Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ευρωπαίος πιο μαζεμένος στο κυριό του και από τους +27 το μεσημέρι της Τετάρτη στους 14,7 το πρωί της Πέμπτης(12,3 βαθμούς διακύμανση- πτώση) αλλά στους 13,7 το πρωί της Παρασκευής........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κανονικό μέτωπο είναι από ότι βλέπω στα 500αρια αύριο. Εκeί που θα σημειωθεί η καταιγίδα θα θυμίζει σε λίγο πιο λαιτ έκδοση αυτο των βαλκανίων

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

kanonΚανονικό μέτωπο είναι από ότι βλέπω στα 500αρια αύριο. Εεκί που θα σημειωθεί η καταιγίδα θα θυμίζει σε λίγο πιο λαιτ έκδοση αυτο των βαλκανίων

Μακάρι να κάνει σάρωμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Τζιφος επιμένει που ανατολικά αύριο. Το αικον πιάνει Θεσσαλονίκη.

Για την συνέχεια αν βγει ο τζιφος Τετάρτη θα έχουμε 6 μποφόρ λίβα με 46αρι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

θυμάμαι που λέγαμε τον Μάιο ότι έχουμε 3 μήνες μπροστά μας για αστάθειες.. 2 μήνες μετά οι σοβαρές αστάθειες ακόαμα δεν έχουν έρθει. Και όσο ξέρω ότι χοντρικά έμειναν 40, βαριά 50 μέρες για θρμικές καταιγίδες τρελαίνομαι. Μετά πάλι κρύο, ήλιος, απουσία καιρικού ενδιαφέροντος [γιατί πλέον χειμώνας και καιρικό ενδιαφέρον είναι πράγματα που δεν συναντιούνται

 

Υ.Γ Κυριακή ο τζίφος βγάζει στην ΑΝ μακεδονία και Θράκη καταιγίδα ανάλογη με το τέρας τον Βαλακανίων προχθές...

Modele GFS - Carte prévisions

2 μήνες έχεις για θερμικές αστάθειες. Αν και προσωπικά το Σεπτέμβρη δεν τον θεωρώ καλοκαίρι. Σαν το διάστημα 10/15 Μαρτίου - 10/15 Απριλίου είναι ο Σεπτέμβρης από πλευράς δυναμικής φωτός και διάρκειας μέρας/νύχτας. Αλλιώς νιώθεις το 30-35αρι στα τέλη Μαϊου κι αλλιώς το 30-35αρι στις αρχές - μέσα Σεπτεμβρίου. Καμία σχέση. Από κει και ύστερα νομίζω ότι οι θερμικές αστάθειες είναι άχρηστες (μιλάω για μένα). Καλά κρύο δεν έχεις τον Οκτώβρη. Δε ζεις και στην Αλάσκα. Προσωπικά αυτός ο ψυχρός και ηλιόλουστος καιρός από Σεπτέμβρη μέχρι Απρίλη ή Μάιο εμένα μου αρέσει (δε λέω παγωνιά αλλά 10-12 μέγιστες πχ το Νοέμβρη ή 14-16 μέγιστες τον Οκτώβρη). Γενικά είναι ευχάριστος καιρός. Οι θερμικές αστάθειες είναι εντελώς εμετικές ρε φίλε Μιχάλη! Και ψυχολογικά μόνο σε διαλύουν!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@South καυσωνάκιαςαύριο πάμε για ρεκόρ στα νότια, θα παίξουμε στα ίσα την 3η Αυγούστου 2021! Θα εξαρτηθεί από το πόσο θα καταφέρει να κρατήσει ο ΒΑ όσο μπαίνει το μεσημέρι. 

Το Γκόλφ μάλλον θα γυρίσει σε πίστα για αραμπ ντριφτ σύμφωνα με τα νούμερα που θα γράψει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να αποφαίνεται λίμνη στις αρχές του μήνα. Ιδανικά βέβαια θα ήθελα πχ το τέρας του ευρωπαϊκού να ερχόταν με το που τελείωνε ο καύσωνας, συνδυασμός της λίμνης του Σεπτεμβρίου του 16 με το έπος του μετώπου του Αυγούστου του 21, όνειρα θερινής νυκτός χαχα.

Ωραίο νυχτερινό μπουρίνι στον Θερμαϊκό έβγαλε 246 ώρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@[weathermaniac] Μιχαηλ εχω προβληματιστει με το αυριανο μετωπο... Πως γινεται να βγαινουν supercells σε αυτη την περιοχη που εχω κυκλωσει με τετοιεε συνθηκες?

24-505GR.gif

24-779GR.gif

IMG_20230723_034841_987.webp

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, alkis91_2.0 said:

@South καυσωνάκιαςαύριο πάμε για ρεκόρ στα νότια, θα παίξουμε στα ίσα την 3η Αυγούστου 2021! Θα εξαρτηθεί από το πόσο θα καταφέρει να κρατήσει ο ΒΑ όσο μπαίνει το μεσημέρι. 

Το Γκόλφ μάλλον θα γυρίσει σε πίστα για αραμπ ντριφτ σύμφωνα με τα νούμερα που θα γράψει 😂

Γκόλφ για το 48άρι 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο δυτικά ο Ευρωπαίος τα φαινόμενα στο πρωινό ραν σε σχέση με χτες για σήμερα το απόγευμα...φυσικά τοπικά και ασθενή φαίνονται αλλά με τόση ζέστη και υγρασία που επικρατεί άνετα μπορεί να βγάλει δυνατές καταιγίδες τοπικά...

