Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπωσιακη η Βλυχάδα Αττικης(Νέα Πέραμος-Μεγάλο Πεύκο)...εξακολουθει να εχει 40,7c ..κοντεύει 5 ωρες συνεχομενες με >40c σε παραθαλάσσια υποτίθεται περιοχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

Τυφλώθηκα και κουφαθηκα, ρεε σιγά😂

Που σημαίνει οτι σίγουρα είχαμε κάπου 45άρι σήμερα στην Ελλάδα αν έπιασε σταθμός 44.2. Σε κάποια ερημιά σε κάποια άκρη της χώρας το είδαμε αξιόπιστα το 45άρι. Μια καμήλα τσίμπησε τον καιρό της σήμερα...

Άρα το μοντέλα έπεσαν μέσα. 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Που σημαίνει οτι σίγουρα είχαμε κάπου 45άρι σήμερα στην Ελλάδα αν έπιασε σταθμός 44.2. Σε κάποια ερημιά σε κάποια άκρη της χώρας το είδαμε αξιόπιστα το 45άρι. Μια καμήλα τσίμπησε τον καιρό της σήμερα...

Άρα το μοντέλα έπεσαν μέσα. 😛

Έτσι και αλλιώς έρχονται και δυσκολότερα από το σκ, τυχερέ!

Εδώ βορειοανατολικός, πάω για παραλία, γιαμπανακιας και εγώ φτου μου😂

IMG_20230714_180916.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

Έτσι και αλλιώς έρχονται και δυσκολότερα από το σκ, τυχερές.

Εδώ βορειοανατολικός, πάω για παραλία, γιαμπανακιας και εγώ φτου μου😂

IMG_20230714_180916.jpg

Αρχηγόπουλο ο Λαρισαίος. Αλλά για να βρείτε θάλασσα πρέπει να διασχίσετε τη μισή χώρα να πούμε 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι εξάλλου και σήμερα το 43.3 με ΝΔ και ριπές μέχρι 12.9km/ώρα το σημείωσε.

Η φωτογραφία του σταθμού που μας έβαλες είναι ενδεικτική καθώς φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι ακριβώς κάτω από τους πρόποδες της Πάρνηθας και το φοένιασμα της τα σπάει 

430343399_Screenshot2023-07-14at5_52_45PM.png.2abe46122c22de733629375a81dbb145.png

Ριπές 12.9 χιλιόμετρα ανά ώρα και μέση ταχύτητα 3.2 δεν είναι ούτε 1 μποφόρ, το θέμα είναι τι έχει δυτικά ο σταθμός θέλουμε φωτό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αρχηγόπουλο ο Λαρισαίος. Αλλά για να βρείτε θάλασσα πρέπει να διασχίσετε τη μισή χώρα να πούμε 😂

Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Αρχηγόπουλο ο Λαρισαίος. Αλλά για να βρείτε θάλασσα πρέπει να διασχίσετε τη μισή χώρα να πούμε 😂

Ισχύει, αλλά ευτυχώς τα τούνελ τα τελευταία χρόνια έχουν κόψει 20 λεπτό, σε 40 λεπτά είμαι εξοχικό χεχε. Για να δούμε θα αντέξω την... Κρύα θάλασσα?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, KapelosG said:

Ριπές 12.9 χιλιόμετρα ανά ώρα και μέση ταχύτητα 3.2 δεν είναι ούτε 1 μποφόρ, το θέμα είναι τι έχει δυτικά ο σταθμός θέλουμε φωτό!

Άντε ευκαιρία για εξόρμηση στον εξωτικό Αυλώνα! 

Θέλω όμως την ίδια σπουδή αμφισβήτησης και των άκυρων χαμηλών Τ το χειμώνα. Διότι ως τώρα μας έχει βγει με PhD αμφισβήτησης όλων των θερμών σταθμών της Αττικής. Λόγικα μόνο το Γκάζι δε πρέπει να έχεις αμφισβητήσει στις μέγιστες αλλά θα περιμένω μέχρι να τελειώσει ο καύσωνας 😜

Χιούμορ κάνω, σε πειράζω έτσι 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Άντε ευκαιρία για εξόρμηση στον εξωτικό Αυλώνα! 

Θέλω όμως την ίδια σπουδή αμφισβήτησης και των άκυρων χαμηλών Τ το χειμώνα. Διότι ως τώρα μας έχει βγει με PhD αμφισβήτησης όλων των θερμών σταθμών της Αττικής. Λόγικα μόνο το Γκάζι δε πρέπει να έχεις αμφισβητήσει στις μέγιστες αλλά θα περιμένω μέχρι να τελειώσει ο καύσωνας 😜

Χιούμορ κάνω, σε πειράζω έτσι 😋

Πάντα εννοείται να εξεταζουμε και τα ψυχρά ακραία (πχ Γκάζι ελάχιστες χειμώνα με άπνοια και ξαστεριά που έχει μακράν την ελάχιστη στο κέντρο ενω δεν συμπεριφερόταν έτσι παλιά) να υπάρχει δικαιοσύνη!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Χαλκίδα…!!! 
 

