Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πρόγνωση είναι υπό συζήτηση..και προφανώς ΔΕΝ θέλω να επαληθευτεί.....47....δεν λέω τίποτα άλλο....

image.png.61816c1373d0b127cf9f4d063899cccb.png

Επεξεργάστηκε από Zisis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρετε τι φοβάμαι Ε; Μετά από τέτοιο ακραίο καυσωνα, φοβάμαι ότι αυτή η πτώση θα συνδυαστεί με ανέμους με ο,τι συνεπάγεται αυτό. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΜΕ ΓΕΛΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁...ΑΙστα τσακιδια βρωμοκαυσωνα

Φτυστα και μη λες τιποτα...κανω δεησεις,δεν αντεχω αλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Yata είπε:

Έρχεται η Αριάδνη 2!?

IMG_20230722_004042.jpg.3cf5e849ec0ed9375f71901ecccf5330.jpg

Μα το εγραψαν και πιο πανω, απο 28-29αρι στα 850 βιαιη πτωση μεσα σε λιγοτερο απο 24 ωρες στους 14-15.....13 στα πιο βορεια.....μαγεια...ΜΑΚΑΡΙ να ερθει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να γίνει το θαύμα και να έχουμε καθυστέρηση της πτώσης σε συνδυασμό με δυτικιση και λέπτυνση του Αυλώνα και να έρθει σαν λίμνη η μέτωπο την Πέμπτη το απόγευμα για να γίνει χαμουλης... Θέλω να δω τον Θερμαϊκό να φλέγεται από ηλεκτρικά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να πάει 25-26 μέγιστες με ηλιοφάνεια και 13-14 ελάχιστες. Που την είδατε τόση δροσιά δεν καταλαβαίνω. Εγώ εδώ βλέπω απλά μια πτώση απ'τα 38-39αρια στα 33-34αρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 18αρι θελεις να μας αποτελειωσει οριστικα

Καμια ουσιαστικη πτωση απο το κυριο μακροπροθεσμα)(που για ακομη μια φορα ειναι το ποιο θερμο σεναριο στα ενσεμπλς)

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=18

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Yata είπε:

Αν δε σπάσει αυτο το στοιχειωμένο 48.0 του 1977 τότε τζάμπα ο καύσωνας, η ταλαιπωρία και οι φωτιές

Ο ελβετος βγαζει ενα 48,3c στην Αργολίδα αλλά πάντα λίγο υπερβάλλει στις μέγιστες...

Screenshot_20230722-091307_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2023-07-22&model=ecm&member=ENS&bw=1

Καλή η εικόνα για μετά σε πρώτη φάση. Ναι μεν πάλι θα είναι λίγο πάνω απ' τα κλιματικά αλλά ας πάει αρχικά ο μέσος όρος στα 20 ή και λίγο κάτω και βλέπουμε. Λίγο να πέφτει σε κάθε run καλά είναι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θυμάμαι που λέγαμε τον Μάιο ότι έχουμε 3 μήνες μπροστά μας για αστάθειες.. 2 μήνες μετά οι σοβαρές αστάθειες ακόαμα δεν έχουν έρθει. Και όσο ξέρω ότι χοντρικά έμειναν 40, βαριά 50 μέρες για θρμικές καταιγίδες τρελαίνομαι. Μετά πάλι κρύο, ήλιος, απουσία καιρικού ενδιαφέροντος [γιατί πλέον χειμώνας και καιρικό ενδιαφέρον είναι πράγματα που δεν συναντιούνται

 

Υ.Γ Κυριακή ο τζίφος βγάζει στην ΑΝ μακεδονία και Θράκη καταιγίδα ανάλογη με το τέρας τον Βαλακανίων προχθές...

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γατακι θα βγει τελικα η Κυριακη και ευτυχως μακρια απο 3/8/2021, ειπαμε οτι μας κανει τον Χειμωνα με ψυχρες εισβολες αντιστοιχα μας κανει και τωρα με τον καυσωνα...τα 27-28αρια εγιναν 25-26 απο ευρωπαιο για το μεσημερι, δεν περιμενω στο δικτυο ΕΑΑ κανενα 44.5+ στην Αττικη, μην πω 44

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Γατακι θα βγει τελικα η Κυριακη και ευτυχως μακρια απο 3/8/2021, ειπαμε οτι μας κανει τον Χειμωνα με ψυχρες εισβολες αντιστοιχα μας κανει και τωρα με τον καυσωνα...τα 27-28αρια εγιναν 25-26 απο ευρωπαιο για το μεσημερι, δεν περιμενω στο δικτυο ΕΑΑ κανενα 44.5+ στην Αττικη, μην πω 44

Μακαρι...το γραψαμε και τις προαλλες, και χθες, νομιζω το καθαρο 25-26αρι εγινε 24,6 στο nowcast, η προχθες 23αρι νταν απο 25++

Μακαρι να εκφυλιστει ετσι και σημερα-αυριο αλλα και η Τεταρτη

Τοσες πικρες σε τοσες ψυχρες εισβολες, εκει για μισο και ενα βαθμο στα 850 εχουμε χασει ΜΕΤΡΑ χιονιου στην κυριολεξια στο τελευταιο δευτερολεπτο....και δεν μπορει να χαλασει μια θερμη εισβολη >??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Κυριακή που υποτίθεται θα είναι το τέλος του κόσμου και ο κόσμος θα πεθαίνει στους δρόμους και τα αυτοκίνητα θα έχουν 523 βαθμούς κελσίου, θα έχει χαμηλότερα 850 από σήμερα...

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&date=2023-07-22&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκίδα πάντως τώρα αυτή την ώρα έχω κάτσει κάτω από ένα δέντρο και έχει πολύ καλό αεράκι. Μέχρι στιγμής κανένας λίβας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος επιμένει να βγάζει αύρα την Κυριακή σε αντίθεση με τον παιο που τη βγάζει απόγευμα στην Αττική.. η μόνη σίγουρη για 44-45 ως έχουν τα πράγματα λοιπόν είναι η νέα Φιλαδέλφεια!

Για Τετάρτη φαίνονται αρκετά πιο ξεκάθαρα τα πράγματα με δυνατό νοτιά και είμαι περίεργος πόσο θα μπορεί να πιάσει η Θήβα και πέριξ! Ίσως βγει εκεί το 48άρι τελικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τζίφος πτώση και επιστορφή σε αστάθειες τύπου Μαρτίου -Απριλίου με 0 Cape. ¨η αλλιώς το χειρότερο δυνατό σενάριο για καταιγιδάκια....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...