Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέγιστες Αττικής

40.2 Ασπρόπυργος Διυλιστήρια AGENSO

39.7 Σαλαμίνα ΕΑΑ

39.7 Χαροκόπειο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, airfathaaaaa said:

38.8 o Πειραιας

39.1 το Λιμάνι του Πειραιά ΕΑΑ

Εμείς Γλυφάδα στο Γκόλφ 39.2 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης σε συνέχεια της κουβέντας μας για τα ρεκόρ μέσης μέγιστης και ελάχιστης ο Davis στο Αποδούλου σημειώνει ως σήμερα μια μέση μέγιστη 38.6 και μέση ελάχιστη στους 30.2. Με αστερίσκο πάντα τα στοιχεία του σταθμού μέχρι να διαπιστώσουμε αν όντως στέκουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

39.1 το Λιμάνι του Πειραιά ΕΑΑ

Εμείς Γλυφάδα στο Γκόλφ 39.2 

καλα το λιμανι τρωει στην μαπα ολο το καζανι απο τα καραβια ποτε μου δεν καταλαβα γιατι το εβαλαν εκει και ποτε μου δεν καταλαβα γιατι δεν το εχουν βαλει σε πιο λογικο μερος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, airfathaaaaa said:

καλα το λιμανι τρωει στην μαπα ολο το καζανι απο τα καραβια ποτε μου δεν καταλαβα γιατι το εβαλαν εκει και ποτε μου δεν καταλαβα γιατι δεν το εχουν βαλει σε πιο λογικο μερος

39.1 και ο Πειραιας Παιδαγωγική ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39.6 η μέγιστη εδώ με φουλ βορειοααντολικό, φαντάσου τι έχει να γινει το Σάββατο. Η κυριακή θεωρώ πως θα είναι για 43αρι, μιας και ο μέσος όρος των μοντέλων ρίχνουν τις Τ στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 hours ago, geornik said:

Διαμαντι ο σταθμος στα διυλιστηρια..να δουμε τι θα γραψει τις επομενες μερες αν δεν τον φανε οι αυρες

Ναι φαίνεται πολύ προσεγμένος. Να δούμε τις κρίσιμες μέρες αν θα βγάλει αύρα ή όχι το Θριάσιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 34 βαθμούς η θερμοκρασία σε Χαλκίδα και Αυλίδα και από αύριο ξεκιναει το σιχαμα.

Βελτιωμένη η εικόνα στην πυρκαγιά!!

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εκεί να ήμουν τώρα....

image.png.cebfed4b225818367bfac0b75a7b9797.png

image.png.f8255aaa4785cfca91984fc7a4ff1b9c.png

2η συνεχομενη μερα που χτυπιουνται απο supercells!

Εδω κλασσικα 30αρι με 70%+ υγρασια εχει γινει κανονικοτητα πλεον αυτες τις μερες...

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακη η Καλαματα σημερα που εριξε σχεδον 3c στη Σπαρτη δειχνοντας οτι ο λιβας δεν αστειευεται ακομα και σε παραθαλασσιες περιοχες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι για το καλό, και ένας σταθμός στη Λάρισα (μπήκε το πρωι), στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λάρισα 😉 Για να δούμε τι θα καταγράφει. Σήμερα μέγιστη 38,9°C

https://temperature.gr/details/Γαιόπολις Λάρισα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, Zisis said:

Έτσι για το καλό, και ένας σταθμός στη Λάρισα (μπήκε το πρωι), στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λάρισα 😉 Για να δούμε τι θα καταγράφει. Σήμερα μέγιστη 38,9°C

https://temperature.gr/details/Γαιόπολις Λάρισα

Μήπως να βάλετε και έναν σταθμό στο Άλσος της Νέας Φιλαδέλφειας ή εκεί γύρω? Πέρα από την ΕΜΥ δεν έχουμε κάποιον άλλο και είναι πολύ επίφοβη περιοχή για θερμά ρεκόρ σε εθνικό επίπεδο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 minutes ago, geornik said:

Εντυπωσιακη η Καλαματα σημερα που εριξε σχεδον 3c στη Σπαρτη δειχνοντας οτι ο λιβας δεν αστειευεται ακομα και σε παραθαλασσιες περιοχες...

Μπορεί η Καλαμάτα να βγάλει το 49άρι αν κάτσει ο σωστός άνεμος.

Της το έχω άνετα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι φαίνεται πολύ προσεγμένος. Να δούμε τις κρίσιμες μέρες αν θα βγάλει αύρα ή όχι το Θριάσιο.

