Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας "ΙLINA", 2-5/4....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, CATHA said:

ΑΤΤΙΚΗ
Καιρός: Νεφώσεις με τοπικές βροχές και σποραδικές καταιγίδες κατά διαστήματα.
Ανεμοι: Νότιοι νοτιοανατολικοί 4 με 6 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 12 έως 19 βαθμούς Κελσίου.

6-7mm στα ΒΠ με μπόλικη δόση χώματος. Στο καλό σενάριο να βάλουμε καμμιά 10ρια ακόμη έως αύριο το μεσημέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, CATHA είπε:

ΑΤΤΙΚΗ
Καιρός: Νεφώσεις με τοπικές βροχές και σποραδικές καταιγίδες κατά διαστήματα.
Ανεμοι: Νότιοι νοτιοανατολικοί 4 με 6 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 12 έως 19 βαθμούς Κελσίου.

Το εκτακτο το είδες μήπως? Θα βγάζουν 10 διαφορετικές προγνώσεις αυτοί στο τέλος για να πιασουν τη μια....χαχαχαχα.....να μην συμπληρώσω και την απουσία της λέξης χιονόπτωση.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Beach-snow NG said:

Το εκτακτο το είδες μήπως? Θα βγάζουν 10 διαφορετικές προγνώσεις αυτοί στο τέλος για να πιασουν τη μια....χαχαχαχα....γελάνε και οι μαριδες του σαρωνικού.....να μην συμπληρώσω και την απουσία της λέξης χιονόπτωση.....

Το έκτακτο δεν είναι γενική πρόγνωση καιρού αλλά αναφέρεται στα επικίνδυνα φαινόμενα. Ορθα δεν είχε μέσα την Αττική εκτός και εάν τα 5μμ είναι για έκτακτο... στην πρόγνωση της Αττικής δίνουν ξεκάθαρα βροχές από χθές με τοπική (ίσως) καταιγίδα. Δεν έχω πρόβλημα να τους κράζουμε όταν αστοχούν αλλά το καμμία σταγόνα που έγραψες για την ΕΜΥ δεν ισχύει (για Αττική). Για το χιόνι δεν έχω άποψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Το έκτακτο δεν είναι γενική πρόγνωση καιρού αλλά αναφέρεται στα επικίνδυνα φαινόμενα. Ορθα δεν είχε μέσα την Αττική εκτός και εάν τα 5μμ είναι για έκτακτο... στην πρόγνωση της Αττικής δίνουν ξεκάθαρα βροχές από χθές με τοπική (ίσως) καταιγίδα. Δεν έχω πρόβλημα να τους κράζουμε όταν αστοχούν αλλά το καμμία σταγόνα που έγραψες για την ΕΜΥ δεν ισχύει (για Αττική). Για το χιόνι δεν έχω άποψη.

Προσωπικά για μένα και για καθένα που διαβάζει ένα έκτακτο πρεπει να βλεπει τις περιοχές γενικά. Ισως είναι τεχνική αστοχία, αλλά είναι δυστυχώς μέσα στην γενικότερη ένδεια στο χώρο. Ούτε την προηγούμενη κακοκαιρία είχε την λέξη χιονοπτώσεις και χιονισε στα περιχωρα της Θεσσαλονίκης και αλλου, ή πρόσφατα στα ημιπεδινα και πεδινα ουσιαστικά τμήματα της Χίου και τώρα πουθενα η ίδια λέξη. Εγω ειλικρινά που δεν είχα ανοίξει την σελίδα της ΕΜΥ αναλυτικά έχω μείνει στην εικονα ότι δεν θα βρέξει σε περιοχές της ανατ. στερεάς....Και ξέρεις πόσοι ακόμη μου το είπαν αυτό το ίδιο σήμερα;; Αλλά οκ....νάταν τα μοναδικά που δεν πάνε καλά? 

Μελίσσια όλα βρεγμένα και βαριά συννεφιά....10,8-16,5οC σήμερα....αργότερα θα δω το αναλογικό πόσο έγραψε απο υετό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δυνατή βροχή των τελευταίων 4 ωρών είχε σαν αποτέλεσμα τα 72,6χιλ μέχρι τώρα. Έκοψε το τελευταίο τέταρτο(ψιλόβροχο τώρα).Σπάνια χιλιοστά για εδώ μέσα σε λιγότερο από 8ωρες.

Επεξεργάστηκε από xionia polla
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36.6 mm και συνεχίζει καρέκλες στον εύοσμο, Τί κάνει απριλιάτικα. 11,4 βαθμοί και υγρασία 91%

Ανοίγει σιγά σιγά και πάμε για λήξη μάλλον στα 38.1μμ βροχής. 997,7mb έφτασε η χαμηλότερη πίεση.

Επεξεργάστηκε από mademjim
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μετωπο αν και εξασθενει εφτασε στον νομο Καβαλας..Καταιγιδες τωρα στην πολη και περιξ..

3lykgt1.php.jpg

plcam2.php.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το μετωπο αν και εξασθενει εφτασε στον νομο Καβαλας..Καταιγιδες τωρα στην πολη και περιξ..

3lykgt1.php.jpg

plcam2.php.jpg

Μάλλον ενισχύεται Σάκη, δες blitzortung

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

'Aδειασα το αναλογικό....7,2mm εδώ στην Μελισσιώτικη γειτονιά μου....Πολύ καλά!!

11,4οC τώρα η Τ με νοτιά και αίσθηση θερμοκρασίας 2,5οc κάτω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11mm εχουν πεσει στο Κρυονέρι απο χθες .Λογικά γυρω στα 4 χθες και 7 σημερα.Το πάλεψε αλλα δεν έβγαλε ραγδαιότητα .

16mm συνολικά στο χωριό ,με τις ριπες να φτάνουν τα 70km/h την ωρα της μπούκας.

Χίος , Λέσβος αλλά και Δυτικά ( Λευκάδα ,Αμφιλοχία )  λογικά θα  εχουν έντονα φαινόμενα τις επόμενες ωρες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...