Jump to content
sakis13

Αναφορες Ιουνιου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 βαθμοί χωρίς ίχνος υγρασίας ...άλλη μια υπέροχη μέρα έφυγε ...όλο και πιο κοντά στο να τελειώσει η σιχαμενη εποχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας καταπληκτικος Ιουνιος φτανει στο τελος του σε συνεχεια του καλυτερου Μαιου των τελευταιων 15 ετων μαζι με 2011 και εναν εκ των 3-4 καλυτερων απριλιων...επικο διαστημα που αξιζει να θυμασαι

Γερακα μολις 28,3 μεγιστη και τωρα 23,4 βαθμοι στον σταθμο μου με 58% υγρασια και ο μηνας τελειωνει με 28,5 μεση μεγιστη (3η χαμηλοτερη 15ετιας σε ισοβαθμια με Ιουνιο 2011 πισω μονο απο 2015,2020) και 20,1 μεση ελαχιστη, με 35,2mm υετου!!

Παμε να υποδεχθουμε τον Ιουλιο σε 2 λεπτα, μακαρι να χει συγκινησεις οπως οι προηγουμενοι μηνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε καταλαβα ποτε περασε ο Ιουνιος ζητημα 10 μερες να ειχε πραγματικη καλοκαιρινη ζεστη

Αλλη μια δροσερη βραδια αποψε 20 βαθμοi τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικη ημερα παιδια σημερα.κ ριχνει αυλαια ενας τρομερος Ιουνιος σε συνεχεια του πανεμορφου καιρικα τελευταιου 5μηνου που ζουμε...

Την πιο δροσερη ημερα μας φυλαξε για την Παρασκευη πολυ δουλεια αλλα κ χαμογελα οταν η ελαχιστη εφθασε 21.8 παρακαλω κ ειχαμε πραγματικα ενα καπως υποφερτο πρωινο η δε μεγιστη μολις 28.8 κ ουτε υποψια ζεστης το μεσημερι με.βοριαδακι πανεμορφο...

23 νταν στην αλλαγη της ημερας με αερακι μπαινουμε.στην καρδια του Κτηνους κ πραγματικα ταυτοχρονα αρχιζει η αντιστροφη μετρηση....60 μερες μεινανε κ μετα το 15Αυγουστο η μερα μικραινει αποτομα κ πολυ....ΟΥΣΤ ΒΡΩΜΟΕΠΟΧΗ

Μεγιστη Ιουνιου κ ετους ολοκληρου 32.6 νομιζω μπορει να ειναι κ ρεκορ δεν κοιταξα οταν αλλες εποχες αυτη ηταν η τυπικη μεγιστη 5 Μαιου κ αρχιζαμε.τα μπανια...

3-4 μερες με.ζεστη η δυσφορια, 30 μμ (πολλα προαστεια κ 50-70-80 αναλογα με το ποσο ευνοηθηκαν στις τοπικοτητες και με 9 η 10 μερες φαινομενων παρακαλω....

Ουτε δευτερολεπτο αιρκο, ουτε ενα θαλασσινο μπανιο κ απο εναν αρχιγκρινιαρη με τη ζεστη με Εσκιμωικο DNA που μετα τους 25-26 αρχιζει πονοκεφαλος κ θολουρα ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΓΚΑ ΙΟΥΝΙΕ μακαρι να παει ετσι ολο το καλοκαιρι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η 1η φορά στη ζωή μου από το 1998 εδώ στην Αθήνα, που μπαίνει ο Ιούλιος και δεν έχω ανοίξει ούτε δευτερόλεπτο το κλιματιστικό....Καλό μήνα σε όλους, ο Αλωνάρης στα ίδια επίπεδα δείχνει!!! 21,6οC τώρα στα Ανω Μελίσσια και 22,3οC εδώ....

Πρόσκαιρη ζεστούλα επιπέδου 35οC την ερχόμενη Κυριακή, αλλά από το απόγευμα-βράδυ της ίδιας ημέρας κι ως το πρωί της Δευτέρας, άμεση πτώση της θερμοκρασίας στα κανονικά και λίγο κάτω των μέσων όρων, με πιθανότητα παροδικής βροχούλας ή μπόρας....Στον ίδιο ρυθμό η συνέχεια, με νορμάλ θερμοκρασίες, κάποιες εξασθενημένες αστάθειες ως τα μέσα του μήνα, όπου δεν αποκλείεται να έχουμε ένα 1ο κύμα ζέστης στο φετινό ήπιο καλοκαίρι, το οποίο θα δούμε πως θα συμπεριφερθεί!!!

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης και κείμενο

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης, σύννεφο και κείμενο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

22.3 ελάχιστη στην ταράτσα μου 

Μόλις 28.3 μέγιστη νωρίτερα με 35αρες ριπές ΒΔ μια μέρα πριν μπει ο Ιούλιος 

Το φετινό είναι απλά έπος....μπαίνει ο Ιούλιος με μέγιστη έτους 31.9 και ελάχιστες μέρες πάνω από 30 με πολλά νερά συννεφιές και δροσιες .....ούτε τζιτζίκι δεν έχω ακούσει ακόμα .

Καλάβρυτα 10.8 ελάχιστη και 27.3 τώρα 

Ποταμός Κέρκυρας 16.1 ελάχιστη και τώρα 31.1 με αίσθηση 34....ακόμα και εκεί μόλις 2 μέρες με αίσθηση πάνω από 40 βαθμούς όταν αυτό είναι σχεδόν κανόνας για όλο το μεγαλύτερο μέρος του καλοκαιριού 

Ε καλά ακόμα Ιούνιος είναι (μάλλον Ιούλιος εδώ και 45'). Ο κανόνας περί καύσωνα ισχύει για τέλη Ιουνίου, Ιούλιο κι Αύγουστο κυρίως. Ιούνιο 1-20 αρκετές χρονιές είχε καταιγίδες, βροχές, μπόρες και δροσιές για να μην πω τις περισσότερες. Έχει υπάρξει χρόνια που ο Ιούνιος μπήκε με βροχές διάρκειας, βαρομετρικό από Ιταλία και Ιόνιο μεριά, 20αρια μέγιστες Τ, καταιγίδες, ψυχρό αέρα και πλημμύρες (πρέπει να ήταν το 2021). Συμφωνώ ότι το φετινό έπος δεν υπάρχει όταν άλλες χρονιές τα σερί 35αρια αρχίζανε ακόμα κι από Μάιο (πχ 2013 βέβαια το καλοκαίρι εκείνο ήταν ήπιο).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας υπεροχος Ιουνιος για την περιοχη μου μολις τελειωσε με 146μμ απτα οποια σχεδον ολα πεσανε απο την καταιγιδα εκεινη την βραδια 

Ο μηνας στην Ολυνθο εκλεισε με 201μμ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ατενίζοντας την θάλασσα του Αγιόκαμπου σκέφτομαι πώς μπορεί αραγε και φέτος να μας αποφεύγουν οι αυλωνες του ερχόμενου Χειμώνα.. 😉

IMG_20230701_132038.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...