Με βαση το σημειο που ειναι πιο πολυ δυτικος ισως τον επηρεασει χειροτερα απο νοτια η νδ απ τη θαλασσια αυρα..νδ κλεινει απο μια παρυφη του ποικιλου πισω απ τη λιμνη κουμουνδουρου..με βδ  εχει ρην ευκαιρια του να γραψει ρεκορ..αν ειναι πιο πολυ δ-βδ δυσκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Tolisk20 said:

Με βαση το σημειο που ειναι πιο πολυ δυτικος ισως τον επηρεασει χειροτερα απο νοτια η νδ απ τη θαλασσια αυρα..νδ κλεινει απο μια παρυφη του ποικιλου πισω απ τη λιμνη κουμουνδουρου..με βδ  εχει ρην ευκαιρια του να γραψει ρεκορ..αν ειναι πιο πολυ δ-βδ δυσκολα

Εγώ νομίζω και με Β/ΒΑ μπορεί να γράψει ρεκόρ αυτός ο σταθμός λόγω όρους Αιγάλεω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Εγώ νομίζω και με Β/ΒΑ μπορεί να γράψει ρεκόρ αυτός ο σταθμός λόγω όρους Αιγάλεω. 

Το ορος αιγαλεω βρισκετε νοτια-νοτιοανατολικα του σταθμου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Tolisk20 said:

Το ορος αιγαλεω βρισκετε νοτια-νοτιοανατολικα του σταθμου..

Ναι Ποικίλο εννοώ. Μαζί τα βάζω αυτά. Αιγάλεω/Ποικίλο ενιαία τα έχω στο μυαλό μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Μπορεί η Καλαμάτα να βγάλει το 49άρι αν κάτσει ο σωστός άνεμος.

Της το έχω άνετα. 

Μακάρι να υπήρχαν τα χρήματα να γεμίζαμε την Ελλάδα. Όλοι οι σταθμοί είναι αγορασμενοι από δημόσιους φορείς ή ιδιώτες. Εχουμε προσπαθήσει άπειρες φορές με δήμους των Αθηνων αλλά δεν ευδοκίμησε.....

και είναι λίγο κάπως γιατί η τιμή είναι πάρα πολύ χαμηλή...(μπορείς να την βρεις άμα ψάξεις)...δεν υπάρχει κόστος κινητής τηλεφωνίας (είναι δωρεάν εφόρου ζωής) ...δεν θέλει ενέργεια (έχει πάνελ να φορτίζει) και δεν θέλει κάποια ιδιαίτερη γνώση για να λειτουργήσει καθώς είναι plug n play και λειτουργεί με το πάτημα ενός κουμπιού...

Σε κάθε περίπτωση η προσπάθεια για εγκατάσταση νέων σταθμών πάντα συνεχίζεται και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Τις επόμενες ημέρες θα μπουν άλλοι 3 Ηλεία. Ήδη εκεί είναι αρκετοί και θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο το δίκτυο 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαδρομή Καρδίτσα - Τρίκαλα προ ολίγου, το θερμόμετρο του αμαξιού δεν κατέβηκε πουθενά κάτω από 30, το πιο δροσερό μέρος το Αγναντερό με 29.5, πάνω στη γέφυρα του Πηνειού 31.5, ένα δείγμα του τι επικρατεί στον κάμπο αυτή την ώρα περασμένες 10 το βράδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ η Νίκαια ΕΑΑ έχει μέση μηνιαία Τ 31.0 βαθμούς. Έχουμε ξεφύγει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, Zisis said:

Μακάρι να υπήρχαν τα χρήματα να γεμίζαμε την Ελλάδα. Όλοι οι σταθμοί είναι αγορασμενοι από δημόσιους φορείς ή ιδιώτες. Εχουμε προσπαθήσει άπειρες φορές με δήμους των Αθηνων αλλά δεν ευδοκίμησε.....

και είναι λίγο κάπως γιατί η τιμή είναι πάρα πολύ χαμηλή...(μπορείς να την βρεις άμα ψάξεις)...δεν υπάρχει κόστος κινητής τηλεφωνίας (είναι δωρεάν εφόρου ζωής) ...δεν θέλει ενέργεια (έχει πάνελ να φορτίζει) και δεν θέλει κάποια ιδιαίτερη γνώση για να λειτουργήσει καθώς είναι plug n play και λειτουργεί με το πάτημα ενός κουμπιού...

Σε κάθε περίπτωση η προσπάθεια για εγκατάσταση νέων σταθμών πάντα συνεχίζεται και κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε. Τις επόμενες ημέρες θα μπουν άλλοι 3 Ηλεία. Ήδη εκεί είναι αρκετοί και θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο το δίκτυο 😉

Έκανα σε λάθος post quote αλλά έγινε κατανοητό που απαντούσα 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...