ECMOPIT00_18_4.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω θα πω κατι 

βλεπουμε ρεκορ πανω στο ρεκορ ενω τα νερα στον νοτιο ειρηνικο δεν εχουν καν ζεσταθει ακομη 

βλεπουμε μια αυξηση ακομη της ταξης 0.3-0.5 στο μελλον?

F1qkF0RaYAAeFgp.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, baristrs είπε:

@[weathermaniac] Μιχαηλ εχω προβληματιστει με το αυριανο μετωπο... Πως γινεται να βγαινουν supercells σε αυτη την περιοχη που εχω κυκλωσει με τετοιεε συνθηκες?

24-505GR.gif

24-779GR.gif

IMG_20230723_034841_987.webp 225 kB · 3 downloads

Μάλλον λόγω κατανάλωσης του cape είναι αυτό. Πάντως έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει τελιικά..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύγκριση συνιστώσας ανέμων σήμερα με την Τετάρτη:

xx_model-en-318-0_modusa_2023072306_7_17_200.png.ecc2b89d5c5f89ae7995a5f240b9dedf.pngxx_model-en-318-0_modusa_2023072306_79_17_200.png.0ee1a861a7f2523d39ac98e86a728c7a.png

Πιθανότατα η νότια Πελοπόννησος την Τετάρτη δεν θα δει ανάλογες θερμοκρασίες με σήμερα αλλά περιοχές των νόμου Αργολίδας, Κορινθίας και Φθιώτιδας πιστεύω θα δουν άνετα πάνω από 46°c καθως οι Θ στα 850 θα είναι 2-3°c πάνω από τα σημερινά επίπεδα. Μεγάλη πιθανότητα υπάρχει να καταργηθούν ρεκόρ δεκαετιών και σε περιοχές της Θεσσαλίας. Η Σαλόνικα μάλλον θα έχει υγροζεστη με 39 στο αεροδρόμιο και 36 στην πόλη εκτός αν και εκεί καταφέρει και περάσει λίβας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

H Τετάρτη προγνωστικά έχει τις δυνατότητες τοπικά να βγουν τέρατα και τα ρεκορ να πέφτουν βροχή.... λόγο καταβατών ανέμων .... και ακόμα πιο υψηλών θερμοκρασιών στα 850 από ότι σήμερα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πρόβλεψη σκουπιδαιου για φρανκφουρτη αυτή τη βδομάδα. δεν διαφέρει και πολύ ο τζίφος. μέχρι το προηγούμενο σκ μας είχε πάει καλά με ελάχιστες βροχές και ζέστη, τώρα τα χαλάει αρκετά. ευτυχώς το επόμενο σκ γυρίζω Ελλάδα να καταλάβω καλοκαιρι. θα μπορούσε να είναι πρόβλεψη για μέσα Οκτώβρη στη θεσσαλονικη

Screenshot_20230723_200005_Chrome.jpg.cd4ddeff64faf006c543802f5045fd26.jpg

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Τεταρτη ΔΕΝ θα εχει προηγουμενο ειδικα για ανατολικη Στερεα και ανατολικη Πελοποννησο. Ποια ρεκορ και κουραφεξαλα, θα καταριφθουν ολα τα ρεκορ με το δυτικο ρευμα που δειχνει. Ειναι ικανο να μας καιει με 39-42 στις 10-11 το βραδυ αυτο το σιχαμα που ερχεται….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Η Τεταρτη ΔΕΝ θα εχει προηγουμενο ειδικα για ανατολικη Στερεα και ανατολικη Πελοποννησο. Ποια ρεκορ και κουραφεξαλα, θα καταριφθουν ολα τα ρεκορ με το δυτικο ρευμα που δειχνει. Ειναι ικανο να μας καιει με 39-42 στις 10-11 το βραδυ αυτο το σιχαμα που ερχεται….

Δε θα βγάλουν όλες οι περιοχές της Αν. Στερεάς και Αν. Πελοπ Δυτικό όμως...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Δε θα βγάλουν όλες οι περιοχές της Αν. Στερεάς και Αν. Πελοπ Δυτικό όμως...

Ναι ισως η Αττικη ειναι στοιχημα ακομα. Η ανατολικη Πελοποννησος ομως σαρωνεται απο δυτικο ρευμα οπως και η ανατολικη Θεσσαλια. Βοιωτια και Φθιωτιδα, υπηνεμη Ευβοια απο Ερετρια και βορειοτερα επισης σαρωνονται….

Τεσπα, θα ειναι η μερα σου για πολλα χρονια, μην ανησυχεις…εχει δρομολογηθει αλλωστε ηδη, που να μην εσωνε…😂😂😂

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Ναι ισως η Αττικη ειναι στοιχημα ακομα. Η ανατολικη Πελοποννησος ομως σαρωνεται απο δυτικο ρευμα οπως και η ανατολικη Θεσσαλια. Βοιωτια και Φθιωτιδα, υπηνεμη Ευβοια απο Ερετρια και βορειοτερα επισης σαρωνονται….

Τεσπα, θα ειναι η μερα σου για πολλα χρονια, μην ανησυχεις…εχει δρομολογηθει αλλωστε ηδη, που να μην εσωνε…😂😂😂

Ένα 48.9 θέλω κάπου στην Ελλάδα και έχω κλείσει 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...