ΧΥΤΑ Χαλκίδας στα 200μ 

41,4c 

Μπαταργιας δίπλα στην θάλασσα με νότιο προσανατολισμο κ αύρα… 39,4c

Αυτη ηταν η μεγιστη (ευτυχως!)Αγγελε. Τωρα ειναι στους 40,4 και η Χαλκιδα επεσε (επισης ευτυχως!) στους 36,9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ δε κατάλαβα γιατί λέτε το επόμενο ΣΚ θα είναι χειρότερα.

Το πολύ 48 να πιάσει δε νομίζω να σπάσουμε κάπου το ρεκόρ της Ελευσίνας. Ας δείξουμε μια ψυχραιμία. 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς που έχουμε μόνο South Καυσωνάκιας γιατί αν είχαμε και North Καυσωνάκια, West Καυσωνάκια, Central κλπ, καήκαμε. Αν και ο weathermaniac έχει μια τάση προς Central Καυσωνάκιας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Ζερίκιος said:

Ευτυχώς που έχουμε μόνο South Καυσωνάκιας γιατί αν είχαμε και North Καυσωνάκια, West Καυσωνάκια, Central κλπ, καήκαμε. Αν και ο weathermaniac έχει μια τάση προς Central Καυσωνάκιας..

Η νέα στρατιά των καυσωνάκηδων ετοιμάζεται... Μέχρι το 2030 θα πάρουμε τον έλεγχο του φόρουμ και όποιος υπονοεί οτι δε θα φτάνουμε κάθε χρόνο τους 50 θα έχει disciplinary actions 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Η νέα στρατιά των καυσωνάκηδων ετοιμάζεται... Μέχρι το 2030 θα πάρουμε τον έλεγχο του φόρουμ και όποιος υπονοεί οτι δε θα φτάνουμε κάθε χρόνο τους 50 θα έχει disciplinary actions 😛

Ξανοίγεσαι και θα καείς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ευτυχώς που έχουμε μόνο South Καυσωνάκιας γιατί αν είχαμε και North Καυσωνάκια, West Καυσωνάκια, Central κλπ, καήκαμε. Αν και ο weathermaniac έχει μια τάση προς Central Καυσωνάκιας..

Παπά όχι, απλά μετά τις καταιγιδες, για να με ενδιαφέρουν οι Τ πρέπει να μιλάμε για ακραίες Τ. Βέβαια καμία σύγκριση με τις αγαπημένες μου καταιγίδες, που κοιμάμαι και βλέπω σε όνειρα κάθε μέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39,2 η μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι σήμεερα αλλά με μέγιστο het index στους 46,3 λόγο υγρασίας απίστευτη δυσφορία και αποπνικική κατάσταση ...πραγματικά θα προτιμούσα 40άρι και 42αρι χωρίς καθόλου υγρασία πολύ πιο υποφερτά θα ήταν.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάπου εδώ είναι που αρχίζουμε να κάνουμε τον σταυρό μας για αύριο, το έχω πολύ άγχος για πυρκαγιά δεν θα το αντέξω πάλι

Μύτικας Πρέβεζας 27.5 βαθμοί 85 υγρασία, να δούμε αύριο που θα φτάσουμε με στροφή των ανέμων σε ανατολικές συνιστώσες, προβλέπω 35+ απ' το φτωχό 30.4 σημερα

Γέρακα ο σταθμός μου έπιασε 39.7 αλλά τσιμπάει λίγο με νοτιά λόγω κεραμιδιού και δεν μπορούσα να τον ανυψωσω πολύ, το ΕΑΑ έδωσε 39.3

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ξανοίγεσαι και θα καείς

Διατάξτε Στρατηγέ μου!

Πάμε να φέρουμε το νέο έπος 2024 με δίμετρα στο Σύνταγμα!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Η νέα στρατιά των καυσωνάκηδων ετοιμάζεται... Μέχρι το 2030 θα πάρουμε τον έλεγχο του φόρουμ και όποιος υπονοεί οτι δε θα φτάνουμε κάθε χρόνο τους 50 θα έχει disciplinary actions 😛

Θα πέσετε όπως έπεσε και ο Σάουρον με την καταστροφή του δαχτυλιδιού!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Διατάξτε Στρατηγέ μου!

Πάμε να φέρουμε το νέο έπος 2024 με δίμετρα στο Σύνταγμα!!!!

Διμετρα σε χιόνι ή αφρικανική σκόνη?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ισχύει, αλλά ευτυχώς τα τούνελ τα τελευταία χρόνια έχουν κόψει 20 λεπτό, σε 40 λεπτά είμαι εξοχικό χεχε. Για να δούμε θα αντέξω την... Κρύα θάλασσα?

Βρε Κουρούνα!!!Μπήκα στη θάλασσα στο Tromso και κολύμπησα τον Απρίλιο.  Θερμοκρασία εξωτερική 0 και νερού 1c .

 Θα σηκωθούν τα νερά να φύγουν μόλις μάθουν ότι πας για μπάνιο.  

 

Άκου εκεί κρύα θάλασσα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...