Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βελτίωση των ενσεμπλς.. κρίσιμη μέρα αύριο!!.

Με σίγουρη διάταξη, και τέτοιες ισοθερμες χιονίζει και τα Γιάννενα ο τζιφος...!

00-39-42-gens-31-1-120.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Δυτικο χιονια ιωαννινων ο ψευτηs στιs 132 ωρεs 

Modele GFS - Carte prévisions

Τώρα λέει αλήθεια, έτσι μην τον λέμε ψευυ γιατί όντως δεν θα βγει! Χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βελτίωση των ενσεμπλς.. κρίσιμη μέρα αύριο!!.

Με σίγουρη διάταξη, και τέτοιες ισοθερμες χιονίζει και τα Γιάννενα ο τζιφος...!

00-39-42-gens-31-1-120.png

Αμην Παναγιά μου!!! Μας λυπήθηκε ο Θεός!!!🤣😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερα τα πρωινά, και ο τζιφος έχει το καλό σενάριο, άρα όλοι ξέρουμε τι θα γίνει...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν ο γάλλος έδειχνε το καλό σενάριο καμιά 10αριά μέρες πριν εξαφανίστηκε. Όταν βγάζει το κακό, επιμένει μέχρι να τουμπιάσουν όλα....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Οταν ο γάλλος έδειχνε το καλό σενάριο καμιά 10αριά μέρες πριν εξαφανίστηκε. Όταν βγάζει το κακό, επιμένει μέχρι να τουμπιάσουν όλα....

Mονο βροχες μιχαηλ και να δουμε αν θα βγουν στο τελος και αυτες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα χειρότερος ο γαλλος ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!.

Τζιφος προς Φρανσουά ολαντ. Τετέλεσται άλλη μια δυτική ημιορεινή χιονοκαιρια. Το κρύο πλέον έρχεται μόνιμα με βακο και πότε με άλλον άνεμο τα τελευταία 4 αισχρά χρόνια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Ακόμα χειρότερος ο γαλλος ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!.

Τζιφος προς Φρανσουά ολαντ. Τετέλεσται άλλη μια δυτική ημιορεινή χιονοκαιρια. Το κρύο πλέον έρχεται μόνιμα με βακο και πότε με άλλον άνεμο τα τελευταία 4 αισχρά χρόνια.

Απο βροχες πως παμε μιχαηλ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Delsnow είπε:

Απο βροχες πως παμε μιχαηλ???

Κάτι θα κάνει, αλλά δεν θα μιλάμε για βροχές με διάρκεια

 

Εντωμεταξύ πάλι μόνο στις άπειρες ώρες βλέπουμε ωραίες διατάξεις. Άντε να περάσει ο Απρίλιος που είναι βαρετός μήνας να μπαίνουμε στον Μάιο για πραγματικό καιρικό ενδιαφέρον...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τελευταίο δεκαήμερο ίσως ζήσουμε λίγο από φθινόπωρο όπως αρμόζει άλλωστε στην εποχή μιας και πλέον το φθινόπωρο εμφανίζεται πάντα τέτοια εποχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχες τεταρτη πεμπτη ισως και οι τελευταιες για φετος....

Ελπιζω να  χετε δυναμεις για 9 μηνες τουλαχιστον ακομα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Βροχες τεταρτη πεμπτη ισως και οι τελευταιες για φετος....

Ελπιζω να  χετε δυναμεις για 9 μηνες τουλαχιστον ακομα....

Πλέον οι 9 μήνες που αναφέρεις, είναι αυτοί που μου δίνουν δύναμη για να αντέξω το τρίμηνο της πιο βαρετής εποχής που λέγεται χειμώνας...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πλέον οι 9 μήνες που αναφέρεις, είναι αυτοί που μου δίνουν δύναμη για να αντέξω το τρίμνηνο της πιο βαρετής εποχής που λέγεται χειμώνας...

Σορρυ που σου το λεω φιλε μου θα απογοητευτεις πολυ φετος....

Δεν υπαρχει καιρικο ενδιαφερον..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Σορρυ που σου το λεω φιλε μου θα απογοητευτεις πολυ φετος....

Δεν υπαρχει καιρικο ενδιαφερον..

