Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αστάθεια δίνει το αικον με 28αρια στα 850 τετάρτη-Πέμπτη -Παρασκευή. Να το δω και αν μην το πιστέψω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

πάντως το ευρωπαϊκό υπερεκτιμά τις μέγιστες για την πόλη μου, για άλλες περιοχές δεν γνωρίζω πως πήγε αλλά και εχθές έδινε 40+ και ο σταθμός μου δεν έφτασε ούτε 38 βαθμούς. Να δούμε πόσο θα στάσει σήμερα η θερμοκρασία με πρόβλεψη για 44 βαθμούς.

image.png.fb42de6c3c21042ddab0b39e39b89604.png

Γυρνάει σε αυρα το απόγευμα για αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Γυρνάει σε αυρα το απόγευμα για αυτό 

Ναι συμφωνώ αλλά δεν μπορεί να την προβλέψει το ευρωπαϊκό; ο τζίφος είναι πολύ πιο κοντα στις μέγιστες τις τελευταίες ημέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι συμφωνώ αλλά δεν μπορεί να την προβλέψει το ευρωπαϊκό; ο τζίφος είναι πολύ πιο κοντα στις μέγιστες τις τελευταίες ημέρες.

Μπορεί να βρήκαμε και κάτι στο οποίο ο τζίφος είναι καλύτερος από τα άλλα μοντέλα😅 Πάλι καλά να λέμε, να έχει και κάποια αξία

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

ρε τι συζητάμε? ο καύσωνας σκοτωνει τα πάντα ΤΕΛΟΣ.οι πυρκαγίες είναι πολλαπλάσιες τα αποθέματα νερού εξαντλούνται και άλλα πολλά. το χειμώνα οι μόνοι που θα παθουν κα΄τι απο το κρυο είναι οι άστεγοι.

Καλοκαιράκιας είμαι στην ουσία κι εγώ γιατι τα hobby μου θαλάσσια έιναι , αλλά το να  έχομυε φ΄τασει 14/7 να μην εχόυμε δει μελτέμι και να συζητάμε αν θα έχουμε 2-3 βδομάδες καυσωνα δεν είναι φυσιολογικό. 35 χρονών είμαι και οταν μου λές καυσωνα έχω στο μυλαό μου 2-3 μέρες το πολύ με 40 βαθμούς.

αυτό είναι ανωμαλία

Οι μόνοι που λες είναι χιλιάδες 

Επίσης αν αποκλειστείς κάπου με καύσωνα θα σωθείς

αν γίνει αυτό με κρύο τον ήπιες απλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ναι συμφωνώ αλλά δεν μπορεί να την προβλέψει το ευρωπαϊκό; ο τζίφος είναι πολύ πιο κοντα στις μέγιστες τις τελευταίες ημέρες.

Ο τζίφος νομίζω μας υποεκτιμα στις μέγιστες αποτι έχω καταλάβει(πριν κάτι μέρες έδινε 30 Μαξ ενώ είχαμε 35 στην πραγματικότητα), το κύριο θέμα είναι η χαμηλή ανάλυση που υπάρχει, δεν βλέπουν τα μοντέλα ότι υπάρχει δίπλα θάλασσα και την "διαβάζουν" σαν μια πεδιάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Ο τζίφος στην Χαλκίδα δίνει στην καλύτερη περίπτωση 36β μέγιστη  ενώ εγώ στην Αυλίδα που είναι κοντά έχω 38.4 αυτή την στιγμή 

Δεν έχει όμως καμία σχέση, λόγω θέσης, θερμοκρασιακά η Χαλκίδα με την Αυλίδα και ας είναι τόσο κοντά σε απόσταση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για σημερα στις 15:00 για την πόλη της Χαλκίδας έχουμε προβλέψεις μέγιστης θερμοκρασίας ως παρακάτω:

GFS: 36.5

ECMWF: 44.2

ICON: 40.9

APREGE: 38.3

GEM: 40.4

Θα δω στο τέλος της ημέρας πιο έπεσε πιο κοντά στην πρόβλεωη της μέγιστης.

Υ.Γ. 35,7 βαθμοί αυτή τη στιγμή από το σταθμό μου με ΒΒΑ ασθενή άνεμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Δεν έχει όμως καμία σχέση, λόγω θέσης, θερμοκρασιακά η Χαλκίδα με την Αυλίδα και ας είναι τόσο κοντά σε απόσταση.

Ναι το λέω γιατί δεν ξέρω τι θερμοκρασία έχει η Χαλκίδα,είναι οφφ ο σταθμός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι γιατί με τον καύσωνα οι άστεγοι βγαίνουν στις πλατείες και χορεύουν μπάλο από τη χαρά τους, που είναι στα τσιμέντα και τις ασφάλτους των 60+ βαθμών στο Κέντρο. 

