Jump to content
Winterlove

Ανάλυση χαρτών Ιουνίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Δε με θέλει φέτος... Θέλω να, ανέβω Γιάννενα, για ποτό ένα Σαββατοκαι δεν αφήνει ο καιρός. Ελεος!! 

Και εγώ θεωρητικά με ένα παιδί που έχω συννενοηθεί να πηγαίνουμε τα Σάββατα για μεγάλες ποδηλατοβόλτες έχουμε το ίδιο θέμα! Είναι η μόνη μέρα που μπορεί ο άνθρωπος, αλλά κάθε Σάββατο βρέχει! Το προηγούμενο ήταν περισσότερο φθινοπωρινό βέβαια, και σίγουρα θα το αντάλασσσα με ποδήλατο. Σήμεερα όμως δεν έχω πρόβλημα γιατί λατρεύουμε τα μπουρίνια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε σχεση με τα σημερινα ψιλοΑΓΡΙΑ 33-34αρια εδω περα στις πλαγιες του Υμηττου, για αυριο και επι 3ημερο μας δινει μια πτωσουλα 1-4 βαθμων, εως 29-30 οι μεγιστες με ψηγματα ασταθειο-υετου και αυριο μεσημεροαπογευμα αλλα και Δευτερα (ο Τζιφος)...

Για να δουμε ρε παιδια, μακαρι, γιατι δεν παλευεται απο τωρα τοση ζεστη, επεσε ξαφνικα και αποτομα, ενω οι οργανισμοι μας δεν ηταν συνηθισμενοι, και προσωπικα, εχω ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ και κατα-στεναχωρηθει....σαν Σεισμος ηρθε η Βρωμοεποχη και μας κατσικωθηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, isnow είπε:

Για εσωτερικό θεσσαλίας αυριο προβλέπονται άγρια σκηνικά..ετσι δειχνει ο τζιφος τουλαχιστον

Ναι. Σήμερα είχαμε μεγάλη θερμοβαθμίδα, αλλά όπως φαίνεται υπήρχε κάποιο cap που εμπόδισε την δημιουργία περισσότερων καταιγίδων. Αύριο όμως θα βρισκόμαστε υπό την επιρροή οργανωμένης ψυχρής λίμνης, που μαςζί με το cape θα κάνουν την πιο ενδιαφέρουσασ μέρα αστάθειας για φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια τυπική καταιγιδομέρα βουνών ήταν σήμερα. Εγώ να πω την αλήθεια περίμενα περισσότερα με μωβ CAPE (supercells, shelf clouds, χιλιάδες κεραυνούς, κτλ). Να δούμε αύριο που δείχνει πιο οργανωμένο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Μιχαήλ να φανταστώ αύριο Αγιόκαμπο θα πλατσουριζουμε στη βροχή; Δευτέρα πιο καλά;

Είναι αρκετά πιθανό να βγει καταιγίδα κατά το μεσημέρι. Τώρα τις πρωινές ώρες ίσως υπάρξει αστάθεια μέσα στην θάλασσα, αλλά δεν θα μπει στον Αγιόκαμπο θεωρώ [αν υπάρξει]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα μπράβο στον Μιχαήλ για την πρόβλεψη, όντως μεχρι τώρα ήλιος και δεν διαφαίνεται συννεφιά εδω Αγιόκαμπο! Λογικά οι Λαρισαιοι φοβήθηκαν επειδή έβρεξε Λάρισα το βράδυ λίγο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, apos είπε:

Αυτό το τρίωρο είναι το 1700-2000 ή 2000-2300. Και αναφέρεται σε ώρα Γαλλίας ή Ελλάδας; 

Σε ώρα Γαλλίας, δηλαδή 18.00-21.00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω καμία όρεξη να σχολιάσω χάρτες. Ένας κακος- μέτριος Ιούνιος φεύγει σιγά σιγά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω καμία όρεξη να σχολιάσω χάρτες. Ένας κακος- μέτριος Ιούνιος φεύγει σιγά σιγά..

Τι να σχολιάσεις δεν είδες τι πάθαμε...το χειρότερο διήμερο εφιαλτικό ήταν....χειρότερο και από το να περίμεναμε  Χίονι και να μην ερχόταν,   αυτό το χουμε συνηθίσει δεν έρχεται έτσι κι αλλιώς 🤣🤣 αλλά από τις καταιγίδες δε το περίμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον τις επόμενες ημέρες φαίνεται ότι θα υπάρχουν κάποια συννεφάκια το μεσημέρι, άρα μπορούν να κρύψουν τον ήλιο και να πέσει πρόσκαιρα η θερμοκρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω καμία όρεξη να σχολιάσω χάρτες. Ένας κακος- μέτριος Ιούνιος φεύγει σιγά σιγά..

Συμφωνω απ την αντίθετη όμως!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα απολύτως η προοπτική.. Το καλοκαίρι δεν πάει ΚΑΘΟΛΟΥ καλά. Καιρικό ενδιαφέρον, πολύ περιορισμένο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Τίποτα απολύτως η προοπτική.. Το καλοκαίρι δεν πάει ΚΑΘΟΛΟΥ καλά. Καιρικό ενδιαφέρον, πολύ περιορισμένο...

Καλοκαίρι είναι. Το λέει και η λέξη. Και ειδικά στην Ελλάδα είναι το κλασικό μακρύ καυτό καλοκαίρι. Πάλι καλά να λέμε που τουλάχιστον τον πρώτο μήνα την βγάλαμε χωρίς υψηλές θερμοκρασίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Καλοκαίρι είναι. Το λέει και η λέξη. Και ειδικά στην Ελλάδα είναι το κλασικό μακρύ καυτό καλοκαίρι. Πάλι καλά να λέμε που τουλάχιστον τον πρώτο μήνα την βγάλαμε χωρίς υψηλές θερμοκρασίες 

Δεν είμαστε Κυκλάδες όμως  και να ξέρεις ότι είτε θα έχει ήλιο, είτε.. ήλιο με αέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν είμαστε Κυκλάδες όμως  και να ξέρεις ότι είτε θα έχει ήλιο, είτε.. ήλιο με αέρα.

Θα συμφωνήσω ότι δεν είμαστε Κυκλάδες,  οι Κυκλάδες Χίονιζονται το χειμώνα 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έρχεται θερμό 1ο δεκαήμερο Ιουλίου μας λένε τα μοντέλα.. Οπλιστείτε με υπομονή.. Ιδίως οι ανατολικοί γιατί θα επικρατεί δυτικός λιβας εκείνο το διάστημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...