Jump to content
Winterlove

Ανάλυση χαρτών Ιουνίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

Μακάρι 40αρια σερί για ξεπετσιάσματα!!!

με τον σκατίκαιρα που έχει κλείσει τον κόσμο μέσα!!!

Ετσι,να αλλάξετε και δερμα ερπετά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

Μακάρι 40αρια σερί για ξεπετσιάσματα!!!

με τον σκατίκαιρα που έχει κλείσει τον κόσμο μέσα!!!

Ενώ τα 40αρια ειναι κατάλληλος καιρός για να κυκλοφορεί ο κόσμος έξω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Ενώ τα 40αρια ειναι κατάλληλος καιρός για να κυκλοφορεί ο κόσμος έξω

Όχι ρε φίλε δεν είναι!!!

αλλοι εύχονται να πάει έτσι ο καιρός μέχρι Σεπτέμβρη!!!

ε και εγώ εύχομαι 4 εποχές και όχι αυτό το σίχαμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Canadathens13 είπε:

Αλλάξτε χώρα!!!Ελληνικο καλοκαιράκι 

ξακουστο παγκοσμίως!!!

Μακάρι να μπορουσα.Αφου δεν μπορώ λοιπον,εύχομαι να ροκανιζεται οσο γίνεται το αναποφευκτο,παγκοσμίως ξακουστό,σίχαμα.Ιδανικο δε,θα ήταν, αλλεπαλληλες εκρηξεις ηφαιστειων και εξαφάνιση της βρωμοεποχής.Τα φιλιά μου,καλα μπάνια.🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακάρι να μπορουσα.Αφου δεν μπορώ λοιπον,εύχομαι να ροκανιζεται οσο γίνεται το αναποφευκτο,παγκοσμίως ξακουστό,σίχαμα.Ιδανικο δε,θα ήταν, αλλεπαλληλες εκρηξεις ηφαιστειων και εξαφάνιση της βρωμοεποχής.Τα φιλιά μου,καλα μπάνια.🤣

5 ταξι θα γεμίζατε αν φευγάτε πάντως!!!

τα φιλια μου επίσης και υπομονή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν θα πω απλά την γνώμη μου. Ούτε τα 40αρια είναι φυσιολογικά ούτε τα 20αρια Ιούνιο μήνα. Θέλουμε 30αρια, ήλιο και μπανάκια. 

Με την λογική αυτή, γουστάρω να ροκανιζεται ο Χειμώνας όσο δεν πάει (μη καίμε τσάμπα πετρέλαια) και να κάνει μια δυνατή χιονοκαιρία. Δεν είναι φυσιολογικό να κάνει συνέχεια κρύο και χιόνια τον χειμώνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Λοιπόν θα πω απλά την γνώμη μου. Ούτε τα 40αρια είναι φυσιολογικά ούτε τα 20αρια Ιούνιο μήνα. Θέλουμε 30αρια, ήλιο και μπανάκια. 

Με την λογική αυτή, γουστάρω να ροκανιζεται ο Χειμώνας όσο δεν πάει (μη καίμε τσάμπα πετρέλαια) και να κάνει μια δυνατή χιονοκαιρία. Δεν είναι φυσιολογικό να κάνει συνέχεια κρύο και χιόνια τον χειμώνα. 

Όχι ρε δεν φυσιολογικό ενώ τώρα είναι 

τι δεν καταλαβαίνεις;;;

Δεν μας νοιάζουν οι αγροτες τώρα και τα ποσά προϊόντα έχουν καεί 

μας νοιάζει μόνο τον Μαρτη να μην κανει χιόνια

το καλοκαιρι θελουμε φθινόπωρο γιατί έτσι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνουμε μερικοί περί τι ευκαιρία πρόκειται για τα κεντροβόρεια τις ερχόμενες μέρες.! Σε ότι έχω ιερό, δεν έχω ξαναδει τέτοιες τιμές cape τόσο γενικευμένες από ευρωπαίο!!!! Και με φαινόμενα! Αν βγουν θα μιλάμε για ιστορικές καταστασεις

image.png.ea65d8a96adb7ce76c447626f4f73dde.pngimage.png.7d54657e0b8b7ecb58dbd4e487a60421.pngecmwfgr-2-192.png?0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακαλάω να τουμπιάσει το τζεμ.. Δεν πρέπει να χαθεί. Αν θέλω τον δυτικό χιονά 1 φορά αυτό που εμφανίζεται πιθανώς το Σάββατο το θέλω 5!

