Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xeneize είπε:

Βλέπω στο fb βίντεο πάλι με αδιανόητη στουπα Θήβα πριν λίγο.

Την επόμενη φορά με τέτοιους χάρτες θα κλείσω airbnb εκεί 

 

Αναρωτιέμαι....αυτή η Σφίγγα πώς στο διaolo καθόταν και έλεγε το αίνιγμα της χωρίς να παγώσει με τόσους χιονιαδες ειδικά τότε στην αρχαιότητα; Αμ κι αυτός ο Οιδίπους; Τον φαντάζομαι, με κεκτημένη ταχύτητα πλέον (για τους γνωστούς λόγους) σε κάθε τεράστια στουπα να λέει " ωωωρε μανα μου"!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν νιώθετε ότι θέλετε μια μέρα να κάτσετε με καφεδάκι χαλαρά και να αφιερώσετε «κανα 4ωρο» να διαβάσετε όλες τις σελίδες των αναφορών με την ησυχία σας χωρίς να στε στην τσίτα; Γιατί εγω ναι!

Οδεύουμε προς το τέλος σιγά σιγά ! Φοβερή κακοκαιρία εν τελει για πολλά μέρη! Και αναλογιζόμενοι τον χειμώνα που είχαμε βεβαίως…

Για να δούμε που θα ρίξει το τελευταίο χιονάκι; Θήβα λογικά χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ρίξω και εγώ τις καληνύχτες και ας βάλω τι μας αφήνει η Βαρβάρα ... Μου έχει κάψει όλες τις γλάστρες η ρουφι@ν@ ... Άλλο ένα  πρωί που θα τον πιούμε 

IMG_20230208_233008.thumb.jpg.4ae5d38eadba2c4c6026d953e7ce0956.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ξαστεριά στο Χαλάνδρι και ήλιος όλη μέρα. Μπουκα δεν προξειται να έρθει, θα κοιμηθώ ήρεμος. Ο καθένας έχει διαφορετική αίσθηση για την κακοκαιρία ανάλογα με το τι περίμενε. Για Χαλάνδρι ήταν άθλια. Αλλά τόσες μέρες με κρυο είναι ποίημα. Πάμε για το 3/3 μέσα στο μήνα. Οκ 4/3 αν το θέλετε έτσι!

Κάνε το 7/8 να ρίξουμε και καμιά πενια λέω γω!!!! 

1.3 στο Μενίδι. Να ετοιμάζονται τα ΒΠ για πασπαλισμα μέχρι το πρωί. Όλα τα αυτοκίνητα εδώ έχουν ήδη μια άχνη από πριν. Θυμάμαι Γενάρη του 1999. Τέλος μιας κακοκαιρίας. Ξαστεριά. Δεν υπήρχε καμία πρόβλεψη, ούτε προοπτική για χιόνι. Όλα είχαν τελειώσει. Σηκώνομαι κατά τις 7.30 να πάω στη σχολή για το πρωινό μάθημα. Ούτε σύννεφο. 

Κοιτάζω έξω και είχε 5 πόντους ολική. Είχε ρίξει τη νύχτα από Πάρνηθα με μια μπουκα. Φυσικά το έλιωσε μέχρι να πεις κύμινο, αλλά εμένα με έφτιαξε τρελά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και είναι λίγο χαλαρή τώρα η ώρα κλείνω με κάτι που σατιρίζει λίγο τον ενθουσιασμό μας 😁

 

7agu9p.jpg

Επεξεργάστηκε από xeneize
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, xeneize said:

Μιας και είναι λίγο χαλαρή τώρα η ώρα κλείνω με κάτι που σατιρίζει λίγο τον ενθουσιασμό μας 😁

7agte7.jpg

Η Βαρβάρα αν ηταν κόμικ ΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάπως έτσι γίνονται τα ατυχήματα. Με προσπέρασε σε κατηφόρα με 70-80 χιλιόμετρα. Σταμάτησε 500 μέτρα πιο κάτω να φτιάξουν μια κολώνα. Λίγο πριν είχε ένα πεσμένο κυπαρίσσι στο οδόστρωμα. Πόσο εύκολα θα μπορούσε να γίνει το ατύχημα....

IMG_20230208_141531.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

αυριο ισως δουμε καλο σχετικα χιονι Αττικη και το navgem δινει σχετικα καλο υετο πρωι εως μεσημερι..

Screenshot - 2023-02-08T233846.816.png

Κοιταξες υετο ναυτη ρε αττικαριε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, [weathermaniac] said:

Πλήρης νέφωση στην Λάρισα.. Να δούμε μήπως υπάρξει έστω και αραιή χιονόπτωση...

Γυρισες? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Χιονιάς_Αττική said:

τα παντα πρεπει να βλεπουμε δεν ξερεις καμια φορα.. και το jma σχετικα καλο υετο δινει..

Α ρε γιγαντα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ το 18αρι βγάζει ξημερώματα μέχρι μεσημέρι τον καλύτερο υετό από Δευτέρα πρωί στο Λεκανοπέδιο. Για να δούμε

Και φυσικά πάλι βγάζει ίδιες ώρες συγκλισάρα σε Βόλο- Θήβα, μην ξεχνιόμαστε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα ! 
θερμοκρασια κοντά στο 0 

ολα παγωμένα έξω . 

