Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 16-18/6....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωταθλητρια η Μανδρα λοιπον...Γενικα τα δυτικα πηγαν καλα σε τοπικο επιπεδο...Επισης καλο νερο εριξε προς τα βορεια κυριως περιξ του Υμηττου..Ωραιο μπασιμο παντως...

Καλλιθεα 3.8mm..Αυριο λογικα θα ειναι μια αρκετα δυνατη μερα..Ελπιζω να βρεξει και στα υπερβορεια του νομου...Το νερο στα δαση μας,οσα εχουμε ακομα ειναι τετοια εποχη,οπως ειναι για μας η αναπνοη μας...

Νικαια πριν λιγο..

346853660_10211067479359621_4246814339785727129_n.jpg

Το λεκανοπεδιο απο την Πεντελη την ωρα της καταιγιδας!!

Screenshot 2023-06-16 at 7.20.43 PM (2) copy.png

Πεντελη πριν λιγο.Πριν μια ωρα βασικα.

354216945_10159504423143085_9144516957233340040_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΟΛΕΜΙΚΗ καταιγιδα στ Μεσογεια Σπατα Παλληνη κ προς Κορωπι πριν κανα μισαωρο....βλεπω 4 μμ 6 μμ 8 μμ αλλα τοπικα.σιγουρα περισσοτερα με κεραυνιδια κλπ...

Τωρα ανοιγει σιγα σιγα....οαση δροσιας ρε τι καλοκαιρι ζουμε φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καταιγιδα της Μανδρας απο την Ελευσινα.Απο τον Πανο Μπ.

347245407_838037571350715_6801222621564283941_n.jpg

Πετρουπολη..Μια απο τις περιοχες που πηγε καλα...Εαν δεν απατομαι και το Ιλιον εγραψε 12mm οπως εγραψε ο φιλος Αντωνης.

352198156_10231580384556697_6606662312734972368_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aνω Βόιο.....45 mm σήμερα από συνεχή ποτιστική βροχή χωρίς καθόλου ηλεκτρικά και θα συνεχίσει όλο το βράδυ....σύνολο εβδομάδας....101 mm ...και μέση μέγιστη 18 βαθμούς...απόλαυση.....σόμπα..το βράδυ αλλά για την υγρασία..καθώς η τ δεν πέφτει κάτω από τους 13 βαθμούς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μούφα και για εδώ η φάση, μέχρι στιγμής διότι έχουμε και το αυριανό. Η Καρδίτσα ευνοήθηκε καλά απ αυτή την διαταραχή, σήμερα έβρεχε σχεδόν όλη μέρα. Από βδομάδα φαίνεται να περιορίζεται στα ορεινά η όποια αστάθεια, στον κάμπο κλασσικά θα υποφέρουμε. Ποτέ μη λες ποτέ βέβαια στα ηπειρωτικά, όλο και κάτι θα προκύψει απ το πουθενά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι τρελές τοπικότητες στην Αττική.... αλλά έπεσε και αρκετό νερό κατά τόπους..... μακάρι αύριο όλα τα παιδιά καί γερονταρες τού φόρουμ να δούμε καλά νερά χωρίς ακρότητες...οι καυσονακηδες υπομονή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω τι έκανε αλλού. Πάντως Νέα Ιωνία που ήμουν στη δουλειά έριξε πολύ καλό νερό και πολλούς κεραυνούς. Μενίδι έριξε πολύ καλό νερό εδώ πάνω σε μένα (το είδα τώρα που ήρθα στα πολλά νερά στο δρόμο αλλά μου το είπαν και οι δικοί μου). Νομίζω όμως ότι όσο πιο νότια στο Μενίδι, τόσο καλύτερα σήμερα. Δεν ξέρω τι έκανε Πάρνηθα. Ελπίζω να μην ισχύουν τα νούμερα που είδα στο σταθμό στα 1200μ όπου δεν έριξε σχεδόν τίποτα. Την ώρα της καταιγίδας ήμουν στο γραφείο στη νέα Ιωνία και δεν είχα οπτική επαφή με Μενίδι - Πάρνηθα.

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαγκες τι να λεμε τωρα 3 ΜΗΝΕΣ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ παρακαλουσαμε.για τετοια φαση κ δεν ερχοταν....ε ηρθε τελη Ιουνιου δεν πειραζει....

Απιθανη δροσια μετα.τη βροχη 20αρια ηδη απλα.με.λιγο τσιμπημενη την.υγρασια λογικο...

Εριξε νερακι τοπικα κ πανω απο 10 μμ εντος λεκανοπεδιου καλα εκτος κ Μεσογεια παραπανω τοπικα.κ Μανδρα κοντα 40 μμ τελεια...

Σε.μια ημερα που δεν την πολυ-υπολογιζαμε....

Παμε για το χαμο.ΣΚ !!!! Δωστα ολα Κουλα! 50-60αρες παντου με 24ωρα φαινομενα γινεται??? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απολαύστε το ΣΚ που έρχεται γιατί από Δευτέρα  ξεκινάει το μακρύ ελληνικό καλοκαίρι .....πάντως φάγαμε μεγάλο μέρος από το τέρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην τρελοπαρέα ..... 18,4 mm έγραψε ο σταθμός του Ευγένιου για Άνω Χαλάνδρι ..... δεν ήμουν εδώ εκείνη την ώρα ..... ήμουν σύνορα Βριλήσσια - Πεντέλης ...... έριξε αρκετό νερό εκεί αλλά όχι τόσο ..... όταν έφθασα στη γειτονία μου τα πάντα ήταν γεμάτα νερό και λιμνούλες ..... πρέπει να έριξε πράγματι καλό νερό εδώ ..... δυστυχώς δεν έχω καθόλου υλικό ..... 

http://penteli.meteo.gr/stations/chalandri/

..... περιμένοντας αύριο τα καλύτερα ..... !!!!!!!......που ότι και να γίνει ο φετινός Απρίλιος - Μάιος και ο Ιούνιος μέχρι εδώ είναι για φίλημα ......!!!!!!!.....

..... καλό βράδυ .......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν λιγο γυρισα και βρηκα 0μμ στο βροχομετρο.Τραγέλαφος.Περιοχες με 800-900μμ ετησιο μ.ο παρακαλαμε για μια αξιοπρεπη καταιγίδα.Αι σιχτιρ βαρεθηκα το καρβουνιασμενο μπ...δελο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.99ffe58b86c1c2e2a8681720c88cef95.png

 

Αυτό είναι μέτωπο, όχι οι σημερινές μπούρδες εδώ. Δείτε Τουρκία

 

 

 

by the way, ορίστε το χαλάζι που έπεσε σε περιοχές του Τέξας εχθές!!!! Αυτό είναι μια χαλαζόμπαλα!!!

image.png.6ef5eb351cec7d423a005e93449a03c1.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Απολαύστε το ΣΚ που έρχεται γιατί από Δευτέρα  ξεκινάει το μακρύ ελληνικό καλοκαίρι .....πάντως φάγαμε μεγάλο μέρος από το τέρας 

Που το είδες αυτό;;.....επιστροφή στην κανονικότητα θαχουμε για 4-5 μέρες και μετά μυρίζει νέος κύκλος αστάθειας προς τις εκλογέες και μετά κυρίως....

19οC Μελίσσια....μεγαλείο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τωρα η ολη φαση μου θυμιζει την ηρεμια που επικρατει με αιθριο καιρο και κρυο πριν ερθει ο χιονιας τον Χειμωνα! Ξαστερια 19,4 βαθμοι και 89% υγρασια Γερακα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...