 

Αρνητικό ραν από τζίφο...

 

εξουδετέρωση της Πέμπτης.. Από 1500 αρια cape ούτε 500....

 

Σε σχέση με τα πρωινα, αικον, γαλλικό, ούκμο, τζεμ, καλύτερα, τζίφος χειρότερος, αλλά αν μιλάμε για επιθυμητά αποτελέσματα αυτό το έχει το αικον, και καά πάσα πιθανότητα το γαλλλικό

 

 

Παρά τα παρατράγουσα, ο τζίφος θα βγάλει μάλλον τρελό σενάριο για Σάββατομ που ίσως είναι η μέρα που ΑΝ πάνε όλα κατ [δικιά μου] ευχή, θα κοντραριστούμε με 10-7-2019

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως ανεβαινει πολύ η θερμοκρασια από τρίτη ίσως να πιάσουμε και 36 βαθμούς στα χαμηλα

Και μάλιστα με την μέγιστη ετήσια ηλιακή ακτινοβολία θα ζεματάει ο άτιμος 

Επεξεργάστηκε από θωμας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνουμε μερικοί περί τι ευκαιρία πρόκειται για τα κεντροβόρεια τις ερχόμενες μέρες.! Σε ότι έχω ιερό, δεν έχω ξαναδει τέτοιες τιμές cape τόσο γενικευμένες από ευρωπαίο!!!! Και με φαινόμενα! Αν βγουν θα μιλάμε για ιστορικές καταστασειςecmwfgr-2-192.png?0

ακριβώς πάνω από Ημαθία αυτό το πορτοκαλί τι θα έδινε ;χαλάζι μόνο; Αν πετούσε η αντιχαλαζικη δεν θα το γλιτωναμε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanossnow είπε:

ακριβώς πάνω από Ημαθία αυτό το πορτοκαλί τι θα έδινε ;χαλάζι μόνο; Αν πετούσε η αντιχαλαζικη δεν θα το γλιτωναμε;

Όχι μόνο χαλαζι, προφανώς θα είχε νερό. Απλά το χαλάζι θα έφτανε 10 cm σε διάμετρο.. τουλάχιστον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμείς δεν ξέρω αν θα έχουμε Cape η Ήπειρος όμως δεν χάνει το cape. για φαινόμενα όμως έχουμε πάρα πολύ δρόμο. Σε κάθε περίπτωση το διάγραμμα της Ηπείρου στο Cape είναι αποκάλυψη.

graphe5_1000___20.9433962264_39.6356275304_.gif

 

 

άν κάτω τα 12αρια, καμία προγνωσιμότητα,.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει ακόμα κάτι επικά σεναριακια και ο τζίφος και ο παιος για Αττική για αύριο νωρίς, μικρό καλάθι πάντα βέβαια αφού η προβλεψιμότητα δεν είναι και πολύ καλή!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

ακριβώς πάνω από Ημαθία αυτό το πορτοκαλί τι θα έδινε ;χαλάζι μόνο; Αν πετούσε η αντιχαλαζικη δεν θα το γλιτωναμε;