 Καταγράφουμε μερικη χιονοστρωση για ακόμα μια μέρα (4) και αναμένουμε και μια μπουκα μετά τις 12 για να καταγράψουμε και άλλη μέρα χιονόπτωσης για να δούμε θα μας κάνει την χάρη ;!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γυρισες? 

Ναι, ο σκοπός ήταν να γυρίσω Λάρισα μέχρι την τετάρτη σήμερα δηλαδή καθώς πριν φύγω η συγκλιση μεταφερόταν προς τα εδώ:

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

Αλλά φυσικά όσο περνούσαν τα τρεξίματα η συγκλιση μεταφερόταν όλο και πιο νότια με αποτέλεσμα να μείνουμε απέξω.. Θα ήθελα και εγώ να έχω φαινόμενα καθαρά αιγαίου, αλλά είναι πολύ δύσκολο να έχεις νοτιοανατολικές ισοβαρείς χωρίς χαμηλό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοίταξα λίγο θερμοκρασίες βόρεια χώρα αυτή τη στιγμή. 

Λαγκαδάς -6. Πάει για -10 και απόψε 

Κοζάνη ολικός παγετός με κοντά -7 αυτή την ώρα

Γρεβενά -12 ελάχιστη. 

Δίον -6 σχεδόν η ελάχιστη και +6 η μέγιστη. Τι λες τώρα!!! Τρομερά νούμερα για Αθήνα. Βασικά.... απλησίαστα πλην σπάνιων περιπτώσεων που τα 500 της Αθήνας έχουν χτυπήσει -10 με υετό. Πιο συγκεκριμένα η Πεντέλη 04 και 08. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, menidi είπε:

Κοίταξα λίγο θερμοκρασίες βόρεια χώρα αυτή τη στιγμή. 

Λαγκαδάς -6. Πάει για -10 και απόψε 

Κοζάνη ολικός παγετός με κοντά -7 αυτή την ώρα

Γρεβενά -12 ελάχιστη. 

Δίον -6 σχεδόν η ελάχιστη και +6 η μέγιστη. Τι λες τώρα!!! Τρομερά νούμερα για Αθήνα. Βασικά.... απλησίαστα πλην σπάνιων περιπτώσεων που τα 500 της Αθήνας έχουν χτυπήσει -10 με υετό. Πιο συγκεκριμένα η Πεντέλη 04 και 08. 

 

 

Όταν ξαναέρθει τέτοιος Κόγκας, με το τόσο πυκνό δίκτυο σταθμών που έχουμε σήμερα στην Αττική, θα δούμε τρέλα νούμερα. Άντε, περιμένουμε 😂

1,6 βαθμοί εδώ... Με μια γερή μπούκα πλησιάζουμε το 0.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ναι, ο σκοπός ήταν να γυρίσω Λάρισα μέχρι την τετάρτη σήμερα δηλαδή καθώς πριν φύγω η συγκλιση μεταφερόταν προς τα εδώ:

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

Αλλά φυσικά όσο περνούσαν τα τρεξίματα η συγκλιση μεταφερόταν όλο και πιο νότια με αποτέλεσμα να μείνουμε απέξω.. Θα ήθελα και εγώ να έχω φαινόμενα καθαρά αιγαίου, αλλά είναι πολύ δύσκολο να έχεις νοτιοανατολικές ισοβαρείς χωρίς χαμηλό.

Ετοιμαστείτε οι του LA. 

ΑΠΟΚΛΕΙΟΜΑΣΤΕ 😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, menidi είπε:

Κοίταξα λίγο θερμοκρασίες βόρεια χώρα αυτή τη στιγμή. 

Λαγκαδάς -6. Πάει για -10 και απόψε 

Κοζάνη ολικός παγετός με κοντά -7 αυτή την ώρα

Γρεβενά -12 ελάχιστη. 

Δίον -6 σχεδόν η ελάχιστη και +6 η μέγιστη. Τι λες τώρα!!! Τρομερά νούμερα για Αθήνα. Βασικά.... απλησίαστα πλην σπάνιων περιπτώσεων που τα 500 της Αθήνας έχουν χτυπήσει -10 με υετό. Πιο συγκεκριμένα η Πεντέλη 04 και 08. 

 

 

-10.4 το χωριό μου στο Ανω Βόιο...απόψε θα πέσουν κορμιά...αλλά για την δυτική Μακεδονία.....κάτω από -15 μιλάμε για σκληρό χειμώνα......αυτό που λείπει από την Μηδεία είναι ο ολικός παγετός στην πεδινή Κεντρική Μακεδονία.Η αθήνα το 2004 τα είχε καταφέρει μια χαρά...με ολικό παγετό αν θυμάμαι καλά μία μερα

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι? Ο τύπος είναι κανένας γνωστός κάποιου εδώ μέσα στο φόρουμ που έβαλε στοίχημα μαζί του ότι δεν θα χιονίσει στην Αθήνα, και το στοίχημα ήταν να βγει γυμνός ενώ χιονιζει?🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει συννεφιάσει για τα καλά εδώ σε μας και πέριξ ως Πεντέλη (αλλά και πιο κάτω όπως βλέπω) κι άρχισε να ψιλοχιονίζει....κιφάδες περιφέρονται δλδ.....0οC η θερμοκρασία.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις το αντελήφθην … δούλευα στο γραφείο …και είπα να κοιτάξω έξω … χιονίζει καλά στην Πεντελη … ξανά στρώθηκαν οι δρόμοι …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...