Μόνο σε καλοκαίρι τύπου 2012 ευελπιστώ να απφύγουμε, και μετά του 2007 και 2019. Αυτά είναι τα καλοκαίρια που θυμάμαι ελάχιστο καιρικό ενδιαφέρον. Αν κάνει και ένα τέτοιο μετά από τόσους άθλιους χειμώνες καλύτερα να το κλείσουμε το φόρουμ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μόνο σε καλοκαίρι τύπου 2012 ευελπιστώ να απφύγουμε, και μετά του 2007 και 2019. Αυτά είναι τα καλοκαίρια που θυμάμαι ελάχιστο καιρικό ενδιαφέρον. Αν κάνει και ένα τέτοιο μετά από τόσους άθλιους χειμώνες καλύτερα να το κλείσουμε το φόρουμ...

Δεν ξερω ρε μιχαηλ τι να πω??βλεπεις δεν μπορει να συννεφιασει...μεχρι και οι βροχες γινονται περασματα με ψιχαλες....

Τι να περιμενεις μια καταιγιδα στο 20μερο???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δεν ξερω ρε μιχαηλ τι να πω??βλεπεις δεν μπορει να συννεφιασει...μεχρι και οι βροχες γινονται περασματα με ψιχαλες....

Τι να περιμενεις μια καταιγιδα στο 20μερο???

Το καλοκαίρι ειδικά για τα Λαμία και πάνω ευτυχώς βγαίνουν εύκολα καταιγίδες, αρκεί να μην έχεις τον αντικυκλώναπάνω σου.. Είναι εύκολο να βγου καταιγίδες το καλοκαίρι, και δεν χρειάζεσαι απαραίτητα οργανωμένη λίμνη. Και εσύ έχεις και ένα υψόμετρο οπότε μια χαρά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το καλοκαίρι ειδικά για τα Λαμία και πάνω ευτυχώς βγαίνουν εύκολα καταιγίδες, αρκεί να μην έχεις τον αντικυκλώναπάνω σου.. Είναι εύκολο να βγου καταιγίδες το καλοκαίρι, και δεν χρειάζεσαι απαραίτητα οργανωμένη λίμνη. Και εσύ έχεις και ένα υψόμετρο οπότε μια χαρά

Δεν μου αρεσουν ρε μιχαηλ ..μου την σπαει γιατι κραταει λιγο και μετα εχεις 30 βαθμους και ...και ευτυχως δεν εχω ασχοληθει ακομα με αυτο γιατι μετα ειναι δεδομενο οτι θα τρελαθω αφου δεν βγαινει τπτ😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Δεν μου αρεσουν ρε μιχαηλ ..μου την σπαει γιατι κραταει λιγο και μετα εχεις 30 βαθμους και ...και ευτυχως δεν εχω ασχοληθει ακομα με αυτο γιατι μετα ειναι δεδομενο οτι θα τρελαθω αφου δεν βγαινει τπτ😅

Άσε έτσι είναι αυτά. Εγώ το μισό καλοκαίρι του 2022, ΌΛΑ ΜΑ ΟΛΑ απεύφευγα την Λάρισα.. ¨ηθελα να τα σπάσω όλα, μετά και από μούφα χειμώνα.. Αλλά ευτυχώς έχουμε τόσες καταιγίδες, που κάποιες θα πέσουν πάνω σου Εμένα που μου αρέσει  ζέστη ειδικά, δεν έχω κάνεναλόγω να μην θέλω να ασχοληθώ.. 

 

ούτε το που θα κινηθεί το χαμηλό, ούτε αν θα φτάνουν οι θερμοκρασίε ούτε τίποτα. 3 απλά πραγματάκια. cape, στριμ και 500αρια αβαθούς λίμνης. Και μετά χαμός... Άσε που και να μην έρθει η καταιγίδα ΄έχεις θέαμα από την δομή του νέφους, η από τα ηλεκτιρκά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσο πιο δύσκολο είναι αυτό..

Σοβαρό χιόνι στην Λάρισα

archives-2001-12-16-18-0.png

 

 

Σοβαρή καταιγίδα στην Λάρισα...

gfs-0-12.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...