Με αυτό το τέρας που φαίνεται φίλε μου,το αεροπλανάκι θα έπεφτε μαζί με τα χαλάζι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλήρης καταστροφή από ευρωπαικό, για όλες τις ημέρες αστάθειας εδώ.. Ούτε 500αρι πλέον.. Το μόνο καλό είναι ότι αλλάζι υπερβολικά εύκολα αυτό.. Ας ελπίσουμε να μην πάει τέτοια ευκαιρία χαμένη.. Εμφανίζεται μια φορά μόνο κάθε καλοκαίρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια μερα στοιχημα η αυριανη για την Αττικη...Σχεδον ολα τα μοντελα ταζουν αξιολογο νερο σχεδον σε ολο τον νομο..Εαν μιλαγαμε για καιρο βορειου ρευματος οπως τον χειμωνα,θα σας ελεγα οτι δεν θα ριξει ουτε 1 χιλιοστο στην Αθηνα..Εδω ομως εχουμε να κανουμε με μια σπανια συγκλιση που αν βγει οπως τη δειχνουν τα μοντελα η Αττικη μπορει να δει πολυ νερο..

Προσωπικα δεν ειμαι αισιοδοξος αλλα πονταρω και στη στατιστικη..Πριν το τελειωμα των ασταθειων,η Αττικη ειχε μια δυνατη μερα στο 90..Και αυριο παιζουμε τις καθυστερησεις...

Ευβοια,Σποραδες,Μαγνησια,Στερεα σε επιφυλακη και κυριως η Ευβοια..Θελει προσοχη...Απο νωρις τα μεσανυχτα θα εχουμε εικονα...Μακαρι να βρεξει αξιολογα αλλα χωρις ακροτητες που ισως τοπικα να υπαρξουν...Και τη βροχομανα Χαλκιδικη δεν την υποτιμω..Καθε αλλο..Αλλα δυσκολα θα εχουμε αναλογο βραδυ και σημερα στον νομο της βορειας χωρας...Τελος και οι βορειες κυριως Κυκλαδες φλερταρουν με καλο νερο..Ολα θα εξαρτηθουν ποσο μεσα στο Αιγαιο η οχι θα βγει η συγκλιση..

Απλα βγες...Καλο βραδυ και ελπιζω να με ξυπνησει βροχη με κεραυνιδια...🙏Οπως και να χει τετοιες εικονες πλεον δεν βλεπουμε ουτε το κανονικο Φθινοπωρο...Μενει απλα να γινει πραξη...Ετσι για να πουμε και το τραγουδακι...Σημερα ειναι Κυριακη...😜

354463902_6229757250425717_2643894440105759232_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

5 ταξι θα γεμίζατε αν φευγάτε πάντως!!!

τα φιλια μου επίσης και υπομονή!!!

Έχεις γίνει πιο γραφικός και από γραφικός και χαλάς ένα thread που αφορά ανάλυση χαρτών και μόνο.

Μπορείς κάλιστα  να δημιουργήσεις ένα thread όπου θα δίνεις ευχες σε αυτούς που δεν συμβαδίζουν με τις επιθυμίες σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, cptbill είπε:

Έχεις γίνει πιο γραφικός και από γραφικός και χαλάς ένα thread που αφορά ανάλυση χαρτών και μόνο.

Μπορείς κάλιστα  να δημιουργήσεις ένα thread όπου θα δίνεις ευχες σε αυτούς που δεν συμβαδίζουν με τις επιθυμίες σου.

Έμεινες με τους χάρτες στο χέρι!!!καταλαβαινω,υπομονή μετά την λαίλαπα τώρα!!!απο εσένα συμβουλές δεν δέχομαι 

εσυ κατάλαβες ότι δε θα φάμε καρπούζια ενώ εγώ εννοούσα πόσο λάθος έχει πάει η παραγωγή σε αμέτρητα προϊόντα!!!

καλό βράδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος κλασικός κωλοτουμπας από 24 στα 850 στις 22/6 ακολούθησε σαν πιστό σκυλί Ευρωπαίο και πλέον έχει εκείνη την μέρα 16-17αρι!!! Τελικά ούτε μια μερα πάνω από 20 στα 850, ζέστη αλλά όχι κάτι ακραίο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Έμεινες με τους χάρτες στο χέρι!!!καταλαβαινω,υπομονή μετά την λαίλαπα τώρα!!!απο εσένα συμβουλές δεν δέχομαι 

εσυ κατάλαβες ότι δε θα φάμε καρπούζια ενώ εγώ εννοούσα πόσο λάθος έχει πάει η παραγωγή σε αμέτρητα προϊόντα!!!