Το ακούω Θεέ μου και δεν βγαίνω στη σύνταξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην το κουράζουμε,κοιτάτε πόσος κοσμος είναι έξω σήμερα ας πούμε και πόσοι είναι οι πεζοί με το πολύ κρύο!!!

οχι θα έχουμε είμαστε άψυχα νερντ όλο το έτος μέσα σε 4 ντουβάρια με μια οθόνη στο χέρι!!!

εγω τι ακούω και έχω σχεδόν 30 χρόνια για σύνταξη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρώμε μέσα σε 2 χρόνια καύσωνες που πριν 10 χρόνια θα μας φαινοντουσαν σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Εντωμεταξύ μέχρι πρότινος όταν εμείς καιγομασταν είχαν δροσιες οι ισπανοιταλοι τώρα καίγονται και αυτοί. Θερμά ρεκόρ σπάνε και σε Σιβηρία, Ιαπωνία, Κίνα, ενώ παίζει να σπάσει την Κυριακή το βράδυ το θερμό ρεκόρ όλων των εποχών στην κοιλάδα του θανάτου. Μια χαρά είσαι, πάνε μιλάς της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και σε κάθε περίπτωση το κρύο στην Ελλάδα είναι της πλάκας. Ο πληθυσμός που επιρρεάζεται από το σοβαρό κρύο κάθε χρόνο είναι κατά πάααααααααααααααρα πολύ μικρότερος απ΄ τον πληθυσμό που επιρρεάζεται κάθε καλοκαίρι από Τ άνω των 38 βαθμών..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

Εκτός απ αυτούς που το προτιμούν λόγω συνθηκών και ασχολιών σε σχέση με το χειμώνα υπαρχουν και αυτοί που το προτιμούν και για οικονομικούς λόγους 

Δες τα κοινόχρηστα ας πούμε 

Τελος επιχειρηματικά η χώρα μας αν δεν είχε το καλοκαίρι της σε συνδυασμό με τη μορφολογία της θα ήταν επιπέδου των υπολοίπων Βαλκανίων 
Μην την ψάχνετε είναι ευλογία το κλασσικό ελληνικό καλοκαιράκι!!!

Συμφωνω οτι υπαρχουν πολλοι που το θελουν..απλα οχι το 95%...αλλα πολυ λιγοτεροι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

Εγώ την έλεγα στον κάθε Παπ@ρ@ που γούσταρε μουσώνες και κατακλυσμούς καλοκαιριάτικα!!!

η φύση ξέρει!!!

Ποιοι είναι οι παπαρες εδώ μέσα ρε συ? 

Η φύση ξέρει? Πια φύση? Αυτή που η ακρίδα που λέγεται άνθρωπος την  καταστρέψε στην κυριολεξία? Και τωρα βλέπουμε τις οποίες επιπτώσεις μπροστά στα μάτια μας? 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Canadathens13 είπε:

Ούτε όμως απο μέσα Απρίλη έως μέσα Ιούνη 10 μέρες ηλιοφάνεια!!!

Τον χειμώνα που δεν είχαμε φέτος με το γροιλανδικο μπλοκ το ξέχασες  εύκολα βλέπω ε? 

Οπωτε αυτη η καραμέλα περί ψυχρής άνοιξης, μόνο σαν κακόγουστο αστείο την διαβάζω 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήπως αρχίζει να θυμίζει και λίγο από καλοκαίρι του 87 αυτή η κατάσταση? Αλλά με ποιο ακραίες θερμοκρασίες, σε περίπτωση που βγει ο καύσωνας(που θα βγει τελικά) "αλλά δεν ξέρουμε ακόμα την τελικά του δύναμη ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Μην το κουράζουμε,κοιτάτε πόσος κοσμος είναι έξω σήμερα ας πούμε και πόσοι είναι οι πεζοί με το πολύ κρύο!!!

οχι θα έχουμε είμαστε άψυχα νερντ όλο το έτος μέσα σε 4 ντουβάρια με μια οθόνη στο χέρι!!!

εγω τι ακούω και έχω σχεδόν 30 χρόνια για σύνταξη!!!

Σε αυτό το θα συμφωνήσω. 

Ολα τα ακραία καιρικά φαινόμενα έχουν τις δυσάρεστες επιπτώσεις τους

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από αύριο μπαίνει το μελτέμι 

Μεν θα μας ρίξει την υγρασία σε έμας εδώ. Αλλά θα έχουμε πάλι τον φόβο των πυρκαγιών μέσα μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...