν αναφέρομαι σε σένα φίλε μου προς θεού

Συγγνώμη από Κυριακή μεσημέρι μέχρι δευτερα μεσημέρι είχες 3 ώρες χιονόπτωσης στο Χαλάνδρι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πορταρια δίνει ακόμη χωρίς έλεος. Εδώ βροχή με 3 βαθμούς.

Το πηλιο  παιζει να ειδε το περισσοτερο χιονι σημερα.....εχουν θαφτει τα παντα απο 300 και πανω ....ειδα βιντεο απο τον δρομο που ενωνει πορταρια μακρινιτσα που ειναι 500-600 μετρα και ειχε καθαρο ενα μετρο...και αυτο πριν 2-3 ωρες φαντασου

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Στα 850 απο το πρωι ειναι καλες οι Τ γιατι εχουμε βροχη;

Σάπιο πάχος γεωδυναμικων Τα 850 είναι σε μεγάλο ύψος. 

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Iluvatar είπε:

Συγγνώμη από Κυριακή μεσημέρι μέχρι δευτερα μεσημέρι είχες 3 ώρες χιονόπτωσης στο Χαλάνδρι?

3 ακριβώς. 5-8 το πρωί της Δευτέρας για την ακρίβεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Το πηλιο σημερα παιζει να ειδε το περισσοτερο χιονι σημερα.....εχουν θαφτει τα παντα απο 300 και πανω ....ειδα βιντεο απο τον δρομο που ενωνει πορταρια μακρινιτσα που ειναι 500-600 μετρα και ειχε καθαρο ενα μετρο...και αυτο πριν 2-3 ωρες φαντασου

Τελικά έγινε και η κακοκαιρία που λέγαμε, τύπου βροχή στο Βολο και θάψιμο στο Πηλιο χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Σάπιο πάχος γεωδυναμικων Τα 850 είναι σε μεγάλο ύψος. 

Εντωμεταξυ πευκακια αλυκες μεχρι πριν λιγο χιονιζε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Τελικά έγινε και η κακοκαιρία που λέγαμε, τύπου βροχή στο Βολο και θάψιμο στο Πηλιο χαχαχα

ολα μαζι....χιονιαρα βολο χωρις χαμηλο...και το πηλιο παλι πηρε αυτο που του αξιζει....Μια φωτο απο πευκακια χθες το μεσημερι καμια ωρα πριν την ληξη της χιονοκαταιγιδας την ωρα που στον βολο δεν μπορουσε να πιασει δρομο σχεδον με τιποτα

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

 

Σαφως η μεγαλυτερη χιονοστρωση απο το 2014  φτανοντας τα 30 εκ στις ευκολες επιφανειες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

 

Φιλε Γιωργο κανεις δεν προσπαθει να σε πεισει για τιποτα.Χαλαρωσε,ενταξει ηταν μουφα η κακοκαιρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα το επομενο, ΚΑΛΑ ΧΙΟΝΟΚΟΥΛΟΥΜΑ !!!!!!!!

Μπορει και αποψε να μπουν νεφικα προς το λεκανοπεδιο, αλλα εχουν χαλασει τα 500αρια και τα 850αρια

4,8 σε πτωση Ζωγραφου, για να δουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε Γιωργο κανεις δεν προσπαθει να σε πεισει για τιποτα.Χαλαρωσε,ενταξει ηταν μουφα η κακοκαιρια.

ΑΝ έμενες Ν.Ηράκλειο να σε δώ που θα την κατέτασες αρχικομάντο σε σχέση με παλαιές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

 

Δεν νομίζω ότι κανείς προσπάθησε να σε πείσει για κάτι. Αντιθέτως, εσύ ήσουν που προσπαθούσες να μας πείσεις ότι το 90% της Αττικής δεν έιχε χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

ΑΝ έμενες Ν.Ηράκλειο να σε δώ που θα την κατέτασες αρχικομάντο σε σχέση με παλαιές

Χρονια ολοκληρα έμενα Ηρακλειο και χαιρομουν με τις πασπαλες που τις σηκωνε το μεσημερι.Ακομα κι εδω που ειμαι μια χαρα χαιρομαι και τις πασπαλες και το εχω αποδειξει πιστευω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλε Γιωργο κανεις δεν προσπαθει να σε πεισει για τιποτα.Χαλαρωσε,ενταξει ηταν μουφα η κακοκαιρια.

Ούτε Κηφισιά δεν είχε ολική που να κρατήσει Γιώργο και το ξέρεις. Ακόμα και Αγ. Στέφανο 25-30 πόντος είχε ανάλογα το σημείο. Πήγα και μέτρησα. Δηλαδή και εκεί χειρότερα από την περυσινή μούφα της Ελπίδας για τα υπερβόρεια με τόσες μέρες χιονόπτωσης. Σε κάθε περίπτωση φανταστική η διάρκεια του κρύου, θύμιστε τον αυτοκράτορα 2022. Τέλοσπάντων τέλος απο εμένα. ) καθένας μιλάει για την περιοχή του και ξέρει καλυτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χρονια ολοκληρα έμενα Ηρακλειο και χαιρομουν με τις πασπαλες που τις σηκωνε το μεσημερι.Ακομα κι εδω που ειμαι μια χαρα χαιρομαι και τις πασπαλες και το εχω αποδειξει πιστευω.

Μα και εγώ χαίρομαι με τις πασπάλες που σήκωσε. Αυτό είναι η συζήτηση? Προφανώς και τον χάρηκα το χιονιά. Λεω όμως ότι περιμέναμε περισσότερα.Απλά αυτό. Δεν είπα οτι δεν χάρηκα με αυτο που είδα. Και πολύ μαλιστα. Καμια νιφάδα δεν είναι δεδομενη. Αθηνα μένουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...