καλό βράδυ 

Ησύχασε βρε χαχαχα...Εσύ ας το κι αλλιως ξερεις θα μπεις το χειμώνα το Φλεβάρη με εικόνες λευκές απο το Μαρούσι και γω θα σου δείχνω τα γρεβενα ηλιο 🤣🤣🤣🤣🤣

Α ξεχασα και τον μιχαηλ να παρακαλάει να έρθει το καλοκαίρι 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπαρχουν και πολλα πολλα να πεις για τη σημερινη μερα. Πονταραμε και ελπιζαμε στο οτι οι πυρηνες που θα δημιουργουνταν,καποιοι θα στοχευαν και το λεκανοπεδιο. Ομως ειμασταν ατυχοι για μερικα χιλιομετρα και αντι για ραγδαιοτητες που ηταν ελαχιστες μεσα στο λεκανοπεδιο,μειναμε με τις ποτιστικες βροχες αλλοι επι πολλες,και αλλοι για λιγες ωρες η λεπτα.

Οταν μιλαμε για ασταθεια ποτε κανεις απο πριν δεν πρεπει να υπογραφει κανενα ''συμβολαιο'' με τον υετο,και να μην εχει ευαγγελιο τον οποιον χαρτη απο οποιοηποτε μοντελο και αν προερχεται αυτος. 30-40mm επεσαν σε περιοχες κοντα στη Παρνηθα,σε Ανατολικη Αττικη,και πολυ πιθανων μεσα στο Σαρωνικο το απογευμα. Σιγουρα δεν επεσαν σε περιοχες των κεντρονοτιων προαστιων μας οπως αποτυπωνε ο χθεσινος χαρτης που αναρτηθηκε εδω. Οπως καμια προβλεψη δεν ειχε γινει για τα 20τοσα χιλιοστα βροχης και τις προαλλες στην Καλλιθεα. 

Οπως δε ξερουμε απο πριν που ακριβως θα δημιουργηθει η φυσαλιδα,απο το βρασμο του νερου μεσα σε μια κατσαρολα,ετσι δε μπορουμε να προβλεψουμε με ακριβεια λιγων εκατονταδων μετρων η μερικων χιλιομετρων που θα δημιουργηθει καποιος πυρηνας και που θα πεσει το πιο πολυ νερο.   Ξερουμε στο περιπου,και ελπιζουμε να μας ευνοησουν οι συνθηκες που θα δημιουργηθουν στο nowcast. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Canadathens13 είπε:

Έμεινες με τους χάρτες στο χέρι!!!καταλαβαινω,υπομονή μετά την λαίλαπα τώρα!!!απο εσένα συμβουλές δεν δέχομαι 

εσυ κατάλαβες ότι δε θα φάμε καρπούζια ενώ εγώ εννοούσα πόσο λάθος έχει πάει η παραγωγή σε αμέτρητα προϊόντα!!!

καλό βράδυ 

Σταματα ρε γκρινιαρη την γκρινια

Το μακρυ ελληνικο καλοκαιρι τωρα ξεκιναει δυστυχως

Θα εχεις καιρο ξανα για καψιμο και θα παρακαλας τον χειμωνα να γυρισει γρηγορα πισω🤣

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευρωπαίος δυστυχώς έριξε τις θεμροκρασίες, και μόλις το αικον πήγε σε αυτόν. Αν χαθεί αυτό, για να έχουμε 2-3 βαθμούς πιο κάτω μέεγιστες θα χάσουμε ιστορική ευκαιρία για καταιγίδες βγαλμένες από το tornado alley των ΗΠΑ.. Τα χάπια μου....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...